Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

bianca
22. apr 2008

dominika ja beriem inhalacne Symbicord

dididi30
22. apr 2008

dominika, spreje v tehu sa mozu pouzivat, aj musis, aspon mne to tak povedali, lebo by som sa zadusila a nebolo by to dobre ani pre babo....ja si davam spreje a veru niekedy mi ani tie nepomozu ale nevysadim, ked mi to nakazali, asi vedia co je potrebne....tak si to pozistuj pre istotu..

viedencanka
23. apr 2008

Ahojte,
aj ja mam alergiu a astmu.V prvom tehotenstve som celu jar nepotrebovala ziadne lieky,ani raz som nezakaslala.Teraz som opat tehotna a hned od zaciatku kycham a kaslem. Mne plucna lekarka predpisala symbicort na inhalovanie a nasonex,vsetko 2x denne. Isla som sa poradit ku gynekologicke a tiez do nemocnice a povedali mi,aby som to nebrala,iba vo vynimocnom pripade,keby som sa zacala dusit. Ja som skusila od minuleho tyzdna homeopaticke lieky Similasan a zatial zaberaju,citim sa ovela lepsie.Oci ma uz vobec nesvrbia,ani nekycham,len obcas kaslem,ale da sa to vydrzat.

lylyna
24. apr 2008

Ahojte, tiež mám alergiu a chronickú žihlavku a celé tehotenstvo užívam Xyzal, neodporučili mi ho, aj som ho skúšala vysadiť, no nemôžem bez neho byť, lebo sa hned vysypem. Tak si dávam polovičku tbl. A na alergiu si nedávam nič, to sa dá vydržať. Obávala som sa, že by to mohlo bábetku uškodiť, ale tehotenstvo mám bez problémov a bábo je tiež v poriadku 🙂

smejko1
24. apr 2008

ahojte, mne alergologicka, ked som jej vravela, ze sa ideme snazit o babo zmenila symbicort na Novartis a ak by som mala daky problem tak si mam dat Formovent

ale ked som si citala letaciky, tak ani jeden liek sa neodporuca pocas gravidity 😕

tak ja neviem.... jedna Dr. predpise liek ako vhodny a druha ako nevhodny 😕

dominka11
25. apr 2008

ahojte a neviete či mi môže nejaký sprej predpísať aj môj obvodný? pretože novú alergologičku ešte nemám a tá stara je daleko...ale asi budem musieť aj tak nejakú novú nájsť.

lylyna
25. apr 2008

Dominika, pokiaľ máš lekársky nález od alergologičky starý maximálne pol roka, v ktorom sa udáva čo berieš, tak ti to obvodný bez problémov môže predpísať. Tiež mi lieky predpisuje obvodná, lebo alergologičku mám v inom meste, len musí mať ten papier.

bianca
25. apr 2008

smejko tak to mas pravdu.Ja mam do nosa cely cas aj Livostin ktr.mi napisala lebo sa vraj jediny moze a aj ten sa nemoze tak uz neviem,ale inak by som to asi nezvladla

loss
26. apr 2008

no aj mne uz prepukla alergia ale radsej to nejako zvladam bez liekov pre istotu

faustina
28. apr 2008

ahojte, to mne zasa nova alergologicka zmenila spreje za symbicort, ze ten sa v tehotenstve moze. Predytm som brala Oxis-ako zachranny liek, ale telo si zvyklo, a tak si ho ziadalo denne a Tafen na liecenie zapalu. Zevraj tie spreje co liecia zapaly sa mozu v tehotenstve, ale tie zachranne ako som ja mala Oxis nie.
Inak dnes som citala, ze takmer vsetky lieky prenikaju do krvi a tak ich "nedobrovolne" uziva aj babatko, okrem kortikoidov, tie sa do krvi nevstrebavaju. Kedze inhalacne spreje su kortikoidy, tak snad nic nehrozi. Nezostava nam nic ine, iba verit, ze vsetko dobre dopadne. 🙂

danka24
28. apr 2008

ahojte ja tiez beriem xyzal...ale ja ked ho nezoberiem tak ma potom vsetko zacne svrbiet a mne to nevadi ci je leto alebo zima... 😠 a tiez mi bolo povedane ze ked otehotnejem tak xyzal nemozem brat...tak co jpotom???

bianca
28. apr 2008

mne povedala dr.ze Symicort mam brat lebo ked sa budem dusit tak mimi tiez co je logicke

danka ja som brala tiez xyzal a po vysadeni mi je ku podivu lepsie ako s nim.Xyzal sa brat nemoze urcite a ani ziadne per oralne antihistaminika.Ja by som na tvojom mieste skusila homeopatika

danka24
28. apr 2008

bianca ale homeopatika to su len oblbovaky....

bianca
28. apr 2008

danka no mne pomohli i ked nie pri alergii.Je dolezite im verit.Ja som zdravotnik a neverila som,ale ked nemas vychodisko tak skusis vsetko a ja osobne som bola prekvapena

danka24
28. apr 2008

vies ale ja mam niejaku sprostu alergiu na ktoru nevedia prist ja vydrzim tak 2 dni bez xyzalu a tak ma zacne vsetkou brutalne svrbiet...

bianca
28. apr 2008

danka ja mam alergiu tiez hnusnu a najviac mi vadi prach.Staci troska a som odpisana na 3 dni.Niekedy sa divim ze som mimi este nevykychla.Teraz mi zase robi problem slniecko.To sa uz zacinam pekne vyhadzovat

danka24
28. apr 2008

aspon keby som vedela z coho ma vsetko potom svrbi 😠

bianca
28. apr 2008

to moze byt s cohokolvek.Skus sa u dr.informovat ci by si nemohla lokalne Fenistil ung. i ked neviem neviem

grmitko
28. apr 2008

ahojte, ja som v tehotenstve brala symbicort, aj to iba výnimočne, chvalabohu mi bolo celé tehotenstvo omnoho lepšie,nemala som žiadne záchvaty ani nič, kvôli tomu by som bola tehotná stále 😀 😉

bianca
28. apr 2008

grmitko ja prave tiez cumim ze je to uplne v pohode.S 2x2 som to stiahla na obcas 1 lebo sa aj tak pri tom vzdy pozv....ale inak som uplne ventilacne v pohode

adrioska
13. máj 2008

Ahojte babenky,
ja mam celorocnu alergiu a pred tehu som brala Nasonex a Aerius. Ked som zistila, ze som tehotna, doktorka mi vypisala len Allergodil do nosa aj do oci a na moje prekvapenie mi tabletky nechybali a tie spreje mi stacili. Teraz vsak prerabame kupelku a mne strasne vadi ten prach, spusti sa mi nadcha, kycham, kaslem, svrbia ma oci. na druhy den to vzdy prejde,ale nesmiem do bytu, ked sa viri prach. Tak som myslela, ze je to normalne, budem sa tomu vyhybat, dokonca mi mamina dala take rusko na usta, ked budem zametat. Ale dnes ma vystrasil clanok v jednom zenskom casopise, ze alergicke reakcie su v tehotenstve velmi nebezpecne a kazda by sa mala konzultovat,liecit v spolupraci s alergologom(prip. aj ist do nemocnice)... ☹
Myslite si, ze to je fakt take nebezpecne pre babenko?

lauritka
29. máj 2008

ahojte...mozu sa vobec brat nejake lieky na alergiu v tehotenstve ??? 😕 ja to mam dost silne toto leto,hoci beriem vceli pel, ale nejak to nezabera. da sa nieco kupit v lekarni. dakujem vopred za rady. a este dufam, ze to nemoze poskodit plod...

takyna
29. máj 2008

Ahoj lauritka, ja som alergička , astmatička, tiež mám strašný problém v tomto období 😖 , na astmu beriem sprej a ten je s radu budezonidu a to je jediné čo schválila svetová gynekologická spoločnosť, že sa môže v tehotnosti, a okrem toho xyzal som vysadila, včera v lekárni mi homeopatiká ponúkli v lekárni, coryzalia talbetky pri prejavok alergie cmúlať ich, a do nosa euphorbium compositum ale ten mi nezaberá, iba olynt alebo nasivin, tak ešte mi poradila nasivin pre deti čo sa môže aj batoľatám dávať ale iba v malom množstve....sme dopadli 🙄

lauritka
29. máj 2008

😅 taky dakujem za radu, ak sa to nezlepsi nabehnem do lekarne. najhorsie je ked ma zacne svrbiet cele podnebie, potom sa to taha az niekde k usiam, to len preglgam.. no a potom to kychanie a plny nos.
otrasne..... 🙄 mne hlavne vadia tie biele poletujuce semienka zo stromov a z pupav, a este ked kosia travu.
ale je sranda miestami necitim vobec nic a potom ufff az sa mi tazko dycha. 😒

takyna
29. máj 2008

Lauri ja to dobre poznám liečim sa na alergiu od detstva, tie isté prejavy mám, necítim nič ani ja a ešte k tomu aj chrčím lebo som astmatička 🙄

takyna
29. máj 2008

na záhrade muž musí pokosiť skôr ako tam vstúpi moja noha lebo ináč sa dusím, je to strašné obdobie, ale dúfam, že to trošku ustúpi lebo predsa máj jún je najhorší všetko kvitne, orgovány....a ovocné stromy, kvety, potom by to malo sa zlepšiť aspoń ´dúfam 😖

lauritka
29. máj 2008

taky dufam ...musime vydrzat 🤐

takyna
29. máj 2008

vravela mi moja alergologička, že brali ženy v tehotenstve aj xyzal, a bolo všetko v poriadku ale nikdy nevieš... 🙄 veru, len vydržať 😵 ináč ako sa cítiš? mne je dnes strašne zle bolí ma hlava, je mi na grcanie, podbruško ma bolí, na zomretie.... 🙄

tanitta
29. máj 2008

ahojky tu ste? 😉 ... baby ja som tiez aôergicka ale nie na travy a tak... ale na bodavy hmyz... neviem ci Zodac s Prednisonom sa mozu.. sice teraz zobem prednison ale potom ho vysadim...musim pouzit aj injekciu proti duseniu epipen ked ma postipe vcela 😠 ....

takyna
29. máj 2008

ahoj tanitka, ide u teba potom o záchranu života a to je podla mňa prednejšie a vhodné aj pre bábiku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre