Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

zzuzullka
8. feb 2010

ja som teda vracala len asi tak 3 krát, ale vôbec som nemohla jesť. všetko mi smrdelo a keď sa aj našlo niečo čo by sa dalo- napr. suchý rožok, tak som zvládla zjesť tak polku a už sa mi zdvíhal žalúdok... takže som mávala dni kedy som zjedla len napr. kúsok rožka, jeden pomaranč, tanier polievky a to bolo všetko. som bola strašne vyhladovelá...konečne to je už za nami aj keď sa pomaly začínajú ozývať problémy 3. trimestru. a keď niečo prejde, začne niečo iné... ale len do pôrodu a potom bude kľud 😀

alzbeta.hod
8. feb 2010

jj už aby ta dlouhá cesta byla u konce, zatím jsme na začátku

zzuzullka
8. feb 2010

alzbeta, neboj ten čas tak rýchlo ubehne... mne to pripadá ako pred pár dňami keď som si hovorila, že keby som už mala aspoň ten prvý trimester za sebou... a už som v treťom 🙂 zatiaľ si užívaj, že sa môžeš normálne hýbať a spať. ja už pri niektorých aktivitách pociťujem, že mi brucho trochu začína zavadzať, ale hlavne sa v noci veľmi nevyspím, lebo buď musím stále chodiť na WC, alebo drobec tak silno kope, že mi nedovolí spať 😀 a hlavne mi určuje v ktorej polohe môžem spať a naopak ktorá sa mu nepáči 😀

alzbeta.hod
8. feb 2010

no nic, jdu odpočívat.... zatím děkuji za vše.... pa pa všem

weirdo
8. feb 2010

alzbeta.hod - drz sa fakt len vydrzat a pretrpiet ... ja som mala to iste, pisala som to jednu alebo dve strany dozadu, take dlhsie ... mohla som zjest hocico hocikolko hocikedy, cely den tazko, vecer zvracanie, nachvilku ulava ... prve dni hrozne a potom to uz ubehlo a ako pise zzuzullka, zase to nahradili ine vynimocnosti 😀
Kazdopadne pre mna to zvracanie bolo zatial najhorsia cast, zatiall pisem, lebo este ma caka iste toho viac 😅
Takze jedno nahradi druhe a leti to jak voda ... treba verit, ze onedlho sa nad tymto obdobim uz len pousmejes, drzim palec 😉 . Mimochodom, keby mi toto niekto povedal 4 mesiace dozadu, tak neverim a este raz neverim a aha, je to tu ...

zzuzullka
8. feb 2010

weirdo, počkaj keď ťa začne tlačiť na žalúčok alebo tak riadne kopať do močového mechúra, ale do inej časti...to je potom sranda 😀 ja sa nemôžem poriadne ani vystrieť ako je natlačený na jednej strane dnes a už to pekne bolí 😖

weirdo
9. feb 2010

zzuzullka - ved pisem, ze este nas cakaju dalsie super veci 😀
Mne teraz nejako asi tlaci na nerv v krizoch, tak chodim jak invalid, krivkam, ale tak je to zabava celkom 😅

stvura
9. feb 2010

Neviem ci viete kocky, no dobre su Torecan capiky...bohuzial ako som si ale precitala pridavny letacik, tentokrat ich uzivat nemozem, lebo stale este prve dietatko kojim...ak mate vsak prve tehotenstvo a vyslovene nemate nejake vazne tazkosti, rano a vecer doporucujem....

luciaj
9. feb 2010

baby co beriete trecan, myslite, ze to pomoze aj len proti celodennej nevolnosti? ja nevraciam, len mi je cely den na omdletie a mam zaludok jak na vode ... ale potrebujem chodit do roboty a hlavne sa starat o dcerku 😒

flamenga
9. feb 2010

mne Torecan nepomáhal... ani proti vracaniu, ani proti nevoľnosti.... 😒

stvura
9. feb 2010

Mne pri prvom pomohol a to som fakt vracala kade som chodila {asi 5 zastavok som mala pocas prichodu do roboty}, no tentokrat ho nerisknem, lebo kojim maleho a tiez mam celodennu nevolnost s rannym vracanim.

luciaj
9. feb 2010

stvura a pomohol ti ten torecan aj proti nevolnostiam alebo len proti vracaniu? a je to vobec bezpecne pre babatko? nemoze mu to nejak ublizit? ja som sice dost proti akymkolvek liekom (nielen pocas tehu) ale ja sa faakt nevladzem postarat ani o seba, nie to este o dcerku 😝

kabulko
9. feb 2010

Caf luciaj, ja beriem torecan necely tyzden, lebo som predtym vracala min. 5x denne, za dva tyzdne som schudla 4 kila, tak mi ich doktor predpisal a mne funguje velmi dobre. cim dalej tym sa lepsie citim. na pribalovom letaku nie je napisane ci lieky nejakym sposobom ovplyvnuju vyvoj babatka, ale hadam by lekari nepredpisovali nieco co skodi babatku.
ja si davam iba jeden cipok na obed, ranajky idu zvacsa von, to ma aspon upokojuje ze som stale tehotna 🙂 .
inak si pekne jedavam a dokonca som posledne dva dni bola schopna aj navarit. samozrejme je to take opatrne jedenie, ze po troske a casto, ale to nie je nejaky problem. inak mna kvoli nevolnostiam vypisal doktor na pn. sesternica ich tiez mala ale jej moc nezaberali, takze je to asi individualne. ja som totiz vyskusala aj ginger, cocculine, emesin a nic mi nezabralo az klasicka chemia

janica81
9. feb 2010

no toto ranné zvracanie je fakt strašné, akurát mi vyjde krok do kúpelne!!! už ma pichá aj v bokoch a žalúdok mám ako kameň z toho nadrapovania, pritom vzdy vyplujem len tu hnusnu zlč!!!

katka76
10. feb 2010

dievcence, drzim palce, aby vam nevolnost co najskor ustupila. mne zaberali zazvorove cukriky - su dost hnusne, stipalo ma po nich v krku, ale aspon ma nenadrapovalo a aj vracanie ustupilo - daju sa zohnat v bio obchodoch

alzbeta.hod
10. feb 2010

ahojky všem tak jsem si zkusila koupit ázvorová lízátka na nevolnosti a fakt úleva. Uklidní to žaludek a je pak o hodně lépe.

norikk
10. feb 2010

co vlastne sposobuje tie nevolnosti?? maternica tlaci na zaludok tak preto?? 😅

flamenga
10. feb 2010

norikk hormóny 🙂

norikk
10. feb 2010

vravi sa,ze ked ma zena nevolnosti, tak je to aspon dokazoom toho,ze je babatko v poriadku....a ked nastane opacny pripad?? ze napr ja, este som ani raz nezvracala...mam sa bat???

flamenga
10. feb 2010

norikk nie 🙂 je to individuálne, niekto celé tehotenstvo nevie, čo to nevoľnosť je

norikk
10. feb 2010

inak pekne meno pre chlapceka ste vybrali 🙂 ....ja tiez o takom uvazujem, ak dame po oteckovi :P

flamenga
10. feb 2010

ďakujeme 😀

alzbeta.hod
10. feb 2010

mě dr řekl že je to dobré znamení že těhu se vyvýjí správně ale že mi to nezvidí. Ale proč to tak je nevím. Moje mamka měla v těhu krásný pocity vše ji chutnalo a vůbec žádná nevolnost a taky bylo vše ok.

majcik
10. feb 2010

Flamenga - ak Ta mozem potesit, porodom to urcite prejde 🙂 Si pamatam moj den porodu, rodila som okolo 14.45 a o par hodin, ked som uz lezala na izbe som si uvedomila, ze ako mi je fajn, ze mne voooobec nie je zle od zaludka napriek tomu, ze som cely den dokopy nic nezjedla a malo pila, nepalila ma zaha, netrapil zaludok, no proste skvela vec 🙂

Ja som momentalne v 28 tt, uz chvalabohu cca 2 mesiace nezvraciam, ale nevolnosti ma este stale trapia, hlavne rano sa musim ist hned napit a najest a cely den cosi zobkat, zaludok musi byt stale zamestnany, inac mi je zle na vracanie. Takze aj ked idem do poradne akoze "nalacno", vzdy sa doma napijem a niecoho lahkeho si dzobnem, aby som sa tam v pohodke dostala a prezila to tam.
No uz teraz sa tesim na porod aj z toho hladiska, ze nevolnosti prejdu a potom to bude fajn 🙂 Hoci urcite problemy s travenim asi ostanu, ak to budem mat tak ako po prvom dietati (vadili mi tazke jedla, cibula, cesnak a podobne).

zzuzullka
11. feb 2010

norikk, vôbec tomu never a neboj sa. ja som pri prvom tehu mala normálne nevolnosti aj bruško mi rástlo, tak som si myslela, že je všetko OK a v poradni pri utz doktor zistil, že bábo je už cca 2 týždne mŕtve 😢 a nevoľnosti som mala až dokiaľ mi plod nevybrali v nemocnici.

norikk
11. feb 2010

jezin to mi je luto...... dieta je fakt velky dar....a mozem sa spytat v ktorom si bola mesiaci, resp. tyzdni?? kedy sa cloveku moze ulavit, ze uz sa nemusi bat potratu???

flamenga
11. feb 2010

norikk nebáť sa potratu? No žiaľ to sa dá až po pôrode 😔

usiko
22. mar 2010

ahojte.

ja som teraz v 9tt, a najhorsie mi bolo od takeho 3 do 7 tt, nevracala som,ale cely bozi den som mala zaludok na vode...nechut ku vsetkemu, nic poriadne som nezjedla.....teraz je to lepsie, ale nic moc....a je pravda to, co tu niektore vravia-zaklad je nebyt hladna......stale ked mi je ma bliti, si nieco male dam, a v podstate to prejde.......ale su dni, ked je mi este aj teraz zle....

...prisla som na to, ze hrozno mi robi dobre, a nektarinky tiez...takze to si chodim kupovat a mam teda non-stop prazdnu penazenku, kedze to lezie do penazi....no ale co nespavim pre lepsi pocit, ze?

takze urcite nevela papat, len po trochu, ja jem aj 6-8 krat denne v malych porciach a da sa to /az na niektore dni, samozrejme.../

siriana
24. mar 2010

Ahojte, ja len chcem povzbutit trosku baby, ktore su v tej vacsine, ktorej to prejde po tretom mesiaci...
Moje najhorsie obdobie v zivote - celodenne nevolnosti, zvracanie, dokonca aj v noci, nic mi nepomahalo. Na zaciatku trochu Torecan, potom uz len si to cely bozi den pretrpiet v krcoch hroznych pocitoch na umretie... Kebyze sa manzel nepostara o vsetko, tak tonemam sancu prezit 😀 . Nevstala som vobec z postele.
Ale ked skoncil 12. tyzden, tak to skutocne zo dna na den preslo. Este boli "zle" dni, ale to sa uz s tym nedalo porovnat.

Tak si vravim - porod bude asi hrozny, ale ten jeden den - co to uz za brnkacka bude 😀
Naozaj, vacsine to prejde po tom tretom mesiaci, tak treba verit ...

strasska
24. mar 2010

Ahojte, ja som z tych ktore sa trapili nevolnostami az do 6.mes., aj pri prvom a aj teraz pri druhom. Este stale ma pobolieva zaludok, ale od soboty je to uz vyrazne lepsie.
Chcela som len k tomu Torrecanu, ze v pribalovom letaku je pisane, ze "v tehotenstve uzivat vtedy, ak zdravie matky vyvazi riziko pre plod". Takze urcite sa poradte s lekarom, ja som to radsej neuzivala, ale hoci som vracala pocas celho dna, vedela som to zvladnut. Mozno keby sa to este viac vystupnovalo, tak po nich siahnem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre