Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

emmaelzer
15. máj 2007

avril, ja som citala, ze nevolnosti uz mozu zacat v 4tt. Mne zacali v 6tt...

yasmina, aj ja sa pytam kazdy den, kedy to uz prestane, a kazdy hovori, ze okolo 12-13tt a ja si teda myslim, ked mam este taky mesiac prezivat toto...dnes som este v podstate nic nejedla...

yasmina
15. máj 2007

emmaelzer ja som na tom ako ty 😒 dnes len banan, suchare, detska vyziva, hrozno a mineralka nic viac...uz som aj schudla pred tehotenstvom 54Kg teraz 51.5 kg 😒 tak verim ze prvy trimester zbehne rychlo, ze drobceky sa udrzia a ze nam bude lepsie a lepsie ze? 😉

emmaelzer
15. máj 2007

yzamina, ja som dnes zjedla na ranajky ryzu v mlieku, ktoru som potom vyvracala a teraz jedno avokado...skusim teraz do seba napchat aspon jeden toast...ale ti poviem, ze sa normalne bojim jest...ja som zatial schudla 2 kg...
yasmina, ono to prejde, len musime verit...aj ked mucha je uz v 19 tt a stale je na tom zle...

aviril
15. máj 2007

Tak to Vám nezávidím. Ja som pri oboch tehu nemala žiadne problémy s nevoľnosťou. To bola paráda...

kachnik
15. máj 2007

Ahojky, holkýý to je hrůza ta nevolnost. Už jsem si koupila i ty lízátka nevim, nějak nepoznám rozdíl. Nejhorší je, že mám pořád hroznej hlad a nevím co pořád jíst, hlavně není na nic chuť. Něco sním, jsem přejedená a za 10 minut mám hlad, takže je to pořád dokola. Takže taky jdu zatím s váhou dolu. Tak si jdu zase lehnout, ani u toho pc nějak nemůžu sedět aniž by mi bylo blivno. Tak nevolnosti zdar a ať už to přejde. 😝

emmaelzer
15. máj 2007

ake lizatka?

sensual
15. máj 2007

ahojte urobila som si test, este rano, bol negativny..takze niesom tehu 😀 odlahlo mi , pretoze uz som sa obavala o zdravie, moje aj babove, kebyze som uz bola tehu nechcela by som v ziadnom pripade stratit babo...takze asi to pride predca len neskor a vtedy si to vazne uzijem kazdu minutku...papa prijemny vecer 🙂 drzim Vam palceky 😀

neviem potom co su tie moje priynaky, mozno zlcnik? 😖

kachnik
16. máj 2007

emmaelzer, jsou to lízátka proti těhu nevolnostem a zvracení. Mají je v lékárně. Je jich tam 12 kousků a stálo to do 50,- kč. Jsou z různou příchutí. Tak opět jsem cestovala busem nalačno. Vůbec do sebe nechci nic ráno tlačit, abych tu cestu přežila. To je hrůza.

yasmina
16. máj 2007

kachnik ja mam opacny problem mne nechuti jest ☹

kachnik
16. máj 2007

yasmina, já při pomyšlení na jidlo je mi ještě hůř... takže jím fakt jen rohlíky, nějakou polévku, ovoce a zeleninu, jinak nic jiného nemůžu. Jéé vy čekáte dvojčátka?? Tak to ta nechuť je dvojnásobná, co? A chodíš do práce?

yasmina
16. máj 2007

kachnik ano dvojcatka, teraz uz 2 tyzden nechodim do prace lebo som zacala spinit a trosku krvacat ☹ tak mam lieky proti krvacaniu a lezim domaa mas pravdu ta nechut je dvojnasobna...vraj je to sposobene tym ze pri dvojcatkach je dvojnasobna hladina HCG a ta sposobuje nevolnosti

kachnik
16. máj 2007

yasmina, to je dobře, jen buď v klidu. Je to lepší být doma a odpočívat než se stresovat cestou atd. Já tedy nekrvácím, zítra jdu ještě na endokrinologii kvůli výsledkům na štítnou žlázu, tak jsem zvědavá co mi je a v pátek konečně na gyndu, doufám, že mě dr. nechá doma. Každý večer mě ta nevolnost stresuje a pak tady celý den, fuj. A to se vám dvojčátka povedla přirozeně?

yasmina
16. máj 2007

kachnik no dvojcatka nie su priirodzene pocate ale bola som stimulovana hormonalne Merional injekcie a potom IUI - inseminacia

emmaelzer
16. máj 2007

dievcata, ja uz nic radsej nejem....obcas nejaky ten suchy chleba..alebo pijem mlieko

yasmina
16. máj 2007

emmaelzer ja som na to podobne 😒

emmaelzer
16. máj 2007

yasmina, mne pomaha aj banan a avokado

jett
16. máj 2007

Ahojte maminy! Ako vás tak čítam, akosik sa prestávam tešiť a dostávam strach .. ☹

scarletka
16. máj 2007

Dievcata bola som u doktora, dal mi cipky a tie pomohli trocha, uz tolko neblinkam a co sa zlepsilo, ze mam hlad, ktory som prednedavnom nemala, vsak len co som si spomenula na jedlo..uz to islo. Ale pre zmenu som chytila zapal priedusiek, kaslem ako lokomotiva. No super. Holky jedna otazka mimo temy. Ked som bola na posledy u lekara, 7tt, robil mi ultrazvuk..poziadala som o fotku a on mi povedal, ze mi ju neda. Ako to mam chapat? Chcela som sa tesit aj z tej ciernej machulky..no poslal ma domov s dlhym nosom. Kedy vam dali fotku? Pytala som to moc skoro?

emmaelzer
16. máj 2007

jett, nie kazdu to chyti ako nas...tak ti prajem prijemne uzivanie si tehu a gratulujem

jett
16. máj 2007

emmaelzer: Dakujem ku gratulacii 🙂 ... ved rok to trvalo... a verím, ze ja mne nebude zle 😀

gabriell
16. máj 2007

ahojky. ja už síce nespadám do začíatočného tehotenstva, ale dúfam, že vám to tu nevadí 🙂 scarletka...neviem prečo ti fotku nedali, ale keď mne zistili, že som v 6tt tehotná, nebolo to nič len malý fľak 😅 neboj a počkaj si ešte chvíľu v 9tt mi robili prvú fotku a už to bolo o niečom inom 😵

emmaelzer
16. máj 2007

scarletka, tak ten doktor bol dobry ignorant...preco si sa ho neopytala preco ti ju nedal? Mna sa hned opytala (sice som v UK) ci nechcem foto...

jett, rok je fajn...aj ked si viem predstavit, ze to nebolo lahke...

yasmina
16. máj 2007

scarlet mne dala fotku v 6TT ani som nepytala a vytlacila az 2 😒
nechapem tvojho lekara aky mal dovod...by som bila takych 😠

jett
16. máj 2007

emmaelzer, ... islo nas uz porazit.. ale je to za nami 🙂

scarletka
16. máj 2007

Dievcata chodim do Koch, k doktorovi Fifikovi, poznate ho niektora? Citala som tu-ma tu totiz temu- no ziadna slava, ale ku mne bol normalny, az na to foto. Este aj sestricka co tam bola s nami sa tak cudne kukla, ze co preco nie.

mucha_alex
16. máj 2007

Caute baby, je tu niekto ??

emmaelzer
17. máj 2007

dievcata, vcera som cely den pila drinkd Lucozade sport, je tam potasium, to ist, co ma infuzia, a nebolo mi zle cely den a dnes takisto. Som citala, ze sa to ma pit, ked sa vela vracia, lebo dodava energiu, co je pravda, lebo som nemohla poriadne zaspat

mucha_alex
17. máj 2007

emma: No ako to vyzera s tvojimi nevolnostami ? Uz je lepsie, alebo...

emmaelzer
17. máj 2007

uz 2 den to je ok, ale vcera som skoro vobec nejedla, len veceru, a dnes len tak dietne a co ty?

kachnik
17. máj 2007

emmaelzer, myslíš že se to dá koupit i u nás?? A není to těhu škodlivé? A kde to koupit?? Já snad zkusím všechno 🙂 , protože pořád hladovim a když něco snim, tak je mi ještě hůř... to je situace, co??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre