Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

antalea
19. sep 2016

@29simi odporucam oznamit tehotenstvo az kym nedostanes tehotensku knizku. v prvom trimestri z vlastnej skusenosti neradim hovorit. ono ten prvy trimester je taky, kriticky, preto sa nevypisuje knizka v prvom. pretoze sa moze vselico stat, boze chran aby to nebol tvoj pripad. ale aby si nedopadla ako ja. u mna sa to zial prevalilo ze som tehotna, ale zial som aj neskor spontanne potratila. potom po nejakom case ma z prace vysachovali, akoze redukovali miesta. nikomu nie je po voli, drzat si tam zenu, ktora zjavne bude asi chciet zas otehotniet.. tak na to bacha. hlavne v prvom trimestri to moc nerozkrikovat. nejde ani o povercivost, skor o statistiku. pre mna bolo najhorsie potom riesit to okolie, ze bola som tehotna, odrazu nie som, a seci ta lutost a to.. uz tak ma zena sama so sebou co robit v takej situacii

29simi
25. sep 2016

Baby moje tak dnes má hospitalizovali dostala som horúčky zapchaty nos kašlem už zhruba 8 hod v kuse že mi nič nemôžu dať dokonca muž musel ísť domov po ventolin tečie mi infuzia 😷😟😢

timikaj1
26. sep 2016

@29simi jooj, nezávidím, ale radšej takto ,budeš pod dozorom, doma by si si nedala rady! Bude Ti lepšie, keď Ťa preliečia a " rozdýchajú", najmä aby bábenku bolo dobre🙂!Držím palce nech sa rýchlo vyliečiš a užívaš si tehotenstvo🙂!

antalea
26. sep 2016

@29simi drz sa ja som si pred mesiacom polezala 9 dni koli vysokemu tlaku, zlyhavajucej peceni a bakterialnej infekcii mocovych ciest a v pochve. nastastie dali ma tam dokopy. mala super spolubyvajuce a aj baby vedla boli super, tak sme sa vela nasmiali, mne tam bolo fajn, dali ma dokopy a som spoko doma. tak drz sa, neboj, a zelam skore uzdravenie. presne tak, lepsie aspon si pod dozorom aj koli babatku

29simi
26. sep 2016

No dali má samu na izbu aby som nikoho nenakazila keďže mám aj nádchu a horúčku dávajú mi Dithiaden keby som vedela že ho môžem

miskab
4. nov 2016

Ahojte kocky vcera som sa dozvedela ze som potratila ze mi klesa HCG tak kazdym dnom cakam menzes bola som cca 3-4 tyzden ale na zaciatku som mala tazky stupen zachvat astmy, a do toho som dostala bronchitidu priedusiek, tak som brala spreje aj beriem a musela som brat aj ventoline, dithiaden, antibiotika mylsite ze to mi dopomohlo k tomu ze som to potratila :/ dakujem

timikaj1
4. nov 2016

Nemyslím si, že by To bolo hl.príčinou , ja som bola obe tehotenstvá na sprejoch a pri druhom som brala 3krát atb a skončila som so záchvatom na JISke a obe detičky sú chvalabohu v poriadku...Lekári aj pri podozrení na tehotenstvo hľadajú možnosti takej liečby aby neublížili dieťatku...Je mi ľúto, že si prišla o dieťatko, prajem Ti všetko dobré...

antalea
4. nov 2016

@miskab pokial si potratila este na zaciatku tehotenstva, tak to nebolo koli sprejom, ale zjavne sa babatko nevyvijalo spravne, malo asi geneticke vady nezlucitelne so zivotom a tak to priroda vyriesila takto. mne sa to stalo 3x. u mna zistili nakoniec vrodenu trombofiliu. teraz sa uz gulam pomaly do posledneho trimestra 🙂 a malinka je zatial ok. a to som lezala aj v nemocnici aj atb aj vsetko mozne, takze nezufaj. skus to znova, ono sa raz ta genetika sparuje spravne, je to statistika, raz ti to vyjde, nevesaj hlavu, poznam doverne co prezivas. ak mozes vyplac sa, nepotlacaj smutok, ale potom mysli na nove babo 🙂 pokial sa ti to stalo prvy krat nemusis ani cakat, mozes rovno skusit znovu 😉

miskab
4. nov 2016

@antalea ano stalo sa to prvy krat , to sme boli na umelom oplodneni, mam jedneho synceka, a teraz som otehotnela tiez na prvy krat len bohuzial toto sa stalo :(

miskab
4. nov 2016

@miskab bola som na sone a povedal mi doktor ze to tam mam skolabovane ten plod :(

miskab
4. nov 2016

@antalea bola som na sone a povedal mi doktor ze to tam mam skolabovane ten plod :(

antalea
5. nov 2016

@miskab tak to ma mrzi, co myslel tym skolabovane? ak sa smiem spytat, teraz ste boli na umelom, alebo vas prvy syncek bol umelym oplodnenim? prirodzene uz nemozte? lebo niektori preferuju ivf, aj ked im biologicky-lekarsky nic v prirodzenom oplodneni nebrani, to je ale skoda. umele oplodnenie nesie so sebou velku radu moznych komplikacii. pokial je ta moznost pocat prirodzene, urcite je to lepsie. ten isty nazor zdiela aj moja kamoska geneticka. pokial teda nemate objektivne dovody, preco to nemoze ist prirodzene

miskab
5. nov 2016

@antalea Ahoj Mi mame prveho synceka z umeho a podarilo sa na prvy krat. Snazili sme sa 5 rokov o babo a nic tak sme sa rozhodli ist na umele v roku 2011 a vyslo to, tentorok v juny sme chceli druhe babo tak som isla na KET a to nevyslo aj ked som s tym ratala ze to nevyjde lebo sme ich mali zmrazene skoro 5 rokov , tak sme isli do toho znova sice to vyslo ale skoncilo to zle, prva krv HCG 149 a druha krv mi HCG kleslo na 17, ale ja si myslim ze mi plod poskodila astma, v den vkladu som mala silny astmaticky zachvat , na pohotovosti som bola 3 X nikto mi nic nechcel dat sa bal kedze som povedala ze som bola na vklade, tak som cakala do rana a isla alergologovi, bolo to hrozne myslela som ze sa rana nedozijem musela som bit pri otvorenom okne do rana tak sa mi troska ulavilo, rano ma to chytilo zas ze som ani nevedela rozpravat. Tak na dalsi cyklus ideme na KET, dufam uz to dopadne dobre.

antalea
6. nov 2016

@miskab moze byt, ja som si jeden zabila asi sama, pretoze som po tom ako som mala pozitivny test, uzila omylom silny imunostimulant, a mam za to, ze embryo potom odumrelo, ze ho zabila moja imunita, netusila som totiz ze sa to brat nesmie. vtedy som mala anembryomolu.. tak drzim palce nabuduce vam to uz vyjde 😉

miskab
6. nov 2016

@antalea to i je luto co sa stalo aj vam. no dufam ze to vyjde zaciatkom decembra ideme na vklad tak dufam to vyjde 🙂 a nic sa uz nestane ...

antalea
7. nov 2016

@miskab drzim palce, urcite to dobre dopadne nebojte 🙂 tak ja uz som v 25. pozajtra v 26.tyzdni, tak snad uz to nejako dobojujeme tento krat s malou 🙂 a nic sa nebojte, v decembri budete mat vianocny darecek najkrajsi, a uz to vyjde, len si davajte na seba pozor, vela vitaminu C treba jest (najlepsi je ten praskovy z DM drogerie, postupne aj 1 cajovu lyzicku denne, tolko, kolko zvladnete bez hnacky)

icko13
31. dec 2018

@alfomilka prosim podrobnosti. Mne je nanic a nechcem lieky. Mám mometasone a nie je vhodný v tehu. Hľadám alternatívnu alebo homeopaticku liecbu

terezia1477
27. apr 2020

Baby co by ste mi poradili.. Mam astmu, alergie.. Všetko v podstate od narodenia. V detstve som uzivala kopu liekov aj byvala casto chora, ale viac menej som z toho vyrastla. Raz som mala zborsenie stavu ked sme si kupili donaceho milacika, prejavila sa alergia a zhorsila astma.inak len sem tam nieco aj to velmi mierne. Na jesen som bola chora, chytilo mi to priedusky obvodna ma poslala aj k alergologicke (liecim si na alergologii astmu) sa poradit. Byvala som predtym v inom meste a mavala kontroly len raz rocne a z liekov len sezonne ked bolo treba zodac. Ale kedze tato lekarka je 250km daleko, v chorobe som sa teda rozhodla uz ju zmenit a nasla lekarku tu blízko. Ta mi nasadila kortikosteroidy s tym, ze ich mam uzivat uz do konca zivota. Ja sa s tym teda absolutne nestotoznujem brat lieky ceky zivot ked problemy som nemala. Chceli by sme babatko tento rok a naozaj sa nechcem teraz dopovat takymi liekmi, ale ona mi tvrdi, ze budem musiet a aj pocas tehotenstva. Samozrejme keby mam problemy v tehotebstve hned tam idem a suhlasim s liekmi ale takto.. Neviem bojim sa ze to zbytocne uškodi babu. Aky je vas nazor?

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre