Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

megustas
2. máj 2006

neli ja sa len pozrim na jedlo a vyznavam lasku porcelanu 😀

cmulinko
2. máj 2006

Nelika666,niektorym babam pomaha pit citronovu stavu a jest piskoty.

aktak
2. máj 2006

mne nepomaha nic 😀 ale este som nevracala, "len" ma napina, zo vsetkeho, 2 tyzdne som nic nevarila 😨

megustas
2. máj 2006

to iste mam aj ja....ale dokonca ani riad umyvat nemozem...a staci mi cosi len zacitit a hned sa to vo mne buri 😢

zsu
2. máj 2006

Skusala si pit ovocne stavy? Mne to zabralo, a este som aj pribrala, hoci nic ineho som nevedela papat.
A konci to az v 14tyzdni. U mna az v 15om.
Hore hlavu! 🙂

zebricka
2. máj 2006

Homeopatikum Cocculine...

ena
2. máj 2006

cocculine nie je nahodou nahrada kynedrilu pri nevolnostiach pri cestovani ?

newyorkgirl
2. máj 2006

jooj, babenky, ja som teraz v 14tom, a nemala som teda nikdy celodenne nevolnosti ale skor tie ranne a nocne, rano mi pomahalo este v posteli zjest zopar susienok alebo krekrov, potom si polezkat este takych 20minut - ale vstavat som musela riadne skoro, kvoli praci, ale stalo to za to, pomohlo to... no a v noci mi byvalo zle, ked som bola dlho hore a to som bola podla mna hladna, neviem, ale tie ovocne stavy a celkovo ovocie a vela pit a take dietnejsie veci, nie mastne, slane, korenene, co je tazke na zaludok, ale zasa ak mate na nieco chut, ako ja tuna v USA na ich super SISKY 🙂 tak si dajte, drzim palceky 😉

a inak dalsia poznamka, az niektore beriete vitaminy ako tehulky, mozete to mat aj z toho, mne byvalo zle hlavne vzdy pol hodinky po nich, nech som si ich dala po jedle a hocikedy cez den, tak som ich proste vysadila a zlepsilo sa to 🙂 taaak, nech vam to rychlo ubehne!!!

newyorkgirl
2. máj 2006

este ma napadla taka vec, ze aj ked to uz nemozete vydrzat, ja som si vzdy povedala, ze kvoli malickemu vydrzim vsetko a nevolnosti su vraj "dobrym" znamenim, ze sa vsetko deje ako sa ma... a nakoniec som mala omnoho horsie problemy, nadchy a horucky v 5tom a 10tom tyzdni a teraz v 13tom zapal dasien a skoncila som s penicilinom, tak sa liecim a dufam, ze babatko bude zdrave 😖

mucilienka
3. máj 2006

ahojte tehulky,
mne bolo za cele tehotenstvo zle asi 3x a to vzdy vecer. nemohla som sice vselico jest, lebo mi na to nesla chut (doteraz nejem vobec sladke), ale dalo sa to vsetko vydrzat... okrem toho, ze moja mama hovori, ze to mam vymodlene, tak si myslim, ze zaklad je nezostat hladna - neznamena to prejedat sa, alebo jest nasilu (to vobec nejde, ani mne to neislo, lebo som mala pocit, ze som stale prejedena), ale nedat sancu tomu, aby vam v krvi poklesol cukor pod "urcitu" hranicu - to vyvolava vsetky tie nevolnosti ... aspon tak mi to povedal lekar...
zatial som pri tomto sposobe "stravovania" nepribrala ani kilogram, skor naopak, ale citim sa velmi dobre... 😉

nikitaf
3. máj 2006

existuje aj pripravok Ginger a posobi proti cestnej aj tehotenskej nevolnosti. Mozno by to mohlo pomoct a tiez si myslim ze to neublizi babatku ked je to cisty vytazok z korena zazvoru...

zdstar
3. máj 2006

mne niekto poradil proti nevolnostiam jest hroznovy cukor... ja som to neskusala,ale niekomu to vraj zabralo..

kamilecka
3. máj 2006

Ahojte ja sice neviem co na nevolnost a ani nie som tehotna ale hovori sa ze tak 80% tehotnych ma nevolnosti vecer,tak preco sa to vola ranna nevolnost ked ju ma min. pocet tehotnych 🙂

nera
3. máj 2006

Ja teraz končím 15tt a dúfam, že už to mám za sebou. Trvalo to od nejakého 6-14tt, takže viem o čom je reč ☹ , ale vážne.
Mne pomohlo teplé kakao, čaj (ovocný alebo lesná zmes), chlieb s maslom a niečo k tomu....ovocie, ale pozor aké. Každá ináč reaguje, takže treba experimentovať a hlavne vydržať.
Mne bolo zle keď som bola hladná, ale aj keď som sa najedla.
Ozaj ešte pozor na vyprážané jedlá a vôbec ťažké jedlá. Ja som šišky vôbec nemohla a tie čo sa spomínali, to sú asi úpne iné ako naše,asi tzv. donuts.
Ale ako hovorím každá je iná a aj zakaždým je to iné. Moja sestra bude mať teraz druhé baby a hovorí, že je to úpne iné ako pri prvom.
Držím všetkým palce a hlavne vydržať, nech je to zdravé. 😉

nelika666
autor
3. máj 2006

dakujem za rady.. vzdy si hovorim ze radsej to vydrzat pre to male ako sa napchavat nejakymi tabletkami.. ale obcas sa to uz fakt neda vydrzat..
mne byva zle od nejakeho 6tt a este sa to nezlepsuje (som v 13tt).. ale dufam ze sa to coskoro zmeni..

gedren
3. máj 2006

Ahoj,

ja jsem si musela davat pozor na to, co jim, a jist po malych davkach. Mela jsem (a mam porad, ale ted uz nezvracim 🙂) sileny hlad, tak jsem se vzdycky narvala jidlem a hned to slo zas ven...chce to podchytit hlad uz v zakladech 🙂, dat si neco maleho, za chvili zase, proste necekat, az plne propukne...

A pak jsem peclive pozorovala, po cem je mi blbe vzdycky a po cem jen obcas 🙂. Treba od zacatku tehotenstvi fakt nemusim bily pecivo, snesu jenom chleba.

No a taky samozrejme v klidu po jidle odpocinout, nikam nebehat a tak 🙂.

danielah
3. máj 2006

Mně nepomáhalo nic, když to přišlo tak to přišlo 😀 (možná ledová Coca Cola pomalu urskávaná)
Zvracela jsem 6-16tt denně až několikrát denně, teď ve 26tt zvracím "už jen" tak jednou dvakrát týdně...a špatně mi bývá jen v dopravních prostředcích
Tak držím palce ať je vám lepší a mimískové rostou a jsou v pořádku 😵

newyorkgirl
3. máj 2006

jeej, tehulky, danielah ma pravdu s tou Coca Colou, na to som zabudla, ta mi pomahala tiez, ale nechat z nej vyprchat bublinky a rano tak deci som vzdy vypila a vazne mi to pomohlo od tych nevolnosti, to mi kamoska poradila, ale neviem ci to pracuje na kazdom 🙂

liska
3. máj 2006

baby,ale Cola a podobne kyselinove gebuziny by sa v tehotenstve pit nemali,aspon co ja viem 🤐

laurajana
4. máj 2006

ahojte babenky, tak k tej nevolnosti...pocitovala som ju prve tri mesiace intenzivne a ked som mala ist nieco varit, co sa tykalo najma masa...koniec...tie vypary a vselijake vone...brrr, preto prebral iniciativu pri krajani a vareni masa manzel...ostatne som ako tak zvladala...ale vacsinou mi robili zle akekolvek vypary z jedal, vone a tak...teraz som v 20tt a je vsetko zatial v pohode a ako hovori liska Cola v tehotenstve/radsej nie...

cecetka
4. máj 2006

ahojky, taky se přidám. Špatně (ale nezvracela jsem) mi bylo 10.-15. týden. Doktor mi sám doporučil, abych pila Colu nebo Kofolu. Prý to miminku neublíží. Dopoledne mi bylo dobře,kolem 11 mi začínalo být špatně a vydrželo to až do večera. Vždycky večer jsem si říkala "Další hnusný den za mnou" 😉 Ale ze dne na den to přestalo. Vždycky jsem si říkala, že to jednou skončí a skončilo. Hrozně vás lituju, když k tomu všemu ještě zvracíte 😢

Danielo, ty pořád ještě zvracíš? Božátko 😢

danielah
4. máj 2006

Cecetko: no jo, ale dvakrát týdně, to už je pohoda 😀

newyorkgirl
4. máj 2006

odporkyne COLY 🙂 ja ju tiez nejako nemusim, ale naozaj to radia aj lekari a nejde o to, ze jej mate vypit liter ale tak poharik, alebo menej, ja som pila tak deci, takze to naozaj nic nie je a babatku to neuskodi

aktak
4. máj 2006

ja asi fakt tu kolu zacnem pit, sak aj tak mam velmi nizky tlak tak snad to bude ucine, lebo tento stav neni nic moc 🤐

nelika666
autor
5. máj 2006

ja kolu nemusim.. tie bublinky mi nerobia dobre.. a ak potrebujem kofein (co je skoro kazdy den lebo aj ja mam nizky tlak) tak si dam malu kavu a je pohoda..
ale nanestastie mi to nie vzdy pomoze..
ale myslim ze je to uz jedno ci si dame denne jednu kavu alebo pohar koly.. (co sa tyka skodlivosti) 😒

newyorkgirl
5. máj 2006

nelika 666, colu musis nechat odstat aby tie bublinky vyprchali, lebo to v zaludku robka sarapatu potom 🙂 ale nemyslim, ze kava ma tie iste ucinky na nevolnosti, lebo tam nejde o kofein, ale o cukor, ale ty to pijes kvoli tomu prvemu ak sa nemylim 🙂

ikke
5. máj 2006

ked som bola mala a bolebo ma brucho, resp. zaludok, doktorka odporucala pepsi. tusim kvoli tomu, ze je tam traviaci enzym pepsin (fakt neviem, mozno kecam, ale takto volako si to pamatam). neviem, ci to pomaha aj pri tychto nevolnostiach, ale mozno na tom nieco bude 😉

dea
5. máj 2006

ahoj nelika, ja ta potesim ja som v 14tt, a nevolnosti mi prestali, takze tesim sa z toho, ale vypari z jedal fakt citit nemusim, pretoze potom sa toho jedla ani nedotknem. Spozorovala som to tento tyzden ze mi uz nie je zle, nie som ani taka unavena, takze dufam ze nas uz caka len krajsie a krajsie obdobie.

nelika666
autor
5. máj 2006

newyorkgirl - narazala som na nizky tlak nie na nevolnosti tou kavou.. lebo tu baby pisali ze kola skodi co je pravda ale nie viac ako kava alebo cokolvek ine.. vo vsetkom je dnes nieco co nie je zdrave a moze uskodit.. ja len preto

ikke - to aj mne pani doktorka pepsi stale kazala pit - ale ja pepsi celkovo nemusim ani s bublinkami ani bez nich.. a este je aj sladka a sladke teraz tiez nemusim.. ale ako hovoris - mozno na tom nieco je..
a teraz sa snazim len mineralku cistu alebo cajiky a ovocne stavy 100%

dea - ja som v 13tt a uz sa tesim na ten 14tt ked mi tie nevolnosti prejdu 😀
a to dufam ze prejdu 😉

maryja
9. máj 2006

Ja som tiez na zaciatku 13 tt, a veru zle mi je od 6 tt stale a nonstop. Zvracala som len 2 krat - a to z obycajnej vody. Ale nad misou klacim hocikedy, co ma napina. Vobec uz 6 tyzdnou nevarim, chodime s manzelom na obedy do restiky. Mi smrdi kazdy olej, ci maslo, no a cibula ked sa prazi - tak ked som este varila, tak to bola tragedia. Asi 2 tyzdne som jedla tak 2 suche rohliky denne. Teraz uz papam, som hladna. Ale pravda je, ze po malych mnozstvach a viackrat denne. Nuz a prelezim cele dni, som strasne unavena. Tak sa tiez tesim, ze to vsetko skoro prejde. Vraj ked ucitim prve pohyby babatka, tak tie nevolnosti prestanu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre