Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

majinka85
23. jan 2010

Ahojte.Som v 7tt ja nevraciam ale neustale pocas dna ma napina na vracanie.Bojim sa aby to neublizilo miminu. Zatial som si len vsimla ze neznasam uhorky.

wobludka
23. jan 2010

majinko, to jsi šťastnej člověk 😀 miminku nevolnosti vůbec neubližují 😉 Já když přišla poprvé k dr., že je mi zle, tak on s úsměvem na rtech povídá ,,To jsem moc rád!"

karchinka
23. jan 2010

mám doma batolícího se chlapečka a když jsem s ním byla těhotná, tak jsem se prozvracela až do 20. týdne!!! byla to hrůza a strašně jsem si ty nevolnosti vyčítala, že mu tím určitě ubližuju, málo jsem jedla, nešlo to, ale na každé kontrole u doktora jsem na ultrazvuku viděla, že malý se má líp a líp 🙂 malý se narodil šikovný a zdravoučký (3,6 kg a o týden dřív 🙂) a šikovný a zdravý je doteď... asi je to opravdu tak, že čím je ti hůř, tím je tomu malému líp 🙂

majinka85
23. jan 2010

Dakujem za odpovede Ukludnili ste ma a aj potesili.

flamenga
23. jan 2010

ešte koluje taká veta medzi gynekológmi: kto vracá, nepotráca 😉

mirka12011
24. jan 2010

jejejej flamenga super veta tak to sa uz len tesit mozem, lebo ja sa bojim, ze malemu/lej nieje v brusku dobre ked len vraciame a najhorsia je ta zlc ked brusko musi pracovat viac....
karchinka a kolko si pribrala?

flamenga
24. jan 2010

mirka ja som sa zo začiatku smiala, že malej sa asi páči, keď s ňou natriasam (pri vracaní) 😀....cca okolo 16tt keď to stále trvalo, tak ma smiech prešiel a boli aj slzy nad lavórom.... a teraz mi už ostáva fakt len smiech a pomalé zmierovanie sa s tým, že si to asi odtrpím až do pôrodu....

mirka12011
24. jan 2010

moja tak aj mne pripravuju nato, ze sa s tym mam zmierit do porodu, prv sa pojdem vyvracat a tak rodit :D:D:D
ja som bola uz aj na infuziach a odporucaju mi dalsie no neviem neviem z nich som len utahana a aj tak som vracala tak neviem...tie cipky do zadku moje telo ignorovala a musim sa pytat na zazvorove lizatko doktora lebo som alergik :D:D:D na biliny ci mozem ci co dalej...ale ked mimcu nic nechyba tak bude vracat do konca len ta unava potom v praci je hrozna...

flamenga
24. jan 2010

tak ja vraciam pravidelne ráno kým sa nenajem, cez deň ma napína a v noci ledva predýchavam..... 🙄 Našťastie som PN.... tie prvé týždne v robote boli strašné.... keď som odbehla na WC "len" 5x, tak sa o štvrtej šéf smial, že: dnes celkom dobre, nie? 🙄 😀 .... okolo 18-19tt sa mi zdalo, že sa mi to polepšuje, ale teraz je to posledné cca 4 dni zase tam, kde som bola na začiatku..... asi mi už Terezka tlačí na žalúdok, tak mi aj horšie trávi... a začína ma už aj záha trápiť 😠 tak nech tú malú potvorku pánboh chráni, ak nebude vlasatá 😀 😀 😵

mirka12011
24. jan 2010

jujuj zahu to je tiez moj nepriatel.... no ja som do 12tt vracala 15-20x a to neprehanam mne bolo tazke udrzat vodu a tu rano neudrzim ani teraz a ide von, tak mimco asi budim tym pitim vody 😀 😝 😉
moj najvacsi nepriatel je cokolada,kapusta a vyprazane a tazke jedla...brrr

flamenga
24. jan 2010

mirka fuuuha, tak ja našťastie jedlo nevraciam, ani som nevracala... teda párkrát sa mi stalo aj stane, že zo mňa ráno (keď sa snažím najesť, aby mi uľavilo) niečo vyletí alebo večer, keď to asi žalúdok už nezvláda, ale ináč idú fakt len šťavy.... ja som mala v začiatkoch rekord 10x 😀 Infúzie mi hrozili raz, ale akosi som to ukecala 😅

a nepriateľ? Všetko 😀 žalúdok ma páli zo všetkého... kapusta, sladké, kyslé.... plus nafukovanie 😀 väčšinu dňa sa vznášam pod plafónom 😀 😀

mirka12011
24. jan 2010

😀 no mne hrozil 2x hospitalizaciou som ho ukecala ze ja budem trpiet doma 😝 tak uvidim co a ako...
nafukovanie uch to zatial nepoznam 😀
ja mam problem z travenim, vsetko mi ostane na zaludku alebo sa tlaci von 🙄

flamenga
24. jan 2010

tak ja už som šla zbalená na centrálny príjem... no tam ma ešte lekárka vyšetrila, popýtala sa, že čo sa vlastne deje a keď zistila, že na mňa neskúšali Torecan, tak mi ho navrhla a ja som samozrejme celá nadšená súhlasila 😀 Samozrejme, že mi nepomáhal.... ale lekárke som sa už potom s grcaním nepriznala 😖 pretože si myslím, že kým nechudnem a "normálne" jem, tak nie je dôvod na špitál....

ladywitch26
24. jan 2010

flamenga, tak to som sa teda nasmiala na tej vete o vracani...

mirka, mne pri prvom tehu zacali nevolnosti zo dna na den v 11tt.v ten prvy den som bola zvracat asi 15x, druhy den uz len 10x. najhorsia je ako vravis voda. a rano mi nezaberalo nic, proste akonahle som otvorila oci, tak som uz musela bezat, to bol boj o sekundy, ci stiham dobehnut. potom som uz chodila aj do prace.ale rano pravidelne vracacky, nie jedlo, ale sliny a zlc a nonstop cely den ma napinalo. skoncilo to az v 24tt. tajne som dufala, ze druhe tehu bude ine, ale odvcera mi je zle, takze sa zas mam na co tesit... 😝

mirka12011
24. jan 2010

no ten boj o sekundy je najhorsi kolko krat som nedobehla na zachod 😀 brr no a nechodila si na infuzie? alebo ti zabrali tie cipky? kolko si pri vracani pribrala?
ja uz fakt som zmierena ze takto budeme fungovat az do porodu...

flamenga
24. jan 2010

mirka ešte som nepribrala 😀 zatiaľ som stále na svojej pôvodnej predtehotenskej váhe 😅

kiwi82
24. jan 2010

dievcata, ja som tiez vraciam nie az tolko ale schudla som 8 kg. ale zevraj bolo z coho a do nemocky ma nevzali. uz sa aspon mozem trocha najest aj ked ked sa najem je to horsie. a ked som hladna je to tiez hrozne. stale len lezim a som zoslabnuta. som na PN. tak drzte sa, nech to uz prejde.

mirka12011
24. jan 2010

kiwi zoslabnuta som bola aj ja a som a dodnes som PN nedostala :D

bettynka222
28. jan 2010

ahojte babulky 🙂

mohli by ste mi prosim poradit nieco na nevolnost? skusal niekto uz tie zazvorove lizatka? neviete kde ich maju? lebo v TT som ich nezohnala 😒 bojim sa ze ma zase zavru do nemocky. na zaciatku som totiz za dva dni schudla tri kila a keby som potom nebola tri tyzdne na infuzkach tak schudnem aj 20 kil 😝 ale teda aj z ineho dovodu som bola hospitalizovana....poradte mi neico prosim

medvik
28. jan 2010

bettynko: co třeba tohle:
Při klasické nevolnosti v těhotenství vyzkoušejte lék Cocculine, který je určen k léčbě nevolností při cestování, ale zároveň pokrývá většinu příznaků těhotenských nevolností. Lék dávkujeme podle potřeby, například 3 x denně 1 tbl. rozpustíme v ústech jako bonbon nebo při výrazných obtížích můžeme podávat 1 tbl. i co půl hodiny.

bettynka222
28. jan 2010

medvik dakujem 🙂

medvik
28. jan 2010

bettynka: a ta lízátka se jmenují Gravipop, mně pomáhala, ale musela jsem jich mít víc denně. A to jsem byla na stáži na záchrance, tak jsem je testovala i v rychle jedoucí sanitce. 😀 Nejvíc mi ale pomohlo zalézt do postele a všechno zaspat.

bettynka222
28. jan 2010

medvik ale ja uz teraz cez den tolko nepsim, to iba prvy trimester. teraz mam praveze kopec energie...ale ot len vdaka tomu ze do seba tlacim poctivo troje ranajky, dva obedy a tri vecere...ale nebavi ma to a zda s ami,z e sa to stale zhorsuje.
skusim kuknut tie lizatka. baby o nich pisali, zatial som sa pytala len v jednej lekarni a tma ich nemali...no a posledne dva tyzdne sa nevolnosti vratili, tak y som mala skusit dalsiu lekaren 😒

katie233
29. jan 2010

Ahojte 🙂. Náhodou som zablúdila do tejto témy, a čítam, že máte podobné problémy ako ja. Tiež som sa strašne bála, či je bábo v poriadku, ale ukľudnili ste ma. Ja som tak do 8 týždňa ani nevedela, že som tehotná. Žiadne nevoľnosti. A potom to začalo. Najprv len občas, tak každý druhý-tretí deň. A postupne sa to zhoršovalo. Posledné dni len sedím na záchode s hnačkou, alebo objímam misu, čo zvraciam. Ide von všetko, či jedlo, či šťavy, či voda. Bola som u lekára, tiež mi pichli torecan. Ten na chvíľu zabral. Dnes som už bez injekcie, a vrátilo sa to do starých koľají. Ale som na pn, tak to už neriešim. Snáď to raz prestane 😵. Držím palce aj ostatným, aby to čoskoro prešlo.

flamenga
29. jan 2010

bettynka tie lízatka som nezohnala ani ja, ale myslím si, že trošku ochotnejšia lekárnička by ti ich mala dokázať objednať 🙂 Len neviem, či je to dobrý nápad.... neskúšala si tabletky Ginger? Tie sú zázvorové a sú pre tehotné.... ale ten zázvor v žalúdku neskutočne páli a ja som po nich ešte viac vracala 😖 takže potom som už ani nemala snahu zháňat tie lízatka....

fnafn
29. jan 2010

ahoj, jestli můžu poradit, mě pomáhá hodně oslazený slabý černý čaj a k tomu po kouskách bílý rohlík. a hodně čerstvého vzduchu. v lékárně mi poradili zázvorový čaj, ale ten mi nevolnosti spíš přivodil stejně jako třeba ovocný čaj 🙂 ...no a někdy nezabere prostě nic a třeba včera šly ven výborné lasagne, hodně štěstí všem ... 🙂

kiwi82
30. jan 2010

ahojte tie lizatka sa volaju GraviPop. na slovensku ich pravdepodobne nedostat 😒 ale daju sa objednat z ceskych stranok, ked si zadate do googlu, tak vam to urcite nieco najde. ja som to neskusala. s ginger mam rovnaku skusenost este viac zvracania. mne pomohol matovy a harmancekovy caj po duskoch. tak nech sa dari.

reha25
30. jan 2010

Oh boze dakujem za tuto temu. Vidim, ze vela z vas je na tom este horsie, lebo ja som sa uz vazne strachovala. Kazdy sa ma pyta na ranne nevolnosti, ale ja by som ich skor nazvala celodenne. Zatial som este nevracala a mozem jest skoro vsetko, len mi je cely den zle. Ani v noci to nie je o nic lepsie. Budim sa skoro rano, lebo citim, ze mi je zle a som z toho cela unavena.Je mi zle aj ked nic nejem, ak ked jem, aj ked sa napijem aj ked sa nenapijem. Stale mam pocit na zvracanie, ale este ani raz som nevracala.Moj manzel je uz zufaly. Snazi sa varit vselijake dobroty, zistuje od kolegyn co by mi pomohlo, ale nic nepomaha.Dufam, ze to coskoro skonci. ☹

sarlotta
30. jan 2010

Ahojík holky, taky se s tím peru od 6tt 😉 Mě pomáhá jen ráno sníst něco malého, zapít vodou a za hodinku to jít vyzvracet. Dostanu ze sebe kyseliny a pak už se můžu v klidu najíst, bez toho aby mě celý den tlačil žaludek. Normálně si strčím prst do krku - třeba to někomu pomůže.

Zázvorová lízátka nepomohla. Nemůžu vůbec žádný čaj. Holky taky doufám, že bude líp. 😉

rikuska21
30. jan 2010

No ja s tym tiez bojujem od 6 tt a nastastie mi zacal pomahat ranny caj s pokrajanym alebo nastruhanym zazvorom-dumbierom, je to nechutne, ja zazvor neznasam, ale ten caj sa donutim vypit a potom den je lepsi, dnes som sice znova objimala misu lebo som si pomylom dala cesnak a konec, myslela som ze umrem, ale co uz,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre