Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

akatka
3. jún 2007

Neviem ci si to uz len nenamyslam... Ale natahovanie sa predsa neda namyslat, sliny mi tiekli ako dobermanovi... 😀 lebo teraz by som mala mat ovu, preto mi je to cudne...

ajulek
4. jún 2007

Mě bylo špatně asi od 8.týdne a začalo to tím že dcera měla neštovice amusela jsem k ní v noci vstávat a tím se mi narušil režim a pak se to se mnou táhne doteď do 20.t.Pak i doktoři řekli že se mimi nevyvíjí tak jsem měla taky týden nervů ale nakonec mimísek se heky zvětšila bylo to.No a při těch neštovicích jsme zjistli ,že naše 3-letá dcera má kýlu -tříselnou no a to mám nervy doteď protože stále odkládáme operaci kvůli kašli nebo rýme.Myslím si že psychika také udělá své.Kdo je pohodář máš s nevolností menší problémy.Všechny zdravím ať vás to brzy přejde.

krista
22. júl 2007

Ahojky, tak já taky patřím k těm "šťastným" které provázejí celodenní nevolnosti ☹ Nemůžu vůbec fungovat jako člověk, jenom ležím ... vařit nemůžu, protože se mi z toho zvedá kufr, ale dokonce se nemůžu ani vyzvracet, je mi hodně zle -> jdu na záchod a tam mi to prostě nejde ☹
Mám lízátka proti nevolnostem, někdy zaberou, někdy ne, tak se snažím tady vypozorovat něco co by mi konečně pomohlo, abych mohla trošku existovat 😉

krista
22. júl 2007

Taky jsem zapomněla dodat, že denně zhubnu o necelé kilo a horko těžko do sebe nacpu aspoň trošičku jídla 😒

bublinkajasminka
22. júl 2007

krista - a ako dlho ti je takto blbo??

bihan
22. júl 2007

Krista, už som to tu možno niekde spomínala.. odporúčam homeopatikum Cocculine od Laboratoir Boiron (stojí to okolo 50 Sk), cmúľať 2 minipilulky 3x denne...
Ja som patrila k tým šťastným, bolo mi zle asi len dva týždne z celého tehotenstva, nezvracala som vôbec, ale keď som mala žalúdok na vode, toto jediné mi zabralo 😉

nela10
22. júl 2007

ahojte baby. Krista teba poznám z marcoviek. Ale zmizla si otiaľ. žeby si patrila do iného mesiaca? Držím palčeky nech sa vám polepší baby. Mňa akurát trápi bolesť brucha ako pri menzese. Aspoň 2x do dňa. Dúfam, že je to oki. 😒

nela10
22. júl 2007

Pozerám, že patríš predsa do marcoviek. Vtedy si písala, že si ešte nebola u dokiho. A teraz ? už si bola? V akom si týždni podľa dokiho Krista?

bihan
22. júl 2007

Nela, toto patrí do IP a nie do fóra 😉

caira
22. júl 2007

tak ja jsem taky jedna z tech, ktere je blbe naprosto porad, dneska jsem se po mesici sesla s kamaradkou ve meste a v pulce naseho posezeni na kafi jsem musela letet domu jak mi bylo zle. Koupila jsem si akupresurni vlnene naramky na zapesti, uprostred je takova kulicka, ktera tlaci na nejaky bod a pry to ma zlepsit nevolnosti..pry je to i proti cestovni nevolnosti. A musim rict, ze jsem se vyzvracela a je mi ted uz dobre,tak doufam, ze to vazne zabira.

Jinak z jidel mi je spatne skoro po vsem, muzu jist jen chleba,treba s marmeladou, nebo jen maslem a suche krekry. Jinak je mi zle uplne po vsem..jak pisou i ostatni holky, vareni je neco na co uz jsem nesahla ani nepamatuju, dela se mi zle uz jen z toho projit se po kuchyni...myti nadobi to same.. 😖

bublinkajasminka
22. júl 2007

caira - a v ktorom týždni to začalo u teba???

caira
22. júl 2007

tak ohledne tech naramku.. uz je mi zase spatne..takze to preci jen asi moc nefunguje.
Jinak me zacalo byt zle od toho 6tt..behem pateho jsem mela jen tak zaludek na vode, ale od sesteho se to rozjelo fest... ☹

govinda
22. júl 2007

ahojky bubli - srdečne gratulujem k tehulkovaniu 😵 . Merala si BT? Lebo nikde neviem nájsť tvoj grafík a chcela by som sa pohľadom naňho potešiť 😉

evelyin
22. júl 2007

Ahoj Bubli, veľmi gratulujem, tak sa to konečne podarilo.Mohla by si hodiť link na tvoju tabuľku teraz poslednú čo si tehu?
Som tak ako Govi veľmi zvedavá.

krista
23. júl 2007

Ahojky holky, tak nejdřív odpovím, mě je blbě už asi 2 měsíce, sice jsem těhu jen 7tt+3 dny, ale jeden měsíc jsem strávila lítáním po doktorech z čeho je mi zle, na zvracení a proč se mi motá hlava, no samozřejmě že na to ty šmatláci nepřišli 😀
Takže blbě už je mi docela dlouho, úplně od začátku těhu, mám snad pocit že od početí 😝

Bihan to homeopatikum určitě zkusím, už jsem schopná zkusit všechno!!! Já zatím nevím jestli moje těhu vydrží, ve ST jdu k Dr. pro konečně potvrzení zda se nejedná o missed abortion a pak když to dobře dopadne tak jsem ochotná zkoupit celou lékárnu 😉 🙂

Jinak jsem taky zkoušela colu - nezabrala, horké kakao - zabralo jen jednou, dnes zase nezabralo, banány - nezabraly, jablka - nezabraly, šťávy - nezabraly 😀 😝

Teď je mi vyjímečně dobře po lízátku, ale jinak už nevím. Určitě zkusím to homeopatikum a pak už si nechám ten žaludek vyoperovat 😀

Tak hodně štěstí všem "trpitelkám" 😀

bublinkajasminka
23. júl 2007

govi - ahooojky - veru často na teba myslím - už som ťa tu dávno nevidela moja......ale BT som nerobila nijaké grafy...meškala mi MS tri dni a mala som také neaké čudné pocity - neviem to konkrétne popísať ale vtedy som si len odmerala BT a bola 37,2 a kedže ja viem kedy mám ovu - lebo to cítim vedela som že som 16 DPO a teda BT je neaká vysoká.....tak som kúpila testík....
takže kočky gov a evelyn - rada by som vás potešila ale grafíky nerobím....... ☹ držím palčeky aby to vyšlo aj vám 😉

caira - ja akurát začínam 6tt tak uvidím aké to bude 😒 ale zatiaľ sa dá......je mi zle ked som hladná.....

govinda
23. júl 2007

bubli, no tak neva že nie je grafík, hlavne, že to vyšlo 😉

akatka
23. júl 2007

ahoj bubli, pekny pas maas. gratulujem. inak ako si citila, ze mas ovu? ja viem o ovulke len vtedy ak mi vajicko praskne v dutine brusnej 😨

evelyin
23. júl 2007

Bubli a ukázal ti test na 16 DPO silné // ?
Nechce sa ti hodiť fotečku do albumu?
Ahoj Govi 🙂

govinda
23. júl 2007

evelyin. ahojky 🙂
bubli, veru, hoď aspoň fotečku do albumu, nech sa môžme tešiť aspoň z toho, keď už nie z grafu 🙂

mar23tinka
24. júl 2007

Ajoj Kristo,úplně chápu jak ti je...na začátku těhotenství jsem měla úplně stejný potíže...i s tím hubnutím,je to hrůza,ale bude tě to trápit "jen" asi do 3.měsíce.U mě to pak už bylo v poho.Teď už zase vesele plácám co mi přijde pod ruku a kilíčka jdou zase nahoru 😉 Jinak ty těhotenský lízátka jsou super a taky mi pomáhalo cucat led nebo sosat hóóódně ledovou minerálku 🙂

bublinkajasminka
24. júl 2007

gov, evelyn - na 16DPO mi test ukázal tú čiarku trošičku slabšiu ako bola tá prvá kontrolná čiarka ale aj tak dosť výrazne to bolo vidno a potom som si robila o dva dni a obe čiarky už boli rovnaké.....ale pri tom prvom to bolo už jasné - viditeľné...domka mám fotočku a už ju plánujem sem
šupnúť..... 😉

akatka - no vraj nie je veľa žien ktoré ovulku cítia ale moja maminka ju vždy cítila a ja tiež....proste mňa bolel vždy bud pravý alebo ľavý vaječník ale dosť brutálne ma bolel a niekedy som si musela dať od bolestí ibufeín a tak som to vedela......

kočky čo máte problémy s jedením - ja som zatiaľ nezvracala ale ak si spomeniem na niektoré veci ktoré som ešte nedávno milovala je mi totálne zle - napríklad jogurty - ja som ich jedla roky a milovala ich a teraz ich nemôžem cítiť - ale začalo sa to až tento víkend......ale ak zjem to na čo mám chuť je mi fajn.....uvidíme dokedy.....

zrzuska
24. júl 2007

bublinka ja som zatial blinkala dvakrat. rano ked daco nasilu zjem tak mi zle nie je ale vecer mi byva zle. tak sa len rychlo supnem do postele a rychlo zaspat. ale vcera som vecer este varila a fuuuuuha. nezvladla som to.... zjedla som banan a bolo 😝 😖

zevraj vitamin K pomaha proti nevolnosti. to mi draheho teta povedala. no asi to vyskusam. len este zistit kde sa nachadza 😅

ajulek
24. júl 2007

tak já jsemve 27.t a musím říct že mi fakt blbě bylo do 20.t pak už o něco lepší ale i teď jsou dny kdy po rnu se mnou žaludek nespolupracuje.Ale musím ho rozjíst a pak je to dobré.Zhubla jsem do 20.t 6kg teď jsem zatím přibrala 3 kg tak uvidím na kolik se dostanu.přeji ať to vše přežijete a hlavně neztrácet hlavu po porodu bude líp-ale přiznám se že i já jsem se byla kolikrát na pokraji sil.Mám totiž 3-letou holčičku a tak je potřeba se věnovat i jí.

retaux
24. júl 2007

Mne na nevoľnosti pomáhalo sa najesť. Ráno som len vstala a už mi bolo zle - hneď som musela do seba natlačiť aspoň niečo malé, aby mi to prešlo. Ale zasa potom okolo obeda nepomáhalo nič - to som vracala, nech som robila čokoľvek 😝

danielala
24. júl 2007

Ahojte, tak ja uz som za vodou, ale trapilo ma to az do 20.tt. Cocculine bolo pre mna len vyhadzovanie penazi, ani raz nezabralo a z Ginger kapsul ma akurat tak palil zaludok. Po case som zistila, ze sa treba strazit a mat stale nieco v zaludku, ja som nasilu zjedla kazdu polhodinku kusok niecoho, najlepsie posobila horalka ci vianocka a tym sa podarilo vyhnut zvracaniu. A ked som uz citila, ze je fakt zle a ide to nahor, pomohlo cmulat cukrik. Takze chudnutie nehrozilo, lebo som 5 mesiacov cele dni drala dasna cukrikmi. A ozaj, cim neskorsie som sa v noci najedla, tym lahsie bolo prezit rano a vnutit nieco zaludku (samozrejme poleziacky). Drzim vam vsetkym palce, nech vam to prejde do toho avizovaneho 13.tt!

bublinkajasminka
24. júl 2007

kočky - díkes za rady - snažím sa aj ja niečo do seba nasúkať aj večer načo som nebola zvyknutá a zatiaľ sa dá - uvidíme čo bude dalej.....

zrz .....nech ti je lepšie

ivcar
25. júl 2007

ahojte, me bylo blbe taky ze vseho, uz jen pri pomysleni na neco ,co normalne voni, parfemy, laky na vlasy,jidlo, džusy atd.... proste na vsechno, do ctvrteho mesice jsem zila jen na suchem rohliku nebo s maslem a zvejkala jsem ho u otevreneho okna (bylo to v zime ) 😀 pomahaly mi ledove dřeně, ne smetanove nanuky, ale jen dřeně, krasne to zchladi zaludek a piti jsem snesla jen obycejnou vodu s citronem nebo citronkou, jinak jsem zvracela i po caji..... tak dryim pesti at jsou ty nevolnosti rychle pryc 😉

johanka2
25. júl 2007

Ahojte žienky,
som na tomto fore prvý krát.Donútili ma pravdupovediac moje nekonečné nevoľnosti.Som v 13tt a býva mi dost zle už asi od 4tt - bolesti hlavy,hlavne zvýšená slinotvorba (železitá chuť slín)no proste fuj) a neustále nutkanie na zvaracanie,skutočne vraciam tak raz ,dvakrát a ked sa zadarí tak aj 3 x denne ,tiež ma trápi zvýšená kyselina v žalúdku. Najväčší problém mám s tekutinami rôzneho druhu.Proste vsetko co vypijem ide väčšinou von.najviac mi žalúdok zaťažujú tekutiny.Naštastie jedlo sa vo mne udrží.Skúšala som uz aj homeopatiká a nic.Najlepšie sa cítim ked len ležím ako náhle sa pohnem uz mi pláva žalúdok nehovoriac o cestovaní v aute.Prosím poradťe mi babenky ako zahnať alebo potlačiť hlavne tú zvýšenú slinotvorbu a kyselinu v žalúdku.Pa

dudasik
25. júl 2007

Ahojte, presne viem ako sa citite vy,ktore teraz tak intenzivne prezivate tie neznesitelne nevolnosti. Uzila som si svoje. Teraz som v 19tt a je to ovela ovela lepsie. Som aj marodila vyse dvoch mesiacov.
A to je asi jedina rada, byt doma a pretrpiet to v klude.
Skusala som vsetko mozne a vzdy ked som si myslela,ze mi to uz zabera, stalo sa to co som nexela a teda,ze som opat vracala.
Dolezite je asi ostat dlhsie lezat a nieco zhltnut, banan mi robil asi najlepsie, piskoty vobec nezaberali.
s vodou to mam ja stale tak, ked sa naraz napijem viac, hned ide von, takze jedina rada je len, pit po troske, fakt po duskoch a nie hned po jedle.
Drzim palce a nebojte vsetko to prejde, skor ci neskor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre