Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

alfomilka
23. jún 2009

ja vas fakt nechapem. ☹
Radsej sa budete vsetky dzgat nejakymi chemickymi svinstvami a potom sa tu stazovat, ake to moze byt nebezpecne , ale aby ste si precitali navody, ako sa lahko a bez chemikalii zbavit alergii navzdy, tak to nie. A to su tam navody 2, tak si mozte vybrat, ktory vam je sympatickejsi. Je asi dost pohodlne robit zo seba obet a potom sa stazovat kade tade, vsak?? Ale skusit nieco, co moze trvat 5 minut, to by bolo prilis jednoduche. 😠 🙄

gerci90
23. jún 2009

awojte buduce mamičký----aj ja som silna astmatička uživam ventolin,singuler tab.a inhalator diskus...velmi sa bojim ako to budem znasat popri tehotenstve...mam astmu od 4,rokoch a viem co su to nocne zachvatý a nerada bý som ich zazila teraz ked cakam miminko alebo na porodnej sale,,,,mam s toho obrovský strach 😒

venka2
24. jún 2009

gerci90 mne sa pocas tehotenstva astma zhorsila,alergolicka mi zmenila ventolin na Tafen a som s nim velmi spokojna. Podla mna sa netreba bat ist za lekarkou, ona najlepsie vie co komu pomoze a co sa moze v tehotenstve.
myslim ze astmaticky vacsinou rodia na sekciu. neboj sa nie si ani prva ani posledna. Prezili to ine prezijeme aj my.
Na adresu alfomilky, moja alergolicka spominala ze ovela nebezpecnejsie su kadejake domacke recepty a volne predajne kvapky do nosa a pod. ako to co vam predpise lekar. To je len moj nazor.

gerci90
24. jún 2009

dakujem ti venka len neviem co to znamena rodit na SEKCIU???????prosim ta výsvetlis mi to???

bianca
24. jún 2009

ahojte decka.Idem Vas podporit.Ak zistite ze ste tehu a mate astmu tak sup k odbornikovi.Mne moja dr stale dookola opakovala aby som poctivo brala lieky aj ked mi bude dobre a to koli tomu aby malo babo dost kysliku.Ja som bola dlhe roky na kortikoidoch inhalacne i do nosu a teraz?Neberiem okrem obcasneho livostinu do nosu vobec nik.Ked sa nieco prihodi tak mam zachranny Ventolin alebo eukaliptovy cukrik a vsetko je ok.

alfomilka
24. jún 2009

venka2: nejde o ziadne babske recepty. klasicka medicina je v liecbe alergii uplne bezmocna, neliecia, len blokuju posledne reakcie alergie. Mam statnicu z imunologie, netaram len tak. A je to super biznis pre farmaceuticke firmy, lebo ak je niekto raz diagnostikovany ako alergik, berie lieky do konca zivota a mnozstvo alergikov utesene rastie.
Toto je nieco, kde sa clovek za par minut alergie zbavi DO KONCA ZIVOTA a da sa to okamzite otestovat. Ja som mala potravinove alergie s nastupom reakcie za par minut, takze otestovat nebol problem. Videla som vela ludi, ktori boli vylieceni touto metodou. A predtym som tomu vobec neverila, tiez som si myslela, ze je to blbost.

jankaw
26. jún 2009

gerci90, sekcia je cisarsky ...

maja1408
10. aug 2009

ja uz neviem co mam robit odkedy som tehotna od 3 mesiacov mam nadchu uz som tehotna 7 a stale ale je to cim raz horsie a horsie stale len kycham aspon 10 krat za sebou kichnem je to hrozne vecer nespim bez sanorinu si neviem predstavit uz zit mamicky mi rozpravali ze sa to deje len pocas tehotenstva a ked porodim tam to prejde je to pravda?

alexandrah
10. aug 2009

maja - pocula som ze hej, to je ta tehotensa nadcha ... skus nieco inhalovat ... nejaky liecivy olejcek ... eukalyptus alebo tak ...

erica29
6. feb 2010

ahojte všetky, som vo 4tt a mám problém s alergiou, tehotenstvo mi ju rapídne zhoršilo, nemôžem nič jesť, piť len čistú vodu, žiadne ovocie, žiadna zelenina a stále ma a aj tak všetko svrbí, stretol sa už niekto s týmto, skončí sa to niekedy? Alebo budem musieť vydržať celých 9mes.? ☹

erica29
6. feb 2010

Ahojte, bola som pred pár dňami v nemocnici , lebo som mala alergickú reakciu (bud z liekov, alebo z potravín- fakt neviem) a celý čas mi tam dávali dithiaden a hydrokortizón. Som vo 4 tt. Máte nejaké skúsenosti s braním dithiadenu v tehotenstve?

nachala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tutifruti
7. feb 2010

Ahoj erica, ja som sa vrátila z nemocnice pred týždňom, to som tam skončila už druhý krát... Tiež som mala alergickú reakciu /opuchy, červené fľaky po celom tele/... nezistili z čoho... Tiež mi dávali ditiaden a hydrokortizon... na čas sa mi uľavilo, o týždéň som bola v nemocnici v ešte horšom stave ako predtým, momentálne užívam predison... Rozhodla som sa, že lekárom budem dôverovať, že mi var nedajú nič, čo by bábenku ublížilo....

mnatasa
4. apr 2010

Ahojte moja kamoska je tehotna a teraz jej zistili astmu, alergie a vysoky tlak chcem sa spytat moze rodit normalne alebo cisarskym?? Ďakujem za odpovede

ratatooy
24. apr 2010

mnatasa.jsem také alergička a astmatička ale rodit můžu úplně normálně pokud to udejchám,může se stát že v půlce půjde císařem ale nemusí to tak být,problém je spíš ten vysoký tlak na to pozor.

beruskaveruska
24. apr 2010

ahoj léčím se s vysokým TK, beru léky i mimo těhu, na astma mám pulmicort a ventolin a trpím na potravinové alergie a stále u sebe nosím aerius a prednison 20mg. ten prednison by se teda v těhu moc neměl (zatím jsem ho nepotřebovala), ale při potížích mi řekli at ho vezmu. Jinak aerius je v těhu bezpečný a ten poslední měsíc beru celkem dost . a nevadí ani mě ani miminku 🙂 a rodila jsem normálně a ted pokud se malá otočí a nebude KP tak budu rodit zase. jinak vám při porodu můžou dát trochu kyslíku a je to OK 🙂

luci
27. apr 2010

ahoj, neviete ci sa moze brat zyrtec???

lucia0811
5. máj 2010

ahoj ja beriem clarytyn a velmi mi pomohol,prvy den co som ho brala

richty
30. sep 2010

@kuko Ahoj, zaujal ma tvoj prispevok ohladne dychovych cviceni, Bohuzial tie stranky su po anglicky a ja nerozumiem tomu. Tie dychove cvicenia by si nemohol napisat po slovensky, ako sa maju robit? mam zapchaty nos a neviem si rady, lieky uzivat nechcem. bola by som rada, keby si to poslal bud sem alebo na richty@centrum.sk, dakujem

kuko
13. okt 2010

@richty
Ahojky, uz sa dlhsie chystam nieco viac o tom spisat, ale akosi sa k tomu neviem dostat. Co mozem poradit na prestudovanie su minimalne tieto zdroje:

Nejake videa na YouTube:
http://www.youtube.com/results?search_query=but...
http://www.youtube.com/results?search_query=but...

Nejake stranky, ktore stoji za to precitat:
http://www.butejko.sk/index.php
http://www.buteyko.co.nz/

Za seba mozem potvrdit, ze akonahle som zacal davat pozor na to ako dycham (nedychat ustami ale len a len nosom, nedychat viac ako treba) a zacal som robit tieto cvicenia, tak prisla velka ulava a astma postupne odisla.

blondi2
27. okt 2010

v poslednom case mam strasne problemy s dychanim, po namahe dostanem taky zachvat, ze neviem poriadne dychat, iba tak plytko. plucna lekarka mi predpisala Miflonid na vdychovanie do pluc, ale kedze to obsahuje kortikosteroidy a ja som v 30.t.t. tak to neberiem, lebo sa bojim, aby to neublizilo malemu. Lekarka mi tvrdi, ze kedze som tehotna, tak ma nemoze poslat k alergologicke, lebo v tehotenstve sa vraj nemozu robit nijake testy. je to pravda? predtym som nijake alergie nemala.

helenkasabinka
29. dec 2010

ahojte uziva niekto ecobec sprej v tehotenstve?? 😕 😕

elllla
23. feb 2011

ahojte, tak pomaly sa nam blizi zase nas cas... uz mi slzia oci a pomaly tecie z nosa... zajtra idem pozriet moju alergologicku, ze co mi povie, ci mi nieco da...
ako ste na tom ostatne babulky tehulky s alergiou? (kazdy na mna totiz divne pozera, ze ved je vonku minus desat, hehe, ze co mozem mat za problemy... )
kym som nebola tehu, tak som prezila tie 3-4 mesiace na flonidane (kazdy den 1 tbl) a do nosa nasonex...
ak som prisla pre lieky uz neskoro, ze som to mala na prieduskach, tam som mala spreje berodual a este jeden, co si nepamatam nazov..

helenkasabinka
25. feb 2011

@elllla ja som zatial ok,alergia ma este nenapáda ale pocas tohto tehu mi casto piska a chrapci na priduskach,tak musim vtedy si streknut sprej do pluc ventolin,....lieky zatial pocas tehu neuzivam,ale pred tehu som uzivala bud flonidan,xyzal alebo este jedny ale zabudla som ako sa volaju 😅 a aj nasonex som predtym uzivala 😉

elllla
25. feb 2011

@helenkasabinka ja som vcera isla k tej lekarke, ale vraj este nepodpisala zmluvu s poliklinikou a tak nevedia, ci este vobec nastupi, haha, tak mam pockat tyzden a zavolat tam, ze ako sa rozhodla... volala som so sestrickou, povedala mi, ze na flonidan mam zabudnut, ze to nemozem, ze spreje do nosa mozem, ale nie je to ziaden z tych, co poznam, ze ona si nepamata nazov (povedala, ze nemozem livostin ani nasonex) a ze mam si kupit len homeopatika alebo striekat morsku vodu.. ja si radsej pockam na lekarku, lebo inak naozaj skoncim na inhalatoroch...

helenkasabinka
25. feb 2011

@elllla nasonex by som asi neuzivala v tehotenstve radsej ,niektore obsahuju kortikoidy a tak je to velikanske riziko ☹ ale skus urcite homeopatika nejake 😉

elllla
25. feb 2011

@helenkasabinka a nevies nahodou, ci sa ten flonidan moze?? lebo na letaku je, ze len v nevyhnutnych pripadoch a ze nie dlhsie nez 3 mesiace... sestricka povedala, ze nemozem, ale na nete som citala, ze sa v tehu moze.. tak neviem...

helenkasabinka
25. feb 2011

@elllla fuha to veru neviem ☹

mysti
9. mar 2011

Ahojte baby, aj ja patrim do skupiny alergologičiek. Som len na uplnom zaciatku tehotenstva, o tyzden idem na sono. Aj ja som silna alergologicka. Zacinala som na tabletkach zyrtec, potom som brala xyzal a teraz ked som bola naposledy u alergologicky, som jej povedala, ze by som rada otehotniet, aby mi dala nejake lieky, co nebudu mat vplyv na babätko, tak mi predpisala Zodac - su dost slabe, ale lepsie ako nic a najhorsie je, ze ich beriem kazdy den. Povedala mi, aby som skusila vynechavat a brala ich kazdy druhy den, tak sa podla toho riadim. Tiez mi povedala, ze je mensie zlo, ked ich budem brat, ako by som ichnebrala a ohrozovala tym aj seba aj babo. Ja mam alergiu na palinu, ale aj na niektore ine buriny...a najhrosie je, ze mam stale zapchaty nos. Do nosa mi predpisala sprej Avamys, je celkom dobry. Ako som ostala tehotna, mam nos upchaty kazdu noc, ide ma z toho porazit. Tak dufam, ze bude vsetko dobre... 😉

katarinajurikova
9. mar 2011

@mysti Ahoj,moja aj ja som silna alergicka.Manzel mi priniesol ,ked osm bola tehotna z lekarne homeopatiu a svete div sa....zabralo...nechcela som brat Zodac,Zyrtec alebo dokonca nieco silnejsie.... 😖 Ked som mala nadchu silnu cumlala som Coryzaliu,Rhinalergy...za skusku nic nedas,a homeopatia je povolena v tehotenstve... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre