Alergia na mlieko. Mohla som kvôly nej potratiť?

beaska
16. okt 2009

Mam alergiu na mlieko,zistili mi ju pred rokom. Dost som schudla. Snazime sa o babetko,v auguste som v 6 tt o babo prisla. ☹ Bojim sa ci to nejako nesuvisi s mojou diagnozou, moj doktor mi na to nevedel odpovedat. Ma tu nejaka dusa podobny problem, ako ja?

nadenkaaa
16. okt 2009

ahoj moja mama ma tiez alergiu na mlieko a sme tri deti takze neviem ci to s tym suvisi

beaska
autor
16. okt 2009

Ahoj nadenkaaa a zistili alergiu este pred otehotnenim? A nemala ziaden problem pocas tehotenstva?

nadenkaaa
16. okt 2009

ano ona to mala od detstva a nemala ziadne problemy ani s otehu ani pocas tehu 😉 tak drzim palceky aj tebe 😉

beaska
autor
16. okt 2009

nadenkaaa dakujem 😀 😀 😀

nadenkaaa
16. okt 2009

beaska viem ze to bude zniet kruto ale priroda to proste vyriesila lebo pravdepodobne by to bolo velmi postihnute dietatko radsej skor ako neskor..a viem o com hovorim kedze som s novorodencami robila ..drzim palceky ku krasnemu zdravemu babetku a bezproblemovemu tehulkovaniu 😉 🙂

beaska
autor
17. okt 2009

dakujem nadenka viem ze to asi tak bolo moja kamaratka tiez robi na novorodeneckom pri inkubatoroch a povedala mi presne to co ty.No aj tak ma to trocha trapi , je to sice uz lepsie ale aj tak kazdy den si na to spomeniem. 😒

bettynka222
18. okt 2009

bea aj ja som potratila - dokonca dvakrat a tiez mam alergiu na mlieko, ale pochybujem, ze to s tym suvisi. mne zistili tormbofiliu - mali sme ju aj v rodine a na to mlieko prisli az teraz. ty to vies ako dlho? ja od leta.....
a dodrziavas dietu ci kasles na to? ja sa snaizm nepit mlieko....predtym som ho pila na litre. ale tie rastlinne nahrady masla mi teda vobec nechutia. a snaizm sa uprednostnovat kozi a ovci syr, ale uz na seba nie osm taka prisna a davam si aj kravske 😉

beaska
autor
19. okt 2009

Ahojcek betty ja dodrziavam dietu prisnejsie, ani mliecne vyrobky nejem, ci vyrobky obsahujuce susenu srvatku, mam to zakazane od mudr. Ak aj nevydrzim a dam si napr. syr, ci jedlo so smotanou, mam hnacku. A v robote to je dost neprijemne, takze to neriskujem. Ale v piatok ,sobotu si dam napr aj sviedckovu. Ked ja tak rada jem 😀 Diagnozu mam asi rok zistenu.V rodine nik na taketo netrpi, a stale hovoria ze urcite drzim dietu a preto som taka chuda, neveria mi ze jedlo zboznujem 😅 😅 Miesto masla jem perlu, nejako mi to nevadi, uz som si zvykla.Neviem ci si davas calcium alebo jes viacej brokolice. Lebo prisun vapnika je asi v tehotenstve dolezity no nie?

bettynka222
19. okt 2009

beaska ved aj ja to mam zakazane...a ke dot porusim, tak presne ako pises hnakcu, alebo ma dost napina n avracanie a mam krce. ale ja osm volakedy jedla cele konzervy salka denne a pila aj dva litre mlieka denne tiez. takze moje telo bolo asi otravene vsetkymi tymi produktmai. no a v lete osm normalne zistila, ze smotana na varenie mi vobec nevadi. zle mi robi mliecko, plesnive a tavene syry, slahacka. a maslo tiez, ale perla mi moc nechuti - ta je vlastne jedina bez tej srvatky tusim. a co sa tyka kalcia, tak ano brokolicu lubim, ale otho mam dost z mineralok. pijem korytnicu a tam je kalcia az az...podl aman najlepsia minerlaka. a to som jedysi perlive neznasala 😀

nina41
20. okt 2009

Ahojte ja mam tiež alergiu na mlieko,tak pijem sojove aj ho davam do varenia,,

bettynka222
20. okt 2009

ninka a ty si to vedela uz pred tehotenstvami? pocas tehu si ako nahradzala kalcium...lebo vtedy s amusi vo vacsich mnozstvach, nie? a deti znasaju mliecko v pohode?

beaska
autor
21. okt 2009

Jej nina aj ja chcem taku velku rodinku 😅 , budem rada ked sa podari mat este jedno babo. Tiez sa pytam nemala si problem pri tehotenstve? Ako si nahradzala mlieko. Aj ja pijem sojove,no nechcem to prehnatm lebo mozme lahko hupnut do druhej alergie, a to na soju. 😖
betty ja som niekedy zjedla 1 krabicku syra denne, pila stalew acidko, dolinku, jogurty, pudinky,no proste nebol den bez mliecneho. Asi tiez telo povedalo-uz mas dost- 😀 😝

ponyxx
13. máj 2010

Ahojte, ja nastastie nemam alergiu na mlieko. Mne teraz vseobence robia problem mliecne vyrobky. Len pomyslenie na mlieko mi obracia zaludok a uz ked sa donutim zjest aspon jogurt, tak ma zacne palit zaha, v horsom pripade skonci jogurt v zachode. Nikdy pred tym som s mliecnymi vyrobkami problem nemala. ☹ Cervicek si vybera uz teraz co mu chuti 🙂 Len ako mam potom do seba dostat tak ospevovane kalcium?

bettynka222
13. máj 2010

ponyxx kalcium sa nachadza v hrachu, rajcinach, pomarancoch a v mandilach....a este vselikde inde. v mandliach je dokonca vacsie mnozstvo ako v mlieku 😉

ponyxx
14. máj 2010

betynka222 tak to ti velmi pekne dakujem za toto info, lebo tieto veci ja straaasne mozem a v paradajkach by som sa aj kupala, uz sa neviem dockat na tie domace 🙂

bettynka222
14. máj 2010

nemas za co 😉 ved pohladaj na nete este nejake ine potraviny. ja osm zas mala problem, ze som zo zeleniny vracala az do 7 mesiaca....tak som si davala Biomin - kupis to v lekarni, obsahuje vpanik a vyraba sa tusim zo skrupin. vyrabaju to tuism v hlohovci a odporuca sa to ehotnym a dojciacim zenam 😉

ponyxx
17. máj 2010

bettynka222: nasla zoznam potrvin s obsahom kalcia, nastastie vela z toho mi naozaj chuti a aj jedavam 🙂 a ja keby som nemohla jest zeleninu, tak zomriem od hladu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre