Alergia na mlieko

nela258
9. feb 2012

Aj vam alebo vasim detickam zistili alergiu na mlieko? ako sa s tym pasujete a ako teraz varite?

zlatat
9. feb 2012

Úplne jednoducho - museli sme sa vzdať všetkého mliečneho, a mlieko nahrádzame ryžovým mliekom. Iné náhrady nemôžeme kôli pridruženým iným alergiám.

nela258
autor
10. feb 2012

@zlatat no tak to nezavidim, ja mam zatial susene "mlieko" z kukurice...aj varit sa mi z toho zatial dari...horsie to je s nahradou smotany :(

alami
11. feb 2012

@nela258 a kyslomliečne nemôžeš? Niekto znáša, aj náš drobec, takže používam kyslú pochúťkovú smotanu.

nela258
autor
12. feb 2012

@alami doktorka tvrdila ze ano, ale ani to mi nerobi dobre :( musim si zvykat...

ewina1
15. feb 2012

ja sa chcem opytat moj syncek ma 2rocky a ked mu dam mlieko mu pride zle a vobec mu nechuti ho nadrapuje s neho ale mliecne vyrobky papa aj smotana mu nevadi tak neviem ci mam ist s tim k doktorovi alebo zatial nie 😒

nela258
autor
20. feb 2012

@ewina1 no niekedy vadi len mlieko, mne lekarka povedala ze mozem kyslomliecne vyrobky ale mne ani tie nerobia dobre...urcite by som isla na testy nech mas istotu 🙂

ewina1
20. feb 2012

Dakujem,asi budem musiet ist aby som vedela ze co mu mozem davat lebo on mi este nepovie co mu robi dobre a co nie 🙂

nela258
autor
22. feb 2012

@ewina1 skus si aj odsledovat ci ho nezapeka alebo neprehana ked zje nieco mliecne...inak ja som extrem ja aj zlozenie chleba studujem, lebo ma to naduva...

tetapetra
2. mar 2012

@nela258 ked nemoze ani KMV v tom pripade moze ist o alergiu na mliecnu bielkovinu. Tu treba vyradit vsetko mliecne.

nela258
autor
2. mar 2012

@tetapetra ja som vyradila vsetko mliecne, lebo mi nerobilo dobre i ked lekarka mi povedala opak...teda ze mozem kyslomliecne .... som alergicka na kazein tak si zvykam pomaly ale iste 🙂

tetapetra
3. mar 2012

@nela258 KMV pri alergii na laktozu mozes, ja len ze si pisala, ze ani tie ti nerobia dobre 😎

renatatoth
10. apr 2012

chcela by som sa opytat ci nahodou nema niekto skusenosti so srvatkom?ci alergici na kravske mlieko ci to mozu alebo nie?dakujem 🙂

bubatinko
17. apr 2012

@renatatoth alergici na bielkovinu kravskeho mlieka nemozu srvatku, ani jogurty, probioticke mlieka pozor aj na probiotika v lekarni si pytajte pre alergikov na BKM teraz ma rychlo nenapadne nazov ;) proste a jednoducho nic co obsahuje mlieko nesmú.... taktiez pozor na sójové "mlieka"

renatatoth
20. apr 2012

@bubatinko preco ze pozor na sojove mlieka? nam povedali ze jogurty ako mozme aj tvaroch a taketo.

martinka05
20. apr 2012

@renatatoth pri alergii na mlieko keď nahradíš kravksé mlieko sójovým tak môže vzniknúť alergia aj na sóju. A nebudete mať len intoleranciu laktózy, keď môžete jogurty? My máme alergiu na BKM aj na sóju, takže nemôžeme ani jogurty ani tvaroch proste nič z mlieka.

renatatoth
21. apr 2012

@martinka05 lekarka mi hovorila ze kludne mozem davat aj kozie aj sojove oni mi iba tolko povedali ze na kravske mlieko ma alergiu ale nebola konkretna takze ani ja uplne neviem ci na bielkovinu alebo na laktozu musim ist za nou a nech mi to uplne vysvetli lebo ma hned odbili iba s tym ze nech nedavam kravske mlieko a hotovo

martinka05
21. apr 2012

@renatatoth ak nemá alergiu na sóju tak môžeš dávať sójové mlieko a aj kozie. My sme pili mlieko AL 110, keď sme boli takí malí ako má teraz tvoj Filipko. Určite by som sa išla ešte informovať k lekárke. My ideme v pondelok na kontrolu po 2 - mesačnej diete, tak som zvedava čo nám povedia, lebo výsledky nám boli povedané po telefóne, ale len, že jej vyšla alergia na kravské mlieko a sóju a nič viac. Takže sa tiež chcem opýtať lekárky čo a ako.

renatatoth
21. apr 2012

@martinka05 onio mi povedali ze ma jednu ciarku na kravske mlieko no odkedy mu nedavam ziadne mliecne výrobky tak sa to zlepsilo on mal taky ekzemik na tele ale nema silnu alergiu a kozie som sa bala dat lebo ze je to velmi podobne kravskemu tak som davala sojove a to zatial zabera ja mu vela nedavam nepije len tak samotne iba do varenia alebo kasu mu urobim alebo jogurty davam sojove dufam ze z toho vyrastie 🙂

petyi1
22. apr 2012

@renatatoth ahojky, tak dcerka od pol roka odmietala pit mlieko a lekar nam poradil acidko. Dnes ma 2,5 roka a vypije denne cca 1 liter acidka vanilkoveho. Boli sme aj na alergologii a nenasli jej ziadnu alergiu ale po mlieku hoc aj sojovom sa vysype drobnymi fliackami a svrbi ju to. No acidko jej nevadi ale pozor potom na zubky, lebo je sladke🙂🙂🙂

renatatoth
22. apr 2012

@petyi1 ahoj aj on mal take male flaky take cervene hlavne na krku to mal a ho to tiez svrbelo ja som odvtedy nedavala ine mlieko ako sojove ale skusim to acidko a este neviem ci by nahodou nemohol aj pribinacik.aj to mu asi skusim dat.dakujem

petyi1
25. apr 2012

@renatatoth hlavne to nedavaj naraz, aby si vedela ak nahodou na nieco zareaguje, ze ktora potravina to bola🙂🙂🙂 drzim palce.

renatatoth
25. apr 2012

@petyi1 ano to mi je jasne dakujem 🙂

bibi23
10. nov 2013

@nela258 syn má alergiu na pšenicu, raž, vaječný bielok a aj mlieko mu vyšlo, ale to naštastie nie také vysoké hodnoty, preto mu mlieko do varenia dávam a aj jogurty a tvaroh, akurát mlieko mu nedávam pit.
mne však zistili riadnu alergiu na mlieko /nie laktozu, ale mlieko ako komplet/ a nemôžem vôbec nič. už predtým som mala podozrenie, preto som aj mliečne obmedzovala a teraz som všetko uplne vylúčila. ako si písala, tak aj chleba čítam a nič nebalené nekupujem, kde neni napísané zloženie.
som sa myslím celkom fain zadaptovala, len mi chýbajú sladkosti. aj dnes si muž so synom kupovali v obchode deli tyčinky a nejaké keksy a ja som obišla naprázdno. môžeš mi poradit, že či aj kupuješ nejaké volne dostupné sladkosti? ja ked je kríza, tak kakaové piškoty /obyčkové nelúbim/ a tiež si kúpim tie čokopiškoty, som čítala, že ani tam by mlieko byt nemalo. ale už začínam mat problém, že mi chýbajú keksíky a čokoládové tyčinky /deli, ladové gaštany,.../ poradíš mi niečo?

mimikas
10. nov 2013

Ja ja moj syn mame alergiu na mlieko a veru vo vareni to vobec nechyba ale zase pecenie je takmer nemozne a bezne sladkosti tiez. Da sa na to zvyknut.

zita19
10. nov 2013

@bibi23 Mlieko vsebecne alebo len kravske. Keby len kravske tak sa da najst kozie mleko, cisto ovcie jogurty, kozie syry, ovcie syry. Tofu miesto tvarohu. Rastlinne mlieka. Ale to ta fak t lutujem, ze nemozes ladove gastany. Ja ich zboznujem.
@mimikas V peceni mozes v pohode nahradit mlieko v ceste mineralkou. A do kremov rastlinne mlieka. Co sa tyka masla, to teda neviem cim nahradit, jedine citat zlozenie na marganiroch a vybrat ten co je bez mlieka.

mimikas
10. nov 2013

@zita19 no praveze za maslo nahradu mam ale to mlieko som skusala nahradit ryzovym a teda nic moc. U nas sa to komplikuje ze maly ma alergiu aj na vajcia orechy- to mame spolocne a toto vyrazne komplikuje situaciu. Ale ak mas neake vyskusane recepty tak sem s nimi, potesis ma

bibi23
10. nov 2013

@zita19 ja si vo varení poradit viem, dík.
@mimikas ved práve, že mne to zistili len pred pár mesiacami a domov kupujem mojim "sladkánom" rozne dobroty a mne tečú slinky. dnes som myslela, že sa rozplačem rovno v tescu. syn s manželom si nahádzali do košíka kopec sladkostí a ja som tiež mala takú strááááááááááááášnu chut a nič normálne som nenašla. už som prepiškotovaná. oni cestou domov opreteky vyjedali deli a @zita19 práve tie ladové gaštany. mi bolo tak tažko, ale za tie zdravotné problémi mi to nestojí sa napchat a potom trpiet.
@mimikas čo kupuješ normálne v obchode, aké sladkosti? ja len piškoty a čokopiškoty a už mi lezú krkom. aj čokoládu horkú, ale chýbajú mi tie čokoládové tyčinky a keksy. poradíš mi niečo?

zita19
10. nov 2013

No za orechy mam nahradu, teda ked nemate celiakiu. Psenicne klicky. Dostat to aj v normalnych obchodoch v tych sekciach zo zdryvymi potravinami, alebo v BIO obchodoch. Pouzivas vsade kde mlete orechy, aj orechova plnka do orechovnika je velmi podobna.
Recwpty ani nemam, len co sa na mna z pocutia nalepilo ale tie psenicne klicky pouzivam dlho (raz bol taky rok, ked neboli orechy a niekto mi poradil, skusala to nasa kamoska co ma tiez orechovu alergiu a ficia na tom uz roky)

bibi23
10. nov 2013

@mimikas ja pre seba varím kyslú polievku z ryžového mlieka a zjem, ked už kravské nemôžem. inak varím normálne doma a ked je tam niečo s mliekom, tak to nejem. snažím sa jedlá, kde sa mlieko nedáva. mužovi so synom spravím šlahané zemiaky k masu a ja čisté. teda ja nenahrádzam mliečne ničím, len som určité jedlá vynechala.