Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

deborah1
4. feb 2009

Djolen,mne začalo byť zle v 8.-9.tt a tiež mi je stále riadne zle ☹ , a keď mi nie je riadne zle,iba menej zle,tak sa veľmi teším,lebo som ani neni poriadne funkčná,ledva robím základné veci,iba by som ležala.. 😒

hribek
4. feb 2009

Ahoj holky já začínám 6tt a naštěstí zatím nezvracím, spíš mám žaludek jak na vodě a hrozně mě trápí větry, je to hrozně nepříjemný obzvlášť v práci☹ Máte s tím někdo zkušenost?Pomáhá na to něco?

djolen
4. feb 2009

deborah1, ved aj ja sa tesim ked mi je len trochu zle a dnes som napr...zehlila pradlo a myslela som si ked som dozehlila ze som miesala cely den maltu 🙂 taká som bola unavena

nikollette
11. feb 2009

nijak, musiet pockat a to same prejde.. prve tri mesiace su take.. ale od 4ho mesiaca sa budtee citit super 😉
mne nezabralo nic, bolo mi casto zle, nemohla som mysliet na jedlo, zelenina sa mi hnusila,a este kopec inych veci.. ale preslo to same, nic ine sa neda robit, iba vydrzat..
vela stastia

pastarela1
11. feb 2009

hladala som nejake temy ohladom nevolnosti v tehotenstve ale ako pozeram vacsina z vas patri medzi stastnejsie pretoze tu moc o tom nik nepise. no mne je strasne cely den kazdy den uz od 6tyzdna je nevolno.vadi mi voda, umyvanie zubov, nechuti mi jest, este aj ked dycham ustami je mi nechutne v ustach a aj v zaludku.nutim sa jest ale nic nejem z chutou, stale ako keby mi aj to malo co zjem stalo v zaludku.uz to je vyse mesiaca a naozaj mi to uz lezie na nervy. mam 20 mesacneho syna a ani s tym nemozem ist na prechadzku. niekedy aj lutujem, ze som zase otehotnela. mam taky cudny pocit, ze to bude pretrvavat cele tehotenstvo.. ☹

deborah1
12. feb 2009

Pastarela,ani sa ti nečudujem,že ti to lezie na nervy,mne je tiež zle už mesiac vkuse,a tiež mám z toho často nervy,že nefungujem,ako by som chcela,vôbec sa mi nechce chodiť von,lebo najlepšie mi je,keď ležím,prádlo na žehlenie je už po strop a pod...Ale tak už dúfam,že v 2.trimest.sa to zlepší 🙂,aj keď ozaj to niekedy vyzerá,že to snáď ani neskončí. Ty si v ktorom týždni?Ale určite neľutuj,že si tehotná,raz budeme na to určite spomínať s úsmevom. 😀,drž sa.

lenocka3
12. feb 2009

kocky a to aj chodite do prace?... ja uz ani to nevladzem, desim sa kazdeho jedneho dna, ze ako ho zvladnem...

deborah1
12. feb 2009

Lenocka,ja som na predĺženej MD.Ani si neviem si predstaviť takto byť v robote..Ale kľudne sa daj na PN,keď ti bude neznesiteľne,nemám s tým skúsenosti,ale myslím,že to je bežné..

lenocka3
12. feb 2009

hm... ved akurat idem zajtra k obvodakovi sa nahlasit, doteraz som chodila do CAR-ka, tak sa mu postazujem... 🙄 dufam teda, ze ma nebudu musiet kriesit v cakarni 🙂

pastarela1
12. feb 2009

deborah, ja som v 10 tyzdni. no a s tym pradlom to je aj u nas tak a aj s inymi vecami v domacnosti. a vraciam skoro pravidelne rano a vecer. ani uz neviem ake je to sa z chuti najest. som z toho znicena. uz sa mi nechce ani oddychovat ani spat. som rada, ze sa dokazem aspon postarat o nasho maleho ma 20mesiacov.

celine
12. feb 2009

Ja som to mala tiez tak. Prve 3 mesiace som bola nepouzitelna. Ked som to povedala Dr., povedal, ze je to normalne a ze cim je mne horsie, tym je babatku lepsie. Kamoska to mala tiez a jej dal gynekolog nejake lieky proti zvracaniu, tak neviem. Ale prezila som to. Klobuk dolu pred vami vsetkymi, ktore mate male dietatko a musite to zvladat pri nom.

lenocka3
12. feb 2009

...kazda zena by mala byt prve tri mesiace povinne doma a oddychovat 😅 😅 robim dost s ludmi a raz ma natiahne, potom strasne grgam 😅 potom mi je zle a som biela a vsetci sa ma pytaju, ze co robim, ked vyzeram tak unavene... no keby som len vyzerala - vsak aj som, ako keby som chodila kopat kanale... nevarila som uz dva tyzdne, do kuchyne ani nechodim, pretoze ked pridem z roboty, hned spim... ani neviem, ako sa chudak manzel posledne tyzdne prestravoval 😅 😅 musim to dnes zistit. Ak este budem hore kym pride z prace...

cetera
12. feb 2009

Ahojte, neviete mi poradit? Dnes som zacala 9 tyzden. Doteraz mi bolo rano a niekedy aj vecer zle, teda vracala som len 2x aj to vecer. U dr.som bola v 7 tyzdni a asi taký tyzden a pol mi nie je vobec nic. Mozno 2x vecer mi bolo trocha tazko ale inak nic. Je to v poriadku? Niekedy sa bojim ze som prisla o babo... budem mat vtedy nejake bolesti alebo ako?

celine
12. feb 2009

Ja som nevarila do 16tt. Mne sa totiz robilo zle len pri pohlade na jedlo, tak mi vyvarala mamina a babka. A teraz som tak zlenivela, ze sa musim premahat, aby som isla varit, o peceni ani nehovorim. A to som pred tehu vyvaaarala. Uz aj manzel si to vsimol 😝

lenocka3
12. feb 2009

ahoj 🙂 no neviem, podla mna nie 🙂 netreba mysliet hned na zle veci 🙂
mozno si si uz len "svoju davku" nevolnosti vybrala 🙂

kari
12. feb 2009

ahojte tak vidim ze niesom sama co my je tak strasne,som hladna ale jest my neda,ale pritom pri prvom tehotenstve som take nieco nepoznala.a tie strasne bolesti brucha.aj som bola vcera u lekara vravel ze je zatial vsetko v poriadku ale ze tie bolesti sa mu nepozdavaju 😒

celine
12. feb 2009

Cetera: Zvracanie je v tehu caste, ale nie je "povinne". Niekto nezvracia vobec a babo je v poriadku. Ak sa ti to nezda, radsej zavolaj doktorovi. Zmizli ti aj nejake ine priznaky, ako zvracanie(napr. prsia ci ta neprestali boliet, unava odisla...)? Mne sa tiez stavalo, ze mi bolo napr. 2 dni lepsie a potom zasa horsie.

pink_lady
12. feb 2009

ahojte aj ja si myslim ze zena by prve 3 mesiace mala byt doma, ja to tiez fakt nezvladam, niekedy rozmyslam ze ci som len ja taka padavka ze tie nevolnosti tazko znasam ...ze ostatne tehuly chodia do roboty a v pohode makaju a ja som tam neni schopna skoro nic urobit, moj vykon je fakt nulovy 😝 😔

loren
12. feb 2009

aj mne je blbo ale utesujem sa ze este mesiac a bude ok 😉 musime to vydrzat dako ja mam teraz take stavy ze sa mi nic nechce ani sa len namalovat obliect a mam fakt dojem ze sa zanedbavam a je mi to momentalne fuk pri mojich terajsich stavoch a na sex nemozem ani len pomysliet chudak manzel ☹

lenocka3
12. feb 2009

SEX?.... co? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pink_lady
12. feb 2009

co je to ten sex? ........................................... 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka3
12. feb 2009

pinky... mam pocit, ze mojho chlapa som zneuzila na oplodnenie.... Este, ze nie som pavuk-kriziak a nezozrala som svojho samceka hned po akte 😀 😀 😀

nikollette
12. feb 2009

ja som bola cele tehu doma 😀
a to som nebola rizikova, ani nemala ziadny problém... 😉

cetera
12. feb 2009

CELINE .....prsia tam kde ma boleli ma bolia aj teraz, a unavena som stale...niekedy ani nevladzem z postele spat.....uvidim ako bude no dufam, ze bude vsetko ok....ak sa mi nebude pozdavat mam ist vo 19. k dr. tak pojdem inak az po tyzdni cakam muzicka kym pride domov aby videl aj on babo...ale aj tak dakujem

ditka1
12. feb 2009

cetera...ale jasne,keby si o babo prisla tak sa to hned prejavi,to je super,ze ti nie je zle tes sa lebo aj horsie bude,krize,lonova kost,mechur,vsetko mozne ta bude boliet-este si uzijes... 😅

celine
13. feb 2009

Ditka, ja som o babo prisla dvakrat po sebe a ani raz sa to neprejavilo, nemala som bolesti, ani som nekrvacala. Zistilo sa to az na ultrazvuku. Ale mne sa to stalo hned na zaciatku, ani srdiecko nebilo. Myslim, ze cetera a jej babo su v poriadku 🙂 Niektore zeny zvracaju tyzden a potom uz nic.

lenocka3
13. feb 2009

🙂 tak ja som to uz vyriesila - nabehla som k dokimu, ze sorry, ja fakt nemozem a on mi dal nejake cipiky -Torecan, hned ako budu ucinkovat, tak sa ozvem 🙂 ozaj - okrem cipkom som fasla aj PN 😵

kocanda2009
13. feb 2009

ja hlasim, ze v tomto stavu bych v praci nevydrzela ani sedet, natoz pak neco delat, takze jsem se ujistila, ze minuly tyden jsem se rozhodla spravne zustat doma - pan doktor nebyl nadseny ale dal mi PN

celine
13. feb 2009

Neviem, preco niektori lekari maju s PN-kou problem 😕 Ja som si tiez sama vypytala PN-ku a nastastie moj lekar mi ju uplne bez problemov vypisal. Som sice po dvoch potratoch a to bol aj dovod tej PN-ky, ale od 7tt do 16tt som dennodenne zvracala a vobec si neviem predstavit, ako by som fungovala v praci.

noemi01
4. apr 2009

ahojte ja som čitala že dobre su lizatka tehotenske proti nevolnosti
že vraj to pomaha
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5209363

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre