Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

megie
28. feb 2007

A to je normálne, ked má niekto nevolnosti ešte aj v 30tt??? 😨 Som počula, že už v druhom trimestri by nemalo byť zle, a ak je, tak niečo nie je v poriadku so stravou, že tehulka asi papá moc mastného alebo jej chýbajú nejaké vitamíny... no neviem... 😕

gandy
2. mar 2007

Ahojky, chci se zeptat zda někdo má stejné problémy. Asi v pondělí mi začalo taková kyselost v puse. Ničím to nejde za jíst, když si vyčistím zuby tak je to dobrý ale jen chvíli. Mám na jazyku takovej bílej povlak, sice ne na celém ale je to nepříjemné. Nemáte s tím někdo zkušenosti a čím by to mohlo být?????

dudasik
29. mar 2007

pekny dnicek, uz som sa niekde pytala, ale opytam sa ja vas.
Len tak zo zvedavosti, kedy vam tehulky zacali prve tehotenske nevolnosti? Pamatate sa, da sa to datovat ?
Dakujem

petra.v
31. mar 2007

Petra: Ahoj holky,jsem v 6tt a nevolnost mě taky pěkně zmáhá.Dneska mi je tedy lépe,ale předevčírem to bylo něco. 3x jsem běžela na záchod,až jsem z toho dostala depku 🙂, najela jsem na lehčí stravu typu těstoviny, zelenina, dušená šunka s rohlíkem, banány, ovocné šťávy a docela pomáhá i chlazená cola samozřejmě jen po troškách. Prostě musím najet na nějakou lehčí dietku.Menší porce a častěji...Prostě jiný stav je jiný stav a organismus se holky brání🙂 my to zvládneme. Už teď si říkám, že mi mimísek dává zabrat.Já ty nevolnosti mívám celý den a už ráno se probouzím naštvaná, protože mi to celkem vadí.
Bude líp, držte se maminy🙂
PS: Myslela jsem si, že tyhle stavy mám jen já ☹
pápápápá Petra

marinka
31. mar 2007

Já s tím taky pořád bojuju a zatím to nevypadá, že by se to nějak lepšilo.. Možná je změna jen v tom, že ze začátku mi taky bývalo blbě celý den a teď je to hlavně po ránu, ale zase častěji zvracím, což je ale někdy úleva a jsem radši, když se vyzvracím a uleví se mi, než když mám žaludek na vodě celý den. Po ránu musím být hrozně opatrná na to, co sním. Mléko a jogurty můžu jen odpoledne a večer. A pěkně blbě mi dělá i čaj nalačno nebo sklenička vody, to jde hned ven :( Nejvíc mi pomáhají zázvorová lízátka a ta cola je taky fajn, ale tu mám jen vyjímečně..

dudasik
31. mar 2007

Ahojte. Ja som zatial tehotna asi neni, ale povedzte, citite tie nevolnosti kazdy den? A kedy vam prvykrat zacali, ak sa to da povedat?
Drzim palce a prajem vela sily pri zvladani nevolnosti.

danielala
31. mar 2007

No ja som bola presvedcena, ze ma to obide, kedze moja mamina ziadne nevolnosti nemala, ale zacalo to koncom 7.tt a pokazi mi to teda kazducky den. Cez den to tak mozno na 3-4 hodinky prejde, vacsinou popoludni a to sa vytesujem a konecne vnimam, ze je jar, lebo zvysok dna je to len o tom, donutit sa nieco zjest a hlavne vypit a ako nedat v praci nic najavo. Cela euforia z toho, ze sa nam konecne podarilo otehotniet, je prec. Ja mam v podstate stale velky hlad, ale ked otvorim chladnicku a vdychnem pachy, uz aj letim... Skusala som zazvorove tabletky, co su na tehot. nevolnost, ale mam pocit, ze maju skor opacny ucinok. Tiez fungujem na pepsicole, ale bojim, ci neskodi babatku a hlavne mi zhorsuje mykozu. Najhorsia je predstava, ze to bude este minimalne mesiac trvat. Je tu niekto, komu skoncili nevolnosti skor ako v 14.tyzdni????

petra.v
31. mar 2007

Jsem v 6tt. Zezačátku mi nebylo vůbec nic, až teď druhý týden jsem nervózní, nic mě nebaví, je mi divně od žaludku, nemůžu cítit ani když otevřu ledničku atd atd... Dnes mi je celkem ok, včera i předevčírem mi bylo zle a to docela dost... Ve čtvrtek jsem byla na piškotách a čajíku, nesedla mi omáčka, ani polívka tak už takový jídla raději nejim, je to těžký do žaludku, tak raději něco lehčího.Holky na to asi není lék, já vim je to nepříjemný, já už se i ráno probouzím naštvaná, že mi je na nic a nic mě neba,ale holt to k tomu patří a je jen třeba si to prožít...Mimísek si to určitě zaslouží.
Cítím s Vámi, ve středu jdu k panu doktorovi, tak se ho na to zeptám a hned hodim odpověď ju??? 🙂
Tak pápápápá

romana27
31. mar 2007

petro nevolnosti začínají většinou právě v tom 6tt. No nějak to musíš, jak píšeš, i ty přežít. Snad ti to brzo přestane a pak už se budeš cítit líp. 🙂

escada17
31. mar 2007

romana27- pekne meno ste vybrali 😉 ja si niekedy myslim, ze nepomaha nic, len to treba vydrzat

kika25
12. apr 2007

Ahojte dievcata, mile tehulky 🙂
mne vcera lekarka definitivne potvrdila tehotenstvo a sme s manzelom nesmierne stastni... Som v 6tt a tuto noc mi bolo prvy krat nevolno, ale nezvracala som...ale zacinam mat obavy,neviem si predstavit mat nevolnosti niekolko tyzdnov ci mesiacov...

mimi
12. apr 2007

kika25,ja som ich mala cele tehotenstvo a dajako som to prezila.Bol to vtedy riadny zaberak a teraz si uz na to ani nespomeniem...

vandas
12. apr 2007

..na nevolnost skuste homeopatikum COCCULINE, uzivanie je bezpecne aj v tehotenstve, je bezne dostupne v lekarnach...

kika25
12. apr 2007

Ahoj mimi, a co si jedla, aby Ti to preslo? Citala som tu o piskotach a orechoch.

verusky
12. apr 2007

devcata, asi je vazne nejdulezitejsi TO PREZIT. hlavne se nestresovat prilis, aby se to nepreneslo na partnera, to uz by pak bylo hodne zle. ja se taky tesila, jak budu podruhe tehotna, miminku v brisku konecne si to uziju a v soucasne dobe uz bych chtela porodit... teh. nevolnosti zpravidla zacinaji az druhy mesic, takze bez vynechane MS se jeste nedaji pozorovat. vetsinou ustoupi 14. tydnem, ale vubec to neni pravidlem, v 1. tehotenstvi se mi udelalo dobre az na posledni dva mesice - to jsem pribrala vic nez polovinu vahy - za sedm mesicu jsem nabyla sest kilo, za zbyvajici dva sedm...
uplne chapu, jak to dovede pokazit radost z ocekavani miminka,jsou tady takove, ktere se i pres nevolnost divaji optimisticky, mne to teda vubec neslo... devcata, no hlavne to neprenest na partnera, vim o cem mluvim a nechtela bych, aby jste prozivali,co tehdy ja. taky se z toho mala narodila s nizkou porodni vahou, i kdyz byla donosena.

mimi
12. apr 2007

kika,brala som homeopatikum Cocculine,ale to mi pomohlo docasne.Ja som mala z toho aj ine zdrav.problemy,takze som si to musela pretrpiet cele.Skus to homeopatikum 😉
Neboj sa,da sa to! 🙂
Hlavne jedz,aspon po troskach 😉

betka1
6. máj 2007

Ahojte, hlasim sa do klubu. Minuly tyzden mi pozvolna zacali nevolnosti, ale stale som bola presvedcena, ze je to z jedla. Teraz ich uz mam takmer cely den, takze mi je jasne z coho to bude. Moje okolie o mojom tehotenstve este nevie, iba manzel, takze sa snazim tvarit, ze som v pohode. Uz je nacase to oznamit a bude mi moct byt oficialne zle 😖
Az dnes som si zacala zistovat na tychto strankach co s tym. Takze skusim tu Colu. Necitala som vsetkych 7 stran. Bolo tam este nieco ine zarucene?

emmaelzer
6. máj 2007

betka ja som na tom tak isto...
tiez pomaha zazvorove keksiky a sweps, alebo zazvorove pivo - Ale ginger

bajka26
6. máj 2007

emmaelzer 🙂 Podla toho, co pisu ostatne dievcata to budeme musiet vydrzat este dalsich 7 tyzdnov.
Mne zazvorove keksiky zial nechutia. A v tom pive nie je alkohol?

Prave som to oznamila mojej mamicke a vecer to oznamime svokre. Mamicka hovorila, ze ona nikdy nevolnost nemavala. Ja som myslela, ze to bude dedicne, ale zial neni. 😝

hellosona
7. máj 2007

ahojte, chcela by som sa spytat, prve nevolnosti zacinaju tak v 7tt? ja som este neoficialne len na uplnom zaciatku a trpim nechutenstvom, proste na nic nemam chut a to som velky gurman... pozorovali ste niektora nieco take? dakujem

larunnka
7. máj 2007

Ahoj hellosona: přesně tímto jsem trpěla a ještě někdy trpím ted, říkám, že místo těhotenských chutí mám těhotenské nechutě 😀 , je to úplně normální a změní se to, i u mě je to už mnohem lepší, takže hlavu vzhůru!!

martinka24
7. máj 2007

Existují v lékárně zázvorová lízátka pro těhotné, které trpí nevolností.Sama jsem je vyzkoušela a docela pomáhaly...

hellosona
7. máj 2007

dakujem 🙂

biba12
9. máj 2007

Caute,

mne byvalo zle cca od 6tyzdna do 15-16tyzdna. Teraz je to uz dobre. Mna vsak iba napinalo na vracanie, isli zo mna iba sliny a trvalo to kazde rano cca 5 minut. Potom som sa mohla najest. Ale mala som aj dni, ked mi bolo zle po cely den. Ale papat som sa snazila aspon nieco. Co mi pomahalo? Vstavat rano neskor / po 9 hod/, ale to sa da len cez vikendy... A jedla som rano chlieb, nie lupienky, piskoty, tie mi bolo lahsie vyvratit. Tie som vyvratila 3krat a odvtedy to neranajkujem. Chlieb som nevyvratila ani raz. A pomahali mi sladke zuvacky a cerstvy vzduch.

pai
9. máj 2007

Ahoj holky, ja koncim 9.tt a mam zaludek na vode cele dny. A k tomu se citim extremne unavena a slaba jako pri nemoci. Mate to nektera taky?

Zlobim se na sebe, ze jsem takova nepouzitelna, ale ono asi je to u kazdeho opravdu jine... Tak se jen modlim, ze to snad nebude trvat dele nez tri mesice... Pak mame totiz navic svatbu a ve svem soucasnem stavu bych to snad neustala... 😔

kachnik
10. máj 2007

pai, tak to jsem na tom stejně, každý den jsem hrozně moc unavená a ospalá. Žaludek zlobí jen občas, ale nelibé vůně a mastné atd. to mi moc dobře nedělá. Jediné co si pochvaluji, že mě vůbec nebolí hlava. Bála jsem se, že mi ty změny v těle udělají paseku a když si nemůžu vzít prášek na bolest, to nevim co bych dělala. Moje kamarádka trpěla bolestí hlavy ještě do 5.měsíce, ale u ní to spíš bylo, že vůbec nic moc nejedla a když jedla, tak hrozně zdravě... Tak blinkání zdar!!

akcul
10. máj 2007

Ahoj holky,
já jsem nevolnostmi trpěla hodně. Prvních pět měsíců jsem zvracela několikrát denně (ze začátku i každou hodinu) a potom až do porodu každé ráno. ☹ Ale to už pak pro mě bylo v pohodě, to už byl slabej odvar toho, co jsem si prožila na začátku. Můžu říct, že nejvíc mi pomáhala vychlazená Coca Cola, ta byla fakt perfektní. Samozřejmě jsem jí nepila litry, jen jsem si vždycky cucla. A nebo je ještě dobrý nalít si ji do tvořítek na led a nechat ji zmrznout a potom cumlat v puse. 🙂 To bylo fakt jediný, co mě vždycky trochu postavilo na nohy. Jinak jsem to musela nějak vydržet. Ale stálo to za to! Máme teď doma nádhernou princeznu! 🙂 🙂 🙂 Takže vám všem držím palečky, ať toto "nepříjemné" období zvládnete a máte brzy za sebou. 😉

scarletka
10. máj 2007

ahojte dievcata, mna nevolnost presiakla do spiku kosti, zacina to rano a konci v noci a to uz celych 10dni. Vraciam niekolko krat denne, nedokazem nic zjest, uz som vyziabnuta a bez energie. Cely bozi den je mi tazko a cakam kedy to polavi. aj ked ma vo vnutri hreje srdiecko, ze nech mi je kludne zle, kvoli dietatku vsetko vydrzim..zacinaju sa mi podlamovat kolena. Nic mi nepomaha, stale "to" chce ist von, ci je to zelenina alebo voda. Nemate niejaky receptik..co sa vo mne udrzi? 😝

bluff
10. máj 2007

scarletka - mne bolo tak ako pises takmer 3 mesiace, aj ked som nevracala niekolkokrat denne, ale kazdy den. jedla som velmi malo veci, aj z cistej vody mi bolo zle, akurat mlieko rano, to mi pomohlo, croissant na obed, alebo viem ze je to nezdrave ale tie rychle polievky co sa len zaleju vodou. no a ovocie ako broskyne a pomarance. drzim palce.

lenkamt
10. máj 2007

Scarletka - ja som vracala celých 24hodín, v noci s dvojlitrovou fľašou vody, lebo to nadrapovanie náprazdno bolo ešte horšie ako samotné vracanie.

Mne pomohli len čípky, ktoré mi predpísala Dr. s tými som ako tak prežila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre