Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

vverronnikka
3. nov 2008

Ahoj ja jsem asi 6 tydnu a je mi tak blbe, tze nemuzu normalne fungovat

aponchie
3. nov 2008

ty jo ja uz nemuzu banany piskoty a tvarohacky ani videt .to co mam v tomto tehu je utrpeni nejsem schopna nic jist a ze vseho je mi na bliti malo piju mota se mi hlava a to jeste nezvracim,ale zaludek mam na vode a je mi zle v podstate od rana do rana a nejhorsi je kdyz se vzbudim v noci to mam hlad jako hrom a nevim co snist,nebavi me varit pac mi ty pachy delaji zle ,na neco mam chut a az to mam na taliri nemuzu se toho ani dotknout to je des,obcas si dam cipek Torecan od nevolnosti ,ale spis se snazim pomalicku jist,hodne dobre mi delaji treba polevky,ale spise vyvary s nudlema a malo korenene spise dietni podlene mi babicka uvarila z moracich krku polevku a dala do ni jen mrkev petrzel a dve kulicky noveho koreni a celkem v pohode,ale uz se moc moc tesim az se rozjim pac uz mam -3kg dole ale pupek jako blazen 😝

andreahrbacova
3. nov 2008

holky tak to já nevím co je zvracení.Je pravda že někdy po ránu mám žaludek na vodě,ale musím něco sníst aje to v pohodě,takže doufám,že mě to ani už nepotká takové nevolnosti.Spíše nemám až tak chuť na jídlo

syrael
3. nov 2008

Tak ja musim rict, ze zkratka zvladat nejdou, lze je pouze prezit🙂 Ja jsem si prosla klasickym prubehem - vse ustalo uderem ctvrteho mesice. Byl to ale bes - nezvracela jsem, coz bylo spis horsi, protoze to bylo absolutne bez ulevy...No a rozhodne musim rict, ze slovo ranni je v tomhle pripade pekna blbost. U me to jelo cely den🙂 Jedine, co jakz takz obcas zabralo, byla zazvorova tehotenska liozatka. Zpetne si ale rikam, ze to bylo asi jenom moje zbozne prani a nic moc to nepomohlo🙂 Idealni by zrejme bylo prvni 3 mesice prospat🙂

anabell66
3. nov 2008

ahojte baby, tak sa k vam pridavam. zle mi je uz asi 2 tyzdne, ale teraz ked som zacala 8tt, tak som zacala aj zvracat. je to na nevydrzanie. Ani napit sa nemozem. 😒 A zajtra musim ist do prace a ucit studentov. oooooooch

petka_s
3. nov 2008

zienky,viete mi poradit,som uz v 33 tt,
a obcas mi zacne byt zle,
neda sa to identifikovat,
je to tak na plucach,ze sa mi ani nie ze zle dycha,ale tak cudne,
mala sa velmi hemzi a mne taky cudny pocit trva asi aj 3 hodinky,
dufam ze to takto nezacina porod,lebo je to riadne neprijemne...

karca21
17. nov 2008

Ahoj holky, dost trpím nevolnostma, nyním jsem v 17 týdnu a chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá někdy zvracela krev. Dneska se mi to ráno stalo poprvé. Dík za odpovědi.

sophie1981
17. nov 2008

ahoj karca, mne sa to stalo....asi dva krat....to som denne zvracala aj 5x...bola som pri obvodnom.....skontroloval, a povedal,ze podrazdene hrdlo.....tak som zacala pit vela caju....kazde jedlo som poriadne zaliala, ze ked pojde von tak nech zmakne... 😉 ...neboj, preslo to....bude lepsie

karca21
17. nov 2008

Ahoj sophie, děkuju moc za odpověď, člověku se hned uleví když čte, že s tim má taky někdo zkušenosti.

emjee
12. jan 2009

elian • 7tt • Dnes o 13:36
Ahojte. Tak s manželom sme boli šikovní a dnes čakáme bábätko, som približne v piatom, šiestom mesiaci. Všetko by bolo na jedničku - keby mi posledný týždeň nebolo zle ako alkoholikovi na liečení (len prirovnanie ) O ranných nevoľnostiach nemôžem hovoriť, lebo mne je hocikedy zle aj v noci. Jedlo sa stalo mojou nočnou morou - jesť sa fakt musím nútiť a aj to je niekedy márna snaha, lebo za pár minút je všetko opäť vonku. Ako som sa tešila , tak teraz ledva prežívam. Dokonca aj varenie je pre mňa nočnou morou - lebo len čo zacítim tie pachy môj žalúdok reaguje len jedným spôsobom. Snažím sa jesť pomaly a často, dokonca ešte aj v posteli na radu lekára, ale vo väčšine prípadov to aj tak nepomôže. Skončí to niekedy????
Zaprisahala som sa, že ak toto všetko dobre dopadne druhé dieťaťa určite tak skoro chcieť nebudem....

mercy • 1d, 29tt • Dnes o 14:00
Eliana, si 5-6 mesiaci alebo týždni? Ak to druhé, musíš len vydržať, prejde to.Ak si v 5-6 mesiaci, to by mal riešiť lekár, to normálne nie je.

cikyta • 25tt • Dnes o 14:14
Mne bolo tiež tak zhruba do 4 mesiaca.Ale jedla som nasilu.Niečo sa udržalo,niečo nie.Bola som aj v nemocke,ale tam to bola nočná mora!Jedz aj nasilu,lebo ťa dajú na infuzku a to nieje bohviečo!
A ver,že to prejde!

lyongirl • 1d, 30tt • Dnes o 14:23
elian- treba len vydržať....bohužiaľ. Mne bolo tak zle, že môj kamarát bol gauč a na ňom som preležala celé dni, ak som nebola nad záchodovou misou, ale poviem ti, ešte horšie bolo, keď som sa musela starať aj o drobca a prebaliť ho z pokakanej plienky

elian
12. jan 2009

jaj pardon jasne som v 5-6 týždni ... už som úplne mimo ďakujem za povzbudenie

stvura
12. jan 2009

Ahoj kocky, vela zdaru vam prajem. Musim povedat ze skvela tema, skoda ze som sa k nej nedostala skor este ked som bola tehotna, lebo mi bolo nonstop zle skoro 4 mesiace. Vonavky, cigarety, smradlavy ludia, no otras. Letne cestovanie vlakom ma priam zabijalo, len som behala medzi vagonmi.
Dost mi pomahalo mlieko /jasne ze vyslo i to, no aspon mi zmiernilo bolest hrdla a kyselinu/, zazvorove veci mi vobec nepomahali, este tak Fatra...

babulka123
12. jan 2009

mne pomaha zmrazena jahodova dren... ako keby to zmrazilo zaludok a nieje mi potom tak zle...

katkaxx
13. jan 2009

Zdravim vsetky buduce maminky, ktore tu pisete, co vsetko vas trapi prve mesiace tehotenstva. Presne toto som prezivala aj ja pri svojom prvom tehotenstve. Bol to des, ale nastastie to skoncilo po 14TT.
To co nasledovalo po tom uz bola uplna ,,pohodicka,,. Ziadne vracanie, bolenie brucha, ziadna zaha, ziadne opuchanie noch, ziadne prebdene noci kvoli zavadzajucemu brusku (trosku sposobene aj tym, ze som rodila 3tyzdne pred terminom, tak ten najvacsi boom nenastal) a rychly porod bez epiduralky. Porodila som za 6 hodin a to mi doktor povedal, ked ma prvykrat po odteceni plodovej vody vysetroval, ze to bude najskor za 24h.
Chvalabohu, v tomto sa zmylil.

Momentalne som znova tehotna, 14TT je to hrozne ako pri prvom babetku, mozno este horsie lebo teraz sa musim este starat aj o moju princeznu. Ale utesujem sa tym, ze to skoro pomynie a zvysok tehotenstva prejde bez preblemov. Ze si to najhorsie skratka prezijem teraz a potom uz bude pohoda!

A vam prajem to iste, nech tieto ,,ranne,, nevolnosti rychlo prejdu a nech si s odstupom casu budete moct povedat, ze to bolo to najhorsie z celeho tehotenstva!!!! 🙂

tehua
18. jan 2009

dokelu ja mam pri predstave, ze budem vracat uplne zimomriavky, velmi zle to znasam, bojim sa otehotniet aj kvoli tomuto. uz od puberty mam hypersenzitivny cuch, citim aj pachy, ktore ludia inac necitia a tie, ktore citia, ovela intenzivnejsie. proste vsetko mi smrdi, este aj vonavky a kvety, lebo je to pre mna prilis silne. co bude potom v tehotenstve?????? 😖 su dve moznosti:
1.)vytrenovany cuch uz nepociti bohvieaky rozdiel a nebudem prekvapena z novych smradov a nebude mi zle
2.)budem grcat 30x za den a ked sa nezblaznim od uzkosti, ktoru mam z vracania, tak skoncim dehydrovana na infuzkach a ktovie ci to babo prezije.
mozno su to len take vykonstruovane blbosti, ale ten strach, co prezivam uz dopredu, je taky velky, ze stale vaham a odkladam tehotenstvo.
prosim povedzte mi niekto, ze to nebude zleeeeeeeee ☹

deborah1
18. jan 2009

Tehua,neboj sa,ak chceš bábatko,musíš do toho ísť a vydržať. 😀 Hlavne ísť s nádejou,že ti nebude zle.Veď možno ti ani zle nebude,vraj 1/3 žien zle nie je a ak by ti aj bolo,nemusíš vôbec vracať.Mne je teraz tak zleeeeé 😖 ,iba by som polihovala a pospávala..Ale nevraciam,aspoň zatiaľ. 😅 Ja som aj pri predchádzajúcich tehu vracala minimálne,ale takto zle mi tuším nebolo. 😒

tehua
19. jan 2009

dakujem, deborah, mozno mi vazne nic nebude, strasne sa spolieham na 1. moznost, hoci uz teraz mi byva zle po vsetkom, co zjem, aj malicko, som schudla 12 kil len tak, bez cvicenia...
vcera som sa pytala mamy, ci aj ona vracala, a ona ze nie, len jej bolo zle. tak dufam, ze to budem mat po nej... uff. ale aj tak sa bojim. niektore baby tu moje pocity mozu povazovat za sebecke, ale to clovek musi zazit ten zacykleny pocit, ze je mi zle na vracanie z toho, ze sa bojim, ze budem vracat, inak to nepochopi.

deborah1
3. feb 2009

Zase mi je hovadsky zle 😒 Je tu ešte niekto taký? 😕 🙂

ditka1
3. feb 2009

tehua... 😀 tak toto je dobre 😀 si si dopredu stanovila diagnozu vracania,ale neboj sa vsetko dobre dopadne este sa budes cudovat,ako ti je super,vsetky negativa sa premenia na pozitiva a uplne inac to budes brat ked otehotnies,a urcite nebudes sebec lebo budes pozerat na dietatko to bude na 1.mieste a budes vsetko chciet preto urobit.Ver mi to je taky materinsky instinkt 😀

mixaila
4. feb 2009

ahojte baby
neda mi sem napisat,lebo mne je zle 24h denne a to som uz v 19tt.

Rano ma napina pravidelne uz od 7tt az do teraz, rady tipu... este v leze v posteli nieco zjest mi nezaberaju, je to este horsie lebo davit sliny je prijemnejsie ako jedlo. Cez den musim aspon do dacoho zahryznut, aby mi bolo lepsie. No a vecer po 19h mi byva zasa velmi nevolno ze neviem ani zaspat. Do 2mes. som schudla 6kg. V 3mes +1, v 4mes+1. Zato za posledny tyzden sa mi neskutocne zvacsilo brucho, citim take pnutie jak keby mi ho chcelo roztrhnut.
A ako na zlost mam v okoli tehotne co chodia vysmiate, ze ani neviedia ze su tehotne.
No co, babetko sme velmi chceli tak musim cosi vydrzat. Po 2rokoch sme to skoro vzdali a zacali hladat pomoc u lekarov a ked som mala pred hormonalnym testom tak som nahodou zistila ze som v tom.. kedze mne menzes chodil tak raz za 50 dni, hlavu som si z toho nerobila ze nedosiel a hop..

Vraj nevolnosti prejdu ked sa zacne babetko pohybovat,ale mne tak pracuje crevny system ze vrzgania tam mam kopec a co je co zatial neviem rozlisit 🙂

Vam nieco zabera?

ciernovlaska
4. feb 2009

Ja som vyskusala vselico; jest gumovych medvedikov, kysle uhorky, dojcenske vyzivy, suchare.. Porozmyslaj, na co mas vzdy chut a to si davaj, aby sa ti rozbehlo travenie a za chvilu ti bude lepsie. Mne raz pomohlo dat si hranolky z MacDonalda (sice nezdrave, ale potom mi bolo super). Odporuca sa aj zazvorovy cajik, ale mne moc nechutil (musis ho luhovat len chvilku, lebo potom zacne byt trosku stiplavy). Neboj, za par dni sa to zmeni a bude ti lepsie.

mixaila
4. feb 2009

tak to je dobre ciernovlaska co pises ...presne to mi chuti
macikovia,paradne kysle uhorky, minule som volala manzelovi ze ked pojde domov nech donese 2 cheese
len to je mi fajn ked to zjem a o 2h som bola kde som bola a zaludok sa hybe 🙂

z cajov a mlieka a syrov ma napina hned.. v chladnicke musim mat vsetko v plast. nadobach od sunky, syry... aby som ani nezacitila pach.

moja mama vracala 9 mesiacov,, tak pevne verim ze niesom po nej 😖

patricia1971
4. feb 2009

mixaila-bože,keď to čítam,ako by si písala o mne.Moja,ja som toto prežívala do 25 tt, potom bolo už dobre,samé to ustúpilo. Tiež som len chudla, ale jedla som hocičo a potom to išlo do wc....Tiež som skúšala zázvorový čaj, nepomáhal mi, potom som si dávala nejaké homeopatiká, tiež nepomáhali, doktorka mi dala torecan čípky, tiež nepomohlo. No viem,ako ti je,ja som musela ostať na PN a v kuse som len ležala a trpela. Mne bolo zle aj z tekutín,nevedela som do seba dostať ani vodu,ale musela som. No a potom to prešlo a bolo mi už super. A to som mala tehotenstvo. Pri prvom nič, pri druhom asi tak do 10 tt, no a pri treťom až do 24 tt. Ale zato pôrod bol o to lepší a rýchly. Držím ti päste a vydrž to,ja som v tomto bábovka a vydržala som to. 😵 😵 😵 😵

makka
4. feb 2009

Ahoj holky, nemáte zkušenosti s tabletami EMESIN. Mají být na těhotenskou nevolnost. Já zatím nezvracím, jsem v 1. měsíci.

deborah1
4. feb 2009

Rozmýšľam,či je to možné,že čím ďalšie tehotenstvo,tým je večšia nevoľnosť.Zdá sa mi to preto,lebo vôbec si nepamatám,že by mi pri predchádzajúcich tehu bolo takto zle-to by som si určite pamatala.Aj podľa toho,čo ty píšeš,Patricia.Ale tiež som aj čítala na nete,že je dosť možné,že horšie býva,keď sa čaká dievča-že je tam viac nejakých hormónov.No som zvedavá.. 😀

celine
4. feb 2009

Ja som mavala nevolnosti do 16tt-17tt. Este sa mi teraz sem-tam stane, ze letim na WC. Mne osobne nepomohlo nic z toho, co som si tu na fore precitala ako zarucene rady... ☹ Bolo mi zle zo vsetkeho a nemala som absolutne chut jest, som sa musela premahat. Najhorsie mi bolo hned rano, ked ma naplo na prazdny zaludok, to som normalne lezala vystreta pri zachode na kachlickach a cakala, kym mi to prejde. Nalacno nemozem ostat doteraz, tak mam uz teraz stres, ked pojdem do poradne nalacno na tie testy na cukrovku. ☹

muriel293
4. feb 2009

čafte,ja tiež občas ešte teraz ku koncu mávam žalúdočné ťažkosti a keby som to vedela vybavím si to už skôr ale žiaľ som sa k tomu dostala až nedávno,je dostať homeopatiká-volajú sa GASTROCYNESINE a cmúľa sa jedna vždy pred jedlom...mne pomáhajú plus dajú sa využívať aj pri pálení záhy...a ešte mi kamoška poradila čaj od TEEKANNE
na žalúdok a črevá keď mi je už fakt neznesiteľne tak si ho urobím a musím uznať že veľmi dobre aj chutí,netreba do neho nič dávať,má takú sladkastú chuť...

loren
4. feb 2009

ahojte ja som si kupila aj homeopatika cocculine ale dako nezaberaju 😒 aj mne je hlavne rano zle potom aj cez den nemozem hocico zjest a ani mi nechuti ale musim ,no pri prvom tehotenstve som to mala horsie sa mi vidi teraz je to zle ale znesitelnejsie dufam ze este mesiac a prestane to ako pri prvom zo dna na den aj ja som schudla 2 kg a to jedlo nezvraciam len sliny zlc a kyselinu fuuuj

muriel293
4. feb 2009

mne práveže zle od začiatku ani dáko nebývalo,iba ma napínalo z niektorých "vôní",ja skôr mávam strašne ťažký žalúdok a hlavne teraz...

djolen
4. feb 2009

ahojte pridam sa aj ja ja som v 9tt a tiez mi je neskutocne zle a co je najhorsie este aj prach na pranie mi smrdi a tiez je to blbost ze len ranne nevolnosti su lebo mne je ttiez pocas celeho dna zle ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre