Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

lauritka
29. máj 2008

juj tanitt to mas huste.. davaj si pozor ☹

vyvolena1986
8. jún 2008

ahojte babky.uz vyse tyzdna mi to meska a mam dost silnu alergiu chclela som sa opytat neviete mi niekto poradit co mam robit pretoze ak som v tom bojim sa ci to neuskodi miminku.

bianca
8. jún 2008

vyvolena1986 tak sprav test a ked bude pozitivny tak vysad peroralne antihístminika a chod k dr

vyvolena1986
8. jún 2008

bianca ja neberiem ziadne tabletky na alergiu nastastie alebo na smolu teraz neviem sak ak dokrotovi idem na buduci tyzden

bianca
8. jún 2008

na stastie.Ja mam do nosa Livostin.vraj je to najmensie zlo 😉

tina_
8. jún 2008

Ahojte, tiež som alergička "s nábehom na astmu", ako skonštatovala moja obvoďáčka, lebo stále mám sinusitídy a bronchitídy, a to ma chytilo aj teraz. Vysadila som Allerid, aj vakcínu Staloral, vlastne som na alergiu nebrala nič a to ma asi dorazilo, lebo som chytila kašeľ aj nádchu a mi to zišlo dole na priedušky. Už dva týždne kašlem, lekárka mi síce predpísala antibiotiká Zinnat (ale to brať nechcem), lebo si myslím, že celý ten problém vznikol z alergie.
Už som si myslela, že ten kašeľ nejako prechodím, ale včera sa mi večer tak zacyklil, že som pomaly lapala po dychu - ako astmatický záchvat. Neviete, či sa môže zobrať v takom prípade VENTOLIN sprej? Na príbalovom letáku sa mi zdalo, že sa v tehotenstve nemôže...

bianca
8. jún 2008

tina atb su nevhodne iba v 1.trimestri.Nie je to sice ziadna slast pocas celeho tehotenstva,ale radsej ich bez aby si neskoncila so zapalom pluc a to bude horsie.Co sa tyka Ventolinu,nechodis na alergo?

tina_
8. jún 2008

na alergologii som bola asi pred rokom, skôr tam chodím s dcérou, tak ja sa tak popri tom "zveziem"...
Neviem, ako s tými ATB, ale čítala som aj príbalové letáky aj viacero diskusií, že by sa v tehotenstve nemali brať...
Dúfam, že fakt neskončím s tým zápalom...
Inak, môže mi lieky (napr. Bioparox alebo iné ATB na priedušky) predpísať gynekológ?
Idem na kontrolu v stredu, a už by som sa veľmi nechcela ukazovať na oči obvoďáčke, keď som si tie ATB ani nevybrala z lekárne a kašlem tak ako predtým...

avanka
9. jún 2008

Ja mam astmu a silnu alergiu na prach, seno, pel, srst a travy a odkedy som tehotna, ani neviem, co je kasel alebo plny nos....Lieky mi doktorka automaticky vysadila, tak som zvedava, ked porodim, ci sa to vrati 🙂

wodana
9. jún 2008

Ahoj Nativa.
Ja mam "len" polyvalentnu alergiu. Mne moja alergologicka uplne zakazala akekolvek lieky min. do 4 mesiaca. Tak teraz trpim. Pomaha mi len Vincentka (min. voda) rozprasovana do nosa a milion krat za den umyt oci a tvar. Tony vreckoviek nepocitam - uz sa mozem prehlasit za sponzora Tento Zilina 🙂 .

bianca
9. jún 2008

tina Bioparox je volne prdajny,predpisat ti ho myslim moze ale aj tak sa plati cely.Ja Bioparoxom riesim vsetky problemy HDC i krku

zuzika1
3. júl 2008

ahojte tehuľky, ja mám ťažkú astmu už 23 rokov!!! som v 8 mesiaci a boli dobré dni a aj zlé. Ten liek symbicort je veľmi dobrý, no pozor pri užívaní v posledných týždňoch tehotenstva, mám ho doma tiež ale doktorka mi dala ešte Berodual, vraj ak mi bude zle tak mám skôr užiť tento sprej ako symbicort. A hlavne pozor na všetky tie kvapky, spreje do nosa a pod. nie som si istá či sú až také vhodné v tehotenstve (aj ja som mala predpísané spreje do nosa - predpísala mi ich alergologička ale pľúcna doktorka mi povedala, že to nemám brať - ak sa dá vydržať a mám známu lekárničku a tá je toho istého názoru). Základom všetkého je pozitívne myslenie a čo najmenej stresov - stres je najväčší spúšťač záchvatov. Ja som mala minulý rok záchvaty niekedy aj 2 x do mesiaca, tak 2 mesiace pokoj a potom som chodila každý deň do nemocnice na infúzie. Nebojte sa všetko zvládnete. prajem Vám pekné slnečné dni. 😎

faustina
3. júl 2008

ahoj zuzika1. chcem sa ta spytat, ci pocitujes nejake zlepsenie astmy v tehotenstve. Lebo mna lekari presviedcali, ze je velka nadej na zlepsienie astmy pocas tehotenstva. Ale ja ziadne zlepsenie necitim, skor sa mi pritazilo. Mne astmou hrozili uz davno, asi od detstva. Naplno mi to prepuklo asi pred rokom a pol.
Mna v poslednom case po symbicorte davilo, bolo mi na zvracanie. Tak mi ho lekarka zmenila spat na Tafen, a Ventolin v pripade potreby. Tak uvidime.

zuzika1
3. júl 2008

faustina: mne sa astma počas tehotenstva zhoršila, nemala som síce záchvat taký silný aby som musela ísť do nemocnice ale menšie záchvaty som mala.aj ja som brala určité spreje, ktoré mi nevyhovovali tak mi ich doktorka vymenila. Pozor na ten ventolín ak sa to dá ustrážiť tak veľké dávky ventolínu neber. Astma sa naozaj niekedy počas tehotenstva zhorší ale mne tiež doktorka povedala, že by malo prísť k zlepšeniu. Niekedy uprostred tehotenstva som mala veľmi zlú spirometriu ale asi pred 2 týždňami som mala spirometriu dobrú. Ak máš sprej predpísaný, ktorý máš užívať pravidelne tak to aj tak užívaj, musíš sa okysličovať ty a aj bábo. Ja som sa prvé 3 mesiace zle okysličovala, a tým trpelo aj bábo, musela som brať symbicort každé 4 hodiny 2 x vdych a to je už poriadna dávka, potom sa to už upravilo.

janette4
3. júl 2008

ahojte baby.Ja som brala pred tehotenstvom Symbicort, Ventolin, Wyzal a Singulaire.A ešte som v jeseni začala chodiť na vakcíny.Mala som ich vybrať 6, ale potom som zistila, že som tehotná,takže som vybrala len 5.A tiež mi zrušili posledné 2 lieky, vlastne ej ten Ventolin.Najprv mi zrušili všetko, ale v 7tt som hrozne ochorela, v podstate to bola zhoršená astma,Vrátili mi Symbicort a pridali sprej do nosa Rhinogen.Bola som 2mesiace na PN,lebo čakali,až ukončím 1.trimester,aby som mohla brať nejaké antibiotiká.Teraz by som mala ten Symbicort aj Rhinogen brať každý deň preventívne, ale priznám sa moc som to nedodržiuavala.Až ke´d sa oteplilo a zhoršilo sa mi dýchanie.A tiež mi tvrdili,že tehotným ženám sa astma zlepší.ja som ten pocit nemala,ale snažím sa nejako vydržať.Tiež som sa práve včera pýtala dr. či nemôžem mať nejaké problémy pri pôrode,pri dýchaní.A povedal,že pri normálnom pôrode by to nemal byť problém, len keby bolo treba robiť cisársky,kvôli anestetikám.Takže tehuľky astmatičky držím palce a prajem hladký priebeh tehotenstva.

mersinka
3. júl 2008

ahojte, tak ja sa pridavam k astmatickam. Ja som alergologovi asi pol roka pred otehotnenim oznamila, ze by som uz chcela babo, tak mi zmenil lieky aby si telo zvykalo. Vravel, ze uzivanie liekov (tych co beriem pravidelne) pocas tehotenstva je mensie zlo ako keby som ich uplne vysadila. A to nemam ziadne priznaky, nic, citim sa ako zdravy clovek, len ked som vo velkom strese, pripadne je strasne teplo a dusno vonku, tak sa mi tazsie dycha. Preto som sa tesila, ze v tehotenstve ziadne lieky brat nebudem, ale nechal mi inhalator Serevent a Miflonit. Zevraj podla svetovych vyskumov su tieto lieky zaradene medzi pripustne v tehotenstve a nebolo dokazane, ze by mali vplyv na vyvoj babatka. Moj gynekolog len prikyvol, ze je to ok a viac sa o moju astmu nezaujimal. V 34 tt som bola na spirometrii a ziadne zmeny ani k lepsiemu ani k horsiemu. A co sa tyka porodu, tak by som mala rodit s kyslikovou maskou, z toho mam trosku obavy, ale zevraj je to normalne pri astmatickach. Nemate s tym niektora skusenost???

janette4
3. júl 2008

Mersinka, práve preto som sa na to dr.pýtala, lebo mám problém vysľapať 4-5schodov.Ale vraj by som nemala mať pri dýchaní problém.

bianca
3. júl 2008

ahojte.Mna caka spirka 10.7.Ja to tak nemam rada 😔

janette4
3. júl 2008

bianca tak to asi nikto.ideš si tam vypustiť dušu a oni ti hovoria ešte,ešte...Zapchajú ti nos a potom dýchaj.sa im to povie.ja sa dusím,ešte ani nič nemeria.

bianca
3. júl 2008

no tak tak 😀 stale idem s tama doslova vypluvnuta

mersinka
4. júl 2008

janette4 ja som sa dokyho pytala na pripadne komplikacie pocas porodu, tak sa skoro urazil, ze tomu akoze nedoverujem??? zevraj pocas celej jeho praxe (inak je celkom mlady 😠 ) ani jedna jeho pacientka nemala problemy, tak utecha uzasna 😖 bojim bojim aj tak

nikoleta164
11. júl 2008

ja som alergicka 9 rokov. posledne roky sa snazim vyzit na zodacu a livostistine, teraz ma prepadla alergia neskor, ale boze, totalne ma vycerpava. dala som si jeden zodac a modlila sa, aby baby bolo ok. skusim len livostin, ktory ako citam mnohe uzivate a ak nie, sup na alergo. keby bolo mierne leto bez horucav, to by sa nam alergickam lepsie zilo.drzim palce.

bianca
11. júl 2008

nikol ty uz si za vodou tak mysli ze aj Zodac je v pohode a Livostin urcite.Radsej si ho daj lebo trpi aj babo.Ja ho pouzivam stale

zuzika1
11. júl 2008

ahojte. tak ja už mám do pôrodu len 3 týžne a doktori sa dohadujú na tom ako rodiť. či normálne alebo cisárskym, pri mojej ťažkej astme sa boja všetkého. Bola som sa poradiť priamo na pôrodnici a tí sú skôr za to, že lepšie by bolo cisárskym. boja sa toho, že budem predýchavať možno aj 10 hodín a keď nastane pôrod tak nebudem vládať dýchať a odrodiť. Nie som z toho síce veľmi nadšená, pretože by som chcela rodiť normálne ale čo už, budem musieť poslúchnuť doktorov. 😖 no budúci týždeň ma čakajú ešte vyšetrenia na internom a poradňa tak snáď už sa nejako dohodnú. 🙂

bianca
11. júl 2008

zuzi to zvladnete a uvidis co bude lepsie pre mimco

jaja257
16. aug 2008

Ahojky,
chcem sa spytat, co ste robili ked sa vam strasne upchal nos a tieklo vam z neho? Ja som alergicka na prach a roztoce, pred tehu som uzivala aerius, ten mi zaberal, teraz mi lekarka dala len alergodil a musim povedat, ze mi je fakt na nic ☹ ☹ ☹ tecie mi z nosa, mam ho upchaty a zabera mi len nasivin a toho sa bojim, takze si davam len vecer, ale normalne uz mam z toho depky ze ako dozijem do januara ☹ ☹ ☹ a vobec si neviem predstavit ako mam s tou nadchou pracovat, ked mam vreckovku stale na nose(som ucitelka a v triede je prach a hlavne musim aj rozpravat okrem dychania) poradte mi niektora volaco ☹

bianca
16. aug 2008

jaja ja mam Livostin od zaciatku a asu som prekvapena ako pomaha.Je sice pravda ze ked raz za cas utieram prach a nedam si pozor tak mam potom tri dni upchany nos na zblaznenie ale inak sa to da 😉

clea333
17. aug 2008

ahoj jaja, mne dala lekarka livostin a zatial zabera, tak skus 😉

sirinka
17. aug 2008

jaja ja som si davala obcas vibrocil, inac je dobre pravidelne pouzivat morsku vodu, alebo vincentku do nosa a opytaj sa tvojho gyn, ci ta nevypise, ze nedokazes v takom stave pracovat...
ja som aj teraz v takom stave, kvitne palina no katastrofa a kedze sa pokusame o babo, tak neberiem radsej vobec nic... 😒
mne tusim este hovorila jedna dr. ze aj dithiaden sa v tehu moze, ale na to su rozne nazory...

bianca
17. aug 2008

po ukonceni prveho trimestra sa toho moze viac.Najlepsie poradi alergolog

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre