Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

kwetinnka
28. máj 2009

Smajli mne predpisala alergologicka celý balik prvej pomoci..a mam tam zyrtec...tak mozno este ten by ti mohol pomoct

meliska
28. máj 2009

smajli: ja mam silnu alergiu s astmatickym ekvivalentom a v stredu idem k alergologicke, tak ti potom mozem napisat, co mi da... 😉

perla200
28. máj 2009

baby a môže sa alergia prejavovať suchou sliznicou a zahlienením hrdla? a bolavými očami?

kwetinnka
28. máj 2009

presne tak sa alergia prejavuje....tebe to este stale nepreslo??

perla200
28. máj 2009

nie kwetinka...a čo si mam na to dávať????? lebo ja mam pocit že mam nadchu, ale nemam tolko to nemôžem mať.....a dávam si čaj s medom a citronom....

meliska
28. máj 2009

perla: tak ten med urcite vynechaj... neodporuca sa... a uz vobec nie v obdobi, ked mas alergiu...

kwetinnka
28. máj 2009

med alergizuje to je pravda... a mas nieco na alergiu doma alebo nic?? lebo vela volnopredajných liekov nieje...ale mozno by ti pomohol sinupret..to byva na taketo zahlienene stavy..a ked nie kvapky skus morsku vodu...

perla200
28. máj 2009

kwetinka, lekárnička mi dala homeopatikum.....rhinalergia či čo.......

kwetinnka
28. máj 2009

a pomaha??

smajli
29. máj 2009

dakujem dievcata,meliska budem rada,ked mi das vediet,co dali tebe...
zatial som rada,ze sa fakt schladilo... uvidim,kolko este vydrzim bez zapchateho nosa...,zatial som ho mala zapchaty cez noc len raz,ked som bola den predtym cele poobedie vonku pri luke...,vtedy som si dala po jednej kvapke nasivinu,to zarucene pomaha,len ci sa v tehu moze...,svagrinka je lekarnicka,vravela,ze nasivin mozem,ale nieco na nete som nasla,co sa mi na nasivine nepacilo...,vraj netreba prekrocit odporucene davkovanie..,tak jedna kvapka sa snad moze...,
...najhlupejsie je to s tymi vymennymi listkami od obvodaka... ist k obvodakovi a nachytat volaco od pripadnych chorych v cakarni....

kwetinnka
29. máj 2009

tymi davkami je skor myslene...ze si to nedas 20 krat za den....a nebudes to brat v kuse 2 roky kaydy den,lebo su ludia ktorých spanok je yavislý od kvapiek do nosa..

zuzt
29. máj 2009

ahojte, ja som tiež astmatička aj alergička a navyše mám aj atopický ekzém, momentálne len na rukách. Keď som bola u alergologičky v 20 tt predpísala mi Pulmicort 100 a Ventolin. Pulmicort som začala brať až od 24 tt, musím ho užívať každý večer. Lekárka mi tvrdila, že bábetku neuškodí. Ale aj tak mám stále blbý pocit pri každom užití. Je tu niektorá z Vás, ktorá brala Pulmicort počas tehotenstva?

kwetinnka
29. máj 2009

ja to tiez beriem,a lepsie sa mi dycha...

jankaw
4. jún 2009

Ahoj zuzt ja beriem tiez Pulmicort 200 a ventolin. Zacala som to brat ked som bola v 4 mesiaci a mala som zapal priedusiek a len teraz pocas tehotenstva sa mi objavila astma, potom sa mi to zlepsilo a asi take dva mesiace som zase nemohla dychat tak som si davala Ventolin a bola som opat u plucnej a mam zase brat Pulmicort, 3 x denne po dva vdychy a postupne znizovat davky, teraz ho beriem 3 x denne po 1 vdych a asi ho budem brat az do porodu, lebo ked som ho vysadila tak sa mi zase zle dychalo...
A este mi zacala aj alergia, na to mam brat Claritine, ale tie neberiem lebo na pribalovom letaku je ze je to nevhodne pre tehotne a alergia ma az tak netrapi, sice mi stale tecie z nosa ale nejako to prezijem, lepsie ako keby maly nebol v poriadku...

weronikla
4. jún 2009

Ahojte, tak sa k Vam pridavam do klubu 🙂 Alergologicka mi predpisala Fenistil dvakrat denne, Ecobec sprej dvakrat denne, v priade potreby Ventolin a od druheho trimestra Zodac namiesto Fenistilu. A zajtra sa chystam k farmakologicke, ktora mi ma vysvetlit, ktore lieky ako skodia a neskodia, tak Vam dam vediet, co mi povedala.. Zatial zelam kludne dni 😉

jankaw
4. jún 2009

Ahoj weronikla a ty si mala problemy aj pred tym alebo len teraz ked si tehotna? Lebo ja som doteraz nemala ziadne alergie ani astmu az od kedy som otehotnela tak mi to zacalo, tak dufam ze ked porodim tak to skonci lebo neviem ci sa mozu tie vsetky lieky brat aj ked budem kojit...

wewe4
4. jún 2009

Baby, neužívate niektorá homeopatický liek Rhinallergy? To mi poradila lekarnička proti upchtému nosu a kýchaniu z alergie, tak som si to kúpila, ale píše sa tam, že by som to mala v tehotenstve konzultovať s doktorom...tak teraz neviem

zuzt
6. jún 2009

Ahoj jankaw, ja Pulmicort 100 beriem večer 1 vdych. Tiež si myslím, že to budem musieť brať až do pôrodu, lebo keď si ho nedám, ťažko sa mi dýcha. Ventolin vôbec neužívam, lebo mám z neho búšenie srdca po celý deň. A Claritine by som tiež neužívala, lebo aj po užití štvrťky tabletky ešte pred otehotnením som bola celý deň ospalá. Aj ja mám prejavy alergie, mám nádchu aj oči mi svrbia. Na nádchu používam sprej s obsahom morskej vody pre alergikov. A pomáha mi.

jankaw
6. jún 2009

Ja mam na nadchu tiez nejaky spray, zabudla som ako sa vola 🙂) a ten som pouzivala iba tyzden ked to bolo najhorsie, teraz mam tu nadchu celkom prijatelnu tak uz tych par tyzdnov vydrzim a dufam ze po porode vsetko zmizne 🙂)

weronikla
7. jún 2009

Ja som alergicka uz nejakych dvanast rokov, takze nielen pocas tehotenstva, ale zda sa mi, ze teraz je to horsie 😒
Farmakologicka mi vcera povedala, ze pocas prveho trrimestra by sa nemali uzivat ziadne lieky, avsak ak su silnejsie priznaky, tak bud sprej alebo kvapky do nosa. Avsak nie je zname ako to posobi na plod, ale nemalo by to posobit. A potom od druheho trimestra si mam davat bud Fenistil alebo Zodac, nie kombinovat. Toto mi bolo povedane, tak som teraz vysadila aj ten Fenistila snad to konca prveho trimestra bez nejakych vaznejsich komplikacii prezijem.

jankaw
7. jún 2009

Mne sa prejavila astma az v stvrtom mesiaci, spolu so zapalom priedusiek, na ten som brala antibiotika, doktorka povedala ze tym ze som uz neni v prvom trimestri tak mozem aj antibiotika aj vsetky tie lieky co mi predpisala na astmu. A ja byvam malo kedy chora a teraz ako naschval ked som tehotna tak sa na mna nalepia snad vsetky choroby 🙂)

meliska
8. jún 2009

ahojte,
smajli: moja lekarka je zatial PN, tak by som k nej mala ista az zajtra... dufam, ze uz tam bude, potom vam dam vediet, co mi predpisala... 🙂

smajli
8. jún 2009

budem rada meliska ked mi das vediet....

nina41
14. jún 2009

Ahojte aj ja sa k vam pridavam,mam takisto alergiu aj astmu,uživam Fenistil a teraz mi plucna už dala aj miflonid spej ,a takisto mam aj sprej Atrovent-ten som použila cez prve tri mesiace tehotenstva,nevedela som ,že som tehotna ,len dufam,že to malemu neubližilo.Ja idem mať 5 pôrod a tento mam mať cisarsky kvoli astme,aj vam už vraveli ako budete rodiť??

jankaw
15. jún 2009

Ja som mojmu dr. vravela ze od kedy som tehotna tak mam astmu, tak som cakala ze mi to zapise do tehotenskej knizky, aj spravu od plucnej a alergologicky som mu dala a ani si to neprecital... Uplne to odignoroval, tak ked zacnem chodit do poradne uz k porodnikovi tak este tam im to poviem...

smajli
19. jún 2009

ahojte tehulky,tak bola som na poradni u gynekologa,pytala som sa na moju alergiu, konkretne,ze ked mavam najvacsie problemy v july a augste po minule roky som bravala dithiaden polku na noc,ze co mi odporuci teraz,ci si mam pozhanat ine lieky vhodnejsie,abo mozem potom dithiaden,ked mi ho uz bude treba...,tak doky povedal,ze dithiaden kludne mozem,ze je to oskusany liek dlhy mi rokmi praxe,ze je bezpecny,ze v takych davkach si ho s kludom mozem davat. Tak mam svoj tento problem vyrieseny,tak som vam napisala pre info. Tak verim,ze to vsetci aj vy aj my zvladneme co najlepsie s co najmensim mnzostvom liekov,kiez by sa nam ta alergia tohto roku vyhla,alebo nech je co najslabsia :o) tak vela zdaru a drzte sa dievcata tehuly a buduce maminky:o)))) 🙂 🙂 🙂

monyz
20. jún 2009

Smajli, máš pravdu, aj ja mám alergiu a v pohode mi lekár dovolil Dithiaden, žiaden problém, beriem pred spaním 1/2. Nech je už toto alergické obdobie za nami :(

amisa
22. jún 2009

ahojte chcem sa spytat..mate niektora skusenosti v tehotestve s atopickym ekzemom.. po vysadeni liekov sa mi zacina objavovat a sirit..nepoznate nejake babske recepty co by pomohli v tehotenstve.. k moru sa chystame az v auguste. Asi zavolam lekarovy ale poprosila by som vas o nejaky babsky tip. Leta sa bojim to byva najhorsie.

zuzba
22. jún 2009

pre všetky upchaté nosy: takže Hoj - nosová masť (vazelína s eukalyptom), dávam si ju na noc na kraj dierok a dýcham ako laňka 🙂 uvidíme čo mi povie gyna, ale keďže som zo snažilky postúpila na tehulku v začiatkoch nechcem už muconasal ani vidieť. a táto masť je fakt bomba. dnes som si po robote doma zchrupla a drahý sa vytešoval, že som dýchala konečne nosom 🙂

jankaw
23. jún 2009

Ja od kedy mam tieto problemy tak v noci vraj chrapem ako pilinak 🙂) som nechcela muzovi verit ale minule som sa sama na to budila ze chrapem 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre