Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

mucha_alex
13. máj 2007

emma, mne ked je najhorsie ako pred vcerom, ze to trvalo 3 hodiny vecer a 2,5 hodiny rano v praci, tak mi je niekedy aj doplacu. Ale verim v to, ze "RAZ" sa zobudim a nic mi nebude...

kachnik
13. máj 2007

mucha, jak to zvládáš v práci? Mě to straší od začátku těhu.

mucha_alex
13. máj 2007

kachnik, niekedy fakt tazko, uz len preto, ze robim 12 hod. smeny. No a zo zacaitku to bolo tak, ze som bola cim dalej tym bledsia a unavenejsia a nevladala som, az som skoncila v nemocnici. Po mesiaci PN som sa ako tak vzchopila a bojujem dalej 😖

emmaelzer
13. máj 2007

mucha, to si viem predsatavit...ja som minuly tyzden do roboty ani nesla...

ale raz bude lepsie...

mucha_alex
13. máj 2007

emma...ked sa pozriem v ktorom tt si, zacne sa mi chviet zaludok nad tym, co mame za sebou

emmaelzer
13. máj 2007

ved to mucha, ale uz som rozmyslala nad tym, ze keby som mala pokracovat s nevolnostami ako ty, zacala by som rozmyslat nad nejakymi meditaciami, alebo zacat z jogou,

mucha_alex
13. máj 2007

emma. No, poviem ti tak. Mam 20 rokov, samostatnu domacnost, robim kratky - dlhy tyzden, ked mam vono, tak periem, upratujem a obcas aj varim. Takze som rada, ked nemusim nic robit iba lezat.

emmaelzer
13. máj 2007

tak to si dost mladucka, a mas toho na krku dost vela...ti poviem, ze ja som uz dost dlho nezehlila...s upratovanim mi dost pomaha mlady....a ked pridem z roboty, tak velakrat kupime hotove jedlo...(ale asi som dost lenivejsia, lebo mam uz 30 rokov...)proste mucha, potrebujes sa fakt setrit...

kachnik
13. máj 2007

Taky radši něco dělám, než jen ležet, ale největší problém mám vařit, hlavně maso.. to je něco.

emmaelzer
13. máj 2007

kachnik, ja som velakrat tak unavena, ze normalne v robote zaspavam cez obednajsiu prestavku...

mucha_alex
13. máj 2007

dobre babenku, uz som skoncila v praci....idem konecne domkou, uz na mna prisli aj nevolnosti...tak uz idem, vidime sa v stredu, papa

emmaelzer
13. máj 2007

papa mucha a drz sa

kachnik
13. máj 2007

O únavě ani nemluvím 😀 to je taky něco. Každá žena by měla mít možnost se rozmyslet zda bude nebo nebude chodit do práce. Když se na to sebe míň necítí, tak by měla mít možnost zůstat doma. Jenže když čtu tady z diskuzí holek, jak pracují na směny a jak jim je hrozně špatně a že doktorka nedovolí.. to je neskutečný. Člověk si platí zdrav. pojištění a pak nemá ani nárok zůstat na neschopence. Hlavně staré doktorky, to jsou hrozný káči. Ony kdyby kdysi mohly zůstat doma, tak by taky zůstaly, jenže dříve to tak nebylo. Proč v dnešní době tohle ještě existuje. Měla by si každá žena o tomto rozhodnout sama.

emmaelzer
13. máj 2007

kachnik, prestne tak....

sensual
13. máj 2007

ahojte...som tu prihlasena prvi krát a vlasnte niesom si ista ci sem patrím, radšej by som este počkala dva či tri roky 😅 , ale neviem si rady s pocitmi ktore mavam posledne dva tyždne...nerobila som si ani test, bojim sa vysledku 😅 baby viete mi poradit, ci nizky krvni tlak, nevolnosti po cely den-pripadne zvracanie-to sa mi stalo len raz, predvcerom, hned ako som sa zobudila, este som mala prazdny žaludok...ci su to priznaky tehotenstva? alebo to može byť aj nieco uplne ine?nikdy som nemala problemi s krvnym tlakom a to uz vobec nehovorim o zvracani. Papat papam normalne, žiadna zmena. Berem však antikoncepčne tabletky štvrtý mesiac..menštruaciu som mala normalnu, ibaže trocha kratku, čo sa tiež nestava..dva dni normalne a treti uz skoro nic 😒, no a cudne je to ze hned ako mi skoncila menstruacia zacali sa tie problemi s tlakom a nevolnosti.. priatel by bol cely bez seba od radosti, ale ja sa nato este necitim...o mesiac sa totiz chystame do zahranicia trocha vidiet svet a zarobit si asi tak na rok...ani som stym este neratala a preto mam obavy... 😨

sensual
13. máj 2007

alebo to možu byť nežiaduce učinky z antikoncepcnich tabletiek?? ale berem ich uz stvrty mesiac a tieto iste som brala aj pred rokom a nic mi z nich nebolo...bojim sa toho, ze ak som tehu..a berem tabletky tak to asi pre babo dobre nespravi ☹

sensual
13. máj 2007

inak mam 22 rokov, len tak pre info 😀

myschka
13. máj 2007

Je holky já měla prvni tři měsíce úplně strašný. zvracela jsem i vodu, zhubla jsem 5 kg a ta únava! do 16tt jsem ale chodila do prace na 12 noční protože pan doktor se nějak neobtěžoval mě prohlídnout když jsem si stěžovala a nakonec jsem ho vyměnila a nový doktor zjistil, že mám v 16 tt CS 4 a okamžitě mě nechal doma, kdyby ten původní byl co k čemu nemusela jsem se trápit v praci.

sensual
13. máj 2007

myschka-nevies mi nahodou poradit?

sensual
13. máj 2007

tak teraz takto neskoro v noci mi asi uz nikto neporadi🙄 ...idem teda do postele, rano sem kuknem...

yasmina
14. máj 2007

ahojte baby, no mne je strasne zle, zaludok ako na kolotoci, nechuti mi jest,sa citim srasne ako dlho z vasej skusenosti trvaju tieto nevolnosti?ved to nie su ranne ale celodenne 😒

emmaelzer
14. máj 2007

sensual urob test, vyzera to na tehotenstvo, mohlo to byt z tabletiek, ale uz ich beres 4 mesiace...
fakt skus ten test, ten ti ukaze

sensual
14. máj 2007

emmaelzer, dakujem za radu...asi si naozaj pozbieram odvahu a zajtra robim test 🤐 stavalo sa mi aj to ze som bola strane unavena, hocikedy cez den ma chytila taka unava, ze som si musela lahnut, ale hadzala som to na nizky tlak..ale uz sa mi to nestava ...priznavam ze tabletky som brala v poslednej dobe tak hociako3-4hodiny rozdiely ☹

sensual
14. máj 2007

a bojim sa toho co ked som tehu a berem tabletky?? 😢 ma to velmi velke neziaduce ucinky pre babo?? alebo staci iba vysadit a vsetko bude ok?..

smoulinda
14. máj 2007

Ahoj sensual, to že jsi brala tablety s rozdílem až 4 hodin, to vůbec ničemu nevadí. Ale jak už ti tu radili, udělej si ten test a budeš vědět na čem jsi. Nebo se hned objednej k normálnímu doktorovi ať tě prohlídne a budeš mít jistotu 😉

emmaelzer
14. máj 2007

sensual, ako pise smoulinda, to neni taky problem, ze si ich brala v iny cas, ale niekedy napr. ked mas hnacky, tak nemusia byt na 100%

A ta unava je super teho priznak...

Mala by si fakt ten test urobit co najskor, ved to aj tak neovplyvnis testom, lebo tabletky nie su dobre, ked si tehu

sensual
14. máj 2007

mate pravdu baby, neovplyvnim to tym testom....zajtra si ho spravim 😕 na preventivnej prehliadke som bola pred dvoma mesiacmi a to bolo vsetko ok...inak baby ak by mi vyslo ze som tehu, ...nemuselo by to znamenat ze babo nebude zdrave koly tabletkam,ci hej?nema niekto skusenosti stymi tabletkami ako to funguje? ale predpokladam, ze sa stane ze niektore otehotneju pocas uzivania,alebo hned po vysadeni a je vsetko v poriadku...na obale som citala ze jedna zo sto otehotnie pocas uzivania antikoncepcie...len neviem ako sa to riesi dalej, ci sa to babo potom vie spravne vyvijat...

emmaelzer
14. máj 2007

sensual, sprav test a ked je pozitivny chod k doktorovi a on ti vsetko vysvetli

aviril
15. máj 2007

Ahojte. Neviete mi povedať, odkedy začínajú nevoľnosti. Či hneď po vynechaní MS alebo neskôr?
Sensual, no ako si dopadla?

yasmina
15. máj 2007

ahoj avril mne zacali v 5 TT 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre