Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

mysti
9. mar 2011

@katarinajurikova dakujem za tip, urcite zbehnem nieco pozriet a co si z homeo konkretne brala Ty?
Mna najviac stve ten upchaty nos vnoci...cez den je to OK, da sa to, ale akonahle si vecer lahnem...katastrofa-budim sa na to, ze dycham ustami, mam sucho v krku a nos totalne zapchaty.... 😠

katarinajurikova
9. mar 2011

@mysti Rhinalergy bol asi najlepsi,mozes ich brat aj subezne...nepamätam uz davkovanie,ale viem ,ze ked som vynechala napr.3 dni si zobrat,tak sa mi to vratilo,sople,kychanie,slzenie oci.... 😅

mysti
9. mar 2011

@katarinajurikova dakujem, iste sa na to opytam v lekarni, ani ja by som sa nerada tlacila nejakou zbytocnou chemiou...nerada beriem lieky, ani ziadne vitaminy, teraz jedine co beriem je kyselina listova, ale nic ine...nie som nejaky zastanca kadejakych calibrumov a podobne, ked to nie je naozaj nevyhnutn, to radsej ovocie a zeleninu - s tym problem nemam 😀

katarinajurikova
9. mar 2011

@mysti manzel pracuje ,ako laborant v lekarni,a veru aj ja som chcela vitaminy v tehot.,ale ma tiez odradilo,ze su z toho len privelmi velke babenka...a je to vlastne znova marketingovy tah na mamicky,proti kyseline listovej nemam nic,to je super vec... 😉

mysti
9. mar 2011

@katarinajurikova ja som nikdy vitaminy nebrala v takej forme. Moja svagrina ked bola tehotna tak sa napchavala vsetkym moznym, ale ona nejedla skoro ziadne ovocie ani zeleninu a davala radsej tazke prachy za taketo degeterie... 😕

maca_p
9. mar 2011

@katarinajurikova ja som mala prave sialenu reakciu po Rhinalergy v prvom tehu. obsahuje totiz histamin a na ten som ja alergická, takze do 15 min. mi zacali slzit oci, nastupilo nekonecne kychanie a nos soplil a soplil 😲 . ale bola to moja chyba, neskontrolovala som si co liek obsahuje blbo som doverovala homeopatke - farmaceutke, ze je to liek len na prirodnej baze....

@mysti preco by mali byt vitaminy degeterie? nic na tom nie je, samozrejme vsetko s mierou. a este ta troska opravim, si pravdepodobne alegička, nie alegologička ako uvadzas vo svojom prispevku - to je lekarka 😉

mysti
10. mar 2011

@maca_p v prvom rade sa hlboko ospravedlnujem za ten preklep-jasne ze alergička, snad sa toho az tolko nestalo... 😅 a na tie "vitaminy" mam svoj nazor, podla mna je lepsie ovocie a zelenina v cerstvom stave, ako pchat do seba taketo "vitaminy". Nehovorim ked je nejaky problem, ze chyba zelezo a tak podobne, ale poznam vela zien, ktore sa "dopovali" takýmito vitamínmi len preto, ze sa to docitali niekde v casopise a popritom normalne ovocie a zleninu nejedli, lebo vsak naco, ked beru vitaminy...je to divne. To by sme potonm cely zivot mali jest calibrumy a multivitaminy a vsetko mozne len preto, ze sa to niekde pise, ze je to dobre.... 😒
Ale kazdy ma na to svoj nazor a nikomu jeho nazor neberiem... 😉

katarinajurikova
10. mar 2011

@mysti Ahoj ,nebudem sa vyjadrovat k nicku Maca p
Manzelovi som citala jej prispevok a vysmial ma ,ze to je totalna blbost...pracuje v lekarni,takzevie o com hovori...ale je to na tebe...ja som len vyjadrila svoj nazor...sto ludi ,sto chuti.

maca_p
10. mar 2011

@katarinajurikova tvoj prispevok ma uraza nie pre to co pises, ale preto, ze o mne hovoris ako keby som tu nebola. prejdi si tieto linky, a ze odkazujem rehotajucemu sa manzelovi odbornikovi na farmaciu, nech sa aspon kazdej tehotnej zeny spyta, ci netrpi na intoleranciu histaminu. a nech sa rehoce az potom, ked mu klientka/pacientka odpovie, ze jej bola preukazana intolerancia z krvneho testu... to, ze na teba RHINALLERGY ucinkoval inak ako na mna neznamena, ze hovorim hluposti, alebo si nedajboze vymyslam.
http://www.alergia.sk/index.php?page=static_pag...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/rhi...
jaj a este som chcela, ze nie vzdy sa z teho vitaminov rodia "privelke deti" moj prvy mal 3480g. zda sa ti to vela? alebo mas konkretny link na vyskum alebo odborny clanok?

@mysti mne sa ospravedlnovat nemusis, kludne si aj nadalej hovor, ze si niekolkorocna alergologicka, kludne aj atestovana 😀 ...
to, ze ja jem ovocie, zeleninu + si dam nejaky vitaminovy doplnok zo mna a ani z nikoho ineho nerobi divneho cloveka. a nepoznam ani ziadnu zenu z mojeho okolia, ktore sa len cpali ako hovoris vitminami z liekovky ako substituciu stravy. lebo vitaminy nie su len v ovoci a zelenine... ozaj mam este otazku, v akej forme si podavala svojim detom vitaminy D a K?

koceny vidim, ze ste odbornicky na temu alergia a astma v teho a zrejme spolu nepokecame na rovnakej vlnovej dlzke...

katarinajurikova
10. mar 2011

@maca_p tak teraz som sa s chuti zase zasmiala ja.... 😀

maca_p
10. mar 2011

@katarinajurikova vyborne a co ti je tentoraz smiesne? 😲

mysti
11. mar 2011

@maca_p nevystudovali sme medicinu, aby sme sa vyjadrovali na Tvojej vlnovej dlzke, akoze neviem, ci nemas co ine, len sa do nas navazat...kazda mame svoj nazor a nikto Ti neberie ani ten nazor Tvoj, tak sa tu neurazaj a hlavne neurazaj nas...nikto ta do debaty nevolal, ked nechces, nezapajaj sa, ako si napisala, nie sme asi na jednej vlnovej dlzke...100 ludi...100 chuti a 100 nazorov!
@katarinajurikova neriesim nepodstatne veci... 😉

katarinajurikova
11. mar 2011

@mysti Keby homeopatia sposobovala alergicku reakciu,nie je volnopredajna,ale je na recept.V Rhinalergy sa nachadza histaminu uplne minimum,co tu nebudem ani vysvetlovat,pretoze by som zapisala celu jednu stranu.Pani,alebo slecna,neviem....by si mala prestudovat,ako sa vyraba,luhuje a koncentruje homeopatia.Farmacia by si nedovolila distribuovat homeopatiu ,keby sposobovala alergie.A ponukat ju ,ako pomocnu liecbu aj tehotnym zenam.To by si na triko nezobral nikto.Takze ,ak si to budes mila maca citat ,mi s mysti sa s tebou mozme bavit,ked vystudujes vysoku skolu odbor farmacia,alebo by si bola atestovana z homeopatie.Myslim ,ze osocovanie ,urazanie a napadanie je na koniku zakazane.Mila maca s takymito komentarmi pochodis na azete blog najmama.

mysti
11. mar 2011

@katarinajurikova Katka, mas pravdu, vobec sa neoplati zaoberat sa nepodstanymi vecami a komentarmi 🙂 ja som medicinu nestudovala, rada si precitam skusenosti a reakcie inych bab, prijmem rady, nemam problem. Len niektore komentare sem naozaj nepatria 😉 ale neriesim 😎

maca_p
11. mar 2011

@katarinajurikova poslala som ti link na pribalovy letak, a hned prva zlozka z coho je zlozeny rhi.. je uvedeny histamin, takze nie je o com, ale asi si si to ani neotvorila... nepotrebujem byt vystudovana farmaceuticka a ani homeopatka, ked viem, ze na nieco mam intoleranciu a uzijem to, ze akcia sposobi reakciu... rozumej, aj to "minimum lieciva" dokaze sposobit reakciu organizmu. ale skus mi to vysvetlit aj na celu stranu, ja mam cas citat po veceroch ked mi maly spi... citujem ta: Farmacia by si nedovolila distribuovat homeopatiu ,keby sposobovala alergie. dovolim si oponovat, nie kazdy clovek ma intoleranciu histaminu. ja ju mam, tak preto u mna tento liek sposobil reakciu. neviem preco nechces pochopit moju skusenost s tymto liecivom.

@mysti citujem ta: "ale poznam vela zien, ktore sa "dopovali" takýmito vitamínmi len preto, ze sa to docitali niekde v casopise a popritom normalne ovocie a zleninu nejedli, lebo vsak naco, ked beru vitaminy...je to divne. To by sme potonm cely zivot mali jest calibrumy a multivitaminy a vsetko mozne len preto, ze sa to niekde pise, ze je to dobre....
" tak tato veta fakt stoji za uvazenie a colvek ani nepotrebuje komentar. staci jest ovocie a zeleninu a nebrat si za priklad svagrinu. ale hlavne, neuzivat ziadne degeterie - vitaminy. lebo podla teba su vitaminy asi skodlive...

v celom svojom prispevku som nenasla jednu vec, ktorou by som vas mohla urazit. katka a uz mas napisany nejaky blog na naj mama? rada si ho precitam, posli link...

katarinajurikova
11. mar 2011

@maca_p pracovala som v lekarni a predavala homeopatiu,dokonca mam z nej atestaciu...takze sa s tebou uz nemam o com bavit...maj sa krasne.

mysti
11. mar 2011

@katarinajurikova Katka neries, ocividne ju to bavi 😀 😀 😀 nemusis jej nic vysvetlovat, na to toto forum nie je. 😉

katarinajurikova
11. mar 2011

@mysti mas pravdu .... 😉

mysti
11. mar 2011
dostyna
11. mar 2011

@katarinajurikova Ahoj,chtěla jsem se zeptat zda máš osobní zkušenosti s Rhynalergy?Já jsem totiž celkem zoufalá.Jem alergická snad na vše co květe od jara až do zimy a navíc i na kočičí srst.Díky tomu jsem musela dát mojeho nejmilovanějšího kocourka k rodičům.Je pryč 14 dni a alergie pořád nemizí.Neustále kýchám a mám pořád ucpaný nos.Polovinu noci probdím a nic nepomáhá.V těhotenství se nechci cpát moc léky,ale homeopatii věřím.A tak potřebuji znát něčí názor případně doporuční co bych mohla zkusit a neohrozilo by to mojeho malého v bříšku 🙂 díky moc

maca_p
11. mar 2011

@katarinajurikova este posledna moja veta v tejto teme, najskor si pisala, ze konzultujes s manzelom - laborantom a teraz vyblafnes, ze vlastne ty mas atestaciu... tak ako je to vlastne? prosim ta este o jednu vec. ked budes opät ponukat rhi... tak sa kupujucej opytaj, ci nie je na nejaku zlozku z daneho lieku alergicka... 😀

katarinajurikova
11. mar 2011

@maca_p Zdravim
Jsem Katarinin manzel,jak zminovala,jsem stredoskolsky vzdelany farmaceut......a podle nekterych mych byvalych kolegu patrim k spicce mezi laborantama.
Zminovala jste homeopaticky lek Rhinalergy.Opakuji,jedna se o homeopaticky lek,tzn lek,ktery ma naprosto odlisny mechanizmus pusobeni ve srovnani s beznymi leky.Homeopatie je jeden z druhu alternativni mediciny.Jejim zakladatelem je Samuel Hanneman a tato lecebna metoda je zalozena na principu podobnosti.Rad bych se k danemu tematu malinko zozepsal,protoze neni mozne,aby homeopaticky lek vyvolal alergickou reakci,leda ze by pacient trpel alergii na mlecny cukr a nebo alergii na sacharozu.
Homeopaticky lek je specifickym zpusobem naredena latka,ktera by v terapeuticke davce vyvolala v organismu takovou reakci,kvuli ktere je homeopaticky lek podavan.
Lek Rhinalergy patri mezi tzv. homeopaticke speciality,tj polykompozitni homeopaticky preparat.....obsahuje vicero slozek,ale jak jsem vyse uvedl,nejedna se o terapeuticke davky,ale o davky homeopaticke.Jak jste si mohla vsimnout,u kazde obsahove slozky je uvedeno cislo a za nim pismena CH.Toto cislo oznacuje stupen redeni.Abych to zjednodusil.....na nosic ucinku,v tomto pripade na sacharozo-laktozovou tabletku je nanesen napotencovany roztok urcitych latek,tento roztok vsak neobsahuje ucinne latky,ale jen otisky jejich molekul....homeopatikum nedodava do tela ucinnou latku,ale jen informaci o ucinne latce....a telo si po ,,precteni,, teto informace samo aktivuje obrane mechanismy.
Proto je nesmysl,aby homeopatikum vyvolalo alergickou reakci,protoze lek zmineny histamin neobsahuje,obsahuje jen ,,otisk molekuly,, histaminu.....

katarinajurikova
11. mar 2011

@dostyna
Dobry vecer
Jsem Katarinin manzel,v lekarne pracuji uz 5 let a az dnes jsem se poprve v zivote setkal s takovou hlouposti jako je alergie na homeopatikum.Katka je alergicka na nektere druhy trav.....poradne alergicke projevy jsem u ni zazil jen jednou,kdyz jsme jeli na navstevu k pribuznym a zrovna se sekla trava.....jako tehotna nemohla uzit zadne klasicke antihistaminikum,takze jedina volba byl lek rhinallergy.....neda se rict,ze by 100% zabral,ale kazdopadne se Katce ulevilo.....takze co muzu poradit je to,aby jste lek vyzkousela....nemate se ceho bat,protoze jednou z vyhod homeopatik je ta,ze je muzou uzivat tehotne a kojici zeny a ze nemaji nezadouci ucinky......opatrni musi byt jen j jedinci s nesnasenlivosti laktozy.....takove pacienty by mohl prepadnout necekany monstrozni prujem......

irsina83
11. mar 2011

@katarinajurikova mne sa spustila astma hned po cisarskom zrejme tym stresom skor o mesiac a rhinaallergy mi absolutne nezabral. astmatickou som 27 rokov. a mam obavy ako zvladnem dalsie tehu pretoze kde byvam je dost trav a lesopark a mam silne alergicke reakcie.

katarinajurikova
11. mar 2011

Astma nie je stav ,ktory je vhodne riesit homeopatiou.Jedna sa o zivot ohrozujuci stav.Podla manzela je vraj nevyhnutelne,uzivat po porade s alergologom antiastmatika.Homeopaticky sa mozno da astma riesit iba s homeopatom,ktory zvoli vhodny monokomponentny homeopaticky liek.Ale osobne by som radsej volila klasicku medicinu.Istota je istota. 🙂

katarinajurikova
11. mar 2011

@irsina83 prepac zabudla som dat odpovedz 😀 odpoved je nad touto.

maca_p
11. mar 2011

@katarinajurikova ju, teraz si klepem po prstoch, hovorila som si ze uz do tejto temy nenepisem ani klep, ale preco katka sama nenapises nieco o homeopatii a nechavas to na manzela? ved mas atestaciu, tak naozaj nechapem... a preco si dala upravit moj prispevok? zasa som ta niecim urazila?

katkin manzel poviem, o homeopatika sa osobne nezaujimam, utiekla som sa k nim len raz a to ked som bola v 9 mt. prvy a posledny krat ako si si precital moju skusenst, tak po kazdej tabletke rhi... som do 15-20 min zacala kychat, soplit, slzit. preslo mi to cca po 1 hod. takto som ich brala 2 dni v nadeji, ze po tych slzeniach a kychaniach a sopleniach sa mi zlepsuje stav. naivne. az potom som si vsimla, ze priznaky nastupia po vycmulani tablety... mam preukazanú alergiu na laktozu (takove pacienty by mohl prepadnout necekany monstrozni prujem--tak takuto reakciu som nemala), ps. muku, kakao, histamin, buk, dub, brezu, vysoke travy, astmu viac ako 15 rokov a opakujem sa nemam dovod tu pisat vymysly. neviem do akej miery su ucinne latky ako histamin/ alebo molekula histaminu riedene v danom produkte, ale mne nesadol, to vsak neznamena, ze nesadne dalsim 1000 ludom... no hold nie kazdy to chape.
uvadzate: nemate se ceho bat,protoze jednou z vyhod homeopatik je ta,ze je muzou uzivat tehotne a kojici zeny a ze nemaji nezadouci ucinky. - ja si naopak myslim, ze ked nieco kupujem pre svoje zdravie, tak by som mala vediet co to obsahuje. od tejto skusenosti aj ked dostanem recept na liecivo, tak si najskor cheknem na nete pribalovy letak.

irsina83
11. mar 2011

@katarinajurikova tak som aj spravila, sla som k svojmu imunologovi. ja som len reagovala na to ako tu tvoj mm pisal ze antihistaminikum sa v tehotenstve a pocas kojenia nesmie uzivat 😉 viem ze je to vazny stav a bojujem s tym kazdu jar od mojho roku zivota 😉 a chcela som len podotknut ze mne to rhinnalergy asolutne ani len nezmiernilo alergicke prejavy ale homeopatika na nadchu a chripku funguju 🙂 aspon v mojom pripade. ja som pocas kojenia brala simbicord a zodac.

katarinajurikova
11. mar 2011

@maca_p Aha.....nemela by ste si klepat po prstech,ale spis by ste si mela prestat slapat po jazyku......nejdrive jste psala o alergii na histamin,ted je to alergie na laktozu a opravte me,ja jsem,,alergii na laktozu v souvislosti s prujmem nepouzil.....mluvil jsem o jedincich s nesnasenlivosti laktozy a to je dost podstatny rozdil.
A jeste jednou,ve zminovanem hom.leku neni ucinna latka,neni tam dokonce ani molekula ucinne latky,je tam pouze informace,otisk molekuly ucinne latky........smyslem meho prispevku nebylo zesmesnit vase tvrzeni,jen jsem se pokusil vyvratit to,ze jste mela alergii na histamin obsazeny v leku Rhin...opakuji,nenachazi se v nem jedina molekula histaminu a proto vam nemohl alergii vyvolat.
Jestli tvrdite,ze Vam lek zpusobil tzv.paradoxni reakci,je to mozne........po dobu me praxe jsem se jeste s nicim takovym nesetkal,dokonce ani spolecnosti zabyvajici se homeopatii nikdy nic podobneho v zadne odborne literature neuvedli.....ale z meho profesniho hlediska jsem byl povinny do teto diskuse vstoupit a poopravit nektera vase tvrzeni.A nepisu tu nic namisto me manzelky,pisu tu sam za sebe......kazdy den v praci jsem nuceny se kvuli nepravdivym tvrzenim na ruznych diskusnich forech poustet do ruznych slovnich konfliktu a vyvracet ruzna tvrzeni pacientu.......myslim si,ze pres leky jsem v lekarne ja a ne nejaka pani na nejakem diskusnim foru.....proto musim zastavit kazdou sirici se nepravdu....at uz je to na netu,venku na ulici, v restauraci a nebo kdekoliv jinde

maca_p
11. mar 2011

@katarinajurikova http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/rhi... asi sa mylim, ale hned prva zlozka je spominany histamin. alergiu na laktozu som spomenula len z dovodu, ze som vymenovala vsetky svoje alergie ako ste si iste mohol precitat.
co je to potom za pribalovy letak ku liecivu, ktory uvadza ucinnu latku histamin, ked ju podla vaseho tvrdenia vlastne neobsahuje?
ak to nebol teda histamin, co to teda bolo? na negativnu reakciu na rhi... som sa odrazila po precitani letaku, ktorý tuto ucinnu latku uvadza. mozno by sa tomu mal viac venovat statny ustav pre kontolu lieciv, ci sa nejedna o chybny letak, alebo liecivo??

homeopatia ma svojich zastancov i odporcov tak ako ine vedne discipliny. ja medzi zastancov po osobnej negativnej skusenosti nepatrim, co neznamena, ze na fore ociernujem homeopatiu a jej zastancov. ja som napisala svoj nazor a skusenost a masovo nikde netvrdim, ze ludia nekupujte to, su to len sladke gulicky a lentilky.

nechapem co myslite pod pojmom: spis by ste si mela prestat slapat po jazyku......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre