Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

siduska
24. jan 2007

ahojky
Me v tehotenstvi, nebyvalo moc spatne na jidlo, mohka jsem jest vse okrem krabych tyciniek ty nemohu uz ani ten proste jenom citim ich pach a hned utikam na wc, a neznasala jsem jeste zubny pastu, fuj jakmile jesm si umyvala zuby tak sem myslela, ze tam odpadnem.nemyslim, si ze je na to nejaky lek u kazdyho je to individualni. 😝 😀

culinka
24. jan 2007

Ahojte babenky,

Aj mne byva velmi zle.sice este zatial nevraciam,ale tazko mi je pocas celeho dna,najhosie je to rano a dopoludnia.uz aby to bolo za nami. 🙂

selly
25. jan 2007

ahojte... je tu niekto?

elly
25. jan 2007

Ahojda, tak to ja jsem na tom stejne. Je me nevolno, ale musim zaklepat, jeste jsem nezvracela. Jidla, ktera jsem milovala ted nemusim a driv jsem jedla kazdy den syr a ted ho nemuzu ani videt. I spousty dalsich veci.Jinak me dela dobre suchary nebo rohlik a teply kureci bujon. Obcas se napiju take cola-coly.

Jinak Vam devcata preju tehotenstvi nez nevolnosti ci uz aby brzy zkoncili! 😉

selly
25. jan 2007

mne bývalo dosť zle, ked som ešte ani nevedela, že tom tehotná, ale bolo to iba také chvíľkové...od toho 7týž. to bolo neskutočné 😢 čokoľvek som zjedla, vypila- bolo mi hneď zle. musím si ale zaklopať... nevracala som vôbec...to by bol koniec. teraz som v 10týž. a už sa to len zlepšuje, len mi akosi prestalo chutiť mäso...vôbec ho nemusím...

veronika13
25. jan 2007

ahojte, trošku sa k vám pridám. Mne bolo zle asi prvé 4 mesiace, ale nevracala som ani raz, bývalo mi zle celý deň ako píše culinka.
Ale musím vám povedať, že tieto nevolnosti nie sú tá posledná nepríjemnosť čo vás môže stretnúť. Z vlastnej skúsenosti vám chcem len poradiť: dávajte si pozor na obličky, obliekajte sa teplo, lebo ak vás raz chytia alebo ste s nimi už mali problém aj pred tehotenstvom, tak cez tehu sa to bude vracať a rieši sa to v nemocnici. Tiež si dávajte pozor aby ste ťažké nedvíhali a zbytočne sa nenamáhali, kašlite na neumyté okná a podobné činnosti, ktoré sa vám nezdajú ťažké, kašlite aj na to čo si myslia iní, keď si myslia že nič nerobíte, alebo ste zleniveli, tie problémy čo môžu nastať potom za to nestoja. Neskôr sledujte či vám netvrdne brucho, ak hej povedzte to doktorovi a kúpte si magnézium. Týmito riadkami vás nechcem vystrašiť, možno vás nič z toho nestretne, bodaj by ste mali to šťastie. Tak vám prajem príjemné tehulkovanie 😉

selly
25. jan 2007

veronika13, otestované skúsenosti sa vždy hodia, tak dík za radu 🙂 chcela by som sa ťa ešte spýtať, či si niekedy nemala nejakú skúsenosť, akoby som to povedala... takým náhlym rýchlim tepom? možno je to blbosť, ale ja som sa dnes v noci zobudila a oblievalo ma hrozné horko a mala som hrozne rýchly tep. celkom ma to vyľakalo... kolegina mi ale povedala, že takého návaly bývajú bežne, tak neviem... 😨

evka26
25. jan 2007

Ahoj aj ja sa pridavam mne je zle vzdy poobede , rano je to ok, ale
potom to ide dole vodou.
Veronika ak sa mozem opytat ako si to myslela s tymi oblickami, lebo mna
zacinuju dost pobolievat a priznam sa, ze som mala problemi aj predtym.
papa Evka

ift
28. jan 2007

ahojte,tak já jsem si dnes koupila lízátka gravipop a mátový čaj,tak jsem zvědavá,co zítra,nemáte s tím některá zkušenost?

ift
28. jan 2007

ještě se zeptám co jsou to oblicky?

megie
29. jan 2007

ift, obličky by mali byť ledviny. Aspoň myslím. Ja ked som bola tehu, tak mi bývalo zle poobede, ale nevracala som. Nechutilo mi mäso a smrdeli mi varené zemiaky - z toho sa mi fakt dvíhal žalúdok... a už o 7 hodine večer by som spala, srašne som bola unavená...

biela.pani
29. jan 2007

mne bolo zle pri oboch tehotenstvách. Radili mi ráno zostať dlhšie ležať a pomaly vstávať. No aj keď som neviem ako pomaly vstala, zrazu som sa musela rozbehnúť, lebo záchod už na svoje čakal. Aj pri prvej aj pri druhej to trvalo tak tri mesiace. 😅

slaviks
29. jan 2007

No pripojím sa k téme hoci to mám už dávno za sebou. Aj mne bolo hrozne zle. Vracala som ráno, práve vtedy keď trebalo utekať do práce a inak mi bolo zle celý deň.Okrem toho som mala opuchnuté nohy , stále upchatý krvavý nos a všetky zlé veci v tehu, ktoré v odborných knihách nájdete.Vyskúšala som všetky možné domáce metódy, ale nič nezaberalo. Gynekológ mi odporučil homeopatikum Cocculine a ešte ma postrašil, že keď to neprejde tak pôjdem do nemocnice. Pomohlo mi to aspoň čiastočne, aby som nejako fungovala.Myslím že tie lieky nemajú vplyv na bábo. Moje sa narodilo zdravé, tak neviem.

lusinta
29. jan 2007

taky mám pár rad,co mi pomáhalo...Bývalo mi děsně zle celé první 3měsíce... Kromě bonbonů,žvýkaček,častého čištění zubů mi pomáhal taky kandovaný zázvor,který jsem vozila stále v kabelce a když to namě třeba v šalině přišlo,kousíček jsem si vzala..je to celkem dobrý🙂prodává se to ve zdravých výživách nebo jinde,kde mají vážené plody...Doma jsem si dělávala čaj bancha(taky ze zdravé výživy)-moc moc pomáhal...A pomáhá doteď a nejen těhulím,na různý nevolnosti a špatnosti...A hlavně pořád něco jíst🙂 To se střídalo po různých obdocích,ale vždycky jsem poslouchala tělo a pomáhalo to🙂někdy to byly mandarinky-třeba po každém jídle,nebo jablka,mrkev,a tak🙂A to třeba kilo za den🙂 Tak to hezky zvládnetě!!!Pak už je krásně!!!🙂

ift
30. jan 2007

ahojte,tak já zkusila ty lízátka gravipop a nezvracím 😀 taky tam píšou všelijaké rady-třeba než vstanu z postele,jím piškoty..

megie
30. jan 2007

To existujú lízatka proti vracaniu v tehu? to som prekvapkaná... 😅

ift
31. jan 2007

ty lízátka obsahují zázvor a jsou dost sladký,dobrý,mají to v lékárně,nosím je v kabelce,ale zatím je nepotřebuju,pomáhá mi sníst pár piškotů v posteli a pak poooomaluuu vstát,je mi slabo ale nezvracím,pak piju zelený čaj a jím suchý rohlík a do hodinky je mi líp,taky sním něco malého třeba v 10 večer,ať nejdu spát s prázdným žaludkem..akorát nemám odvahu sníst přes den jogurt-a to jsem jedla jogurty furt 😀

ift
31. jan 2007

ještě přemýšlím co ještě můžu sníst,jím přesnídávku s rohlíkem,zeleninovou polévku,asi si troufnu i na vývar-nesmí být tučný,jinak jablko,banán,suché rohlíky,co jíte vy ?nechci být jen na rohlíkách..

mimi109
31. jan 2007

ahojte tak ja som vyskusala tiez vselico a nepomohlo nic 😖
prezvracala som celych 9 mesiacov,este aj hodinu pred porodom 😀

shela
31. jan 2007

Ahojte baby mne to uz konecne ako tak preslo. Teraz mam problemy len obcas,aj to len rano nie ako predtym celed dni.Poradim vam pit zeleny caj. Mne dost pomahal. No a posledna moznost su lieky. Ja som uzivala Postafen a bol velmi dobry..aspon nieco som mohla spapat.

lajla
31. jan 2007

ift ja jsem slysela,řekli mi to v obchodě s čaji, že zeleny čaj by se neměl v těhu pít, maximalně tak jednou týdně, prý je ale dobrý roibos a všechny ovocné
jinak mi špatně moc není, jenom občas, na jídlo taky moc chutě nemám, ale ony se vždycky během dne trochu rozjedou
byla bych mnohem radši kdyby mi bylo špatně, měla citlivá prsa atd. takhle se bojím že něco není v pořádku

chechta
31. jan 2007

lajla neboj je spousta holek co jim není špatně a je vše vpořádku. Ono není zas až tak o co stát. Mě je špatně celý den te to docela vrcholí doufám, že už nebude hůř. ještě minulý týden mi stačilo něco sníst, ale teď už mi nepomáhá nic. Nejhorší je to v noci, když člověk v noci nemůže spát a tráví svůj noční klid na záchodě - už jsem se dobře tři týdny v noci pořádně nespala. Přes den je mi taky dost špatně a jsem strašně unavená. Zaručené recepty jako je zázvor, ledová kola atd.. nezabírá. Syrovou zeleninu nemůžu ani vidět a většinu ovoce taky ne. No je to kouzekné období 😀

lajla
31. jan 2007

doufám, z celého srdce, že to tak bude..musí nám to všem vyjít. mamka říkala, že ji v žádném těhu nic nebylo a to porodila tři dcery, potratila jenom jednou a to říkala že ji zrovna špatně bylo, tak nevím, možná jsem to zdědila po mamce..ale i tak asi bych víceméně trochu té nevolnosti přivítala 🙂
kamarádka mi zase říkala, ted uz je v osmém, že ji celé tři mesíce nic nebylo, a pak nejednou ze dne na den, bum ...se probudila a pak prozvracela celé dva měsíce..tak je to asi u každého individuální, hlavně aby mimísci byli zdraví a spokojení
posílám odkaz na dobrou stránku, je tam opravdu dost zajímavých věcí i co dělat proti ranním nevolnostem, co se zázvoru týče, četla jsem že v malých dávkách opravdu pomáhá proti nevolnostem, ale ve větších může způsobit prokrvení dělohy a dokonce i potrat. Zázvor jsem si pravidelně dávala do džusů protože působí i proti nachlazení, ale od té doby co jsem to četla jsem se ho ani nedotkla
http://www.rodice.cz/?aktkat=tehulky

chechta
31. jan 2007

jj ono je to hodně dědičný ty nevolnosti. Moje máma mi říkala, že měla taky ranní nevolnosti - teda ona měla jen ranní 😀 😀 😀 😀 Určitě to musí být vpořádku - protože nesmíme myslet na nic špatnýho na to se dá myslet až se to stane, ale nemá se tím cenu zabývat dopředu a říkat si co kdyby. Tak si nedělej starosti a užívej si těhotenství 😉

lasenka
31. jan 2007

ahojte babiky 🙂
moja suseda mala tie nevolnosti akosi cudne... prvych sedem mesiacov ani nevedela, ze je tehu - jedla vsetko, ziadne zavraty, vracanie a tak... v osmom mesiaci vracala non-stop bez prestania a cely deviaty prelezala v nemocnici, lebo sa s nou krutilo, raz myslim ze aj odpadla, bolo to dost nebezpecne...

jenny_fer
1. feb 2007

ahojte, tak mne dobre nebývalo už od 6tt ale zvládala som to a nevracala som..niečo drobné som spapala a bolo to w poho..a posledné 3dni mi už nič nebolo..no a dnes som sa zobudila a cítila som sa nejak blbo. Hneď som pochopila že musím na pokec s wc misou..a to zo mňa nič neišlo len žalúdočná kyselina. Teraz sa snažím pomaly niečo zjesť, už mi je lepšie ale nepotešilo ma to..Moja mamina vraj vracala len párkrát tak možno párkrát si to musím aj ja odskákať..no dúfam že to prejde po chvíli.. len som zvedavá či budem mocť jesť aspoň to čo doteraz- piškóty, banány, suché keksy, polievočka a tak..občas aj nejaký ten obed do seba dostanem 🙂 a baby mne velmi pomáha citronova mineralka Zlata studna ale asi hocijaká citrónová je dobrá.. len nie moc bublinková 😉

ift
3. feb 2007

ahojte,tak já dnes prozvracela celou noc,a to jsem se radovala,že se to lepší 😖 zkusím taky citronovou minerálku..

jenny_fer
3. feb 2007

ift potom daj vediet či aj tebe zabrala 🙂

gredy
3. feb 2007

ahojte, je to fakt pravda, ze nevolnosti su dedicne??? Joj kiezby hej, moja mamina nemala ziadne nevolnosti, len staly pocit hladu...som v 4 tyzdni asi je to este skoro, ale pocitujem aj ja staly hlad.... 😉 kedy sa vlastne zvycajne prejavuju nevolnosti? A este mam otazecku, ak mam sem-tam krce v podbrusku/pri vajecnikoch, je to v pohode??? ☹ dakujem

snilko7
3. feb 2007

ahoj gredy, tak z mojej skúsenosti neboli dedičné, pretože mamine bolo stále zle a ja pri prvej tehu som nemala tieto nevolnosti vôbec a teraz pri druhom ma našťastie zatiaľ tiež obchádzajú...a ja cítim v podbrušku občas pichanie...možno sú to tie krče čo cítiš ty a doktor povedal že to je reakcia na zväčšovanie maternice 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre