Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

ladenka
14. jún 2011

Mě na nevolnosti nepomáhalo nic. Musely samy odeznít. Zjistila jsem, že jsem těhu v 5tt a nevolnosti začaly od 7tt, ale ne ranní ale celodenní. Nepomáhaly mi ani lízátka ani tabletky Emesin napsané od gynekologa. Nevolnosti trvaly do 14tt, přičemž se postupně měnili z celodenních na počátku do ranních na samém konci, ale jak říkám, musely samy odeznít, nic nepomáhalo.
Doufám, že druhé těhu bude lepší, protože si nedovedu představit, že bych celé dny proležela s Leontýnkou na krku, tak jako když jsem čekala ji. 🙂

sussanah
14. jún 2011

@kralicica jj vim, jak se citis, taky mi bylo prvni trim blbe jak psovi a jeste 15m torpedo na krku cely den :-/ Resila jsem to kratkodobym hlidanim, slecna mi prisla syna vzdycky "vyvencit" a zbytek jsem se snazila ho nejak zabavit nebo koukal na pohadky a ja lezela a snazila se nezvracet 😅 Kazdopadne pokud hodne hubnes, tak radeji upaluj ke gyndari, ja taky hubla, ale jen nejake 3kg (coz je nic vhledem k me vaze 😀 ), pribirat jsem zacala az od cca 15tt, kdyz jsem prestala zvracet. Taky jsem zjistila, ze mi je extra zle po tehu vitaminech, pokud nejake beres, zkus vysadit na par dnu, jestli budes pozorovat zmenu. Pomahalo mi aspon trochu sklenicka opravdu studene vody, jidlu jsem taky moc nedala.. Ale neboj, to prejde 😉

uhlopriecka
17. jún 2011

@xixi7 cauki 🙂 no, vyberala som si hlavne take nizkokalorickejsie mlskoty, ktore mi vsak vzdy po ich zjedeni prestali chutit (suchariky, burizony..). najdlhsie som vydrzala pri pukancoch, skus! aj ked kukuricou sa vykrmuju prasiatka, takze kalorii je tam zrejme dost... jablcka su tiez super.
po 4 mesiacoch nevolnosti prestali (nie zo dna na den ale postupne) ale odvtedy uz babatko robi poriadky vo vnutornych organoch a musim jest jedlo v mensich davkach. ani nepamatam kedy som dala polievku a hlavne jedlo. bud jedno alebo druhe. do teraz - 6mesiac som pribrala asi 8.5kg. ale nevadi mi to!

macko_usko222
9. sep 2011

tak baby,ja sa s Vami tiez podelim o svoje zazitky..s wc misou 🙂 vseetky tie osvedcene rady pre mna nefunguju..dokonca este predtym ako mi nastupili nevolnosti som sa snazila pekne papat ,3 dni mi bolo nevolno ale nezvracala som.Pre istotu som si kupila aj tie supis lizatka na nevolnost so zazvorom aj som ich lizala o 100 sest len aby som v praci nezvracala...a co cert nechcel,dnes som takmer ogrcala 2 zakaznikov..nevolnost sa mi tak vystupnovala,ze od 4 poobede az do dnes rana som zvracala najmenej 10x a uz som to aj prestala pocitat.Staci ze sa napijem cistej vody a to je zarucena sabla...
Ak to pojde takto dalej ,v pondelok si nabehnem k dr.na tie cipky,inak mi je tak zle ze k zvracaniu sa pridruzila hnacka a trasie ma od zimy tak,ze samozrejme toto vyzera na prebdenu noc a hlavu vo wc mise...
netusila som ze nevolnost-tehotenska,moze nabrat aj taketo obratky.Ale ak by to malon trvat az do porodu,neviem ci by som tento stav vobec prezila...lebo uz v tychto zaciatkoch s nevolnostou nemam chut nanic...a nemozem sa ani pohnut z gauca..a ak vstanem hned ma natahuje...
uff 🙂

makmitka33
10. sep 2011

Mamičky, aj mne bolo zle a mala som kyselinu niekde až v nose, ale zistila som, že mi pomohlo ráno hneď ako som vstala som si vyumývala aj 3 krát zuby a dala si rožtek so syrom, alebo masielkom a šunkou. Potom som vedela, že nesmiem cez deň vyhladnúť, ale ani prežrať sa a pomohlo to 🙂

terioza1
10. sep 2011

Ahoj holky, tak dneska poprve jsem pokrtila wc.... zatim mi je fajn, teda relativne. Ta sobota je nejaka pekelna, doufam, ze to bylo poprve a naposledy... 😀 nesnasim zvraceni... az do dneska mi bylo kraaasne... a to jsem uz v 10tt.. miminko zacina zlobit.. grrr

mona1981
12. feb 2012

Ahojte,

Som v 7 tyzdni tehotenstva a doteraz som nemala ziadne tazkosti ale posledne tri dni mam pocit na zvracanie a som stale unavena ..No ale to sa da vydrzat neni som prva a ani posledna . Nepisem kvoli tomuto ale vcera som potrebovala ist na toaletu a tam co sa zacalo diat ..tak vam poviem ze to som este nezazila...Zrazu som zacala mat pocit na zvracanie a v tom okamihu som zacala mat take neskutocne krce v bruchu az mi to islo do konecnika ...Stale v kuse som musela sediet na toalete lebo som sa nemohla zdvihnut co som potrebovala vykonavat potrebu ..Baby mne v zivote takto zle nebolo ..So mna normalne tieklo co som bola spotena. Modlila som sa ze nech nepridem o malinkeho. Po pol hodine stravenej na toalete v krcoch a po zvracani som konecne mohla vyjsť ale bola som uplne vycerpana ze som padla na parkety a nemohla som sa ani hybat co som nevladala... Ak mal niekto podobne priznaky tak mi napiste ..Dakujem

lu17
12. feb 2012

@mona1981 Ahoj,pokial ti je takto zle a hnackujes kup si Smectu, to mozu tehulky.Mozno to je crevna viroza, a pi vela tekutin,hlavne vodu si oslad a trocha aj osol ak vela vracias. Pokial by si mala krce dalej chod k lekarovi.

adlani
13. feb 2012

ja som v prvych mesiacoch zila na sirupovej vode... akykolvek sirup hlavne vela 🙂 Davala som si ho do normalnej vody nebublinkovej, ale straaasne sladke to muselo byt a musela som ho mat stale pri sebe, lebo bez neho mi hned bolo zle. uz som sa bala ze budem mat tehu-cukrovku, ale zatial ok 🙂

bubinko83
13. feb 2012

@mona1981 to vyzera skor na črevnu virozu aj ja som ju mala v tehu. Nič sa neboj len vela pi,ale v malych davkach aby si nezvracala a mne dokina poradila glukozu si kupit a sladit tym.Aj smecta je fajn to možu aj tehotne.

mona1981
13. feb 2012

Moja mamina zase hovori ze to bola reakcia na segedinsky gulas....Lebo to som isla k nej sa najest ..No a ako som sa najedla tak potom som bola hodinu v pohode no a potom to prislo ...Uz sa mi to stalo druhy x ale tento x tam boli aj hnusne krce. Odvtedy som nebola na toalete ...Stalo sa to v sobotu ..Je normalne ze ena ked je tehotna nechodi kazdy den na velku potrebu alebo to tak nema byt ?

eficka
13. feb 2012

Ahoj Holky ! 🙂 taky se přidávám do vaší diskuze..bohužel do ni patřím. 😒 připadám si hrozně a po tom co tady čtu jsem ráda,že nejsem sama... 😎 já muzu fungovat jen dopoledne a tak cca od 11-12,00hod uz mi zacina byt zle a trva to az do vecera.. ☹ a nejhorsi je to kdyz uleham..chvili zabirala cola...ted na ni nemuzu ani kouknout..emisan jsem taky brala,nemuzu rict ze by nezabral,ale ja jsem potrebovala vice kdyz jsem chodilia do prace 😝 tak mi Gyndar napsal torecan no ten sice zabral ale po nem nehorazny motak..no hold si clovek nevybere a musi pockat...snad to brzy prejde,,, 😎 😀 😎

losice
13. feb 2012

ahoj holky, ja teda ziju v zahranici, ale to jedine, co mi v tehotenstvi proti nevolnostem trochu zabralo, byly tyto naramky proti nevolnosti
http://www.sea-band.com/
je mozne, ze jsem si to jen vsugerovala, ale fakt jsem citila rozdil :D

eficka
13. feb 2012

@losice tak to jsem jeste neslysela... 😎 ale i tak dobry...ja dnes umiram cely den,tak by mi jeden bodl.. 🙂

losice
13. feb 2012

@eficka skoda, ze nejsou v CR dostani, tady bezne v lekarne... :( ale nasla jsem ho na netu v cestine, da se objednat!
http://www.gimishop.cz/cz/e-shop/1-lodni-prislu...
a je tam trochu vysvetlene, jak to funguje
Tak at je ti lip!!! 🙂

katika7984
9. mar 2012

No tak vidím, že nie som sama. Som v 9. tom týždni tehotenstva. Som tehotná druhý krát a je to to isté - stále zle - od rána do večera. Niekedy je to trošku lepšie inokedy hrozné. Všetko som vyskúšala. Aj colu, ale nejako nič nezaberá. Neviem či to máte aj niektorá iná, ale ja mám strašne veľa slín a potom mi je aj z toho zle. Už som niekedy z toho riadne na nervy. Nič sa mi nechce. Najradšej by som sa ani z postele nepostavila. Ale musíme to vydržať.

slundo
9. mar 2012

U mě bohužel zabralo až to, že skončil první trimestr. To pak ty nevolnosti přešly stejně rychle jako začaly. Občas mi zabrala cola, někdy jsem si dala trošku mátovýho čaje. Jedla jsem ovoce, kompoty, vývary, suchy rohliky a nanuky 🙂 Tak se držte a snad se vám brzy udělá líp ;)

dai
9. mar 2012

tak u mna pri druhom tehotenstve zabral az porod 😀

alicia28
9. mar 2012

@katika7984
@slundo
mne bolo zle az pokial som nepresla do 4 mesiaca,,,ale potom zase ine problemy a zle stale ,,,len inak ,,,tak ako piše
@dai
zabral az porod , teraz som tehotna v 7 mesiaci a priebeh nevolnosti ? ,,,to iste ako 1x ,,uz len cakam na porod 😀

pb1983
29. mar 2012

ahojte, idem sa podelit. nevolnosti som zacala pocitovat pred 4 tyzdnami ,t.j. v 6 tyzdni..nevracala som iba mi bolo cely den zle...minuly tyzden ma zacinalo napinat a pred troma dnami t,j. v 10 tyzdni som zacala uz aj vracat....vraciam stale a komplet vsetko...nic mi nepomaha...nechcem ist hned k doktorovi lebo si stale myslim ze to je normalne, ale vypijem strasne malo vody a z toho aj tak vacsinu vyvratim ,takze si myslim ze velmi rychlo budem dehydrovana. ak sa ten stav nezmeni za kolko by som mala asi navstivit lekara?

deniska2
29. mar 2012

holky ja som sa dočitala že na nevolnosti je velmi dobri zazvor kupte si zazvor očistite a za ližičku si nastruhajte dajte do pohara zalejte vracou vodou a potom nechajte vyluhovat a precete to a dajte trocha medu a citronu je to supeeeer iba raz ranno je dobre vela toho nepite
🙂

blandik
30. mar 2012

caute, taky mi je nevolno. U prvního těhu to vůbec nebylo. Teď mi je blbě každý den odpoledne, nemám chuť zvracet, ani mě až tak nenatahuje, špíše mám pocit, že nemám na nic chuť, protože mi je divně, smrdí mi nejvíce lednice. Pak něco sním, na chvíli dobrý, pak mi je o to více špatně. JInak jsem vysledovala, že mě osobně bývá špatně z kombinace pšeničné mouky a něčeho kyselinotvorného...Jak si dám oběd a pak usnu, tak je to horor se probudit, protože mi je hrozně, té pachuti a nevolnosti se pořádně nedá zbavit...jo, už se těším, až to přejde a budu mít zase energii..

kika1111
30. mar 2012

ja vám odporúčam piť strašne veľa vody, občas trochu coca coly.. a mne keď bolo zle, tak mi pomáhalo keď aj nasilu niečo zjesť..práve keď mi vytrávilo - hoci mi ešte neškvŕkalo v bruchu - mi bývalo najhoršie..napínalo ma na vracanie, nikdy som ale nevracala, tiež mi všeličo smrdelo, vadili mi aj vlastné sliny v ústach. Ale ked som niečo zjedla, tak to prešlo.

katika7984
15. jún 2012

@alicia28 No mne už chvalobaohu zle nie je. Som v 24,tt. Ale tiež mám ďalšie tehu problémy. No ale čo už. Pomôže už naozaj iba pôrod. 😉

madzik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xradka79
17. jún 2012

ahoj holky, potřebuju poradit. Jsem v 6tt, miminko mi už bylo potvrzeno na UTZ a to i s bicím srdíčkem. Trápí mě ale nevolnost. Nezvracím, ale mám pořád žaludek na vodě, motá se mi hlava (jako při migréně) a hrozně nic se mi nechce. Myslíte, že to je způsobené těhotenstvím nebo mě prostě přepadla lenora a mám se vyhecovat ke sportu nebo prostě k nějaké aktivitě?R

evka2011
12. júl 2012

ahoj všem, nabízím cocculine - homeopatikum na nevolnosti i kinetózu v autě, volně prodejné, nebo torecan, pokud ho někdo máte předepsaný a užíváte ho. jak jsem ty léky pořídila, nevolnosti mě přešly a je mi líto to vyhodit, kdyžtak písněte do IP

ikika
27. nov 2012

Ahojte, mate skusenost niektora s hyperemesis gravidarum?
Zalozila som temu zameranu prave na tuto diagnozu https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/hyperemesis-gravidarum/ - ak niekto viete, skuste, pls, poradit. Dakujem.

mir26
3. jan 2013

Ahojte dievčatá....chcela by som tiez poradiť som priblizne v 6 tyždni tehotenstva, a býva mi veľmi zle. Vraciam aj ked nic nezjem aj ked zjem. Je to dosť namáhavé býva mi zle každy druhý deň ale za to od rana až do vecera...trávim na WC.Potešili by ma nejaké návrhy ako to ustáť...pretože ranné vstávanie do práce neviem ako budem opäť zvládať. Ďakujem Mirka

ralka
2. feb 2013

Ahojte baby chcem sa spytat som na zaciatku tehu 7tt no este som zatial nebola u doktora idem pondelok a byva mi hrozne zle tento cely tyzden som nevladna stale mi je zle napina ma a taky divny zaludok si citim mam to celodenne a kazdy den nevie co stym bojim sa nevladzem nic robit som slaba poradte mi prosim co robit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre