Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

veronika1417
5. sep 2011

@andreaa1983 vyskusaj aj obycajne sumive Calcium - mne pomaha okamzite a neskodi babatku aj ked ja lieky beriem lebo musim ☹ skoncila som v dost vaznom stave v nemocke a uz nikdy nechcem aby sa to zopakovalo. Drz sa, baby Ti radia dobre 😉 treba to riesit to skodi babatku daleko viac ako lieky ktore su uz odskusane rokmi. Ja uzivam zyrtec a kvoli astme aj take male ampulky co vdychujem, kortikoidy len ked je mi moooc zle ale ztial som nemusela pouzit - a to je na tom super. Vzdy sa da najst nejaka vhodna liecba len sa nenechaj odbit. Ja som dopadla tak, ze si ma doktori zacali pohadzovat ked uz bolo moc zle a nemal mi kto pomoct ☹ bolo to strasne 😢 na vsetkych liekoch je, ze nevhodne uzivat v tehu ale to sa oni tak len chrania aby oni boli za vodou. Tie starsie antihistaminika su uz odskusane rkmi a su oki 😉

andreaa1983
7. sep 2011

@veronika1417 bola som na alergologii a dal mi zodac... tak som si predvcerom dala s malou dusickou polku a ulavilo sa mi, tak som si povedala, ze ked bude veeelmi zle tak si proste dam. uz to nenecham zajst tak daleko... ze budem zachvatovat... ale nieco sa udialo, lebo mi to mierne ustalo... je to blbe, ale uz nie az tak... a preco sumive calcium?

veronika1417
7. sep 2011

@andreaa1983 zodac mozes nebojkaj, len vydrz aspon do15tt vtedy je to najbezpecnejsie - dovtedy prebieha organogeneza a najlepsie je vydrzat to bez liekov do toho 12tt ale ja som tahala az do 15tt pre istotu 😉 inak denne mozes brat Zodac, ja denne beriem Zyrtec je to presne to iste 😉 a calcium potlaca alergicku reakciu takze zabera na tie nase bezne alergicke prejavy, dokonca ho pichaju pri alergickej reakcii aj na pohotovosti. Super je ze babatku neublizi a Tebe sa ulavi 🙂

andreaa1983
7. sep 2011

@veronika1417 to faaakt? no hned zajtra bezim do lekarne. ze calcium. 🙂 dakujem 🙂

veronika1417
7. sep 2011

@andreaa1983 oki 🙂 je to aj v popise, najdes to tam 😉 a dufam, ze Ti pomoze. Inak az by si potrebovala nieco aj do nosa tak si vypytaj len kvapky co obsahuju morsku sol tie dobre vyplavuju zo sliznice pel a alergeny a zmiernuju opuch sliznice, babatku opat neskodia 🙂

andreaa1983
7. sep 2011

@veronika1417 mam quixx... take myslis? to su kvapky s morskou solou... ale moc mi to nepomaha...

veronika1417
7. sep 2011

@andreaa1983 no aj tie ja mam origos pre alergikov Sterimar ci tak nejako, inak stoja skoro 10 eur ale dlllho vydrzia ni nestihnes minut pocas tehu. Je to taka natlakovana nadobka a kym som sa naucila si to streknut tak to trvalo 😀

ema72
8. sep 2011

@andreaa1983 nepises aky typ alergie mas..., ja mam rhynoalergiu na pele a v tehu som nebrala nic. Jednoducho som to vydrzala. Zodac a Zyrtec su aj tak iba take haraburdy, mne vobec nezaberaju. Mne zabera jedine Flyxonase, ale to je kortikoid a to sa v tehu nesmie. Inac v tehu obycajne je oslabena imunita, takze tie alergicke reakcie nebyvaju take intenzivne, nuz ale ty vies ako sa citis.

andreaa1983
11. sep 2011

@veronika1417 mne povedala lekarnicka, ze ten quixx je este silnejsi ako to co si ty napisala, lebo to som si isla povodne kupit a aj tak nist z toho 🙂 hadam coskoro tie buriny skoncia 🙂

andreaa1983
11. sep 2011

@ema72 neviem ako to myslis, ze aky typ... mam alergiu na pele, buriny, prach, zvierata... na vsetko... zodac mi celkom zabera, zatial som si dala dvakrat pol tabletky a je mi lepsie... ale snazim sa nejest to, len ked je uplne najhorsie... ako pises obycajne, len u mna to nejako neplati... mne sa to uplne zhorsilo...

veronika1417
11. sep 2011

@andreaa1983 to vaaazne??? sa mi teda nechce vobec verit ved ten streimar ma aj mangan proti opuchu sliznice 😕 no neviem asi by som vyskusala aj tak lebo mne to ked som potrebovala dost pomahalo ale teraz uz beriem Rhinocort, inak sa nedalo ☹ ale dam si ho tak raz za dva tyzdne viac mi netreba.

andreaa1983
12. sep 2011

@veronika1417 no neviem. aspon tak tvrdila teta v lekarni, ale nakolko mi to prd pomaha, tak mozno ten sterimar nebude o tolko slabsi 🙂 no nic. nejako to dobojujeme 🙂

veronika1417
12. sep 2011

@andreaa1983 tak uz hadam sezona burin vrcholi a pomaly skonci a nam sa konecne ulavi 😉 joooj keby tak tie nase deticky tieto alergie po nas nezdedili ☹

andreaa1983
12. sep 2011

@veronika1417 no veru. len sa obavam, ze dnes uz ju maju vsetci a deti alergikov to maju zratane...:(

veronika1417
12. sep 2011

@andreaa1983 tak u mna by islo o cistu naivitu keby som si myslela, ze moje dieta nebude alergik nakolko ja som od detstva a manzel hoci ma 36 rokov zacina byt alergicky az v tomto veku 😒 mozno ale ta nasa bude vyyynimka 😉

andreaa1983
17. sep 2011

@veronika1417 noo. asi tak.

lily25
11. nov 2011

ahojte chcem sa spýtat ci mate skusenost s alergiou tzv.fyzikalna urticaria-zihlavka, ja to mam a obavam sa že keby som bola tehotna ci by to nemohlo poskodit babetko 😒 ide totiž o to že tu moju alergiu sposobuje latka histamin ktoru mame v tele, norma tejto latky tzv. IgE je 100 a ja mam tejto latky v tele 4900 ☹ stretli ste sa niektorá s takýmto pripadom? 😎 dakujem

monika2606
20. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať vás čo máte astmu, ako sa to prejavuje? ja som pred otehotnením brala lieky na alergiu, ale ani neviem na čo som alergická lebo všetky testy mi vyšli negatívne tak mi iba povedali že som alergická na niečo čo sa bežne netestuje. NO teraz lieky neberiem kvôli tehotenstvu a začína sa báť či sa to nezhoršuje a neviem či teraz so mnou niečo doktory urobia keď som tehotná...čítala som že s neliečenej alergie môže vzniknúť astma tak sa veľmi bojím ☹

luthien.k
21. dec 2011

@monika2606 je nesmysl nebrat při alergii v těhotenství léky! Těhotná žena léky stabilizovaná být musí, jednak kvůli riziku, co píšeš a také když je tělo těhotné zaplavováno histaminem - mediátorem alergické reakce - tak se zvyšuje riziko, že se i imunita plodu naučí "špatně" reagovat a dítě bude atopik (což znamená, že může mít alergie - jako dítě potravinové zejména, ekzém, později inhalační alergie nebo astma). Je dostupných dost léků, které lze brát i při těhotenství, názor, že těhotná nesmí brát antihistaminika, je překonaný. Krizové období pro vývoj imunity plodu je mezi 17. a 24. týdnem těhotenství, to bys měla brát léky určitě.

monika2606
21. dec 2011

@luthien.k NO ja mám zatiaľ ako náhradu zodac ale nemám pocit že by mi nejako pomáhal a iné lieky mi nechcú predpísať, ale asi tam zájdem potom ale asi už až po sviatkoch, veru sa to ani mne nezdá...stále len kýcham nos mám totalne upchatý stále, kašel ma chytá..no hrôza už ma to nebaví

luthien.k
22. dec 2011

@monika2606 může se jich víc, třeba Xyzal....

sirell
22. dec 2011

@monika2606 ja mam tiez zodac a do nosa nasofan, mne to zabera. vyskusaj homeopatika, mne pomohli na zaciatku tehu, ked som nemohla brat ziadne lieky . treba sa ist poradit do homeo lekarne a vybrat vhodne homeopatikum podla priznakov

monika2606
22. dec 2011

@luthien.k
@sirell
ďakujem pekne za rady....vyskúšam..to už čo je keď tu na koníkovi mi viac poradíte ako doktorka...tá mi poradila morskú vodu do nosa a hotovo..to mi vôbec nepomáha...viac ma neriešila iba že to musím vydržať...no a ešte ten zodac ale to tiež neni bohvie čo...ešte raz veľmi pekne ďakujem

romca13
22. dec 2011

@sirell
@monika2606 já mám na astma symbicort, ten se může v těhu,,, na alergii sprej rhinocort, předtím jsem měla Nasofan,ale v těhu mi ho vyměnili za rhinocort a léky Claritine,, ale ty moc nebo spíš vůbec neberu, bo jsem zjistila, že je mi stejně s nimi jako bez nich, takže jsme se domluvili, že si je vezmu pouze při potížích,,,, jinak je pravda,co tu holky píšou, že těhulka by rozhodně měla být stabilizována léky,,, pokud to tak není, tak i ten pro ten plod to není dobrý,,, rozhodně je lepší být ok s léky než se dusit bez léků,,,,

monika2606
22. dec 2011

@romca13 ale tú sú asi všetko lieky na predpis nie? a asi od alergologičky či? lebo ja chodím len ku krčnej a tá mi nič nechce predpísať...a na alergologii asi tiež nie lebo mne všetky testy vychádzajú negatívne...len bohužiaš to tak nevyzerá že by som nebola alergická...takto zdravý človek nevyzerá

romca13
22. dec 2011

@monika2606 jj, je to vše na předpis,,,, já taky nemohla několik let dýchat, chodila jsem všude možně na plicním a já nevím kde,, až jsem se dostala k báječné alergoložce v Brně a ta mi diagnostikovala astma,,, a to po několka testech,,, hodně jich bylo negativních a prokázalo se to až zátěžovým testem,,,od té doby beru léky a dýchá se mi mnohem lépe,,je to fakt úleva

monika2606
22. dec 2011

@romca13 ja už týždeň rozmýšlam že asi zájdem za doktorkou nech ma niekam pošle len ani neviem či sa môžu robiť testy keď som tehotná....alebo keby mi aspoň dali tie lieky čo pred tým ale tie mi nechcú dať ☹ pred tým som mala len rubafin a avamis sprej do nosa

romca13
22. dec 2011

@monika2606 a to ti dávali na základě čeho, ty léky??

monika2606
22. dec 2011

@romca13 no na základe toho že som mala stále nos upchatý a keď som lieky prestala brať vždy sa mi to vrátilo a bolo zle...s liekami to bolo dobre tak mi ich potom stále predpisovala len mi ich vysadila na začiatku tehu...

romca13
22. dec 2011

@monika2606 hm, tak už tenkrát tě měli asi poslat na nějaké důkladnější vyšetření, já měla štěstí že jsem narazila na báječnou alergoložku, jinak bych se dusila asi doteď,,, je to hrozný, když si člověk musí hledat sám doktory :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre