Astma a alergia v tehotenstve. Čo mám robiť?

nativa
10. apr 2007

ahojte kočky, mam pocit, ze sa to na mna nejak všetko sype. Prve tyzdne som bola 2 x chora (horúčky). Teraz som v 16tt a mam silne astmaticke zachvaty a alergiu. O vysokom tlaku ani nehovorim. Lekarka mi predpisala ventolin, xyzal. ´Bojim sa či neublízia babetko. Neviete mi poradit.

dostyna
12. mar 2011

@katarinajurikova diky za info,vyzkousim 🙂

katkaisrael
18. apr 2011

zaujimave, ako sa tu hadate kvoli reakcii na Rhinallergy, ked v pribalovom letaku ( a po konzultacii s alergologom) sa toto liecivo pocas tehotenstva vobec neodporuca....ja som ho brala pred tym ako som otehotnela a tiez mi nepomahal...

petkaaa
19. apr 2011

Ahojte,

nechcem tu vstupovat tusim do rozbehnutej vymeny nazorov, ale chcem Vas poprosit o radu. Som alergicka, a zo srandy hovorim, ze mensi okruh je povedat to, na co nie som alergicka 😀 Kedze som momentalne aj tehulka, tak nemozem brat ziadne lieky. A tu mam taky mensi problem, moja alergologicka mi predpisala Alerid, s tym ze po ukoncenom 12.tt sa moze bez problemov uzivat pri tazkostiach. Gynekolog ale povedal razne nie. Vratila som sa teda spät k alergologicke, ktora mi ich vsak nevymenila za nic ine. Vraj toto je jedine co by som mohla.
Samozrejme, ze som si nic nedala a robim hrdinu, ze zatnem zuby a vydrzim. Po dvoch tyzdnoch ma hrdinstvo opusta, lebo sa mi zle dycha, sustavne upchany nos, zachvaty kychania, uslzene svrbiace oci. Mam este jeden bonus, z ovocia mozem uz len pomarance. Po vsetkom ostatnom ma priserne svrbi cele vnutro, od jazyka cez krk az po usi. Dufam, ze nie som nejaky ojedinely ukaz a poradite mi. Zaujimali by ma najmä skusenosti s homeopatikami, konkretne Rhinallergy a ci su vobec aj nejake ocne kvapky, ktore by som mohla uzivat.
Dakujem za akukolvek radu.

elllla
19. apr 2011

@petkaaa ahoj, ja by som sa nenechala odbit tym, ze v tehu sa ziadne lieky nemozu... je mensie zlo brat lieky ako keby si mala trpiet ty aj babetko (napr kvoli nedostatku kyslika kvoli znizenej kapacite pluc)...
ja mam teraz sezonu brezy a beriem denne flonidan, inak by som skoncila s astmatickymi zachvatmi na inhalatoroch..
rovnako viem, ze tehulky beru aj zodac...

lucikan
19. apr 2011

@petkaaa ahoj, tiez som alergik a minuly rok som pocas svojej sezony bola tehu. Mne tehotenstvo alergiu zhorsilo, predtym som mala velmi miernu - par kychnuti a tri tyzdne mierne soplenie. Pocas tehu som ale skoncila pri takom kasli, ze by si si ma pomylila s tym najprefajcenejsim tuberakom. Bolo to hrozne. Takze aj ked som chcla hrat hrdinku, doktorka mi povedala, ze take silne kaslanie v tehu nie je dobre a dala mi lieky. Keby som si vsak ja pamatala ake, ze ano. Ako sprej do nosa bol Livostin, to si pamatam na isto. Potom som mala take tabletky, co su nejake uplne najobycajnejsie tabletky pri alergickej reakcii, nazov bol na D myslim. No a zial dostala som aj inhalator s obsahom kortikoidov. Pamatam ako som doma bola v strasnom strachu - mam ci nemam si to dat. Nakoniec som co to posurfovala a rozhodla ze si ho dam. Mala som to uzivat 20 dni, stacilo mi 10 aby ten kasol sa zmiernil an minimum a vtedy som s tym prestala.

kvetinka211
19. apr 2011

@petkaaa ahoj, to mas teda fakt tazke ... ja som mala stastie, ze sa mi v tehotenstve alergia paradoxne zlepsila .. skor teraz je to horsie, ked sa ciastocne vratila a lieky stale nemozem kvoli kojeniu. Asi by som mala byt stale tehotna 😉 Mne ale dost pomahaju probiotika, davam si probiofix a je to lepsie nez sezony bez probiotik, ked som aj brala lieky ... skus ich uzovat par tyzdnov, mozno pomozu aj tebe. Tie sa v tehotenstve mozu v pohode davat.

petkaaa
20. apr 2011

ahojte, dakujem Vam velmi pekne za nazory a rady. Od dnes som opät na liekoch, uz nebudem viac trapit ani seba, ani drobca v brusku. Po predoslej noci, ktora bola naozaj priserna, som si povedala dost, takto to dalej nejde. Tak pevne verim ze to pomoze 🙂

kvetinka211, vdaka za tip s probiotikami, urcite vyskusam 🙂

berus222
20. apr 2011

ahojte. ja som alergicka na brezu a uz mesiac a pol umieram. zda sa mi, ze som z tej nadchy prisla o cuch. moj alergolog povedal, ze to musim prezit a dal mi len levostin do nosa a aj ten s tym, ze len ked uz sa nebude dat vydrzat. ale ten vobec nezabera. uz som si dala parkrat zodac a trosku sa mi ulavilo, ale neberiem ho pravidelne (tak 5x som si ho dala). niektore baby aj v tehotenstve dalej beru lieky a nic sa nestane. ja uz smrkam krv. co si mam dat? ake tabletky su najmensie zlo?

maca_p
21. apr 2011

@katkaisrael no vidis a niektori atestovani lekarnici Rhinallergy odporucaju, a niektori budu dokonca presviedcat, ze neexistuje aby mal na tento liek clovek reakciu. co uz....

@berus222 tiez mam alergiu na brezu ☹

este som vam chcela povedat, ze ja beriem kortikoidne inhalatory cca 15 rokov, bola som 2x tehotna a teraz kojim, aj prve dieta som kojila, takze vsetko sa da, lekar vam vyberie taky liek, ktory nie je kontraindikaciou pre teho a kojenie. v ziadnom pripade netreba prerusit liecbu 😵 bola by to privelka zataz na organizmus.

ani20
22. máj 2011

Ahojte... mam pocit ze som tehotna, robila som si aj test,ale ten tvrdil opak, som alergička,ale posledny tyzden sa mi neprejavili ziadne priznaky alergie. Je mozne ze som tehotna a tym padom sa nieco zmenilo aj s imunitou??

veronika1417
26. máj 2011

Ahojte som alergicka a astmaticka hned ako som ostala tehotna alergolog mi vysadil vsetko co som brala. Cca po mesiaci som nemohla dychat a stale sa to zhorsovalo skoncila som v nemocnici ☹ bolo to hrozne. Lekari v nemocnici nechapavo krutili hlavami ako to moj lekar mohol urobit vraj lieky - inhalatory sa v tehotenstve mozu a pre astmaticku a dietatko je ovela nebezpecnejsie ked maju malo kyslika. Nastavili ma na Rathiopharm a Budesonidum a dychanie sa mi zlepsilo. Co sa tyka liekov tie som nebrala, zacala som s nimi az teraz v 15 tyzdni aj ked vraj sa mozu od 12teho tyzdna snazila som sa vydrzat. Na nete som nasla aj online poradnu kde ste priamo v kontakte bud s lekarmi alebo s magistrami lekarni a ked sa ich opytate na nejaky liek velmi ochotne poradia tak vsetko som sa s nimi radila aj ked moji lekari mi nieco odporucili. Je lepsie mat dvojnasobnu istotu. Uzivam Zyrtec ale moze sa aj Zodac je vela rovnakych liekov co maju rovnake zlozenie ako tieto lieky. Pri tehotenstve davaju radsej tieto starsie typy antihistaminik lebo maju s nimi najviac skusenosti vela alergiciek ich pocas tehotenstva bralo a deticky boli vporiadku. Firmy sa len chrania tym ze do navodu napisu ze nie je vhodne uzivat pocas tehotenstva, to zial najdete skoro na kazdom lieku a na tychto tiez. Takze trcim doma, malo vetram najlepsie po dazdi a cakam kym prejde najhorsia sezona ☹ aby som nemusela pouzit zachranne lieky a spreje ktore su silne a veru posobia aj na babatko ☹ ale zvladneme to! Drzte sa! 🙂

slavinka7534
27. máj 2011

ahojte, aj ja mam problem s atopickym ekzemom a alergiou. teraz som v 14 tt tehotenstva a najradsej by som ani nevychadzala z domu. ekzem sa mi neskutocne zhorsil, pali a svrbi ma cele telo, vyhadzana som vsade (hlavne na tvari, krku a rukach). kozna doktorka mi predpisala kvapky Fenistil, ale mam pocit, ze velmi nezaberaju. dva dni je dobre (najma cez vikend, ked som doma a nikam nechodim sa to zlepsi), ale akonahle zacnem chodit cez tyzden do prace, tak sa to zase zhorsi a ja sa len modlim, aby bol zase piatok. zrejme som este vyfasovala aj pelovu alergiu. tiez mi dala nejaku robenu mast, ktora hrozne smrdi, ale asi ta jedina trosku zabera. pouzivam tiez homeopaticku mast cicaderma a homeop. lieky Rhinallergy a Pollens (myslim). doktorka mi povedala, ze mam byt doma. no da sa to? vsak musim chodit do prace! uz som zufala, mam pocit, ze nic nepomaha, moj manzel to ma so mnou tazke, chudacik.
chcem sa preto opytat tehuliek, ktore mali alebo maju rovnaky problem ako ja, ci a kedy im to preslo, co pouzivali ony. alebo si to len odtrpeli (nieco take mi povedala kozna, ze uz to len pretrpiet)? dakujem pekne

noniqa
30. máj 2011

ahojte, ja mam aleriu a k tomu este aj chronicku zihlavku. Uz som to mala vsetko pod kontrolou, brala som iba Rupafin. Pred tyzdnom som zistila, ze som tehotna a musela som lieky vysadit. Vsetko bolo v poriadku, az cez vikend som zacala kychat a zacalo mi tiect z nosa a ako naschval zacala som mat aj prejavy zihlavky, mam skoro cele telo obsypane a strasne to svrbi a pali. ☹ Zijem v irsku a neviem si dat rady, tu su iny doktory ako na Slovensku. Zajtra mam ist k doktorke, tak som zvedava co mi povie. Neviete mi niekto poradit? Dakujem 😉

katkarv
30. máj 2011

@noniqa ja mam tiez chronicku zihlavku a ked som bola tehotna brala som na to zodac,aj teraz beriem.Mala som 2x missed abort ale vraj to nie od toho.

saeda
30. máj 2011

@noniqa ahoj, mne pocas tehu nasadila alergologicka Xyzal a Ventolin... beriem ho aj teraz pocas dojcenia ...

noniqa
30. máj 2011

katkarv a zodac si brala pocas celeho tehotenstva? ja som iba v 6tt a neublyzi to malemu v takom skorom stadiu tehotenstva, ked zacnem brat nejake lieky?

noniqa
30. máj 2011

@saeda a aj pomahaju lieky, alebo je to len taka slabia nahrada za bezne co si pouzivala?

katkarv
30. máj 2011

@noniqa brala som ho aj pred otehotnenim a v 9tom tyzdni mi prisli na to ze plodik odumrel v 6tt

noniqa
30. máj 2011

@katkarv a zodac si brala pocas celeho tehotenstva? ja som iba v 6tt a neublyzi to malemu v takom skorom stadiu tehotenstva, ked zacnem brat nejake lieky?

noniqa
30. máj 2011

@katkarv a nebolo to koli zodacu? to ma inak mrzi ☹

katkarv
30. máj 2011

@noniqa alergologicka vravela ze Zodac stym nic nema ze ho bezne beru tehotne.Ked ja bez neho vydrzim max 1den a potom ma svrbi cele telo

saeda
30. máj 2011

@noniqa nie je to len nahrada, mne pomahaju... v pribalovom letaku je, ze ich pouzivanie musi odporucit len lekar a su tiez len na predpis... ale moja alergologicka povedala, ze patria k tym cistym liekom ...

noniqa
30. máj 2011

@katkarv a neskusala si zmenit ine lieky? nieco mozno ako homeopatikum? Ja som dnes uplne hotova, som cela vyhadzana a svetko ma pali, dufam, ze mi zajtra nejako pomoze doktorka, len nemam velmi skusenosti tu s irskymi doktormi

noniqa
30. máj 2011

@saeda tak to je dobre, doktor uz hadam musi vediet co predpise, ja som volala mojej alergologicke na slovensko a mne povedala, ze je najlepsie to vydrzat, ale to nejde ☹

katkarv
30. máj 2011

@noniqa neverim ze nejake homeopatikum na to zaberie.Ja som predtym brala Cezeru ale zmenila som to na zodac lebo sme planovali babo a o Cezer asi tolko nevedie ci skodi v tehu.A ako dlho mas zihlavku?ja od 9/2008

noniqa
30. máj 2011

@katkarv ja ju mam najviac rok, v januari som bola v nemocnici a nezistili mi pricinu, ale zabrali lieky co som predtym brala tak sa mi to uplne stratilo a od februara som nemala ani fliacik a teraz sa mi to vratilo a som z toho dost hotova, bojim sa aby to nejak neuskodilo malemu...

katkarv
30. máj 2011

@noniqa uplne ta chapem.Mne sa to nestratilo,ja ked dva dni nevezmem tabletku tak by som sa asi zblazdnila.

veronika1417
30. máj 2011

@noniqa ahoj ja som alergicka a musim brat lieky aj ked som tehotna vydrzala som to do 15teho tyzdna a uz frcim na Zyrtecu ☹ ine mi neostava. Alergia ma skoro ... 😖 odporucili mi ho v nemocnici kde som lezala a aj alergolog z Ba a dokonca som si to overovala aj na online poradni co sa tyka liekov. Je to strasi liek s ktorym maju skusenosti a vela mamiciek ich pocas tehotenstva bralo lebo museli aj ked v navode je ze v tehotenstve neuzivat. Obsahuje latku cetirizin ktora by nemala ublizit babatku jedine ked zacnes kojit treba to zmenit lebo prechadza do mlieka. Mne velmi dobre zabera a pomaha mi.

veronika1417
30. máj 2011

@saeda ahoj ja mam tiez Ventolin ale iba ako zachranny a velmi sa ho bojim pouzit lebo ma vystrihali ze len v nutnom pripade lebo posobi aj na babatko ☹ ked mi bolo dost zle este v nemocnici tak doktorka mi nakazala dva streky ked som si dala skoro som z koze vyletela normalne ma ,,mrle zrali" taky pocit som mala ze vyletim z koze, nervozita, nepokoj a buchalo mi srdce. teraz ked mi aj je horsie tak radsej sa nenamaham a cakam kym to prejde ☹ je to hrozne ☹ cele dni som zatvorena doma a von nejdem ani za nic aby sa mi zbytocne nepohorsilo a nemusela som ho pouzit ale tak uz beriem aj lieky tak dufam ze to bude lepsie. Ty ho beries denne? Zvladas ho v pohode?

noniqa
30. máj 2011

@katkarv uz mam aj ja ten pocit, ze bez tabletky nevydrzim, je mi stale hrozne, ale zajtra budem mudrejsia, mozno mi daju aj nejake tabletky a hadam mi bude lepsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre