Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

takyna
18. aug 2008

Ahojte, Jaja ja tiež beriem Nasivin do nosa , ale len ten pre batolatá, skús podla mňa ti zaberie, trošku dlhšie trvá kým sa ti odblokuje dýchanie , ale zaberie, nie je taký zákerný ako normálny nasivin, schválila mi ho aj moja gynekologička, iné nosné kvaply vyslovene na alergiu mi nezaberajú, a ja som astmatik , alergik takže viem o čom je to 😖

takyna
18. aug 2008

a ešte odkaz pre Tinku, Ventoli na môže v tehotenstve na astmu je schválený aj odborníkmi

jaja257
18. aug 2008

vdaka baby, aspon som sa ukludnila, ze v tom nie som sama, lebo uz som sa zacala aj bat o malicke, ci mu tou nadchou a nasivinom neublizujem. Niekedy som mala pocit ze ho asi vykycham von ☹ alebo ze ho pri tom nejak rozpucim...... ☹ momentalne mam nos ako klaun, lebo cez vikend som si to teda riadne odskakala 😉

sirinka
18. aug 2008

jaja257 mno, kvitne akurat palina ☹ ja uz mam totalne suche sliznice, v noci sa mi neda spat...a uz dva tyzdne...nos totalne zapchaty, musime vydrzat, len do kedy....

katka.21
3. sep 2008

ahojte.
ja by som sa chcela spytat, ze či ste brali NASONEX a ze ci je ok?!mne ho predpisala doktorka ale nemam niaky dobry pocit z neho.neviem naco som alergicka ale strasne kycham a v noci mi tecu sople a tak ani nespim poriadne.

pata31
25. nov 2008

Ahojte, možno mi niekto poradí - chceli by sme babätko budúci rok, neviem, či nemám odložiť snažilkovanie až po lete, pretože mám alergiu na kvitnúce trávy a to v máji a júny musím brať lieky...keby som bol tehotná cez leto, tak sa bojím, čo by to spravilo bábätku....neviete ako to je s tými liekmi??? ďakujem 😎

mi2
25. nov 2008

Ahoj pata31 myslim, ze netreba odkladat snazilkovanie z dovodu alergie. Ak chcete bábo, netreba tomu ukladat dovody, aj ked opatrnost je na mieste, vidno, ze Ti na tom zalezi. Ja som alergicka aj astmaticka a alergiu mam aj na palinu, ktora rastie na jesen, ja som práve v 8 tyzdni tehotenstva, takze som otehotnela prave v "mojej sezone". Prvou cestou, ked som to zistila prostrednictvom testu, isla som k svojmu alergo-astmatologovi a oznamila mu radostnu skutocnost. Zmenil mi liecbu, ine alergicke lieky, iny inhalator a frcim, lebo je skupina liekov, ktore mozes uzivat, ale uistil ma, ze dietatku neuskodia, tak smelo do toho, dufam ze som Ta povzbudila.
Vela zdaru, stastia a lasky. 😉

pata31
25. nov 2008

jeej, tak dakujem, to si ma celkom potesila 😵 😵

ditka1
25. nov 2008

ahojte babulky pridavam skusenost,ja som velky alergik ale uz asi rok neberiem ziadne lieky a viete co mne je lepsie odvtedy-nemam potiaze ziadne len take male ja mam pocit,ze od tych liekov som bola mimo a stale zachvaty a nadcha teraz nic len ked kvitne vonku troska mam sople 😅 ,a odkedy som tehu to preslo uplne som v 27t a chystam sa po porode k alergologicke jej to povedat,ze co na to povie som zvedava.

mi2
25. nov 2008

No Ditka1, to je vraj normalne, ze v tehu ustupia symptomy, rozpravala som sa o tom s mojim lekarom, vysvetlil mi aj preco, vraj je vsetko zamerane na vyvin diatatka a alergicke i astmaticke prejavyustupia, tym padom byvaju zriedkave aj tazkosti s dychanim pri porode, ale vraj to potom o cas zas prepukne, torsku v tazsom stadiu, lebo to bolo tehotenstvom potlacane, tak sa neuponahlaj. Myslim, ze tieto infosky su košér, chodim 3x do mesiaca uz par rokov do sukromneho centra a lekari su vynikajuci.
Vela stastia 😉

ditka1
25. nov 2008

mi2dakujem za radu,pojdem teda aj skor asi k doktorke uvidim ale teraz urcite mi neda lieky ked si telo od liecby uz odviklo. 😒 no uvidime

mi2
26. nov 2008

Ahoj Ditka, nemas za co, asi bude dobre ked pojdes preventivne, aspon bude prichystana, ked Ti bude horsie a budes mat doma tie spravne lieky, ktore nebudu prekazat ani babike 🙂 Inak ja som bola aj u zubara a v tehu mame pravo na kontroly castejsie, lebo babo si berie vapnik a moze sa stat, ze sa budu zatazovat aj zubky, tak ma pekne kontroluje. Pa

vilocka
27. nov 2008

babulky, nematie niektora skusenosti s cistickou vzduchu? Uvazujeme, ze ju kupime, lebo moji svokrovci maju macku, na ktoru som ja alergicka, az tak, ze sa mi z nej robia astmaticke zachvaty a tazko sa mi dycha. Od zaciatku tehu som u nich nebola, ale aspon teraz na vianoce by sa patrilo. Byvaju daleko, takze budeme musiet u nich aj prespat. Desim sa toho, ze sa tam zacnem dusit 😨 . Takze aspon jednu izbu by som tym vycistila, aby som sa mohla v klude vyspat. Citala som, ze alergicky a astmaticky by sa mali vyhybat alergenom, ktore im nerobia dobre (lebo alergicke reakcie zvysuju nachylnost babenka na tie iste alergeny)...tak uvazujem, ci radsej nezostat doma.

clea333
27. nov 2008

Ahoj Vilocka, ja som tiez alergik, preto by som na tvojom mieste ostala radsej doma a neriskovala zbytocny stres a zachvat astmy 😉

katse
27. nov 2008

Ahoj Vilocka. Som alergicka a momentalne tiez v 20 tt.Asi pred rokom som sa nechala nahovorit na cisticku
vzduchu, ale mam taky pocit, ze to boli skor vyhodene peniaze.Mozno sme len natrafili na menej kvalitnu znacku.......

vilocka
28. nov 2008

uz sme tu cisticku objednali, pozerali sme na nete, ktora znacka je najucinnejsia. Uvidime. Katse aku mate vy? My sme objednali bionaire, ale cislo uz neviem. Este budem velmi rozmyslat, ci tam vobec pojdem. Vcera dokonca aj moj manzel uznal, ze by som asi radsej mala zostat doma. Ale bolo by mi to luto, ked su vianoce. Ale babenko je predsa doleziejsie 😵 .
Ked ju otestujem, dam vam vediet, ci stoji zato ju kupovat 😉 .

novinka
29. nov 2008

ahoj ditka, ja som tiez prestala brat lieky lebo moj doktor mi ich nechcel zmenit a byvalo mi z nich zle-vracanie, nevolnost, napinanie... a kupila som si knizku od doktora M.O.Bruknera - "Jak se zbavit alergie" a riadila som sa radami, pomohlo to!!! staci sa naucit spravne dychat, ako pise. mavala som zachvaty cca raz mesacne a teraz som nemala zachvat uz 2 roky! a to bez liekov 😎

tinkaaa
17. feb 2009

Ahojte baby ako tak pozerám,tak túto tému už dávno nikto nerozoberal,no dúfam i napriek tomu,že sa niekto ozvete.
Ja mám astmu bronchiale 2stupňa a mám strach z pôrodu.Najskôr doki hovoril,že urobí cisársky,no vidím na ňom,že by najradšej spontánne.No ja sa toho bojím,že sa zadusím.
Od začiatku tehu som sa mala celkom dobre,no už od 20tt fungujem len s liekmi a neviem si to ani predstaviť pri pôrode.Užívam berodual,a ak je horšie tak atrowent.
Teraz vo štvrtok idem na spirometriu a potom na poradňu,veľmi sa bojím,že budem mať spontánny pôrod
Máte niektorá za sebou rovnakú skúsenosť,ako ste to zvládli,rodili ste cisárskym? ☹

dudaka
17. feb 2009

Ahoj tinkaaa,
kedze som alergicka, astmaticka, aj mna tato tema zaujima.No zatial som len v 18tt a s doktorom som to este nerozoberala, aky porod je vhodnejsi.Tiez som pocula, ze pri astme je istejsia sekcia, no nepoznám nijaku zienku s nasim problemom, co ma porod za sebou.
Ja mám sezonnu alergiu na pele,takze aj astma sa prejavuje vacsinou len vtedy,ale ked beriem pravidelne lieky, tie priznaky su minimalne.Od septembra som uplne bez liekov,nemam ziadne problemy,ale uvidim,co bude na jar a v lete.
Skus sa este porozpravat s dokim,ze co v pripade,ked pri porode dostanes zachvat,ale neboj, urcite nas nenechaju zadusit sa.A co na to tvoj doktor, ku ktoremu chodis s astmou? Vraj odbornici na danu chorobu davaju odporucanie, ci treba sekciu.
Tak drzim palce a urcite sa neboj, ved musia vediet, co robia.
A napis, ako si dopadla.

alfomilka
17. feb 2009

ahojte baby
ja som mala kedysi viac ako 60 alergii a kazdym rokom sa pridavali dalsie a dalsie. Az som uz z uplneho zufalstva isla na seminar Radima Grebenicka, ako sa zbavit alergii. A funguje to!!!!!!!!
Za par minut sa zbavite hocijakej alergie. Je to tak jednoduche, ze ked som odtial nadsena prisla, manzel ma vysmial, ze je to blbost. Ale po par dnoch sa prestal smiat. A ja som konecne po par rokoch spraskala na obed pizzu a to som predtym nemohla ani molekulu muky alebo mlieka. haaaaa
Ak chcete, poslem navod.
Citim sa tam strasne slobodna a stastna, ze mam pocit, ze to musim kazdemu napisat. Trapime sa zbytocne a netreba uz brat ziadne hnusne lieky s vedlajsimi ucinkami.

dudaka
18. feb 2009

Jeej alfomilka,
to je super, o nicom takom som nepocula.Posli, prosim, ten navod.
To ti nezavidim, ze si nemohla nic take papat.To funguje tak, ked uz mas prejavy alergie?(svrbenie,soplenie,kychanie) Uplne ti to prestane?

tinkaaa
18. feb 2009

Ahoj dudaka,zajtra idem na alergologiu,tak uvidím,čo mi povie doktorka.No ako naschvál,keď idem na kontrolu tak mám dobré výsledky a len čo prídem domov,tak ledva dýcham.No neviem,ale určite dám vedieť,ako som dopadla
Škoda,že sa nám tu neozvala mamička s takýmto problémom,čo to už má za sebou 😖

alfomilka
18. feb 2009

Neviem, ci mas potravinove alergie, alebo alergie na pel. Ja som si najprv spisala zoznam toho, na co som alergicka. Treba si uvedomit, ake priznaky ma dana alergia u teba. A potrebujes na to pomocnika.
Ja to robim takto: Pohodlne si sadnem, nic nie je prekrizene. Kedze som mala potravinove alergie, predstavim si, ako si to jedlo krajam, ako si ho vkladam do ust, ako to zujem, jednoducho si to treba vediet predstavit, ako keby to bola skutocnost. A za par sekund ( niekedy par minut, zavisi od toho, ako som unavena, ako sa viem skoncentrovat) zacnem citit slabo tie iste priznaky, ako keby som to naozaj jedla. V tom momente dam znamenie a pomocnik sa ma dotkne a drzi (je to jedno, kam, mna manzel drzi za koleno, lebo sedi oproti mne). Medzitym si stale predstavujem ten alergen, ale len par sekund, nech to nezajde pridaleko.
Potom si dam kratku pauzu, idem sa napit, minutku dve pokecame o niecom inom. A vymyslim si, cim by som si mohla ten alergen nahradit. Napr. bola som alergicka na mrkvu a nahradila som si to kalerabom, lebo mne osobne je to podobnee, tiez chrumkave a sladke. Ale kazdemu je to NIECO PODOBNE ine. Tu na to musi kazdy prist sam. Lebo ak si to nahradis niecim, co je podobne niekomu inemu, nemusi to fungovat u teba.
Takze to nahradenie funguje tak: Zasa si sadnes, zatvoris oci a predstavis si, ze chrumes tu nahradu, chrumes, davas do ust, skratka predstavuje si to tak realne, ako sa len da. A hovoris si, ze ake je to super, ze to mozes beztrestne jest a jes to uz 30 minut a nic, hodinu a nic, 2 hodiny a nic a ked mas pocit, ze ti to ide, tak das znamenie a pomocnik ta chyti, ale POZOR, tentoraz na druhej strane, takze ak ti pri alergene drzal prave koleno, tak teraz lave koleno. A asi tak po minute ti chyti aj to prave koleno, cize reflex na alergen. Takze v tomto momente ti drzi obe kolena a ty si stale predstavujes nahradu (u mna ten kalerab). Staci mozno taka minuta (ja uz to viem intuitivne, kedy staci) , potom si uvedomis, ako sa ti dotykaju nohy zeme , cize si uvedomis, ze si TU a TERAZ a mozes otvorit oci. Ak to fungovalo, tak ked si po tejto terapii zasa predstavis povodny alergen, nemala by si mat uz alergicke priznaky. Ak nie si si ista, alebo priznaky stale mas, treba zasa zatvorit oci a najst si nejaku inu nahradu. Mne to vacsinou funguje na prvy raz, ale stalo sa aj, ze mi to neslo ani po tretej nahrade, lebo som musela najprv odstranit nejaku inu alergiu, nepytaj sa preco, neviem.
Cele to trva tak 3-5 minut. Mozno na prvy raz to pojde tazsie, lebo sa treba vediet skoncentrovat, ale kedze som mala viac ako 60 alergii, som uz \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"profik\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" a ide to niekedy aj za 1-2 minuty. Niekedy to nejde vobec, ked mam zly den, netreba to znasilnovat. Ak si unavena, nechaj to tak a zacni na dalsi den. A viac ako 3 alergie za sebou nerobim.
Kazdu alergiu na potraviny si musim robit zvlast.
Ak mas alergie na travy, velakrat si staci predstavit luku s roznymi travami a malo by sa to dat odstranit naraz. DOlezita je VIZUALNE prestavenie si luky, ako to vsetko vdychujes a tak.

takze v skratke:

1. vyvolanie si predstavami alergickej reakcie - dotyk na vyvolanie podmieneneho reflexu
2. oddych, nech alergicka reakcia zmizne
3. predstava niecoho podobneho, dolezity cas (1 hodina, 2 hod ..), dotyk2, potom dotyk 1, TU a TERAZ a hotovo
4. kontrola, predstava predchadzajuceho alergenu
5. hotovo

POZOR!!!
V den, ked si chces odstranit alergen, nesmies sa dostat do styku s alergenom (pred odstranovanim), ani nesmies brat ziadne antialergika.
V prvom pripade by nefungoval bod c 2 a 3
a v druhom pripade bod c 1

Ak ti to nepojde na prvy krat, nic si z toho nerob, treba mat na to klud a mozno trocha potrenovat predstavivost. Ale u vacsiny ludi to ide hned na prvy krat.

vela stastia

PS: Na to, aby to fungovalo, nie je vobec podstatne, ci tomu veris
len ta predstavivost
Napr u deti bod c 1 funguje uz za par sekund, nemaju ziadne zabrany, robia, co sa im povie a hotovo

berus222
8. apr 2009

ahojte. som v 35 tt. a zacala mi senna nadcha. viete mi poradit, ale lieky mozem brat? dakujeeem

smajli
9. apr 2009

ahoj berus,skus precitat riadky predtym,mozno nejake lieky najdes, ale najlepsie asi poradi alergolog. ak nepomozu tie homeopatika,podla toho ake to mas silne,tak iste chod za alergologom. Ja sa tiez chystam,mne je najhorsie v auguste a septembri,ale alergiu mam aj na ine pele a skoro na vsetky,uz ju zacinam pocitovat. Mozno skocim za doktorom o tyzden dva,aby som sa poradila. zatial som bez liekov,ale ked sa mi bude viacej zapchavat nos a tazko dychat,tak radsej zvollim liek,ako by babu mal chybat kyslik. Ked som nebola tehu,tak som lieky na alergiu zacala brat od toho aprila,podla pocasia. Uvidime,co ma caka teraz. Drzim palce a potom daj vediet :o) 🙂

berus222
9. apr 2009

smajli. v pondelok som bola. ma 2 tyzdne volno a ta, co za nu zaskakuje na chcela presvedcit, ze som prechladnuta.je to des.

kuko
24. apr 2009

ahojte, ja asi astmu a alergiu v tehotenstve mat nemozem (ako hovori nazov temy) - kedze som chlap 🙂 ale som (bol som) dlhorocny alergik a astmatik a tak sa chcem s Vami podelit o moju zaujimavu skusenost - ako som sa toho zbavil.

alergikom som sa stal cca v 23 rokoch. zistil som, ze mam velmi silnu alergiu po zjedeni jablka a potom uz prichadzali aj kazdorocne silne prejavy na jar - stipanie oci, nadcha, kaslanie ... a postupne som zacal hlavne na jar mavat problemy s dychanim. moj lekar to rychlo diagnostikoval a poslal ma na alergologiu. tam mi spravili tesy a potvrdili, ze som alergicky na brezu, a x dalsich veci. taktiez mi diagnostikovali astmu. a zacal som papat lieky a dychat prasky. raz ma vo velmi silnej sezone dokonca rozdychavali na pohotovosti. kedze sa mi velmi prieci napchavat sa liekami a dychat rozne prasky, zacal som patrat po alternative.

nahodou som sa dostal k jednemu ukrajinskemu lekarovi v bratislave, ktory mi ukazal niekolko dychovych cviceni, ktore mam robit. taktiez mi vysvetlil mi, ze je to najma spojene s obsahom CO2 v krvi. paradoxne ti, co sa u nich prejavuje astma a alergia maju malo CO2 (je to dlha teoria, ak by to niekoho zaujalo vysvetlim). dolezite vsak je, ze po pravidelnych cviceniach sa moje priznaky stratili a taktiez nemam teraz v silnej alergickej sezone ziadne alebo len velmi minimalne alergicke prejavy a to bez uzivania akychkolvek liekov.

kedze som clovek zvedavy, zacal som tuto teoriu hladat aj po internete a zistil som, ze je to vcelku znama metoda, ktoru vynasiel a rozvinul rusky lekar Buteyko. ak by vas to zaujalo odporucam popozerat niektore tieto linky:
http://en.wikipedia.org/wiki/Buteyko
http://www.buteyko.com/
http://www.buteyko.co.nz/buteyko/default.cfm

takze kto ma odvahu na vyzvu a chce skoncit tiez s astmou a alergiou a prestat do seba sypat lieky, tak skuste 😉

zuzba
26. máj 2009

ahojte kočky,
som alergička, na papiery to mám od minulého roka, keď mi lekárka zistila alergiu na všetko možné kvitnúce vonku. Keď mi alergologička predpísala prvé lieky Xyzal, bola som po nich stále hladná, druhé lieky Aerius som už ani nezačala brať pre istotu. zdalo sa mi, že kvapky Livostine mi bohato stačia. Pri kontrole mi zmenila lekárka lieky, keďže som jej oznámila, že by sme chceli bábo. Predpísala mi Luivac, ubezpečila ma, že neškodí dieťatku, ale že ak by som zistila, že som tehotná, mám jej okamžite zavolať. takže neviem, či je až taký neškodný !!! Alergia mi naplno prepuká v máji,to sme začiatkom mája začali pracovať na bábätku - zatiaľ neúspešne. A alergia tento týždeň prepukla naplno. Luivac bez dotknutia leží v nočnom stolíku a rozmýšľam po ňom siahnuť, lebo dnes som sa v robote doslova dusila a bojím sa aby som tak nepridusila prípadného mrňúska v sebe. Nemáte niekto skúsenosť s Luivacom? hlavne na začiatku tehotenstva? a čo Livostine sprej do nosa? ďakujem za radu 🙂 vaša nová alergo-snažilka 😉

monuska143
27. máj 2009

Ahoj zuzba,
Toto iste som mala aj ja s tymi liekmi. Sice som brala Telfast 180 a povedala mi to co tebe ze ked zistim ze som tehotna tak ich mam prestat brat a ist ku nej a da mi ine. S tym som samozrejme nesuhlasila a tak mi predpisala lieky ine - Zodac ktory sa moze dokonca aj pocas kojenia. A ten Livostin mi dala tiez ale vobec mi nepomaha tak berem homeopatika a nemusim ich ani kazdy den brat. Staci az ked citim nejake priznaky. Volaju sa Coryzalia. Mozu to aj tehotne a male deti.
A ja som najprv do nosa mala Flixonase ale ona mi ho zmenila na ten Livostin ktory mi je v podstate na nic.
No ten Flixonase mi aspon pomahal... A sprej som menila az potom ako som ostala tehotna. Nam to trvalo skoro rok tak vela zdaru!!! 🙂

smajli
27. máj 2009

ahojte tehulky a buduce tehulky,aj ja sa pridavam k tehu alrgickam... tiez sa tento tyzden uz zacalo u mna prejavovat viacej... a tiez mam alergiu na vsetko pelove na co sa len da...,ale najviac na palinu a ambroziu a najhorsie obdobie mam preto v auguste a septembri.... a lieky? k alergologovi som prestala chodit,ked som pred 10 rokmi,pretoze som mala pocit,ze si zo mna robi pokusneho kralika. Ked mi daval volajake lieky,tak mi nic nezaberalo,stale som sa vracala k osvedcenemu dithiadenu, a jeden rok ked mi robili imunizaciu na nejaky alergen,tak som mala ten rok najvacsiu alergiu zo vsetkych rokov a este vselijake kozne ekzemy na rukach aj okolo nosa (to okolo nosa mam doteraz a aj teraz ma to stekli....) tak im uz tak neverim...
Lenze som tehu ... a ani neviem,za akym alergologom mam ist,lebo co mam mu len povedat,ze som tehu,doteraz som ho nepotrebovala,ale teraz nech mi da take lieky,ktore babu neuskodia? .... takze neviem,co bude...,este dufam,ze to nejako zvladnem bez liekov,ale je to len otazka casu...
Skusim pozriet na ten Zodac...ale viem,ze predtym som oskusala hocico a nic ine nez dithiaden na noc polka mi nepomohlo...
tak uvidime co nas caka... tiez sa chystam oskusat aj tu Coryzaliu homeopatikum,Livostin mi kedysi tiez vobec nepomahal... do nosa neviem,co si budem davat...
tak bojujme:o) s tymi civilizacnymi alergiami...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre