Anémia v tehotenstve

45zuzana0502
7. mar 2018

Ahojte baby potrebujem trochu ukludnit :/ v 35tt mi zistili anemiu..dokonca som musela lezat.v nemocnici kde mi davali transfuziu..zelezo som mala okolo 80 :/ odvtedy beriem fero-folgamu momentalne som 39tt..ale velmi sa bojim ci ten nedostatok zeleza nemohol nejak ovplyvniť drobca :/ vobec.netusim ako dlho som mala nedostatok kedze krv mi doktor bral len na zaciatku tehotenstva :/

deti95060810
7. mar 2018

nestresuj, ja som tiež mala nedostatok železa pri prvých dvoch tehu, dostala som lieky a všetko bolo v poriadku....Samozrejme lieky som brala kade jak - viac nebvrala ako brala.
Len to ma zarazilo že ti brali krv tak málo počas tehu....mne najmenej 3-4 krát...😉

zazinka30
7. mar 2018

Mne dokonca moja obvodna doktorka zistila pri odbere na crp teste nedostatok zeleza cca v 7 mesiaci hneď som bežala ku gynekologovi nasadil mi tiež felo-forgamu a bolo všetko o.k maly je zdravy neboj sa bude to určite o.k Inak skus si kupiť melasu je to taka tmavo-hneda tekutina a tu tiež uživaj obsahuje veľa železa a môže sa aj počas tehotenstva. Ja som si davala do čaju lebo inak to pre mňa bolo veľmi sladke.

tami2014
7. mar 2018

Ja som tiez musela pri oboch brat ferro folgamu. Mala som neskutocne zapchy, tak som brala ako kedy a snazila sa ,,dohnat" to stravou.

45zuzana0502
autor
7. mar 2018

Tiez nerozumiem pri co mi len tak malo brali krv :/ och nemala som citat tie hlupe clanky po nete..teraz sa strasne bojim..uz nech to mame za sebou

janickadr
7. mar 2018

@45zuzana0502 Ty si nemala zelezo 80, ale hemoglobin 80 a to je velky rozdiel, lebo je to anemia na rozhrani stredne tazkeho a tazkeho stupna. Nemalo by sa nic vaznejsie stat, kedze sa na to prislo a aktualne sa to poriesilo...

pininka
8. mar 2018

Ja som mala anemiu v kazdom tehu a dokonca som musela vystriedat viacero liekov lebo mi z nich bolo zle. Hlavne je,aby ty si bola ok a zvladla dalej tehu.

nena98
8. mar 2018

Ja s tym istým problémom momentálne lezim v nemocnici. Tranfuziu som ale odmietla, hemoglobin mám ešte nižší. Nemôžu mi kvôli tomu urobiť cisársky. Doplnaju ma infuziami

uriva
8. mar 2018

Ahoj, zaujímavé je, že ti hneď dávali transfúziu. Ale to bola aspoň dobrá dávka, to ti rýchlo stúpne. Ja som male celé tehu anémiu, lieky brala skoro až do konca a ešte zakončenie akútny cisársky(ale nesúviselo to s anémiou, to som už bola ok), kde som stratila naozaj veľa krvi a v pohode(mala som potom hemoglobín toľko, čo ty teraz). Liekmi som dohnala, dieťa malo tiež po narodení samozrejme málo železa, lebo sme krvácali spolu, tak tiež bralo lieky a v pohode. Nič vážne sa nedeje - hlavne nečítať net, lebo tam sú články podľa mňa len na strašenie a strašenie a strašenie... Veľa zdaru, lekári pomôžu. A ak, tak skús si kúpiť Trstinovú melasu(lekárne, bio obchody) a jednu lyžicu denne rozpustiť v mierne teplom pohári čistej vody a vypiť - chuť nič moc, ale to tiež pomáha zvýšiť železo a prírodnou formou. Plus veľa mäsa(hov. a brav.) a "zelených" listov. A surovej mrkvy. A zvýšiť príjem vitamínu C - viaže železo. Držím palec.

45zuzana0502
autor
8. mar 2018

@uriva ved to ze teraz na konci ked mi bral gynekolog krv a hned ako prislo vysledjy mi volal ze musím ísť do nemocnice..mrzi ma ze sa na to prislo tak neskoro..dufam ze sa drobcovi nic nestalo...po tej transfuzii a liekoch je to uz v poriadku ..momentalne mam hemoglobin uz 120

mirola
8. mar 2018

@45zuzana0502

a oni ti nerobili kazdy mesiac na poradni zelezo a ine. z krvi, ked sa na to prislo az v 35tt, alebo dovtedy bolo vsetko v poriadku, az v 35tt, zacalo byt zelezo problem? Lebo to mi pride divne.

45zuzana0502
autor
8. mar 2018

@mirola bohužiaľ nebrali..len v nejakom 13tyzdni vtedy som mala hemoglobin 125 a potom az ten 34tt cca a to uz mi prisli na to ze mam 80

suzie28
8. mar 2018

Je to divne že ti to až vtedy zistili ... ja som mala celé tehotenstvo problém so železom ... stále som ho mala malo.. menila som aj lieky na železo lebo som ho stále mala malo v krvy..potom sa to nejak ustálili a bola som na hranici .... a mala je ok .. už mame skoro 8m ...

mirola
8. mar 2018

@45zuzana0502 no lebo mne beru od 10 tt tusim ako som dostala tehotensku knizku za kazdym krv a vzdy mi povedia ze mam zeleza malo .. u mna je to zatial 107.. a uz do mna pchaju kadejake doplnky stravy a podobne... mam s tym problem v kadej poradni.. preto mi pride zvlastne, ze tebe to zacali riesit az teraz a v takychto hodnotach...
ale asi ak si mala vsetky morfologicke ultrazvuky a tak v poriadku. ak je babo dostatocne velke, rastie atd... tak je vsetko v poriadku.. neviem v tomto sa zas moc nevyznam... pytala si sa na to?

45zuzana0502
autor
8. mar 2018

O
@mirola tak vsetky ultrazvuky v poriadku...ultrazvuk mi robil kazdu poradnu len tu krv nie no :/ vsetko ok prietoky v poriadku..pred dvoma tyzdnami mal drobec 3500g takze vaha tiez ok ..doktorka vravela ze teoreticky si maly zomna zobral vsetko co potreboval..len ja som trpela tym nedostatkom..tak uvidime po porode ale velmi mam obavy..och uz nech to mam za sebou

janahu7
6. dec 2018

@45zuzana0502 ako ste obaja dopadli? aj ja mám zlý hemoglobín, dr. ma poslal na hematológiu, no ja aj porodím, kým sa dostanem na termín

suzie28
7. dec 2018

@janahu7 ja som aj tak porodila predtým než som tam došla 😂😂😂😂

janahu7
7. dec 2018

@suzie28 tiež to tak vidím...termín mám v polovici januára, a myslím, že do vtedy ma na hemato nevybavia ..a vyššie píšeš, že dcérka je v poriadku, ty ako? tiež si ok?

suzie28
8. dec 2018

@janahu7 všetko ok ... ja som na tom bola ale tak že cele tehotenstvo som bola pod dohľadom hematologa .. raz do týždňa som chodila .. ale nebrala som injekcie len mi dali aspirin .. môj gynekológ .. potom som začala chodiť do nemocnice na poradňu .. mesiac pred termínom a tam sa čudovali akoto že ho ešte beriem že môžem vykrvácať ak budem teraz rodiť tak som ho vysadila no mala som hneď informovať hematologa či nemám prejsť na injekcie aby vedeli v pôrodnici .. no len hematolog mi v telefóne povedal že on si toto nevezme na svedomie že sa k tomu nevyjadrí nech normálne prídem ako som objednaná .. čo bolo o dva týždne... no na konci týždňa mi odtiekla plodová .. takze som tam ani nedošla .. pred pôrodom mi zobrali krv aby zistili ako som na tom a taktiež hneď po pôrode .. a všetko bolo ok .. aj mala ...

janahu7
8. dec 2018

@suzie28
..každý týždeň? tak to ti nezávidím
ale som rada, že vám to všetko dobre dopadlo
a ďakujem za odpoveď

suzie28
9. dec 2018

@janahu7 ja som mala v minulosti prekonanu pľúcnu embóliu ale nespravili mi všetky potrebné vyšetrenia tak to brali ako nepotvrdenú takze som musela byt pod dohľadom lebo nevedeli či mi majú dať injekcie na riedenie krvy alebo nie ....

45zuzana0502
autor
18. dec 2018

Tak lekari mi vraveli katastrofické scenáre ze ked to takto dlho trvalo ze som mala malo železa ze môže mat rôzne vývojové vady a hlúposti ..po narodení vsetko v poriadku..zdravý ako buk s váhou 3950g a 53cm ..teraz ma skoro 9mesiacov a pre svoj kľud som asi pred dvoma mesiacmi požiadala pediatricku o rozbor krvného obrazu a výsledky boli uplne super,ukážkové 🙂 chvalabohu ze to takto dopadlo nakoniec a tolko som stresovala