Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@veronika1417 dakujem ,tak som zvedava ci sa ti to vyplni ,lebo ja som teda chcela skor chlapceka ,ale vobec mi to nevadi ,ze bude dievcatko rovnako sa tesim ,a prave preto som zvedava ,lebo aj mojej znamej sa narodil chlapcek a chcela skor dievcatko. no uvidime, ale aj tak som stastna ze uz to konecne viem.
@veruska007 ako je mozne ze ti lekar zakazal lieky na stmu ved ti moze ohrozit zivot a nie len tebe ale aj babatku,ved sa mu dostava nedostaatocne okyslicena krv a to nie vobec dobre.a okrem toho co v pripade zachvatu??

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@noe ja beriem alergodil ,ale ja som uz v 31tt , ty nemas ua sebou este 12 tt tak s liekmi velky pozor ,uplne najlepsie by si urobila keby si isla za alergologikou a ona ti predpise liekky ,ktore smies uzivat aj pocas tehotenstva, ale urcite by som neriskoala samostatnym vyberom, mozes uskodit babatku pri najhorsom on aj prist. Do 12TT naozaj VELKY pozor co za lieky budes brat, vzdy ale vzdy sa porad s lekarom.

veronika1417
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k uz mas aj meno vybrate? Ci este zvazujes? 🙂 pockaj na tie satocky a gumicky a cacky ... maminy sa vzdy vyblaznia na tych svojich babach 😉 ja mam krsna chlapca a vzdy sme so segrou frflali, ze na baby maju vseliake pekne veci aj ked maly bol svetovy ked sme ho nahodili 😀 zboznujem ho, mozno aj preto som chcela chlapca ale uz ma desat rokov a je vidiet rozdiel medzi dievcatkom a chlapcom 🙂 aj ked sa prituli aj mi vzdy da pusinu ked sa stretneme je to take ine, len aby to nikto nevidel 😉 no a baby su daleko viac pritulnejsie a od prirody milsie 🙂 takze uzijeme si nech to dopadne akokolvek 🙂

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

ja som mala vybrate od zaciatku po rodicoch cize -Monika a Mirko. to mas veru pravdu ja som mala na svoju mamu nervy ze ma furt cackala,ale priznam sa uz rozmyslam ake krasne saticky maju vsade ...nooo to veru hej cim su chalani starsi je to horsie a hanbia sa prejavovat city ,lebo si mylsia ze ked ich niekto uvidi tak budu na hanbu. ja som to sama videla na mojej svadbe ked ma obimal mladsi 12 rocny bracek s ktorym sa mame mimochodom mooooc radi a starsi bratranec saa mu zacal vysmievat ze je cukrusik a moje lepidlo. ze je decko a tak. a baby nemaju s takymito vecami problem. a maju vacsi respekt ako chalani.:DD no to presne uz sa tesim na vychovu .. som zvedava ako to vsetko zvladnem a to si niektore zeny myslia ze porod je najhorsi...to este dieta nevychovali :DDD 😀

veronika1417
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k aaa co? aspon bude sranda 🙂 ja som mala vela vybranych mien ale nejako mi ostava v mysli Sabina a Daniel aj ked tatinko by chcel po sebe Juraj ale vraj sa mu paci aj Daniel. Bojim sa ale aby nebol sklamany ked dam Daniela ☹ mame este vela casu na rozmyslanie, mozno nakoniec dame uplne ine mena ako sa poznam 😀

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

No to hej este budu za tebou chodit ludia s kalendarom a mozno sa ti zapaci upnle ine meno ked to budes pocut od inych ludi :DD a myslim ze si vybrala pekne meno teda aj s tym jurajom :D. mne sa sice tiez pacili nejake mena ale nie pre moje dieta :DDD

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@veronika1417 No to hej este budu za tebou chodit ludia s kalendarom a mozno sa ti zapaci upnle ine meno ked to budes pocut od inych ludi :DD a myslim ze si vybrala pekne meno teda aj s tym jurajom :D. mne sa sice tiez pacili nejake mena ale nie pre moje dieta :DDD

veronika1417
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k ved to niekolkokrat som mrkla cely kalendar lebo drahy chce len slovenske mena ale ja asi tiez 😉 lebo ked pocujem tie skolkarske vseliake mena az nechapem sama telenovela, rozpravky a filmy,... 😀 pripada mi to pritihnute za vlasy. Niektore mena, co sa mi aj pacia su zase velmi rozsirene takze musim najst nieco take moje 🙂

veruska007
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k No, taky me to prekvapuje, vsude ctu pravy opak. Zachvat uz jsem mela, malem jsem se udusila v tramvaji, nakonec jsem ho ukecala aspon na ventolin, takze kdybych se fakt dusila, tak uz vim, ze se neudusim. Trochu se obavam porodu, minule jsem dostala oxytocin a nemohla jsem se nadechnout, nez po nekolika minutach dosla porodni asistentka, tak jsem byla malem v bezvedomi, a pry se to u astmaticek stava... toz nechapu, proc to podcenili.

Jinak ty kapky se jmenuji alergocrom, uz jsem nasla krabicku 😉

noe
15. jún 2011

@veruska007
@m_o_n_c_a_k
dakujem. Urcite si nebudem sama nic ordinovat, babatka su vymodlene, vysnivane, nejem ani cokoladu a nic sladke, len aby dostavali to najzdravsie. Som tajne dofala, ze nieco volnopredajne vhodne pre tehulky mi budete vediet poradit. Ale nevadi. Dnes poprsalo a je trochu lepsie, ale urcite skocim za alergologickou.
Ale pre babatka vydrzim vsetko 😵 😵 😵

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@veronika1417 presne tak najlepsie su slovenske asppon to bude mat aj meniny :DD a tie vseliake telenovelske to je o nicom ani to poriadne clovek nevie vyslovit. najkrajsie su mena ktore su zauzivane podla mna teda ,lebo tie sa pomaly vytracaju.

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@noe no ja som si tiez myslela ze je nieco take ,ako napr. zodak sa dava alebo zyrtec ,ale to nie su volne predajne a claritine urcite nie, ten je v tehu zakazany. inak na ostatnych je tiez ze nie je to vhodne ,ale to preto lebo na tehotnych zenych sa lieky netestuju.

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@veruska007 ako ja som sa na to pytala lekarky a povedala ze sa nestavaju nejake pripady co sa tyka astmy , skor take ze zena to nezvladne a odpadne ,alebo taketo, ale vacsinou su tie zeny stabilizovane liekmi proti dychavicnosti a zachvatom. skus zmeniz alergologa, lebo neviem ci je to vhodne cakat na zachvat. :DD ked to este aj babetku skodi. to ti povie hadam kazdy

veronika1417
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k srdco Zodac a aj Zyrtec su volnopredajne len su lacnejsie tie vacsie balenia a tie su na predpis, ja to tak mam 😉 najprv som si ich kupovala a potom som zbehla k obvodnej a ona mi to predpisala lebo alergologa mam v Ba a toto moze predpisat aj obvodacka 🙂 ALE AZ PO DOHODE S ALERGOLOGOM SAMA BY SOM NIC TAKE NEBRALA LEN KED MI TO ODSUHLASIL!!!

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

aha tak asi tak aako aj ten claritinemusim to opravit aby som jej zle nenapisla. :D no ved jasne lepsie je ked povie ze to mozes ,mne to zakazala aj ked si myslim ze asi koli tomu ze to neprecitujem az tak hrozne tu alergiu tak ma asi nechce az tak zatazovat liekmi, keby som to mala horsie ze by mi to nepomahalo tak mi asi predpise najskor tiez nieco z toho

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@veronika1417 aha tak asi tak aako aj ten claritinemusim to opravit aby som jej zle nenapisla. :D no ved jasne lepsie je ked povie ze to mozes ,mne to zakazala aj ked si myslim ze asi koli tomu ze to neprecitujem az tak hrozne tu alergiu tak ma asi nechce az tak zatazovat liekmi, keby som to mala horsie ze by mi to nepomahalo tak mi asi predpise najskor tiez nieco z toho

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k no koleginka tu napisla ze teda su volne predajne tie mensie balenia ,mne to sice lekarka nedala,ale ine baby to beru pocas tehotenstva ,ale tiez sa to neodporuca do 12tt. v podstate vobec pocas tehu sa ziadne lieky neodporucaju ,ale ked su potrebne tak su potrebne a treba sa liecit. :DD

m_o_n_c_a_k
15. jún 2011

@noe k no koleginka tu napisla ze teda su volne predajne tie mensie balenia ,mne to sice lekarka nedala,ale ine baby to beru pocas tehotenstva ,ale tiez sa to neodporuca do 12tt. v podstate vobec pocas tehu sa ziadne lieky neodporucaju ,ale ked su potrebne tak su potrebne a treba sa liecit. :DD

veronika1417
15. jún 2011

@m_o_n_c_a_k oni maju uvedene, ze v tehotenstve sa treba poradit s lekarom ved to poznas 😉 schovavaju sa pred zodpovednostou ale je to aj tim, ze nie su testovane,... ved to sme si tu uz pisali. Do 12tt presne tak najlepsie je nebrat nic aj ked mna to skoro stalo zivot ale su baby co to brali lebo nemali inu moznost. Vzdy sa nejako da 🙂

m_o_n_c_a_k
16. jún 2011

@veronika1417 jasnacka ja som tiez sice len tyyzden ale vdrzala som to aj ked sa mi horsie dychalo,ale da sa to ,len neprijemne je to ze clovek caka kedy dostane zachvat 😖 .ale inak sa to da 😉 .dnes som bola pre vysledky krvy a mam znizeny d-dimer. To jest nizsia zrazanlivost krvy, tak sa teda fakt preukrutne tesim. 🙄
Mozem teraz cestovat hodinu a pol do Martina ,kde my budu zase brat krv tento mesiac uz hadam 7mi krat. A to tam budem musiet ist na lacno. Neviem ako to s mojou Monickou zvladneme. 😕 Ale je to pre nase dobro a radsej nebudem hodku a pol jest ,akoby som mala pri porode vykrvacat. Dufam ze mi povedia ,ze to mam v takom stadiu ,ze nebudem musiet ist rodit do martina. Ja som vazne do smrti odpisana. Tri neliecitelne choroby.

veronika1417
16. jún 2011

@m_o_n_c_a_k jaaaj co to? Vedia to potom nejako liecit? Som ani nevedela, ze este aj taketo komplikacie sa mozu vyskytnut ☹ budem Ti drzat palce len nechapem, ze Ta kvoli tomu zenu tak daleko ☹ to nevedia vysetrit aj tam kde byvas?

m_o_n_c_a_k
16. jún 2011

veronika1417 nie lebo ore maju zvysenu zrazanlivost to moze dovody k viacnasobnemutu nie je myslim hematologicke oddelenie. napriklad niektori koli tomu cestuju aj 100 do Ba. Nie vsade to robia .no a ja to mam este v pohode a co take ktore maju zvysenu zrazanlivost to moze sposobovat potrat a dokonca aj niekolko krat za sebou. No liecit sa to neda ,ale stav toho zavisi aj od stavu pecene a este cohosi a da sa to ovplivnit stravou,ale pocas zivota mi to moze kolisat.

m_o_n_c_a_k
16. jún 2011

@veronika1417 veronika1417 nie lebo ore maju zvysenu zrazanlivost to moze dovody k viacnasobnemutu nie je myslim hematologicke oddelenie. napriklad niektori koli tomu cestuju aj 100 do Ba. Nie vsade to robia .no a ja to mam este v pohode a co take ktore maju zvysenu zrazanlivost to moze sposobovat potrat a dokonca aj niekolko krat za sebou. No liecit sa to neda ,ale stav toho zavisi aj od stavu pecene a este cohosi a da sa to ovplivnit stravou,ale pocas zivota mi to moze kolisat.

veronika1417
17. jún 2011

@m_o_n_c_a_k fuuu no tomuto ja veru nerozumiem ☹ vyzera to dost komplikovane a vazne tak len dufam, ze Ty si ta vynimka, ktora ma vsetko lepsie a nic zle sa nestane.Chudata maminy co vsetko postupuju ake rizika ☹ ini ani netusia ☹ prajem im aby sa vsetkym, ktore tolko obetuju len preto aby babatko vobec mohli mat sa vsetko podarilo a donosili krasne a zdrave babatka 🙂

m_o_n_c_a_k
17. jún 2011

no to veru hej ,ale ja si myslim ze to v mojom pripade nebude treba riesit pred porodom pllazmou alebo ze mi budu musiet ddavat krv, skor si myslim ze to potrebuju vediet ,teda to ake su hodnoty teraz ,aby sa predyslo prekvapivej situacie pri porode. docentka z martina mi povedala,ze by ma to ani v pripade cisarskeho nemalo postihnut ,ale je dobre ,ked sa ttiehodnoty aktualizuju ,koli tomu aby mi v horsom pripade vedeli poskytnut pomoc. :D su na tom zeny fakt horsie napr. moja mamina pred kazdou operaciou musi mat dvoch darcou krvi aby jej pridelili krv a mohli ju operovat 😒 takze je to tazke
a to zdaleka netusime ake ine problemy ine matky maju. niektoree sa kolko krat boja aby nejaku zakernu chorobu deti nezdedili.je to tazke

veronika1417
17. jún 2011

@m_o_n_c_a_k jaj tak radsej ani nepis taketo veci ☹ mne sa bude hned do rana snivat 😒 je mi luto ked ludia trpia neviem sa tomu ubranit ☹ my ale musime dufat, ze vsetko dobre dopadne, ze nas ma kto z hora ochranovat 😉 a hlavne obe budeme mysliet pozitivne dohoda? 😀

m_o_n_c_a_k
18. jún 2011

Oki plati tak mysli na pohyby dietatka ,ako si tam plava a tak to ta upokoji. :DD ja si ale napriek vsetkemu tehotenstvo uzivam :DD

veronika1417
18. jún 2011

@m_o_n_c_a_k ved tak to ma byt 🙂 aj ja som rada, ze cakame miminko a viem, ze je to najstastnejsie obdobie v zivote cloveka tak velmi som ho chcela prezivat s mojou maminkou no nestihli sme ☹ aj ked viem, ze aj ona sa tesi somnou vekmi mi chyba.

m_o_n_c_a_k
19. jún 2011

hlane teraz treba mysliet pozitivne aa tesit sa ,potom uz k radosti pridu aj starosti :DDD treba si to uzivat ved je to kraaasne. inak poviem ti ze vcera sme isli na svadbu a dala somm si teda jednu tabletku zodacu ,lebo som sa chcela aj namalovat a keby ma svrbeli oci tak neviem co spravim , no a to som chcela ze cely den mi nic nebolo :D tak som sa tesila ,ani raz som nezakychala ,alebo ze by ma svrbeli oci....nic. neviem preco mi to nepredpisala...tak ked som doma tak to nepotrebujem ,ale ked niekam pojdem tak si bachnem jednu tabletku az mi netecie uz krv z nosa nekycham .....lebo ked ti mam pravdu povedat stalo sa mi aj to ze pri kyychnuti sa mi taky tlak vyvinul v podbrusu ze mi uslo a aj ked tobo doma nebolo to prijemne. a este mi aj babanko tlaci na mechur tak sa ani necudujem ,ale predstav si ze sa mi to stane niekde vonku. hanba sveta. stalo sa mi to teda iba raz ale je to neprijemne. Tak aj na taketo neprijemnosti bud pripravena

m_o_n_c_a_k
19. jún 2011

@veronika1417 hlane teraz treba mysliet pozitivne aa tesit sa ,potom uz k radosti pridu aj starosti :DDD treba si to uzivat ved je to kraaasne. inak poviem ti ze vcera sme isli na svadbu a dala somm si teda jednu tabletku zodacu ,lebo som sa chcela aj namalovat a keby ma svrbeli oci tak neviem co spravim , no a to som chcela ze cely den mi nic nebolo :D tak som sa tesila ,ani raz som nezakychala ,alebo ze by ma svrbeli oci....nic. neviem preco mi to nepredpisala...tak ked som doma tak to nepotrebujem ,ale ked niekam pojdem tak si bachnem jednu tabletku az mi netecie uz krv z nosa nekycham .....lebo ked ti mam pravdu povedat stalo sa mi aj to ze pri kyychnuti sa mi taky tlak vyvinul v podbrusu ze mi uslo a aj ked tobo doma nebolo to prijemne. a este mi aj babanko tlaci na mechur tak sa ani necudujem ,ale predstav si ze sa mi to stane niekde vonku. hanba sveta. stalo sa mi to teda iba raz ale je to neprijemne. Tak aj na taketo neprijemnosti bud pripravena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre