Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

yesno22
5. okt 2006

neli, na buduce budes vediet 😀

nelika666
autor
5. okt 2006

jaj - do vtedy prestanu vyrabat kym my budeme mat dalsie - som dala podmienku ze az ked domcek bude hotovy 😀

olinka6226
6. okt 2006

yesno a tebe ten dumbier ozaj zabera? ak hej uz aj posielam muza do lekarne..

mag
6. okt 2006

Ahojte, v nejakej knizke som sa docitala, ze tehotensku nevolnost sposobuje nedostatok vitaminu B6 a zinku v organizme. V lekarni som si kupila vitamim B6 a zinok so selenom v takych kombinovanych tabletkach. Oboje sa moze uzivat v tehotenstve a ja som sa po tom aj vdaka pravidelnemu striedmemu jedeniu a bananom dala v podstate uplne dokopy a fungovala uplne normalne. Takze mozno to niektorej z Vas pomoze.

olinka6226
6. okt 2006

no, ja som pravidelny konzument bananov a aj napriek tomu je mi pekne zle. ale za pokus to stoji.

mracik
6. okt 2006

O B6 a zinku som čítala pri PMS

a o raňajších nevoľnostiach zas, že ich spôsobuje hypoglykémia, pretože tehu žienka spotrebúva energiu aj v noci, takže večeru treba presunúť prvé 3 m do neskorých večerných hodín 😀 zatiaľ som neskúšala, a ak, tak len keď ma nebude vidieť môj muž, lebo ten jedenie po šiestej neuznáva 🙂

vilca
6. okt 2006

Ahoj, mně pomáhalo, když jsem si na ráno nachystala k posteli nějaké sušenky. Ještě v posteli jsem pár snědla a pak teprve jsem vstala.

ninocka
6. okt 2006

piskoty alebo suche kekse su dobre

husenka
9. okt 2006

No mne pomohlo, ked som vstávala tesne pred odchodom z domu pekne som si po prebudení ležkala a ležkala a vstala som cca asi 15 min pred odchodom...pomaly(kľudné pohyby som sa obliekla prehltla 3-4 lyž.kávy, čo mi polovička urobil a už som sedela v aute, aby som stihla vlak...v robote som nič nejedla...len čo som mala n achuť...tyčinky, čokoládu...a obed som len tak ryžu alebo zemiaky,šalát a vlastne som sa najedla až doma, ale to som väčšinou vyvrátila... 😝
Veľa som pila, lebo to bolo v lete a aby som nemamla nízky tlak...ale hlavne mi pomáhalo asi to ležkanie v posteli...inak šla teta žlč zo mna hopkem duúpkem, len čo som sa obliekla...a prezliekať sa ráno, ked vám je na hovno...tak som radšej ležkala 🙂 ale je to asi veľmi individuálne... 🙂

erika153
13. okt 2006

zienky, musm reagovat ja som teraz sice uz v 30tt ale velmi zle spominam na prve mesiace, to bola katastrofa, 6 tyzdnov som bola vypisana, lezala som na posteli, neschopna nicoho, vkuse som vracala, cele dni. nezavidim nikomu kto to teraz preziva. nepomohlo nic.

bublinkajasminka
13. okt 2006

jáááj holky - po tomto čítaní sa mi ani nechce bať tehotnou...aaale nie - samozrejme túžby po bábätku je veľká a verím že to bude dobré...obvykle čítam len prvé mesiace a potom to ustúpi

erika153
13. okt 2006

bublinka, ja som si vravela, ze to je najhorsie obdobie v mojom zivote, a ze tehotenstvo vobec nieje pekne atd... uz ma to samozrejme preslo a zabudam pomaly ale isto. takze to urcite prezijes, ja myslim, ze porod je oproti tomu 100krat horsi, aspon si myslim, lebo sa bojim..

lienka.
13. okt 2006

ahojte,nevolnosti mam od 6tt az dodnes uz iba ranne.A chut na jedlo? Vobec si nemozem na nieco urobit chut.Od 6tt som stratila vsetky chute.Ked idem nieco jest tak len preto lebo musim,nie ze mam na to chut.Uz pocitam dni kedy sa konecne z chuti najem.Uz sa neviem dockat,ze si navarim napr.kuraciu polievocku,ktoru som kedysi milovala,alebo kuriatko s uhorkou a ryzou...Teraz si na to len spomeniem a uz ma chut prechadza.
Baby,zavidim vam ,ze sa mozete normalne najest co si navarite.

mydvaja
13. okt 2006

ahojky. Ja som bola na tom na zaciatku podobne ako Erika. Taka kvalitna dvojmesacna opica. Ale lekar mi predpisal Torecanove cipky a dalo sa to vydrzat. Aj do roboty som chodila

bibinka
13. okt 2006

ahojte, mne začali nevoľnosti od druhého mes.a trvali do konca štvrtého, ale poviem vám, tri mesiace som sa "hojdala ako na lodi" 🙂 Ráno, na obed a večer-tak som celé toto obdobie preležala na gauči v obývačke, ráno som sa tam presunula keď muž odchádzal do práce , no a potom si ma tam našiel v presne takej polohe ako ma zanechal 😀 😀
veľmi mi na "zahnanie mdlôb" pomohla práve "odmietaná" cocacola., stačilo pár dúškov a ešte ľadová voda. Ja som v tej dobe zjedla strašné množstvo termixov-samý tvaroh-no a tvaroh silne zahlieňuje organizmus a mňa naťahovalo vkuse. To som samoška zistila, až keď mi na konci 4 mes. prestali chutiť. 😀 A najviac mi pomohlo len spať,spať,spať a spať 🙂
držím palce všetkým tehuľkám, vydržte to, tých pár mesiacov vám prejde strašne rýchlo.

lyzenka
13. okt 2006

Bublinkajasminka,

hihi.....moja kolegynka nasim detom (robime v MS) hovori im "bublinkyyyy"..... 😀 je to takééé chutnééé...

katakata
14. okt 2006

babulky, mne nebolo skoro nic, nie je kazde tehotenstvo utrpenie..snazilky nebojte sa stoji to zato...ja dakedy ani neviem ze som tehotna ..na zaciatku mi prekazala len ta hrozna unava ale i to sa da prekonat...velmi lutujem holky co im byva zle...mne sa len raz stalo ze ma naplo a vobec sa mi to nepacilo...tak drzim palce nech vas tie nevolnosti obchadzaju a uzivate si to ako ja, pekne v praci..az na to naduvanie...zastavene vetry su dost neprijemne

tilly
14. okt 2006

dumbier nie je náhodou zázvor? lebo jedna baba hovorila, že jej na nauzeu zaberali tie zázvorníky z ikei, že ich jedla na kilá...

mne bolo tiež zle, fuj, ešte teraz mi je zle, keď si na to spomeniem, prvé mesiace som schudla tri kilečká... ale asi až do šiesteho mesiaca som sa pravidelne ráno pri umývaní zubov povracala a skoro som ovracala aj zubára 😀

prešlo to potom samé, nič špeciálne som nerobila, len sa treba dobre najesť a ukojiť svoje chúťky 😀

erika153
14. okt 2006

ano dumbier je zazvor, a este som chcela dodat, ze zaberaju tie tabletky prip.cipky Torecan, ale clovek je z nich straasne unaveny,😔 ja som zaspavala v kancelarii za stolom, takze som ich odmietala brat a radsej som trpela v praci. nakoniec som sa musela dat vypisat na 6 tyzdnov, ale aj tak som ich nebrala, lebo som sa bala, zeby mohli uskodit babätku. Ale to nieje pravda- neuskodia, lekar ma ubezpecil.tak si ich treba prip. vypýtat, ked je najhorsie. 😝

olinka6226
22. okt 2006

ahojte, ja mam s torecanom neg. skusenost, aj ked verim ze mnohym pomohli. ja som z nich mala strasne krce v bruchu, tak som ich radsej prestala brat.

husenka
23. okt 2006

neviem, mne zase radili, aby som lieky nejedla, ale jedla veľmi pomalinky a po troškách a veľa pila 😒

zuzula
23. okt 2006

tilly len reagujem na teba - mna tiez kazde rano natahuje pri umyvani zubov a par krat uz som aj grcla - cim to dofrasa je??? bracho mi poradil neumyvat si zuby ale tak daleko este nie som... 😀

husenka
23. okt 2006

mna napínalo pri umývaní zubov aj pred tehotenstvom a lekár mi povedal, že niekto má tie receptory v puse citlivejšie a sú tam také, čo môžu dráždiť na grcanie, takže si umývam zuby jemnejšie a v pohode, aj ked cez tehotenstvo to asi je šicko citlivejšie 😖 takže na vine sú receptory 😎

zuzula
23. okt 2006

ach so, apson viem komu treba nadavat... 😀

lejla77
23. jan 2007

kocky, mne je tiez blbo - kazdy den - hlavne na vecer. Nic mi nepomaha - len musim stale jest - aspon na chvilu sa to zmierni, alebo len spanok. Lenze to by som musela spat stale. 😖

jenny_fer
24. jan 2007

ahoj lejla ja som zatim nevolnosti nemala ale byva mi zle keď nejem..ale našla som si sposob..rano ma sice zo všetkého napína tak musím vstať skoro lebo potom už do seba nič nedostanem..pomáha mi minerálka, ale len trošku sa napijem, počkám kým sa mi žaludok trošku ukludní vačšinou ma napne 1x ale nič z toho našťaštie a potom si už len raz dobre odgrgnem a idem na moje klasické raňajky hneď ale pomaličky - pomáha mi detská výživa jablková alebo broskyňová s piškótami.. potom občas nejaké pečivo..ovocie hlavne banány a kiwi.. a polievočka fakt trošku teplej mne chutí len sáčková francuzska.. inak nič poriadne som už 2tydne nejedla iba toto..a ešte mi chutí udená ryba so suchým chlebom..maslový rožok som mala raz ale tiež ma z neho napínalo tak odvtedy som sa nátierok ani papriky nedotkla..je pravda musíme vela spat teraz aj ja som stále unavená ale musíš piť vela piť a keď ti nechutí jesť tak ja si dám vždy banán a poto už mozem neco aj spapat ale len malo.. ale napr.včera som dostala chut na palacinky na obed tak som si spravila fajnove aj so šlahačkou, trochu ma bolelo brušeno ale bola som napapana..
hlavne nejedz nič mastné a skús počúvať svoj žaludok..viem že ti je zo všetkého zle ale určite ta napadne nejaké jedlo ktoré by si zniesla.. ja dnes rozmýšlam nad haluškami s vajíčkom ale ešte uvidím či sa do toho pustím.. navečer ked ti je zle papaj ten bananik, suche piškoty, mne tá výživa pomáha,ale mne býva ráno blbo lebo cez den papám ovocie a pijem...aspon sa snažím nie vždy to výde ale vtedy sa skŕčam v bolestiach v bruchu a idem si pospat ked teda nic do seba nedostanem..a potom to skúsam.. ved papat neco musíme.. tak držím palčeky a skús aj slané pečivo alebo cracry ale len trošku nie vela..

barborka.777
24. jan 2007

ahojte kocky, tak mne bývalo festne zle.čo som zjedla to išlo von.a ráno do žalúdka skoro nič iba jeden malinký chlebík.ale ako hovorí jenny_fer papám veľa ovocia,hlavne banány.doktor mi predpísal aj nejaké lieky proti nevolnosti,ale mala som po nich nežiadúce účinky-malátnosť,únava,točenie hlavy.aj z práce som musela odfrčať skôr.čo by som dala za to byť teraz domka a pospinkať si.joj.ale musím byť v práci.už je to ale v poriadku.už skoro vôbec nevraciam a sem tam ma napne.

marcela22
24. jan 2007

Mne bývalo zle od 5. do 14. týždňa. Vracala som iba 3krát ( väčšinou z Pribináčka🙂 ale zato mi bolo zle celé dni a často mi bolo na odpadnutie - to mi býva aj teraz najmä pri varení ( som na konci 17tt). Bolo mi zle keď som bola hladná aj keď som sa najedla - iba keď som papala, bolo mi lepšie.Každé ráno som letela priamou čiarou z postele do kuchyne, tam som sa snažila nedýchať a rýchlo si uchmatnúť niečo na jedenie🙂 Hlavne ten posledný týždeň boli nevolnosti ukrutné, to ma strááášne napínalo a nechcelo to prejsť. A potom som sa jedného rána zobudila a bolo mi DOBRE! Občas ešet nejaké to krútenie žalúdka príde, aleoproti začiatkom je to raj🙂

romana27
24. jan 2007

Čauky holky, nevím, jestli někomu něco pomohlo, mě ale nic 🙂 Ještě včera jsem večer myslela, že zase znova uvidím večeři 🙂
Jediné, co mě uklidňuje je to, že už je to "jenom" jednou týdně. Třeba už to fakt přejde.

jenny_fer
24. jan 2007

marcela ja som pravidelne jedávala na ranajky jogurty všetkého druhu aj ovocné aj čokoládové ale naposledy asi pred 2tydnami som mala a potom som sa viezla vzadu v aute..tak zle mi bolo, musela som predýchavať a natahovat si rifle aby ma netlačili..ale potom to prešlo ale odvtedy jogurty nejem ani vobec na ne nemam chut..občas na čokoládový puding ale to som ešte neriskla. Ale inak mi zatial nebýva zle z dopravných prostriedkov naštastie lebo mama mi hovorila že jej bývalo hrozne z autobusov a vzadu v aute ked sedela.. ale možno to ešte príde nechcem predbehovat ale zatim som rada.. chcela by som íst na brigádu ale bojím sa že mi bude zle lebo ked si nezajem aspon ten bananik alebo neco ked cítim trosku hlad tak mi to kruto vráti žalúdok tak ma bolí a točí sa mi hlava.. ale asi to pojdem vyskúšat a potom uvidím či to zvládnem..ved potrebujem aspon nejake peniazky nechcem všetko nechat na priatela aj ked viem že bude mat toho vela..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre