Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

scarletka
10. máj 2007

jezinku uz som sa zlakla, ze zas budem osamoteny pripad..vzdy ked nieco sa deje u mna, tak to vo velkom. Cize, ked nevolnosti, tak poriadne. ☹ Asi to oznamim doktorovi, najhorsie je,ze ani vodu neudrzim a bojim sa, ze sa vyhydratujem. A to vracanie na sucho..hm, to je este horsie.Ozaj a kedy sa to ukonci? Trpeli ste dokonca?

kachnik
11. máj 2007

Holky, tak jsem to zakřikla, dnes mi teda bylo ouvej, nejhorší je autobus a smrady v něm... pak v metru to se dá. Ježiši, zvracení a nevolnosti by se měl někdo zrušit... 😀

bajka26
12. máj 2007

Ja som si po uz vyse tyzdni nevolnosti zistila, co na mna zabera. Neni dobre mat prazdny zaludok, takze vzdy mam po ruke nejake jablcko, banan alebo dzusik. Nie ze by to zaberalo uplne, ale aspon je ta nevolnost znesitelnejsia.
Tiez mi lezu na nervy vsetky tie smrady okolo. Napr. nasa jedalen v praci, ktora smrdi prepalenym olejom, alebo moja nova avivaz, ktora mi este pred 3 tyzdnami vonala. Tiez ma napina zo silne aromatickeho kokosoveho mydla, co mame v praci. Dnes mi napr. doslo zle, ked manzel povedal, ze ideme nakupovat do Tesca. Ked som si predstavila vsetko to jedlo, tak sa mi skoro obratil zaludok. Takato citlivka som nikdy nebola.
Podla toho, co som si citala to ma prejst v 12-14 tyzdni. Uz sa neviem dockat. Poldnove nevolnosti som uz v zivote mala par krat, ale 2 mesacne, to sa mi zda uz prehnane.

mucha_alex
13. máj 2007

bajka26: Nespoliehaj sa, ze to urcite v 12-14 tt prejde, ja som uz pomaly v 20-tom tt a nevolnosti mam skoko kazde rano resp vecer. Ledva tak 1 max. 2 dni do tyzdna mi je cely den dobre. Prve tyzdne sa to vystupnovalo tak, ze som v sebe neudrzala ani vodu ani nic. Bola som hladna, dehydrovana a v 9 tt ma hospitalizovali, lebo mi uz nezaberali ani inekcie proti zvracaniu. A co sa tyka Avivaze a parfemov atd., Mne tiez uz niektore avivaze doslovia robia exploziu v hlave, alebo moj priatel ma parfem, ktory som mu ja kupila a teraz mi neuveritelne smrdi...Tieto veci su vraj normalne, zvysena citlivost...

emmaelzer
13. máj 2007

mucha tak to ta tak strasne lutujem, ja sa uz neviem dockat, kedy to uz prestane, aj ja som skoncila v nemocnici na infuzkach min. tyzden, ale povedali mi, ze to nebolo z teho, ale mozno nejaka zaludocna chripka.
Len s tymi nevolnostami, je to individualne. U kazdej to je inak...
Mucha a co robis? Ako sa s tymi nevolnostami vysporaduvas?
Aj mne to pomaha, ked mam stale nieco v zaludku..

mucha_alex
13. máj 2007

No vacsinou mi je tazko rano hned ako sa zobudim, a to mi neostava nic ine ako sa vyvracat a potom zacat normalne fungovat. Alebo mi je tazko k veceru a to niekedy prejde samo a niekedy detto ako rano. Ale najlepsie je asi malo ale castejsie jest. To vacsinou zabera. Alebo si vytipovat, co ti robi dobre a co nie. A niekedy stahuje kyselinu a tieto stavy mlieko alebo kakao. Skus to.

bihan
13. máj 2007

Babulky, mňa trápili také ozajské nevoľnosti len asi dva týždne a skvele mi zabrali Cocculine. keď som začala cítiť, že to zase na mňa ide (ja som nemala ranné, ale väčinou obedné a večerné), zobrala som si dve pilulky a bolo to v poho a mohla som fungovať ďalej 😉

emmaelzer
13. máj 2007

a co je to Cocculine?

emmaelzer
13. máj 2007

to kako je fakt dobre. Mucha drzim palce, dufam, ze coskoro to bude ok

bihan
13. máj 2007

Cocculine je homeopatikum, vyrába ho Laboratoires Boiron, stojí okolo 50,-sk (vo fr som ich kupovala za 6 eur 😠 ) a malo by ti to vydržať asi na týždeň. Mne ich odporučila kamarátka, lebo lekári homeopatiká neuznávajú ako lieky 😝

mucha_alex
13. máj 2007

emmaelzer: Dik, vsak uz na to cakam ako na spasenie, lebo niekedy mam toho uz fakt dost az mi je do placu 😢. Uz aj nevladzem.

emmaelzer
13. máj 2007

to si viem predstavit mucha, ja uz teraz mavam depky...len treba verit, ze jeden den sa zobudis, a vsetko bude dobre

biham, dik za info, skusim to pozret, a ked to tu budu mat tak to vyskusam

mucha_alex
13. máj 2007

emmaelzer: A gastrocynesine si skusala?

emmaelzer
13. máj 2007

nie, ani neviem co to je...ja zijem ale v Uk takze nikdy neviem, ci tu zozeniem, to , co maju u nas..

mucha_alex
13. máj 2007

ema...Aha, to je to homeopatikum - cize nie az take skodlive ako klasicke lieky. A dava sa to po jedle. Je to proti nevolnostiam.

scarletka
13. máj 2007

Dievcata..uz nevladzem, nic neudrzim a beham aj 10x denne grckat...vlastne uz blinkam len zlc. Zacinam pocitovat, ze som odkazana na infuzky ☹ som strasne slabunka. ani vodu, dzus, caj nic sa neudrzi. Bojujem dalej 😝

emmaelzer
13. máj 2007

Skusim najst nejaky obchod, kde predavaju homeopatika, aspon to neuskodi a mozno pomoze, len to je problem, ze clovek zvyknuty cely zivot na normalne lieky ma mensiu moznost, ze to zabere, poznam zenu, kt. od narodenia svojho dietata pouziva len homeopatika a zaberaju mu...
teraz som pozerala na nete, ze ten cocculine testuju, ci zabere pri nevolnostiach pri chempoterapii

erika3011
13. máj 2007

ahojte babulky, trapili niektoru z vas kvasinky na začiatku tehotenstva? počula som že by to mohol byť jeden z príznakov tehu...

mucha_alex
13. máj 2007

scarletka: Ja som mala to iste a 9 tt som skoncila na tyzden v nemocnici...

mucha_alex
13. máj 2007

emma: Urcite to zaberie, alebo potom SMECTA - ak si dobre pamatam, rozpusta sa to vo vode a potom pije, to by malo tiez pomoct

emmaelzer
13. máj 2007

mucha a tebe tie homeopatika zaberaju?

mucha_alex
13. máj 2007

emma, ja osobne som ich neskusala, mam ich ale doma celu neotvorenu krabicku. A ja mam ten problem, ze ked mam vela kyselin a stiav je pre mna jednoduchsie ist sa vyvracat, hodinku pockat a potom sa v klude napapat. Tak to vacsinou riesim. Ale poradila mi ich moja obvodna doktorka, ktora mi nechcela dat ziadne agresivne lieky ani ATB

emmaelzer
13. máj 2007

mucha, ale neviem, ci vracanie kazdy den tak dlho je tiez dobre...preco ich nevyskusas?

mucha_alex
13. máj 2007

No nie je to ktovieco, ale co som sa rozpravala s tehulkami, co maju tiez taketo tazke tehotenstvo, tak vracali skoro az do porodu. A ja sa vlastne rano zbavujem iba tych nadbytocnych kyselin a zlce, aby som sa mohla v klude naranajkovat

emmaelzer
13. máj 2007

boze mucha, normalne sa zacinam bat....ked si predstavim, ze toto ma bude cakat dalsich 8 mesiacov...

mucha_alex
13. máj 2007

Ale, neboj sa, urcite tie kriticke 3 mesiace prezijes a bude vsetko ok 🙂 🙂 mysli na to 😎

emmaelzer
13. máj 2007

dufam....
a co hovori tvoj doktor na tvoju situaciu? nemoze ti predpisat lieky proti nevolnosti?

mucha_alex
13. máj 2007

Nema ake. Mala som Torecan - proti zvracaniu, aj cocculine, skusila som aj Smectu, obcas mi zabera obycajne mliecko alebo kakauko 🙂. Aj ked malinke ma radsej slane ako sladke, nic sa neda robit.

emmaelzer
13. máj 2007

no co uz mucha, co my zeny vsetko nepretrpime pre to nase mimi...ti poviem, ze ked mi najhorsie len pozriem fotku zo sona a hned mi je lepsie...

kachnik
13. máj 2007

Mě už je špatně jen při pomyšlení, že musím druhý den vstávat a jet do práce. Teď jsem o víkendu doma a ani procházky na sluníčku mi nedělají dobře.. co pak mám dělat v práci do 17.30, nejhorší je, vymyslet si jídlo, co bych aspoň snědla. Zítra jsem si pro jistotu vzala dovolenou. Ach jo, snad dr. pochopí a dovolí zůstat doma. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre