Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

annabe
10. apr 2007

No, tak to ti veru nezavidim.Alergiu mam aj ja,tiez som brala pred tym nez som otehotnela xyzal,ale akonahle som ostala tehotna lekari mi odporucali nic neuzivat a pretrpiet to.Nic neberiem,soplim,kaslem, ale na druhej strane som rada,ze do seba nehadzem ziadne lieky.Nastasie su aj dni,kedy sa alergia strati,tak to celkom ide.Ale ty mas aj astmu a s tymto nastastie skusenost nemam.Drzim palce!

soska
10. apr 2007

Ahoj nativa. Ja mam astmu, a beriem seretide, co je dlhodobo posobiaci inhalator a obsahuje aj nejake steroidy. Dost som sa bala, ze co bude, ked budem tehotna, ale tu v UK mi povedali, ze to mam normalne pouzivat dalej. Predsa ma nenechaju zadusit sa! Tak to normalne uzivam a som ok a nikto sa o tom ani nezmienil, ze by to malo byt skodlive pre babetko. A ventolin je tusim ten modry, kratkodoby a myslim, ze ten je tiez ok.

maruska.m
10. apr 2007

Ahoj Nativa.Ja mam ties atmu,ale niejak chvalabohu sa mi po porode astma ukludnila....Momentalne neberiem ziadne lieky 😉
Ked som bola tehotna tak prve 4 mesiace som mavala tiez velke problemy s astmou, brasla som symbicort,myslim ze aj berodual a tiez xyzal.A este myslim ze aj antibiotika cefaklen.
Potom sa to niejak ukludnilo ale nadcha mi ostala az do porodu.Tiez som sa bala ze ci nebudem mat problemy pri porode s dychanim, ale bolo vsetko ok...Aj 😉 😉 😉 Tomasko je zdravucky.Lekari vedia co ti mozu dat pocas tehotenstva, aby neublizili tebe aj babetku.Este nieco,,,mussis si veriť ze vsetko je ok" 😉 Držim palce nech cim skor ti je lepsie 😉 😉 😉

kika25
12. apr 2007

Ahojte dievcata,
mam jednu otazocku, v lete minuleho roku som prekonala zapal pluc a mam diagnostikovanu slabu astmu a beriem inhalator Symbicort Turbhaler, lekarka mi povedala, ze je to v poriadku a babatku to nemoze nijako uskodit, ale ja nevim.
Nemate s tymto liekom nejake skusenosti?
Vdaka.

safiah
15. apr 2007

ahoj kika sice nemam skusenosti s tymto liekom kedze mne este ziadne nepredpisali len livostin sprej do nosa a ak mi to nezaberie tak prejdem na inhalacie cize rano utekam k lekarke.ale myslim si ze mozes byt pokojna urcite si lekarke povedala ze si tehotna a ona uz vie co predpisat.je to vzdy lepsie ako sa trapit.predsa musime dychat lebo tak dostavaju aj babatka do bruska okyslicenie.
ked sa trapis ty co myslis ako sa ma babo.a tak ako napisala maruska musime verit len v to dobre.drzim palce.

hedunecka
16. apr 2007

ahojte no tak ja trpim atopickym ekzemom a kedze teraz v tehu nemozem nic tak si viete predstavit ako vyzeram..v noci sa budim nato ako sa skrabem..a navyse som alergicka uz asi na vsetko a ked pridem do styku s mackou alebo kde bola macka tak to zacne:soplenie, svrbenie....takze ja to tiez musim pretrpiet a moje telo musi s tym bojovat 😖

safiah
16. apr 2007

ahojte tak ja som sa prave vratila od alergologicky takze mam potvrdenu astmu.predpisala mi ventolin inhaler a nasonex to je do nosa.a mam sediet doma nevetrat a nechodit von 😀 ale ved prezijeme nie?krasne dni bez pelu

krokodiil
19. apr 2007

kika, ja beriem symbicort, som v 21tt, aj ked teraz, ked sa mi to zlepsilo mi ho dokina vymenila za Pulmicort, ten je len jednozlozkovy a vraj su s nim v tehu dlhsie skusenosti, ale mam aj symbicort doma a v momente, ked sa mi len trochu ztazi dychanie, mam hned nasadit naspet ten. Nedostatok kyslika je pre babo daleko horsie riziko ako tieto lieky.

lejla77
8. jún 2007

kocky, lekar mi predpisal symbicort a ventolin... Som 30 tt - myslite, ze je to OK??? Moze sa v tehu? Nemusim sa bat, ze babu ublizim???

safiah
8. jún 2007

ahoj leila ventolin som uzivala aj aj. symbicort neviem co je.ale ten ventolin je ok pokojne to uzivaj.lekar vie co moze a nemoze predpisat ovela horsie pre babo je ked mas alergiu a nemozes dychat.

latifka
8. jún 2007

Ahojte!Nevie niekto , co si mozem dat na sennu nadchu? Hrozne ma bolia oci, kycham aj 20krat za sebou,co ma vycerpava velmi, o mnozstve vysmrkanych vreckoviek ani nehovorim....Vcera som si kupila homeopatikum Rhinallergy,ale pise sa tam,ze len po porade s lekarom.Neviem, 1 tabletku som dnes uzila,ale zeby dake zlepsenie....

mimonenka1
8. jún 2007

latifka, nápodobne, už do začiatku marca, vtedy som mala aj záchvaty sezónnej astmy, na to som si dávala ventolin, keď bolo najhoršie, ale na klasické prejavy alergie si teraz nedávam nič, jedine do nosa sprey s morskou vodou.

mimonenka1
8. jún 2007

čítam, že beriete aj xyzal, mne ho neodporučili, že je to liek novej generácie a nie je dostatočne odskúšaný, tak radšej trpím 😝

safiah
8. jún 2007

ak sa to da prezit tak vporiadku no ak mate problemy chodte k lekarovi teda aspon mne povadala lekarka ze je lepsie sa liecit vhodnymi liekmi ako trpiet skodi to aj babatku lebo pri stazenom dychani samozrejme primate menej kyslika.

lejla77
11. jún 2007

safiah:
no presne aj mne lepilo, ze ked budem mat nedostatok kyslika, tak sa moze stat hocico... 😖 Tak som nabehla k dr. Tak ked citam, ze viacere nieco beriete, tak som hned kludnejsia. 😎

safiah
11. jún 2007

kludne lejla ja uz sice na alergiu neberiem nic no teraz pre zmenu uzivam lieky na uvolnenie maternice nejak sa chce stahovat a babatka ju roztahuju tak preto mi casto tvrdne. ja lekarom verim.vies keby som teraz nebrala lieky robil by sa mi tlak na moj uz zosity krcok a mohol by povolit.cize je to podobne ako s alergiou berieme lieky aby pomohli nam aj babatkam.tak sa nam drz maminka vela zdravia a krasnucne zdravucke babo.

timotejka
27. júl 2007

ahojte dievčatá!!!! aj ja som alergička už 17 rokov. bola som tehotná ale už nie som, narodil sa mi krásny zdravý chlaček. Ked sa mi veľmi ťažko dýcha, dusím sa, soplím, svrbia ma oči, tak si v tej depke aj poplačem, ale verte mi, všetko to odriekanie stoji zato. Ked som čakala malého všetko som vysadila, ale mála som to šťastie, že v to leto dosť veľa pršalo a viete, ked ste alergičky alebo astmatičky, po daždi sa lepšie dýcha. Myslite si teraz, tej je hej, ked to prežila bez liekov, ale verte mi, poznám všetky lieky na alergiu, za 17 rokov!!!! Viem len jedno, čo pomáha Vám, pomáha ja bábätku. Ak chcete bábätka donosiť musite dýchať - tak ako sa dá.... aj s liekmi. Držim Vám všetkým palce, aby vo vašich postielkach spávalo také krásne bábätko ako je to moje.

ttina23
26. dec 2007

ahojte chcela by som sa spytat ci sa moze brat sprey do nosa nasonex ak som tehotna

dididi30
22. feb 2008

ahojte aj ja mam astmu, byvam a anglicku a som v 6 mesiaci......uzivam sprej a som v poho, v noci sa mi tazko dycha ale inak pohodicka, na babo to nevplyva, samozrama musim dychat... 😉

faustina
15. apr 2008

ahojte, aj ja sa pridavam. Tiez som alergicka. Mam alergiu na vsetko mozne, aj nemozne. 🙂 . Lieky- aerius-som vysadila. Tak si musim davat obrovsky pozor na to co zjem, kedze mam alergiu aj na potraviny. Okrem toho mam aj astmu. Na tu beriem Symbicort. Od zacatku tehotenstva som ale takmer neustale prechladnuta. Nie je to nic vazne, iba nadcha a trochu sa potim. Teploty nastasie nemam. Asi to bude slaba imunita. Mate s tym aj vy skusenosti?

jankapo
15. apr 2008

Faustina, ahojky, aj ja som alergicka,po vysadeni liekov mi akoby zlyhala imunita, oslabli sliznice, vraj sa to stava, potvrdila mi to alergologicka, ze po vysadeni liekov moze pacient ochoriet+ tehotenstvo je svojim sposobom oslabenie, ale neboj telo sa skoro da dokopy, ja som sa tiez prvy trim. trapila s virozami kadejakymi. Potit sa budes pocas celeho tehu viac ako predtym, ma to daco aj s hormonami...Inak som prezila tehu bez chorob, aj chripka ma obisla (bez vakciny), aj manzel bol chory a normalne sme spali vedla seba a nic sa nestalo...Je pravda, ze teraz som chora, ale to je tym zradnym pocasim a ze mi je stale horuco, tak som chodila asi "nalahko" a spala pri otvorenom okne... 🤐 😅 sama som si na vine
Neviem ako zvladnem leto a cas sezon, chcem totiz kojit, tak neviem ci budem moct brat lieky.. 😖 a bez toho ja ani z domu nevyjdem... ☹ no uvidime co s nami telo spravi
vy sa drzte a neboj a najma pohodicka, na tu astmu hlavne pohodicka... 😵

bianca
15. apr 2008

cafte.Mozem k Vam.Ja som astmatik/alergik

dididi30
15. apr 2008

bianka ja tiez 😉 najhorsie to teraz mam s astmov, ked ma tlaci hore tak sa mi neda dychat, ale inak pohodka 🙂

bianca
15. apr 2008

dididi mne sa prave astma uplne upravila.Beriem inhalacne kortikoidy a mam pocit ze vobec by som nemusela.Najvetsei problemi mi robi nádcha ,ale beriem Livostin a ten celkom pomaha

bianca
15. apr 2008

kika25 :ja beriem tei symbicord.Vraj je to v pohode

faustina
16. apr 2008

jankapo dik za povzbudive slova. Prechladnuta som takmer stale. Co sa cudujem, lieky od alergie nesmiem, a roztoce su stale a vsade. Ale to sa da. Dufam ze neochoriem. S astmou som dufala, ze pocas tehotenstva vymizne, ale teraz je to snad este horsie. Co sa tyka dychania, skodi mi vela veci. A to mi pred rokom lekar zo zachranky hovoril, ze ked otehotniem, vsetko to prejde. Tak verim ze neklamal. 😵
Nos mam upchaty stale. Od nadchy teraz radsej prve trimesiace radsej nic neberiem. Ked sa to nezlepsi, tak budem musiet.
Verim, ze nam vsetkym sa alergie a astma porodom urpravia, ale mohli by sa aj vytratit. Budme optimisticke. 🙂

bianca
16. apr 2008

faustina mne nechala alergologicka do nosu Livostin.Aj tak mam sice krusne chvilky,ale bez neho by som toho prcka asi vykychla ☹

meusicka
22. apr 2008

ahojte baby, neviete niektora ako je to s uzivanim zodacu, xyzalu, resp. azytroxu v tehotenstve?? uz minule leto som mala o takomco case stavy, ze pod vplyvom alergenom sa mi takpovediac "spalila" sliznica v hrdle a hltane, mala som bolesti v hrudniku a som prisla o hlas. nakoniec sa mi ako bonus vyhodili v hrdle afty. vraj to bola silny alergicka reakcia. teraz sa mi to znova hlasi. kedze sa snazime o dietatko a vlastne mozno sa uz aj zadarilo 😕 tak neviem ako dalej. ak sa rozhodnem nic nebrat, tak nakoniec budem aj tak vyradena na min. 3 tyzdne z prevadzky a tak ci tak potom budem lieky musiet brat 😢

hasalova
22. apr 2008

ahojte, som zrejme 2tt - mala som umelé oplodnenie - no a mám alergiu na trávy a pele. aj keď som bola zaočkovaná pollinexom, táto noc bola strašná, zobudila som sa 5.25 na hroznú nádchu a kýchanie. kýchala som asi hodinu. teraz ráno som volala alergologičke, a ona mi povedala že rhinallergy liek sa môže, že je to homeopatikum, aj viac denne, ale že iné nič ( možno nejaké kvapky a spreje, ale mne nezaberajú ). tak možno pre niekoho dobrá správa. inak som vsadila na aromaterapiu, musia byť čisté oleje, žiadne náhražky, ale stoja cca 100 sk, tak napr. teraz mám v lampe mätu, a nádcha je fuč. možno niekomu pomôže čosi iné, ale mne aromaterapia pomáha aj na iné problémy- hlava a pod. tak možno skúste ...

dominka11
22. apr 2008

ahojte , tak som vás našla. Pred tehotenstvom som dlhodobo užívala zodac, ale začala som ho postupne vysadzovať a ked som zistila, že som tehu tak som si ho už vôbec nedala. Sú to 3 týždne, všetko sa dalo vydržať, ale posledné 2dni sa mi horšie dýcha. Minulý rok som mala asi 3krát taký astmatický atak alebo čo to bolo a bojím sa, aby sa mi to nevrátilo. Tak sa vás chcem spýtať, tie čo máte astmu, aké lieky vám doktorka predpísala ked ste tehotne? ja budem musieť behnuť tiež, asi vo štvrtok, kedže mám doktorku 120km daleko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre