Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

dai
23. máj 2007

ahojte,
sa musim priznat ze som prevracala asi celych prvych 5 mesiacov tehotenstva ☹ schudla som asi tak 8 kg... a bola 2 mesiace vdaka tomu na PN-ke - jednoducho sa nedalo chodit do prace, ked som od rana do vecera sedela na toalete a grckala 🙂 jedine pozitivum - baby, prejde to 😀
- ak mi nieco pomohlo, tak odvar zo zazvoru, zial mi pomahala cola - bola to jedina tekutina, ktoru som v sebe udrzala - takze som ju napriek kofeinu pila ☹ a co sa este vo mne udrzalo, boli na moje prekvapenie halusky s nejakou stavou - obycajne mi manzel priniesol z restiky perkelt a ja som papala len tie halusky so stavou bez maska...
- este raz - treba si to pretrpiet - ono to prejde
- pozitivum - dievcata, nepriberiete tak vela- ja teraz pomaly koncim tehotenstvo a mam asi 5 kg nad moju predtehotensku vahu, takze ak pri porode schudneme viac ako 5kg, tak budem dokonca na tom lepsie ako pred tehotenstvom - co nie je na zahodenie 😎

kachnik
23. máj 2007

Joo a jetě jsem zapomněla, dr. mi napsal čípky Torecan, ale když jsem si přečetla příbalový leták, tak jsem řekla, že to radši budu trpět. Je tam napsáno:
Riziko pro plod nelze zcela vyloučit. Během těhotenství by tento lék neměl být podáván, s výjimkou případů, kdy se předpokládá, že možný přísun této léčby pro matku je vyšší než riziko pro plod.
Tak pak si vyberte 😠
Jsem zvědavá, co dr. bude říkat, že jsem je nebrala, asi zalžu a řeknu, že mi moc nepomohly. To bude lepší...

zusma
23. máj 2007

Ahoj Kachniku: no to bych se na ty čípky teda taky pěkně vyprdla 😝 Myslím, že ti to riziko nestojí za to. Já na zač.těhu měla angínu a lékař mi dal prášky které těhotným neškodí. Pak to ale nepřestávalo a dal mi něco jiného a tam už bylo napsáno něco v tom smyslu, že hrozba pro plod nebyla nikdy potvrzena a že záleží na ženě, zda to bude brát nebo ne. Prostě si vyber-každopádně zodpovědnost je na tobě a pokud se plodu něco stane,tak je to tvůj problém.Tak jsem to nebrala ani náhodou 😠

kachnik
23. máj 2007

zusma: Je hrozný že takový rozhodnutí je na tobě.. vždyť oni jsou odborníci. Já se jako nastávající matka přeci snažím vyvarovat jakémukoliv riziku. Nechápu, že to vůbec předepisují. Ty jsi nevolnost neměla?

zusma
23. máj 2007

kachnik: Já jsem zvracela pouze jednou trochu.Ale jinak mi i tak bývalo zle. Ne sice pořád, ale bývalo. A přiznám se,že mi bývá občas zle i teď.Naštěstí jsem doma,tak si lehnu a přejde to.Vypozorovala jsem,že to mám asi z toho,když mám hlad a taky z toho,když nejsem vyspalá. Poslední dobou špatně spím a když se to za několik dnů nahromadí,tak mně je pak hrozně.Jako třeba dnes...
A v pondělí jsem v obchodě dokonce omdlela 😖 To bylo naprosto příšerný a vzpamatovalal jsem se z toho až za 24 hodin.

zusma
23. máj 2007

Kachnik: a jaké nevolnosti máš ty? Možná že jsi to už psala,ale nějak jsem to dozadu nečetla 😵

kachnik
23. máj 2007

zusma, pořád je mi špatně od žaludku, občas zvracím, nejhorší asi bolest žaludku z hladu i když se snažím jíst častěji a fakt jen suchý a ovoce, zeleninu. Na nic jiného totiž nemám vůbec čas, pořád mi kručí v břiše. Mám pocit, jako kdybych živila tasemnici 😀
Chuděro, chce to fakt asi jen odpočívat a občas procházky. To že jsi omdlela, to je naprd. Naštěstí se spaním problém zatím nemám a doufám, že nebudu.

zusma
23. máj 2007

Kachnik:třeba máš v bříšku malého otesánka 😀 😀 😀 I když to si já taky občas říkám.
S tím spaním ti to závidím.Já to mívala i před těhotenstvím a teď navíc několikrát za noc jdu na záchod,takže je to fakt skvělý 😠 Teď v tom druhým trimestru se to sice trochu zlepšilo a už nechodím na wc 4x za noc,ale jen 2-3x 😀 Ale to je i tím,že večer nejvíc piju.
Chodíš taky často na wc?

kachnik
23. máj 2007

Vypadá to tak, na pořádného otesana, ale má tedy jen 9mm 😅 tak nevim..
Chodím pořád, navíc jak moc nejím, tak to co vypiju, tak proteče jak nic 😝
Takže ty jsi taky doma na neschopence?

mihapiha
23. máj 2007

Kamarádce taky poradili pít colu. Zvracela do 4.měs., brala i nějaké léky.a pak to přešlo. Jinak od kterého týdne jste začaly zvracet? Já zatím nezvracím,ale po jídle tak cca 1hod je mi šoufl, a taky na lačno, tak jen čekám kdy se to vyvine ve zvracení 😠

kachnik
23. máj 2007

Colu mám taky v lednici a občas si loknu, ale je škodlivá, tak to nechci přehánět. Mě je blbě od 6tt. Třeba ti špatně nezačne být.. to bych ti fakt přála, je to hrozný a dost to omezuje.

zusma
23. máj 2007

Jsem na neschopence cca od 9tt. Já sama nechtěla ale doktorka říkala,že to bude pro mě lepší jednak kvůli práci a pak jsem taky měla sklony ke krvácení,tak mě prostě nechala doma. Nejdříve mě to štvalo,ale ted jsem ráda. Jsem doma alespon v klidu 😵

kachnik
23. máj 2007

Já jsem doma první týden, zatím si to moc neužívám, ale když si představím, že bych měla být v práci, tak je mi ještě hůř. Jen ať jsme fakt v klidu. Když omdléváš, to máš špatný tlak, ne?

zusma
23. máj 2007

Tlak mám dobrý.Alepoň podle toho,co mi měří v poradně. Ale já už omdlela 2x asi před 10 lety a to bylo z dlouhýho stání na místě-prostě do mozku se nedostalo dostatek krve a jednou taky z nedostatku železa v krvi. No a teď se mi to taky stalo když jsem stála dlouhou frontu.A doktorka mi řekla,že s tím železem by to ted mohlo být taky o malinko lepší.Navíc do toho ty vedra 😠

Ty jsi doma kvůli práci anebo kvůli těm nevolnostem?

kachnik
23. máj 2007

Kvůli nevolnostem,ale v práci to taky není slast, chodím nám tam sociální případy a pořád tam na nás ječí atd.

zusma
23. máj 2007

To jsme na tom tak trochu podobně. Já dělám u mobilního operátora ve značkový prodejně a den co den tam na nás někdo řval.

pai
31. máj 2007

Ahoj holky, já se přidávám, mně je permanentně zle už měsíc a půl, nevolnost celodenní, jsem už z toho hrozně vyčerpaná a děsně mě míchá, když mi kolegyně v práci radí, jak si mám těhotenství užívat... Teď mám 14 dní neschopenku, naštěstí. Nepomáhá nic, žaludek se chová úplně divně - nedá se poznat, mám-li hlad, či jsem přejedená, pořád nesnáším různé pachy, jsem malátná a naprosto nepoužitelná... A pořád to trvá a trvá a ne a ne přestat... 😔 😢

ajulek
1. jún 2007

Ahoj Pai já jsem ve 20.tt a teď mi o víkendu už bylo fajn a od pondělka to začalo znova.nejvíc po ráno asi do těch 4-5 hodin odpoledne.Jsem také stále slabá a navím jdu spát ve 21 h a ve 4 h ráno mě to vzbudí a pak ani ránu a ani přes den se nechytám.Vím jak ti je a každý mi říká ,že se tomu nemám poddávat a těhotenství si užívat,ale já bych chtěla vidět je kdyby jim bylo 3 měsíce špatně co by dělali

kalo
1. jún 2007

Holky, já první měsíce přežila díky horkému kakau-hlavně ráno! To mi pomáhalo snad jako jediné!!! Tak kdo z vás ho může, můžu jen doporučit!

verohit
1. jún 2007

...caute baby, ako to tu tak citam, tak fakt zaujimave recepty, ale kedze kazdy organizmus je individualny... ja som v 10 tt a pred tehotenstvom mi strasne lepilo, ze budem musiet behat vsade s lavorom... Minuly rok som mala dost pracovne vypätie co sa prejavilo na psychike a ako hovori moj mangel stala som sa "majsterkou v sablovani" vzdy ked som si myslela ze lavor odnesiem do "spajze" tak som ho zrovna potrebovala... a v taske nosim vzdy cervenu tasticku od "espritu" uz ma niekolko krat zachranila tie su totiz take "pevne" a hlavne nepresvitaju 😀 pocas tehotenstva som musela asi 2-krat a obcas ma napne, alebo mi je tak divne... oproti zazitkom z minuleho roku je to fakt pohodicka... ale zase mi lepi, aby to na mna este fakt neprislo, clovek nikdy nevie... ja mam pri posteli polozene suchariky je v nich hroznovy cukor, takze predtym ako pomalicky vyleziem z postele dam si... Banany... fakt odporucam ale nie hned z rana, tak medzi (normalne som banany nemala moc v laske) ale tie prve tyzdne mi fakt chutili.. a hlavne kupila som si zazvorovy caj bio... kedze je velmi aromaticky a korenisty ucila som sa ho doslova pit. jeden glg caju a jeden pohar vody k tomu... po par dnoch sa to uz dalo v pohodicke pit a mam pocit ze mi fakt pomaha nielen koli nevolnosti ale i proti unave na zvysenie tlaku(nechyba mi ani cola ani cierny caj-kavu ja nepijem vobec)a verte tomu azijska kultura ma nieco do seba cely svet wellnesu a vsekych tych "modernych a dizajnerskych metod" pozostava vzdy len zo starej dobrej a hlavne jednoduchej historie... takze toi, toi vsetkym zienkam..

pai
2. jún 2007

Hmm, to já si myslím, že u mě by šel zázvorový čaj ihned zase ven 😝 . Teď se moje chutě strašlivě střídají-kakao jsem ráno pila tři dny, měla jsem na něj hroznou chuť, pak se to zase změnilo, mění se to dá se říct každou minutou, ale v zásadě snesu pouze jemné tradiční chutě české kuchyně - všechna exotická koření jsou pro mě nejen nepozřetelná, ale i nečichatelná 😢 A vůbec, většina krmí mi nechává v žaludku podivnou nakyslou pachuť, nejlíp se cítím, když jím, jakmile dojím, je mi zas divně ☹ , a tak je to pořád dokola..
Ajulek, no, to je tedy dost drsná vize, že i ve 20.tt to může ještě pokračovat 😲 TAk ať už je ti dobře!!!

betka1
2. jún 2007

pai, no som rada, ze je tu este niekto, kto znasa hlavne tradicne chute. Presne to som zistila aj ja a ako naschval zijem z UK a cez tyzdne nemam vobec moznost varit, lebo som mimo nasho domu. Zle mi trochu prestava byt iba cez vikend, ked jem, co si sama navarim, alebo co navari moj muz.
To kakao som este neskusala, vdaka za radu. Raz rano mi ho sice nachystal muz, ale spravil navrchu penu a z nej sa mi obracal zaludok. Tak musim skusit este niekedy bez peny.

lujzina
2. jún 2007

ahojte, chcem sa opytat, kedy vam zacalo rast brusko, ja viem ze je to otazka mimo temy ale nemam vela casu na hladanie.. ☹ dakujem vsetkym velmi velmi.pekny dnik 🙂

melory
2. jún 2007

niekomu az v 4.mesiaci, ale mne mozno ako vynimke uz v druhom vykukalo

betka1
2. jún 2007

lujzina, ja som si zistovala podla obrazkov inych tehuliek, ze kedy ma zacat rast brusko a myslim, ze okolo takeho osmeho tyzdna sa mierne nafukne, ale poriadne zacne rast az dost neskor.
Ja mam od osmeho tyzdna brucho ako keby som sa poriadne prejedla, ale nevracia sa do naspat. Stale sa zmestim do normalnych nohavic, ale brucho mam viac "opuchnute". Vraj sa nejak rozsiruju creva, alebo co. Babatko je este uplne malicke, takze nim to byt nemoze.

katrin
2. jún 2007

lujzina, mne v 8tt 😀 , v 10tt som musela kupovať tehu gate 😎 ale mam dvojky 😉 , takže je to individuálne, tak ako píše melory

smoulinda
2. jún 2007

Lujzina tak mně začalo růst bříško těsně před 20tt a to stejně bylo nic moc 😝
Ale pak se to najednou všechno zbláznilo a od té doby roste skoro před očima 😀

chechta
2. jún 2007

Ajulek : jak já tě plně chápu - 6tt to začlao - okolo 10tt to stupňovalo tak, že jsem nebyla schopná vylézt až do nějakého skoro 18tt z postele a všichni nesmíš se tomu poddávat - to musíš překonat. Ha - připadla jsem si jak kdybych měla střevní chřipku 3 měsíce vkuse a to jsem běhala zvracet celý dena celou noc - non stop.Tak jaký překonávání. Naštěstí kolem toho 18tt se to začalo vytrácet - bylo mi furt blbě a ráno jsem třeba snídala na 4x než jsem to v sobě udržela,a le už jsem mohla fungovat. A pak to bylo lepší a lepší. nemůžu říct, že mi není ještě špatně, ale už je to krásné. I když třeba dneska jsem snídala taky na dvakrát a to už jsem v 26tt.
A co proadit na nevolnosti? Nic - mě nic nezabíralo - jsem si to musela vytrpět - ted jediné co mám ozkoušené, že si ráno musím dát něco sladkého - sladký zapečený toust a nebo müslly s jogurtem - když si dám něco slaného jako první jídlo tak to jde ven - tak všem držím pěstiky ať máte nevolnosti co nejmenší

akatka
3. jún 2007

ahojte kocky, kedy vam prvy krat zacali ranne nevolnosti? Ja som 14DC a dnes ma riadne natahovalo ale nevrackala som...Zda sa mi to skoro, nie? 😒

pai
3. jún 2007

Ahojky, je to naprosto individualni. Mne je treba zle skoro porad cele dny od rana do vecera, ale zvracim jen obcas. A zacalo to tak v sestem tydnu. Ale uz predtim mi bylo divne, nezvykle, skoro od zacatku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre