Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

veronicka1901
7. feb 2014

No mne teda nepomahalo, absolutne nic a zle mi bolo do konca 5. mesiaca. Kazdy den v praci bol utrpenie. Neustale - pocas dna mozno aj 200x ma napinalo na vracanie.

zabka79
7. feb 2014

môj recept na celodenné nevoľnosti je plný žalúdok aj napriek odporu k jedlu. Je mi zle prakticky celý deň, cez to všetko sa najem, nasilu, každé sústo prehĺtam zo sebazaprením, zatínam zuby, ale keď zjem celú porciu, vždy sa mi uľaví 😎

mat_ova
7. feb 2014

Je mi zle jen pár dní, ale pomáhá jíst 🙂 Takže přežvýkávám celý den zeleninu a ovoce, abych pořád mělo něco v žaludku a přitom moc nepřibírala. A je to lepší 😉

barborkark
7. feb 2014

No baby, mne je uz par dni celkom lepsie, okrem občasného napínania ale už nemám ťažobu na žalúdku ani som už nevracala.. Skúsila som na pár dní ysadiť vitamíny pre tehotné, užívam len kyselinu listovú ale tie ostatní vitamíny som vysadila a myslím ze je mi lepsie.. Tak neviem ci ma niekto aj taketo skusenosti..

panarthe
21. feb 2014

@barborkark Tiež mám pocit, že vit a minerály stav zhoršovali. Ja som včera ukončila 11t a musím povedať, že trošičku to poľavuje. A ani kys. listovú neberiem. Akoby sa naozaj začínala ustáľovať hladina hormonóv a energie mám trošičku viac. S jedlom mám ale stále problém. Ani jesť ani nejesť. No uvidíme. Možno už len týždeň 🙂
Na ultrazvuku bolo všetko OK, mimi si krásne ležkalo a kopkalo nožkou, snáď sa konečne budem vedieť aj tešiť z toho celého 🙂

sara409
21. feb 2014

ja som v 15. tt a stále vracám.. už mi to leze krkom :D na to nie je žiaden recept, chodim vracat aj v práci - este ze mam taku robotu, ze to mozem zaparkovat na wc - kedy potrebujem a na kolko chcem ... ja ked sa najem - vracam, kde som hladná vracam tiez, aj ovocie, zeleninu, mozzarellu, cestoviny... proste otras . uzívam vitamíny, babo je v pohode. musim to asi jednoducho vydrzat, nik mi v tom nepomoze. Dnes co som zjedla, to som vyvracela, hrozne..uz ani nevladzem takto zit, ale musim, sak my zeny sme silne.

janiju
23. feb 2014

Vydržet se to jistě dá, já jsem v 35t a také stále ztrácím, ale naděje, že už to přejde je fakt už velká 😉

zumza
25. feb 2014

Jaj, baby, je to katastrofa - aj so mnou ☹ doma mam jedneho 1,5 rocneho spunta, velmi aktivneho a teraz som v 9. tt a je mi zle (verte alebo nie uz od uplneho zaciatku, od 4. tt). doobeda sa to celkom da vydrzat, ale od obeda do vecera - strasne, vraciam furt a zo vsetkeho, nepomahaju mi ani stavy, ani caje, pozvracala som sa uz aj z macesu, aj s piskot, aj z vody. je to priserne, lebo mam sialeny hlad a pritom mi nic nejde na chut a ked sa do niecoho donutim zjest, tak to vacsinou ide von. snazim sa prezit aspon trochu do tej osmej a idem s malym spat. v noci sa ale tiez budim podchvilou. neviem, ako to vydrzim, lebo sa mi zda, ze meliem z posledneho ☹ najhorsie je na tom to, ze pri tom vsetkom si vobec neuvedomujem, ze nam pribudne novy clen a ani sa nevladzem na neho tesit, celu svoju energiu vyuzivam na to, aby som sa o toho starsieho postarala a vydrazala do vecere. ja len dufam, ze to uz cochvila prestane....

panarthe
26. feb 2014

@zumza OOch, úplne Ti rozumiem...presne tak som to mala...Ale našťastie to začína byť minulý čas 🙂 Zajtra ukončím 12tt - ak Ťa to poteší, naozaj to začne poľavovať - počítala som každú minútu zo dňa ☹ a chcela som zomrieť.. ale teraz je o dosť lepšie. Ešte stále s jedlom bojujem a len máločo mi spraví dobre (už vyše týždňa je mojou hlavnou stravou segedínsky guláš na obed aj večeru a aj keď mám pocit, že na ten hrniec v chladničke nemôžem ani pozriieť, bývam vždy príjemne prekvapená, keď to dám do úst. Ale úplne som prestala vracať, veľmi sa zmiernili aj tie pachy šialené (smrdel mi aj synček - bolo to o hubu)a čo je absolútne pre mňa naj, mám viac energie na fungovanie. Ani zďaleka to nie som stará Ja, ale verím, že aj to príde čoskoro. Takže Zumzi - V Y D R Ž A Ť!!!! Aj tešiť s azčneš, uvidíš 🙂 Veľa síl želám....

bobova
26. feb 2014

Joj baby, a tiež sa vám okrem zvracania stále grgá a máte ťažobu v žalúdku? Nič iné nám nezostáva, len sa tu navzájom podporovať a vydržať.

zumza
26. feb 2014

@panarthe dakujem za pozitivnu viziu - fakt to teraz potrebujem 🙂

olivs
2. mar 2014

@bobova ano presne tak! je mi tazko zo vsetkeho co zjem, najradsej by som nejedla, ale to by asi babatku moc nepomohlo...:( niekedy by som sa rada aj vyvracala, s nadejou ze snad to by pomohlo, ale ani to mi nejde..a som uz 13tt, neviem sa dockat kedy to skonci...

sybo5
21. máj 2014

@zumza ja prežívam presne to isté. Síce som len v 8. týždni, ale už 2 týždne nefungujem. Tiež mám dvojročnú dcérku a musím sa o nu postarať. Koľkokrát si aj poplačem, že sa jej málo venujem, lebo nevládzem, som strašne unavená, celý den mi je zle od žalúdka, a nič iné nerobím len navštevujem WC, čo ma furt napína a strašne sa mi vytvára veľa slín, tak len odplúvam. Tak len zháňam z rodiny, že kto by s malou išiel na chvíľku von. Už ma to tiež nebaví. Nič iné nezostáva, len vydržať.

lulu0902
23. jún 2014

baby,tak som sa tešila,že možno ma to obíde....ale už 2krát,raz v noci som skoro pri záchode odpadla,asi som sa zabudla najesť.a včera ráno zase-dala som si svoj oblubeny ovocny šalát nalačno(to som nevedela že nemám robiť ) a celý skončil vo wc....Vobec sa mi jesť nechce :/ som hladná,ale zároveň mám odpor k jedlu-jak to prežijem? :D keby bolo len na mne,tak celé dni radšej nejem,ale teraz už záleží na niekom inom 🙂 nemáte nejaké príklady raňajok,pri kt. nič nehrozí? díkes

milota164
28. júl 2014

mne pri pocite na vracanie pomahali Rennie zuvacie tabletky a neskor mi pomohli aj ked ma zacala palit zaha.

lubicaziv
29. júl 2014

@lulu0902 ja som vracala 3 mesiace.. a mala som pocit že to neskončí. . Nič mi nepomáhalo ☹

babulka82
29. júl 2014

mne nepomohlo nič ,proste som si to musela do cca 20tt doslova vygrcat a potom bolo lepšie. 😀

chrenik
8. júl 2015

Ja som sa vcera vratila z nemocnice. 3,5rocnu dcerku som musela dat rodicom a manzel zachranuje mna. Som v 8TT a nedokazala som udrzat ani vodu. Skusali ste Torecan?pri prvom mi to nepomohlo,ale teraz pri druhom som sa konecne najedla, pi viac ako 5dnoch. Drzim Vam palce,mna to pri prvom preslo v 4tom mesiaci,tak aj teraz odratavam.

zuzulamimi
11. júl 2015

@chrenik Ahoj pisala som ti IP 🙂 no mne dali tiez torecan ale robi mi este horsie, velmi mi znizi tlak a okrem toho ze mi je na zvracanie mi je este aj uplne zle z neho, tak ze mi je na odpadnutie a trasie ma z neho... Ja som bola tiez v nemocnici teraz, vratila som sa vcera...akoze postavili ma na nohy len otazne je na kolko ☹ pri prvom som bola takto 3x... Och, uz nech je to orec zase mam psychiku v prd...li z toho 😒

evik1702
5. sep 2015

ja sa pravidelne vydavim rano aj vecer zlcou , pocas dna napinanie a tiez sme v 13tt.

evik1702
5. sep 2015

@lulu0902 mne pomaha jogurt, a zatim sa napijem medovky caju

chrenik
5. sep 2015

Dufam ze vam uz je lepsie dievcata@evik1702, @zuzulamimi. Ja som teraz 18tt a konecne som sa vcera najedla a vsetko vo mne zostalo. Mala som trochu zlepsenie okolo 12tt ale to bolo prechodne. Tak dufam ze uz to peklo skoncilo.

evik1702
5. sep 2015

@chrenik mna napina stale nonstop cely den mam pocit zeby som davila, ale tak popijam caj a snazim sa zhlboka dychat. Vraj som pocula take ze nevolnosti pominu prvymi citelnymi pohybami babatka....takze ja si este nejaky ten mesiac budem musiet pockat, kedze je to este len 13tt

chrenik
5. sep 2015

Drzim palce@evik1702. Ja som mala dnes caj po 5tich mesiacoch 🙂 . mne pomahalo dusene kura a rozky s uhorky. Po tehotenstve nezjem kura najmenej pol roka. 😀

evik1702
7. sep 2015

a skoncila som na infuzkach v nemocnici......cely vikend som sa rozpravala s toaletnou misou a spolocnost mi robila zlc, vsetko co do mna voslo,pekne po chvilke aj vyslo.

chrenik
7. sep 2015

Juj,to mi je luto @evik1702.prajem skore ucinkovanie liekov.ja som takto dopadla pri prvom. Drz sa,budem na teba mysliet.

zuzulamimi
8. sep 2015

@chrenik
@evik1702 Ahojte kocky. A chrenik prepac ze som ani neodpisala...mala som hrozne obdobie...zvracala som nonstop, v nemocke som nakoniec bola 3x vzdy po tyzdni, dopovali ma silnymi liekmi proti zvracaniu, ani nieze iba torecan....no cele zle...asi si viete predstavit ako mi bolo...stale som iba plakala, chcela som umriet, preklinala som vsetkych a vsetko, s nikym som ani nechcela hovorit, no cele zle...teraz som 17tt a uz je to lepsie...zvraciam uz iba obcas, jem uz celkom dobre...len mam aj nizky tlak takze ani neviem z coho mi je zle, ci nie aj z tlaku..stale cakam kedy pride ten moment ze uz mi bude zrazu uplne fajn, chyti ma energia a radost z tehotenstva, tak velmi by som chcela byt happy. Aj ked je to uz lepsie, stale som taka sklesla, vobec to nie som ja, nic sa mi nechce, som uplne niekto iny ...uz sa neviem dockat svojho zivota, radosti a energie...tieto hormony su svinstvo...baby drzte sa, este par mesiacov (ide to hrozne pomaly ja viem) a uz budu drobci v naruci a co sa tyka mna UZ NIKDY VIAC! vzhladom k mojmu tehotenstvu su dve deti az az

chrenik
8. sep 2015

@zuzulamimi, aj som si myslela,ze sa nieco deje. Je to az zle citat, posielam aspon takto na dialku vela vela vela trpezlivosti,nech uz ti daju hormony pokoj. Ja osobne by som chcela vediet,preco su nase tehotenstva nocna mora. Ja chytam najvacsie nervy,ked vidim tie vysmiate tehulky,ktore mi hovoria,ze to prejde. Velmi ti prajem zuzu,ale vlastne nam vsetkum,aby uz bol februar a mi sme tuto nocnu moru mali za sebou.

zuzulamimi
8. sep 2015

@chrenik presne tak, nocna mora a o tych, ktore ani nevedia ze su tehotne, nemozem ani pocut!!! Z mojho okolia to nikto take nemal cize nikto to nechape, priam neveria ze to moze byt az take. A co uplne milujem su tie, ktore tiez OBCAS zvracali a povedia mi "ved aj ja som zvracala ale normalne som fungovala...davala som si cipky a slo to" akoze ja som iba taka neschopna ze to nevie zvladnut pricom ony to fakt nepoznaju!!! alebo moji mudri bratia a ich mudre reci "a teraz si predstav ze by si mala chodit do roboty ako ine" no kokos tie co to maju ako ja su v nemocnici alebo na pn...juj uz nech mame po tom baby...je to strasne nespravodlive ze niektore chodia ako na rajskom plyne z toho ze su v pozehnanom a najkrajsom obdobi a pre niekoho je peklo milsie ako toto....

zuzulamimi
8. sep 2015

@chrenik moja a tebe je uz dobre teda? aj tak ze si uz spokojna a tak ci tiez stale o nicom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre