Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

veronika1417
19. jún 2011

@m_o_n_c_a_k juuuj no tak to si ma velmi nepotesila 😒 mne sa uz teraz zda, ze malinke je nejako nizko a stale citim mechur na cikanie tak len beham ako dili 🙂 ja beriem Zyrtec stale, to je to iste ako Zodac kludne mrkni na nete denne jednu tabletku a niekedy sa mi to zda aj malo ☹ tak ale som doma len sem tam prebehnem po vonku. Okrem toho mam kvapky aj do nosa a tie spreje.

m_o_n_c_a_k
20. jún 2011

@veronika1417 to nie je tym asi ze je nizko ,ale ze rastie a ja som v tedy chodila tiez casto na zachod a babatko nemam nizko.. Ja chodim casto na zachod uz cele tehotenstvo a teraz ked sme boli na svadbe tak som chodila kazdych 10 minut ,lebo som aj tancovala a ako som sa hybala tak mi narazala na mocovy mechur a poviem ti ze cez tu svadbu som asi 30 navstivila zachod :DDDD. ale co uz to je nas udel :DD

veronika1417
20. jún 2011

@m_o_n_c_a_k ja dost vela pijem mineralok, takze som zvyknuta, ze stale cikam ale teraz az ma brucho rozboli ked mi zacne trebat 🙂 aj ked nahodou citim kopanceky tak je to uplne nizucko pri lonovej kosti az som sa cudovala lebo vazne som si myslela, ze je krpate vyssie 🙂

marypaige
21. jún 2011

Mne sa astma, alergia, atopicky ekzem pocas tehotenstiev zlepsuju. Len momentalne pocas tohto tretieho tehotenstva som dostala zihlavku. Je to pre mna nieco nove.

m_o_n_c_a_k
21. jún 2011

@veronika1417 nie nie ja som tiez citila prve pohyby velmi nizko trosku som sa aj bala ale lekarka mi povedala ze to je v poriadku. takze si myslim ze sa nicoho nemusis bat a ak sa ti nieco nepaci ,alebo si si niecim nie si ista tak sa kludne opytaj lekarky:DD

veronika1417
21. jún 2011

@m_o_n_c_a_k ved ja chapem ze je to oki 🙂 idem na sono 30.6 a uz chcem vediet ci chlapcek ci baba 😉 neviem sa dockaaat 🙂 inak za posledny tyzden mi riadne nabehlo brucho som ako v osmom mesiaci 😀 tak dufam, ze to nepojde az takto rychlo 😀 Ty sa mas, ze uz finisujete 😉

m_o_n_c_a_k
22. jún 2011

no vies aj sa tesm aj nie ...tesim sa preto ,ze uz mozem spinkat na bruchu ,ze uz nebudem tolko chodit na wc-ko, a tesim sa hrozne na malinku ked ju uz budem drzat v objati a hladit si ju ,maznat sa s nou a vela inych peknych veci. A netesim sa pretoze je mile byt tehotna mne sa to paci a citim sa velmi dobre. Az som taka hrda na svoje brusko a dostavam vela pozornosti od manzela a trosku sa bojim ze potom tej pozornosti bude ovela menej. Teda koli babenku urcite to budem aj rada ked bude mat manzelovu pozornost ,ale bojim sa ze mna si uz nebude vsimat. Ale uvidime :D Hadam si to len tak namyslam. :DD
Tak som teda zvedava co to budes mat :D dufam ze ti povie ,ale podla mna ked to bude chlapcek povie ti hned . a ked to bude dievcatko bud ti povie hned lebo to bude dobre vidnoa ,alebo ti povie ze to nevidno ebo nema co byt vidno a povie ti to co mne ze az v 30tt.

veronika1417
22. jún 2011

@m_o_n_c_a_k juuuj moje ved by sme sa doma uz zblaznili keby mame tolko cakat 😀 normalne by som sa objendnala na 3D len kvoli tomu aby mi to mrkli este raz a zistili co to bude 😉 podla mna sa Ti bude manzelik venovat este viac lebo uvidi kolko prace mas s malinkou a ake krasne dietatko si mu dala 🙂 a budete sa na nu zamilovane pozerat a usmievat sa ako dvaja blazni 🙂 to je super, ze sa tak dobre citis ked si tehotna ja mam trosku obavy, ze ked budem vo vyssom tyzdni tehu tak budem len mrzuta lebo budem ledva fucat a hybat sa. Hlavne sa bojim, ze budem ako slon a nebudem nic vladat ☹ nemysli si, ze som nejaka fajnova panicka, ktora chce mat peknu postavicku to nie ja to myslim zo zdravotneho hladiska

petaboo
23. jún 2011

@nativa Ahoj, vidím že je to už stará téma ale xcem sa opýtať či máš stále astmu ?

petaboo
23. jún 2011

ste tu astmatičky čo užívate inhalátor ?

m_o_n_c_a_k
23. jún 2011

@petaboo ano inhalator na rano a vecer kazdy den a tzv. pohotovostny inhalator.

m_o_n_c_a_k
23. jún 2011

@veronika1417 neboj sa moja ja som za cele tehotenstvo nebola mrzuta az teraz co som mala tu depku a aj ta bola vyvolana tym zachvatom a tou pohotovostou. nie vsetky zeny su take podrazdene ,hlavne stale mysli na babenko a aka si krasna ked sa stale usmievas. a ked aj trosku mrzuta budes netreba to hned pripisovat tehotenstvu ,lebo mrzute su aj zeny co tehotne nie su. Hlavne aby sa nenudila a mala sa s kym porozpravat :DD to je dolezite :D a to ze budes fucat a ledva sa hybat bude az na konci siedmeho mesiaca az osmy mesiac. dovtedy mozes maratonovat a potom to tiez nie je take hrozne az na to ze mas trosku obmedzeny pohyb ,ale nie je to nic hrozne. Ked budes chodit na prechadzky cim dalej vydrzis menej ,ale tiez to nie je take hrozne. Vies ono je to aj podla toho kolko priberies. Ja si myslim ze som este dost ciperna na to ze som v osmom mesiaci,ale ked je hic tak mam zavrate a musim vela pit. Ale inak uplne v pohode. Neboj aj ty budes v pohode a budes presne radir takto inym ako ja teraz teba :D :D. Ja som zatial pribrala 13 kil a citim sa fajn ,dokonc mi hovoria ze priberam len do bruska a do prs. Aj ked ja viem ze nie len tam, ale som rada ze to nie je az tak vidno :DDDD. Citim sa lepsie :DD.

veronika1417
23. jún 2011

@m_o_n_c_a_k no ved ja len to, ze vladat budem este menej ako teraz ☹ uz teraz to nie je bohvieco lebo som len zatvorena doma a citim, ze mi chyba pohyb a vydrz stale klesa 😒 no hadam to nejako zvladneme 😉

m_o_n_c_a_k
23. jún 2011

neboj urcite to zvladnes v pohode. ak mozem povedat za seba unavenejsia som bola na zaciatku ako teraz.ale asi najlepsie som sa citila v druhom trimestri. az na to ze som bola aj v nemocnici ,ale okrem toho.a teda este siedmy mesiac bol v pohodicke

petaboo
24. jún 2011

@m_o_n_c_a_k pohotovostný ešte nemám, uvidím čo mi povie alergologička na dalšom vyšetrení.

m_o_n_c_a_k
24. jún 2011

@petaboo ten tzv. pohotovostny je ventolin. a ja mam este budiair.

petaboo
26. jún 2011

@m_o_n_c_a_k kedy sa Ti stav zhoršuje ?

m_o_n_c_a_k
26. jún 2011

no ja som si neliecila astmu a teraz v tehotenstve a v obdobi pelov travovych ma to velmi zradilo. nad ranom sa mi zacalo tazko dychat a to bolo tak v 27tt .isla som na pohotovost a v pondelok prasila ku alergologicke. teraz je to uz v poriadku sem tam sa potrebujem z hlboka nadychnut ale to kolli tomu ,ze je babenko uz velke a nema miesto. maternicaa uz v tomto obdobi dosahuje az po hrudnu kost takze tehotnej zene sa moze tazsie dychat aj normalne. Vela tehotnych trpi dychavicou ,casto sa zadycham rychlo,ked nieco robim.ale je to normalne. Pokial by to bolo ,ae take, ze by to bolo velmi casto a ze by si piskala ,to je priznak astmatickeho zachvatu, ktory traba riesit u lekara :D

m_o_n_c_a_k
26. jún 2011

@veronika1417 neboj urcite to zvladnes v pohode. ak mozem povedat za seba unavenejsia som bola na zaciatku ako teraz.ale asi najlepsie som sa citila v druhom trimestri. az na to ze som bola aj v nemocnici ,ale okrem toho.a teda este siedmy mesiac bol v pohodicke

m_o_n_c_a_k
26. jún 2011

@petaboo no ja som si neliecila astmu a teraz v tehotenstve a v obdobi pelov travovych ma to velmi zradilo. nad ranom sa mi zacalo tazko dychat a to bolo tak v 27tt .isla som na pohotovost a v pondelok prasila ku alergologicke. teraz je to uz v poriadku sem tam sa potrebujem z hlboka nadychnut ale to kolli tomu ,ze je babenko uz velke a nema miesto. maternicaa uz v tomto obdobi dosahuje az po hrudnu kost takze tehotnej zene sa moze tazsie dychat aj normalne. Vela tehotnych trpi dychavicou ,casto sa zadycham rychlo,ked nieco robim.ale je to normalne. Pokial by to bolo ,ae take, ze by to bolo velmi casto a ze by si piskala ,to je priznak astmatickeho zachvatu, ktory traba riesit u lekara :D

gabika012
29. jún 2011

ahojte.poradte mi prosim:som alergicka a zacinam aj kaslat,nevydrzim bez xyzalu asi len 4 dni.pokusame sa o baby a neviem ci mozem este teraz brat lieky kazdy den.a ci staci mi ich vynechat len ak budem tehotna?

m_o_n_c_a_k
7. júl 2011

@gabika012 myslim ze by si sa mala poradit s lekarkou, ale lieky nevynechavaj ked ti nie je dobre bez nich ,je to horsie akoby si ich nebrala ,v tehotenstve mozes babetku tym viac ublizit akoby si liecbu vynechala,lebo nema dostatocny prijem kyslika,ked ho nemas ani ty :D

m_o_n_c_a_k
7. júl 2011

@gabika012 ono e pravda ze v prvom trimestri sa nedoporucuje ziadna liecby ale zadusit sa predsa nemozes :DD uvidis co ti povie lekarka. su baby ktore to museli do 12tt vydrzat bez lekov pozatvarane doma ☹

jaya47
11. júl 2011

Ahojte. Dnes som bola na ORL a dostala nové rady na alergickú nádchu, tak sa s vami o ne podelím.
Pri liečbe zodacom a allergodilom do nosa mi vodnatá nádcha spôsobujúca teploty zmizla, mám však naďalej opuchnutú sliznicu nosa (čo vraj budem mať do pôrodu).
Do nosa mám okrem allergodilu radšej používať quixx, má v sebe viac soli ako vincentka alebo sterimar. Niekoľkokrát denne (3-5). Väčšiu silu môžem jednoznačne potvrdiť, pri prvom pokuse mi ihneď odpuchol nos 🙂
Na odpuchnutie je tiež dobré prikladať na nos mrazenú zeleninu, ľadové obklady a striekať ten sprej po schladení v chladničke.
Je vraj dôležité, aby nos nebol opuchnutý, lebo potom dýchame ústami, čím sa zapáli hrdlo, sliznica a potom je ešte horšie.
A keď je zlé, vraj je dobré na noc použiť nasivin alebo ešte jeden, čo si nepamätám - ale pre deti.

Tak, dúfam, že to niekomu pomôže 🙂

andreaa1983
4. sep 2011

Ahojte, som v 13. tt a mam neskutocne silnu alergiu, zachvatove kychanie milionkrat denne... upchaty nos a to nonstop... svrbia ma oci, usi, podnebie uz ma az boli nie svrbi... katastrofa... homeopatia nepomohla... skusila som aj pinosol, ani ten nepomaha... som v koncoch... poradte nieco prosim...

luthien.k
4. sep 2011

@andreaa1983 , je velmi důležité pro správný vývoj plodu, aby alergická maminka byla v odbobí těhotenství stabilizovaná léky, jinak její tělo zaplavené histaminem a jinými mediátory alergické reakce předává vyvíjející imunitě plodu špatné signály k jejímu vývoji, zjednodušeně řečeno ji tak učí špatně reagovat a zvyšuje se pravděpodobnost, že dítě bude mít také atopické potíže (ekzém, alergie, astma...). Takže i když nejsem lékař, mám o tomto něco nastudováno, a tak doporučuju brát antihistaminika. Vůbec nejdůležitější je to v období od 17. do cca 24. tt.

Podívej viz. například článek: http://www.proalergiky.cz/tema/9/
Podlední odstavec mluví o antihistaminikách, ale jsou tam i jiné zajímavé postřehy...

andreaa1983
4. sep 2011

@luthien.k ano. asi pojdem k alergologovi, len som sa velmi chcela vyhnut antihistaminikam... nerobia dobrotu... dakujem za nazor a radu.

luthien.k
4. sep 2011

@andreaa1983 , komu nedělají dobře? Tobě nebo miminku? Věř mi, že Tvůj stav mu také dobře nedělá, nicméně ne každý lékař má "moderní názor", tj. že těhotné antih. předepíše, nicméně děje se to naštěstí čím dál častěji.

andreaa1983
4. sep 2011

@luthien.k babatku, nie mne. mne nech robia co chcu, ale citala som, ze su z toho razstepy podnebia, chrbtice a neviem co vsetko. presne to ma hneva, ze tento stav ktory mam mu tiez urcite nerobi dobre, takze zajtra volam alergologovi a nech nieco so mnou robi, lebo zosaliem.

evinka2311
4. sep 2011

ja som obe tehot. prezila so silnou astmou, gynekolog kortikoidy nedoporucoval, az ku koncu tehot. som mohla. bolo to strrasne obdobie, lezala som k tomu, do toho dychanie...ale prezili sme, mladsi aj taktiez silny astmatik. ja by som lieky nebrala, kym nie su zachvaty, ale ked uz pridu, urcite treba antihist.liecnu dodrziavat, nie je to az take skodlive na plod ako kortikoidy. a obe tehot. som mala koncene sekciou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre