Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

molniak
2. feb 2013

@ralka treba ist k doktorke mozno aj na infuzku ak nic nejes pomoze ti to

lucita79
2. feb 2013

@ralka
@mir26 Ahojte,tiež mi byvalo zle,mna to držalo do konca piateho mesiaca.Mne dr. predpisla čipky torecan a že mam hned ešte v posteli zjest suchy keks,ale to ja som nemohla dat do ust nič kym som sa nevyvracala 🙂 Ja som ostala preto aj na pn,lebo som sa davala cele doobedie do kopy 🙂

veve14789
10. feb 2013

ahojte som v 11tt a dneska som vracala, je mozne aby mi dneska zacali nevolnosti? nie je to neskoro?

simca06022011
10. feb 2013

@veve14789 no ja som zacala tiey az po 10tt 🙂

ruzicka123
13. máj 2013

@nelika666 ja som natom rovnako som 20týždni no predsa už nezvraciam každú minútu ako predtým ,najviac mi pomohol čierny horký čaj len jednoducho nikdy nemáj prázdniny žalúdok koľkokrát zvracias toľkokrát musíš jesť.

ruzicka123
13. máj 2013

Ahojte ja som 20týždni ešte stále zvraciam

lucinkab
12. aug 2013

@nelika666 ja som si radsej dala dnes slabsiu kavu ako colu- tu len z principu nemusim... a niekde na mk som citala ze pomaha hroznovy cukor....ja som si ho dala a je mi lepšie aspon ma nemoce a da sa mi nomrlane bez napinania napit -my tehulky mame casto problem s hypoglykemiou (znizeny cukor) ja som si ho vpráci zmerala a bol veru niiiizko...preto ten hroznovy cukor pomohol....za hodku je 1/2 balika fuc 😀 😀 😀

coccinella
20. nov 2013

Dneska známá vypravovala, že když se snažili o první dítko - tak jeden večer se milovali a druhý den ráno vstala a zvracela, že si myslela, že asi něco špatného snědla, ale další dny to pokračovalo a byla těhotná ;o)

majkabr
20. nov 2013

Mne pomáhala fatra minerálka trochu ale ináč som mala nevoľnosti až do 20 tt

lucka127
6. jan 2014

Zienky mam na vas otazku niekde som citala ze byva tak velmi zle + vracanie pri dievcatkach? ako je to s vami? tie co cakate ale aj tie co to mate uz za sebou🙂)

silvia1992
16. jan 2014

@nikitaf
zazvor predsa tehotne nesmu.... a ak tk len v malom mnozstve

silvia1992
16. jan 2014

ja som uz v 20.tt a stale mam nevolnosti. jedlo ani nie ale mam problemi so zlcou a ak navstivite gynekologa tak vam vie predpisat cipky na znizenie nevolnosti.....nezabudajte ze aj prilisna nevolnost ublizuje babenku lebo telo straca elektrolity a vitaminy! Navyse tehulka je vycerpana. pomaha aj cvicenie na fit-lopte a dlhe prechadzky na vzduchu a pohyb v domacnosti....pohybom tela sa babetko kolise a uspava preto je menej aktivne a kludne. vecer ked si lahnete do postele babo sa prebudi a je aktivnejsie lebo vase telo lezi a nevyvyja kolisavy efekt...

lowa
16. jan 2014

@lucka127 ja som pri dcérke vracala dva mesiace v kuse, každý deň a celý deň. Namiesto priberania som počas prvého trimestra schudla takmer sedem kíl... Mala som rizikové tehotenstvo, takže som ležala doma- jedno šťastie, neviem si predstaviť v takom stave chodiť do práce 😀 Akonáhle som sa postavila, už som letela na záchod. Skrátka, dva mesiace som sa cítila jak po opici 😀 Občas sa mi uľavilo po zázvorom čaji (ale len takom ochutenom, bol to pomarančový čaj so zázvorom) a tiež po gumových medvedíkoch (ktoré moja malá mimochodom teraz miluje 🙂). A potom, zo dňa na deň, to prešlo, bola som asi v 14. týždni, ráno som sa vrátila od lekárky, kde som bola na krvi, slávnostne som posledný krát navštívila záchod a bolo po nevoľnostiach 🙂 takže u mňa to platilo do bodky, že pri dievčatkách býva zle 🙂

nikitaf
16. jan 2014

silvia1992 ten prípravok uz neexistuje ale bolo to prave aj na riesenie tehotenskej nevolnosti. to ze zazvor by sa nemal jest v tehotenstve pocujem prvy raz. mam krasnu, zivu (uz 5 rocnu) zdravu dcerku, riad sa tym co ti chuti a co ti robi dobre. chapem ze sa bojis o svoje babenko, ale ja osobne som sa dost riadila svojim usudkom a vsetko bolo ok. Vela zdravicka tebe aj babatku prajem 😉

lucka127
16. jan 2014

@lowa ach tajne dufam🙂 o princeznicke🙂
mne byva velmi velmi zle envraciam ale mam fakt na male nemozem citit nieto sa chytit ziadneho masa, salamy, ryb aa to som podotykam 7-8 tt moje nervy pri chlapcoch mi teda takto nebolo 😀 😀
jedine co ako tak zjem je chlieb doteraz som pecivo nejedavala..a nemozem ani zeleninu tej mi byva fakt zle ach moja zdrava strava:D:D a zapijam pepsi uz dnes mi vzalo aj vodu caj ani citit🙂 ale vdaka Bohu sa to lepsi kazdym dnom byva mi zle uz len od obeda do vecera:D:D doobeda som celkom oki:D

lucka127
16. jan 2014

@lucinkab ja zase sladke nemozem ani citit jedine ta pepsi je ako tak znesitelna:D skusila som aj mentolove pralinky tie v cokolade macane ale mna kruti aj zo sladkého:(:(toto ma ide pocvicit teda drobcek jeden

lucka127
16. jan 2014

@mir26 ahoj Mirka niekomu vraj zabera ftra, niekomu par piskot hned ako oci otvoris, mne zabera coca cola aj ked je to bordel bolo to jedine na com som fungovala posledne dva tyzdne🙂

lowa
16. jan 2014

@lucka127 držím velmi palce, nech ti to vyjde 🙂

lucinkab
17. jan 2014

@lucka127 ja ked mam teraz kyselinu si dám hlt piva a je po kyseline 🙂

lucka127
17. jan 2014

@lowa dakujem:🙂 aj dcerka stale rozprava ako o princeznej🙂

lucka127
17. jan 2014

@lucinkab mam nealko aj ja doma ale nemozem to zatial ani citit🙂

kiwi82
27. jan 2014

ahojte babulky, tak čo? trápi sa niektorá momentálne s tehu nevolnosťami? lebo ja hej a poriadne 😒

barborkark
27. jan 2014

@kiwi82 ahoj mojka no pridavam sa k tebe, je to coraz horsie.. V strede minuleho tyzdna mi to zacalo ale len take napínanie ráno a koniec, az som si myslela ci si to nevsugerovávam.. Ale včera sa to prejavilo v plnej sile.. Od rána nevolnosti, kazdu chvilu sa mi vsetko obracalo v zaludku a uz som sa videla na wc.. A ked nie nevolnost tak pocit prepchateho brucha a to fakt malo papám.
Pred chvilou som pocitila hlad a reku dám si nejaku žemľu s rajčinou a len co sa dotrepala do kuchyne, uz aj ma naplo a obed isiel von..
Bola som aj u lekára, PN zatial nie som ale ak to bude pretrvávať tak neváham lebo aj v noci nespím poriadne a hentak fungovať v práci neviem si predstaviť

kiwi82
28. jan 2014

@barborkark ahoj moja, tak ja to mám presne tak od 5tt. takmer všetko čo zjem ide von. našťastie ja som stále na predlženej rodičovskej dovolenke, takže nemusím do práce, som u mamky a ona sa o nás pekne stará. ten pocit plného brucha a žalúdka dobre poznám, aj hlad je svina. dakedy až vlčí hlad ma chytí a ked zjem dačo tak mi je ešte horšie...... pri dcérke som to mala takto do 16 tt. tak uvidíme ako to bude teraz. ževraj sa hovorí, že kto vrací nepotrácí. tak by sme mali byť radi. prajem veľa síl. papa

panarthe
31. jan 2014

Ahoj maminky...
pridávam sa medzi vás, nevoľnosť neskutočná počas celého dňa ☹ s jedlom naprd, bez jedla naprd... Chvíľu zaberala kola, potom pomaranče, potom tatarka ku všetkému 🙂 Ach jo, kde je moja zdravá strava.... Ale pre mňa najhoršie je, že som total bez energie. Len ležať v posteli, naďaleko obchádzať kuchyňu. A to mi tu pobehuje 4-ročný synček, čo je každú chvíľu hladný 🙂 Som v 8tt, nevoľnosti poctivo od začiatku šiesteho. Ostáva len modliť sa, aby to prešlo čím skôr. Tak si držme palce. papa

barborkark
2. feb 2014

No mne to veru pokracuje, zmena ziadna.. napínačky, občas vracanie, a ked nie to, tak potom pocit prepchateho zaludka. Je to na nervy, uz neviem co mam jest niekedy 😠

nikus28
7. feb 2014

ahojte) aj ja sa pridavam..moje prve tehotenstvo..som 8tt...uz 3 tyzdne mi je priserne zle pocas celeho dna ☹ uz som aj PN, v praci by som to nezvladala...nic nemozem poriadne zjest, len travim cas na wcku- napinanie, vracanie.... , energia ziadna...tiez mnohe jedla ani citit ani vidiet! podobne ako mnohe z vas. tak dufam, ze to cim skor prejde... 🙂

larnaca
7. feb 2014

@nikus28, @barborkark @panarthe @kiwi82 mne pomáhalo trošku coly, alebo voda s citrónom, prípadne chladivý gél pod nos, alebo alpa 🙂

nikus28
7. feb 2014

@larnaca dakujem za radu..cola mi nepomaha..viac mi prekruti zaludok..ale skusim ostatne 😉

hanuu
7. feb 2014

@lucka127 nechci te zklamat, ale ja mam syna a spatne mi bylo opravdu hodne, snad do 5. - 6. mesice a zvracela jsem nekolikrat denne snad do 20. tydne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre