Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

pucik
30. okt 2009

Ahojky, tam mě při prvním nebylo vůbec nic, tak jsem si říkala, jak se těším na těhu, to mi fak bylo nejlíp v životě. No a jak se říká každý těhu je prostě jiný, te´d je mi špatně skoro pořád, zvracím tak 2-3 x denně,ale holky naprázdno většinou, to už musí bejt, když ze mě něco vyleze. Jíst musím 1,5- 2 hodinky a pak se řekne přibrat by se nemělo moc. Já při prvním přibrala 21 kg a to jsem jedla, střídmě, samou zeleninu a kuřecí a fakt zdravě a stejně jsem byla jako kulička,malej měl 4 kg, tak jestli to bylo tím.Bez lízátka nevylezu ani z baráku a pokaždý se hrozím, když mám jet k doktoru,jestli dojedu nebo ne. No znáte to tu všechny 🙂 😉 . Ještě se starat o Däníka,je to hodně náročné, je to sice blbé,ale pustím mu ovečku Shawn a vím, že mám chvíli klid a natáhnu, tak holky držím palce všema a ať nás to všechny brzo přejde 🙂 😉

miculienka
31. okt 2009

fúúú, už aj z čítania mi je 😝

majcik
1. nov 2009

Tak ja som uz ukoncila I. trimester, ale nevolnosti neodchadzaju, uz je to aj na psychicku tazke, nedokazem sa poriadne postarat o syna, hlavne vecer, keby mi nepomohli stari rodicia a manzel, tak syn by bol asi tazko okupany, obleceny, najedeny. Cez den to este ako-tak prezijem, musim si stale nieco pchat do pusy (ale zas nie hocico), no pobedia a vecere su stale kriticke. .. uz aby som mala po porode, potom to prejde 😖

markettka
2. nov 2009

Ahojky,
jak si to tu čtu, hodně z toho poznávám 🙂, bohužel.
Zle je mi už 4.týden, zvracím ráno, ale zle je mi celý den. Obvykle je mi trochu líp tak od 4 do 6 odpoledne. Jinak celý den nanic. Jsem ráda, že můžu přes den polehávat a jíst musím každou 1,5 hodinu maximálně... Nedokážu si představit jet někam autobusem, i cesta autem mi nedělá nejlíp.
Pořád se mi chce krkat, čůrat a mám nafouklé břicho. O únavě ani nemluvě. V noci jdu 4x na wc, pořád se budím a bolí mě žaludek.
Vy, které se u toho všeho ještě staráte o další dítě opravdu obdivuju!
Přeju vám i sobě, ať je to brzy za námi.

terjar
3. nov 2009

Tak lízítka proti nevolnosti jsem si taky koupila a zatím použila jen jedno a pomohlo - nebo to byla psychika 😒 . O čůrání a krkání ani nemluvím. A únavu, už jsem několikrát usla v práci, ještě že mám vlastní kancelář a nikdo mě neviděl. Nafouklá jsem taky kvalitně. Než vylezu z postele, tak sním 4 piškoty a tak půl hodinku ležím a zatím to pomáhá. snad se to po tom 3. měsíci zlepší. Modlím se za to.
Taky obdivuji ty z vás, které se starají o další dítě. Mně stačí, že přijdu domu a musím něco navařit a poklidit.

miculienka
5. nov 2009

tak ja som už na pn, mne je akosi nanič celý deň, ráno ledva vyliezam z postele, síce je to lepšie ako večer, cez deń sa len tak premotkávam a poobede mi tá nevoľnosť pribúda, večer si vždy dobre grcnem, inak ma napína celý deň, mám aj ginger tabletky ale ktoviečo to nieje - aspoň pre mńa, niekorý deň mi je lepšie, niektorý horšie, dúfam, že tie nevoľnosti pominú do konca tretieho mesiaca 😅

mirka183
5. nov 2009

Ja som tiez skusala zazvorove tabletky ginger, ale nic moc. Skor este horsie, som sa nevedela dovraciat. Viac mi ale poamahaju homeopatika coculine, aj ked tiez to nie je na 100%. Ale aspon nemam v ustach taku hroznu chut. Myslim si, ze tieto a podobne pripravky viac zaucinkuju na lahsie nevolnosti. My co to prezivame naplno, to musime len prezit. Uz nech sa len tie dni odsypaju. 🙄

syraell
5. nov 2009

Ahoj, já se obávám, že se to zkrátka musí zvládnout. Já osobně vyzkoušela u prvního i současného těhotenctví co se dalo a závěr je: Počkat až to přejde🙂

mirka183
5. nov 2009

len aby to preslo. Ja sa uz neviem dockat toho dna. Ledva som prezila do 12tt. Som si myslela, ze to bude prestavat, ale niekedy sa mi zda, ze sa to zhorsuje. Ale budme optimistky. 🙂 Este budu aj ine problemy.
Kto uz mate po nevolnostiach, v ktorom tyzdni vam asi presli?

syraell
5. nov 2009

Me vsechno zkoncilo opravdu uderem posledniho dne prvniho trimestru

oacka
5. nov 2009

Ženy, pomôžte mi! Ja sa asi zbláznim. Od rána do rána ma neskutočne bolí brucho, napína ma, ale nezvraciam. Je mi hrozne zle, akoby mi načisto prestal fungovať žalúdok. Pomôže piškotková a ryžová dieta? Normálne až krče mám v krížoch presne také, ako keď som si raz na veľkú noc pokazila žalúdok, lebo som jedla piate cez deviate. A mám aj triašku. Neviem, čo mám robiť, nemôžem preto ani spať... Naozaj na to nič nepomôže??????

pucik
5. nov 2009

ahojky, tak jsem dostala od adelky89 EMESIN, za což jí touto cestou děkuji, beru ho druhý den a iž druhý den jsem nezvracela a je mi o poznání lépe,takže mohu jen doporučit. Ještě předtím jsem si koupila tabletky Mamagood a naprosto žádný výsledek,takže možná na každého působí i o trošku jiné složení. Oacko co poradit, hlavne casto jíst,jak j nejím 1,5--2 hodiny, tak je mi hrozně blbě. Lízátka taky trošinku zaberu,tak hodně zdaru - synátor volá z nočníku tak už musím 🙂 😉

oacka
5. nov 2009

normálne lizatka, či nejaké špeci? Mne pani v lekárni dnes nevedela nič poradiť, akourát coculine mi dala. Mne je zo sladkého zle...

mirka183
5. nov 2009

najlepsie je naozaj jest menej a casto, vsetko co sposobuje tazobu na zaludku vylucit. Ja som nakoniec skoncila na suchych rozkoch, max. som si dala sunku. Rano a naobed sa nastasie mozem najest, ale veceru to istia rozky uz pomaly 2 mesiace. Sladkemu sa treba tiez radsej vyhybat, lebo to vytvara kyselinu. A zazvorove lizatka som radsej neskusala, lebo su vraj kysle a sladke.

miculienka
5. nov 2009

ja mám podobné skúsenosti ako mirka, tiež suché rožky, ešte banány a inak často niečo zahryznúť ale málo a veľa nesýtenej vody, ani čaje nemôžem
oacka - tie lízatká sa volajú gravipop, ale ja som ich neskúšala, mali by ich mať v lekárni

pucik
7. nov 2009

oacko, ano jsou to gravipop, normálně lítátka na těhotenské nevolnosti, mají v sobě zázvor, takže by měli dělat líp, na chvíli to pomůže, já když jedu autem k doktoru, tak jedině s lízátkem v pusině 🙂 😉

miculienka
11. nov 2009

oacka - mne keď je zle a napína ma a samo to nechce ísť tak strčím prsty do krku a potom to už ide, potom príde neskutočná úľava, chvíľu nechám žalúdok oddýchnuť a potom niečo ľahké ale málo zjem, po polhodinke zas niečo zahryznem, ale len ľahké jedlá, už aby to obdobie prešlo, však ?

renatalen
18. nov 2009

Ahojdy,
já jsem v 9 tt a připadá mi, že mi je zle pořád. Ráno jakmile vstanu, tak hurá na záchod, na oběd zvládnu pár lžic a pak musim být v klidu, jinak by to šlo vše ven a večer? Katastrofa! U prvního mimi by bylo špatně jen ráno, to byla pohodička. A jinak se mi dělá špatně v obchodě s potravinami. Nakupování je pro mě horor! Už ani nevím, co jíst. Podívám se do ledničky a je mi špatně:( Nemůžu salámy, smrdní mi maso, sýr maximálně tak tvrdý. Takže se cpu jen ovocem, to jediné mi nevadí.

wobludka
18. nov 2009

Ahoj, já toho moc neporadím - nepomáhalo mi vůbec nic. Mám za sebou 3x hospitalizaci, vždycky mě nitrožilně prolili vodou, doplnili minerály a po týdnu mě poslali bojovat domů. Neudržela jsem nic, ve 12tt jsem měla 8 kg dole. Po 9tt mi dali Torecan čípky, ale popravdě zabraly jen ve vysokých dávkách (v nemocnici mi dávali po 5ti hodinách). Od 13tt to začalo být snesitelné, ale zvracím ještě teď (14+6) 😒

adicka111
18. nov 2009

ahojte, tak ja sa tiez pripajam do klubu "je mi hrozne zle" 😉 prve tehotenstvo som prezila v pohode, ale teraz mi je zle vacsinu dna, ranoje to este vcelku fajn, ale s pribudajucimi hodinami je mi horsie a horsie, cele to vygraduje ku veceru, cely den mi nechuti jest, silou vole nieco do seba nakoniec dostanem a potom mi je zase zle....proste des, dufam, ze to naozaj prechodom do 2.trimestra prejde, ak nie, tak to budu hrozne vianoce, varit nedokazem nic, pri pohlade do chladnicky utekam na wc, jedine co mi pomaha su banany...ale obavam sa, ze tento liek nebude mat dlhu trvanlivost 😒

mjanca
18. nov 2009

ahoj holky, vubec jsem nedocitala, ale pridam moje zkusenosti:
jsem v 9tt (teda dle mych vypoctu, na ko k dr. jedu az zitra), zhubla jsem uz temer 6 kg, zvracela jsem i 6x a vicekrat denne. Ted hubnuti zastavilo, koupila jsem si v lekarne Nutridrink a vypiju ho hned rano, pak jim klasicky rohlik s maslem a banan, nic jineho jsem do 8tt nezvladala, ted se to uz lepsi a vecer tesne pred spanim si dam jeste Nutridrink. Hodne mi byvalo spatne, kdyz jsem mela delsi pauzu v jidle, takze lepsi hodne casto a malinko jist.
Preju, at je Vam vsem dobre 🙂.

markettka
19. nov 2009

Ahojky,

wobludka: Tobě je ještě pořád zle? Ty si to vážně užíváš... Držím palce, ať už je Ti lépe.

Mně je blbě od 6tt, měsíc to bylo šílený, pořád jsem jen spala, zvracela a bylo mi špatně od rána do rána. Teď je to 2 týdny lepší, ale stejně nic moc, skoro už nezvracím, ale bývá mi špatně. Snažím se jíst každou hodinu až 1,5 hodiny, po ráno si každopádně nesmím udělat čaj, ten jde hned...

Lízátka mi už nechutnají (a to mám doma 3 krabičky - vždycky mi je někdo v dobré víře nakoupil)... Nějak mi začaly vadit, asi jak jsou sladký. Sama se v sobě nevyznám.

Taky jsem měla před 2 týdny nějakou virózu - rýma, kašel .. A to jsem teda zvracela hrozně moc plus mi bylo blbě z té nemoci. Docela jsem si to užila....

Tak se držte a ať se vám udělá líp!

katy1979
20. nov 2009

pridavam sa do klubu, prve tehu mi tiez bolo zle teraz sa to opakuje.
dnes to bol prehraty boj 3:0 teda zatial. momentalne skusim zut ryzove chlebiky ale teda nic moc.
tie lizatka no skusim ich zohnat.
muzovi v lekarni dali tiez akurat coculine.
ja uz nevladzem. uz pomaly dufam ze este par dni a infuzky a nemocnina. kludne by som isla aj bez odporu. hlavne ked to trocha pomoze, takto absolutne bez tekutin bez vsetkeho.
ja viem len vydrzat a vydrzat ono to raz prejde.

gabusssa
28. dec 2009

Ahojte všetky šťastne čakajúce "trpiteľky",
Som v 8tt a čo si pamätám prvé tehotenstvo pred 12 rokmi mi začalo zhruba v tomto období byť veľmi zle. Boli dni, že som vracala aj 8x. Bolo to veľmi vyčerpávajúce. Mám strach, že si tým opäť prejdem ☹ Tak už pri najmenších náznakoch nevoľnosti sa snažím tomu predchádzať tak, že jem. Akonáhle mi trošku vytrávi, hneď cítim, že mi nie je dobre, tak zase niečo spapám, a vtedy sa mi uľaví. Aj keď moc chuti do jedla nemám, prekonám to a jem. Veľmi mi chutí rohlík s maslom a medom, a niekde som čítala, že aj studené nápoje zaberajú, tak pijem mliečko. Zatiaľ to zaberá, ale uvidím ďalej...Držím Vám všetkým palčeky.

duratlicka__2
30. dec 2009

Ahojte!
Skuste zazvorove tabletky pre tehotne - Emesin. Ja este nemam potvrdene tehu, ale je mi zle od ovulky a je mi po nich trosku lepsie.

kiwi82
22. jan 2010

ahojte dievcata, ktore ste tu pisali este v decembri...... prosim zmenilo sa nieco? je vam uz lepsie? presli tie nevolnosti? ja som v 11 tt ale je mi nonstop zle. prosim povzbudte ma. dakujem.

flamenga
22. jan 2010

proti tehotenskej nevoľnosti sú aj tabletky Ginger - zázvorové.... alebo ak to bude veľmi neznesiteľné a časté vracanie, tak zvyknú gynekológovia predpisovať čípky Torecan 🙂

kiwi niekomu to ustúpi po prvom trimestri, niekomu prvými pohybmi 🙂 Držím palce 😉 Viem čo to je....

mywiel
22. jan 2010

Ak poznate dobrého doktora co robi akupunkturu stoji to za to vyskusat. 😉

kiwi82
22. jan 2010

ja som skusala tie ginger ale som sa z nich este viacej povracala, mna uz samotna vona zazvoru napina. tie tablety ma palili v zaludku. torecan beriem na noc. tak musim len cakat a dufat, ze to uz prejde. pekny den.

flamenga
22. jan 2010

kiwi s tými Ginger tabletkami som mala presne túto skúsenosť čo ty... ale niekto si ich chváli.... žiaľ, jeden lekár na nete sa na tehotenskú nevoľnosť vyjadril: čím je vám horšie, tým je malému lepšie 🙄 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre