Alchemilka v tehotenstve. Môže sa piť?

luca2
23. nov 2008

Ahojte babenky, som 7tt a 1 dni, len neviem či sa tato bylinka počas tehotenstva môže.Moja znama ju pila a vraj svoje druhe dieťa donosila v pohode.Prvé pritom potratila.

junovka
24. nov 2008

ja osobne som ziadne bylinove cajiky nepila v tehu.......istota je istota 😉

norik1
24. nov 2008

Ani ja. S bylinkami naozaj opatrne - ani zeleny caj sa nema.... To donosenie druheho dietata vobec nemusi mat suvis s alchemilkou....samozrejme ze nevylucujem ze moze, ale skor nie ako ano...

marikac
24. okt 2010

http://www.docsimon.sk/tovar/teekanne-caj-pre-t...
v tomto caji pre tehotne je tiez alchemilka, tak zrejme sa to moze, ja to tiez pijem 😒

stvura
24. okt 2010

Alchemilka sa pije az od ukonceneho 36tt ako aj malinikovy caj...inac ak sa pozries na obal, je na nom napisane upozornenie ,ze nepouzivajte pocas tehotenstva a dojcenia bez porady s lekarom....

marikac
24. okt 2010

@stvura nechcem sa hadat, ale celu skatulku som si prezrela dokladne dva krat, a nikde to co pises sa neuvadza....

stvura
24. okt 2010

@marikac ja mam od Fyto Pharmy...kupila som si ho, no kedze som dojcila starsieho pocas celeho tehotenstva tak som nevypila ani jeden sacok...na tomto vyrobku je to uveden na boku pod informaciami o priprave...viac info zrejme na ich www stranke.
Pokial ju chces ale uzivat pri bolestivej menstruacii, vytokoch alebo ako obklady na zle hojace rany a vyrazky je skvela 😵

marikac
24. okt 2010

@stvura ja som tehu, kupila som si ten caj pre tehotne-hore je link....ale preco ak sa teda v tehu alchemilka nesmie-preco v tom caji vlastne je? a skutocne ziadne upozornenia a varovania na cajiku nie su....
teekanne-pregnancy tea

stvura
24. okt 2010

No pokial sa pamatam z prednasok nasel laktacnej poradkyne, tak vraj kvoli tomu aby si nemala stahy maternice, netvrdlo brusko, neprislo k predcasnemu porodu...oba caje su od ukonceneho 36tt, aby spriechodnili porodne cesty a ulahcili porod. Pravdepodobne v caji co si dala link je len nepatrne mnostvo alchemilky.
Bylinky su, ale ako pise junovka dost osemetna vec v tehotenstve, asi by som ich vylucila...ale asi nemas problemy ked ich mozes pit 🙂 /ja som teda vela casu travila na zachode az do ukonceneho 7mesiaca/.
S tym predcasnym porodom je to ale tiez take....kazdy vravi inak...ak by vsetko platilo, tak ja som ho mala mat, lebo som pocas celeho tehotenstva kojila svojho starsieho syna (aj v den porodu)... 😀...a nic sa neudialo, dokonca som prenasala 5 dni....

marikac
24. okt 2010

@stvura nie, ja ho pijem, len ked mi je chladno, aby ma zohrial...len som netusila, ze obsahuje bylinky,ktore sa nesmu v tehu...divne, no naco to tam davaju? ja sa citim (klopklop) velmi fit, nemam ziadne tazkosti...tak ostava mi cista voda 😀

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilka22
27. jún 2011

Alchemilka - nemoze sa pit do ukonceneho 36 tyzdna tehotenstva /moze vyvolat stahy maternice/. Ja som ju pila na upravu menstruacneho cyklu - zaberala skvelo. Plus sme sa dllllho snazli o babatko a ked som si nasadila alchemilku, krasne sa mi upravil cyklus a konecne som otehotnela. Tiez som darom dostala teekane caj pre tehotne a radsej som ho po precitani, co obsahuje nepila.

viki86
27. aug 2011

@kamilka22 super ja ju presne potrebujem na upravu cyklu aby som potom mohla otehotniet dakujem ze som tu nasla odpoved pre mna 😉 dufam ze to aj pomaha upravit lebo ja mam nenormalne nepravidelny cyklus , momentalne vysadim antikoncepciu a bojim sa ze zase budem mavat kazde 4 mesiace menzes a tak asi neotehotniem takze dufam alchemilka pomaha diky moc

viki86
27. aug 2011

@kamilka22 jaj a po akom case sa to upravi? kolko to treba pit , mesiac, dva a viac?

nelynka18
27. aug 2011

alchemilka sa moze pit ona maternicu podporuje a nevyvolava porod....tu si precitaj charakteristiku http://www.burko.sk/rodinka/alchemilka obycajna... v tom sa odlisuje od ostruziny malinovej,ze alchemilka podporuje udrzat plod a ostruzina malinova zas skor moze privolat kontrakcie a ulahcit porod,ta by sa mala pit od 34tt 🙂

kamilka22
27. aug 2011

@viki86 toto je asi individualne, ja som hned v prvy mesiac ako som zacala popijat alchemilkovy caj zostala tehotna. Aj ked jasnacka, nie je to tym cajom :DDD , ale pomaha.

viki86
27. aug 2011

@kamilka22 diky moc za odpoved ja by som hlavne chcela aj pravidelny cyklus lebo aj od toho to zavisi

usacek79
27. aug 2011

ja som tyzden po kyretazi a zacala som pit alchemilkovy caj na posilnenie maternice a pevne verim, ze aj skory navrat cyklu.. ten link, co dala @nelynka18 presne zodpoveda vsetky otazky ohladom alchemilky 🙂
podla mojich vedomosti a info, ktore som nasla, sa ma pit kym zena nie je tehotna najma v prvej polovici cyklu - do ovulacie.. Dve - tri salky denne po 2dcl.
ak uz je zena tehotna, tak len jedna salka denne a pokial viem, tak nie v prvom trimestri 🙂
ale vsetko sa da vygooglit 😉

lauricka
27. aug 2011

alchemilka sa podla roznych odporucani pije pri snahe o otehotnenie a v tehotenstve uz nie, lebo moze vyvolat kontrakcie alebo potrat...na nete je vela stranok o bylinkach v tehu...

http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...
http://www.ekoporadna.sk/poradca-ekospotrebitel...
http://www.fertility.sk/tehotenstvo/bylinky-caj...

mariamihalikova
13. jan 2012

@viki86 - ja som po uzivani alchemilky raz dva po 2. mesiacoch otehotnela...dovtedy to neslo rok 🙂

sladkasue
13. jan 2012

alchemilka pomaha pri otehotneni... ja som ju pila aj pocas tehu a vsetko v poho. alchemilka podporuje spevnenie svalstva maternice...
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:_87X...
Alchemilka sa v ľudovom liečiteľstve pokladá za rastlinu, ktorá lieči ženské choroby, podporuje funkciu
maternice, a tým zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia a donosenia plodu. Po pôrode zlepšuje kvalitu
materského mlieka, jeho tvorbu vylučovanie. Je celkom neškodná aj pri dlhodobom užívaní.
Niektorí ľudoví liečitelia odporúčajú mamičkám, ktoré chcú donosiť zdravé dieťa, denne piť alchemilkový čaj
od tretieho mesiaca tehotenstva, najneskôr tri mesiace pred pôrodom.

majuska451
20. feb 2012

Ahojte baby my sme sa tiez snazili dlhsie o dietatko a som tehotna uz v deviatom mesiaci.A akurat zistujem ci mozem pit caj z alchemilky v deviatom mesiaci.Ja som tiez asi pred necelim rokom zacala pit caj z alchemilky a to som vobec nevedela, že pomaha otehotniet.Ale teraz to už viem a viem co nam k tomu pomohlo ze prave nosim pod srdieckom babatko.

achesa
10. sep 2012

Oprašujem túto tému pre tie, ktoré by rady vedeli, ako to s alchemilkou je. Pila som ju denne- dve pollitrové šálky od 17. týždňa až do pôrodu. A budete sa čudovať, odporučili mi to v nemocnici, na gynekológii 🙂 , keď som tam ležala s tvrdnutím brucha v 16. týždni. Takže som ju pila a aj napriek množstvu problémov, ktoré som mala som porodila v 40. týždni zdravé a nádherné dieťa- niekedy si myslím, že len vďaka alchemilke som to vydržala tak dlho. Alchemilka pomáha udržiavať plod v maternici, takže sa jej nebojte. Mám jednu knihu o bylinkách doma a tam som čítala, že je to najvšestrannejšia ženská bylinka, ktorá pomáha pri výtokoch, pri úprave cyklu, pri snahe otehotnieť a aj počas tehotenstva- ale pozor- od 2. trimestra a v poslednom by sa vyslovene mala piť, aby zabránila predčasnému otváraniu, pôrodu a tak podobne, aby sa dieťa podarilo donosiť. A že sa na krabičke od čaju píše, že by sa nemala? To je len právnická formulka- ako mi raz bolo vysvetlené- ktorou sa farmaceuti kryjú ak by sa rozhodol ich niekto žalovať a nájdete ju skoro všade. 😀 to že niektoré nedôverujete bylinkám ešte neznamená, že všetky sú úplne zlé. naši predkovia sa storočia liečili bylinkami, veď kedysi nič inénebolo a keby boli zlé, tak by tu dnes ľudstvo asi nebolo- aj keď isteže sú aj bylinky, ktoré v tehotenstve radšej nie... no podľa mňa je omnoho horšia ako bylinky chémia. veď lekári bojujú proti bylinkám len preto, že farma priemysel im zarába...

eracakova
27. sep 2012

pridavam sa, mne ju poradila kamaratka na rychly porod, pila som ju pri oboch tehotenstvach, pri prvom porode som takmer nestihla prist do porodnice, pretoze som nevedela, ze su to uz kontrakcie a rozbehlo sa to tak rychlo, ze som rodila v satach, v ktorych som prisla, vazne 🙂 druhy porod som mala tiez rychly, hoci s vysokym tlakom som lezala v nemocnici, ale to s alchemilkou nesuvisi. V nemocnici som tuto bylinku poradila aj dalsim rizikovym, vsetky porodili na termin a rodili rychlo. Mozem teda len odporucit.

macacko
1. jan 2013

ja som pila alchemilkový čaj v prvom tehotenstve každý den, na radu mojej známej lekárničky. Vraj na posilnenie maternice a ulahčenie porodu
Porod som mala ozaj rýchly a v pohode a po týždnovom prenášaní
Teraz som druhý raz tehotná - pijem ho každý den už mesiac a som v piatom.
Kdesi som čítala že od ukončeného 4.

palesandra
30. mar 2013

@eracakova myslis tym ze odporucas pit pred porodom alebo ajpocas tehotenstva?

eracakova
30. mar 2013

Myslím tým počas tehotenstva asi od 5 mesiaca každý deň 0,5 l hrnček. Tesne pred pôrodom sa odporúča čaj z malinových listov, dajú sa zohnať v lekárni. Tie spomínané rizikovo tehotné ho pili minimálne 2 týždne a zabral.

macacko
23. máj 2013

@palesandra
počas tehotenstva - od 4. mes.
Minulý týžden som porodila druhého syna.. Na jedno zatlačenie - ani som sa nenamahala nejako...Zasa sa čudoval personal pôrodnice 🙂

sonah
23. máj 2013

ja chodim na tehu cvičenie s porodnou asistentkou a tá nam povedala že je veľmi dobre ju piť ,ale až tak 6 týždnov pred porodom,že sa potom lepšie zavinuje maternica 🙂 skor nie.

palesandra
23. máj 2013

@macacko no ved to , ja som tiez citala asi 4 knihy o bylinkach a vsade je napisane ze sa moze pocas tehotenstva, ale nazory sa velmi roznia..

macacko
25. máj 2013

áááááááááá dalšie pozitivum, vzhladom na posilnenie maternice, mi nezostalo po 2 dnoch od porodu žiadne brucho. Maternica sa mi okamžite zrolovala po obidvoch porodoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre