Bábu zistili na sone asymetrický tvar hlavy. Čo to znamená?

enuska2806
24. okt 2008

Ahojte,
v rodine cakame miminko momentalne je svagrina asi v 26 tt. a na sone jej malinkemu zistili asymetricky hlav hlavicky a zvacsene mozgove komory.Bola aj na odbere plodovej vody tak to dopadlo ok, ale lekar jej povedal, ze to nemusi znamenat nic ale aj poskodenie dietatka alebo ze moze aj zomriet pri porode, Prosim Vas stretol sa niekto s takym niecim? Sme z toho dost zufali,lebo uz v minulosti sa vyskytol podobny problem.

kingstonka
31. okt 2008

...tak s takym niecim som sa nestretla ale mne napr ultrazvuk ukazoval, ze hlavicka dietata zaostava o 4 tyzdne (ze je mensia oproti ostatnym castiam tela) aj som isla do inej nemocnice na iny ultrazvuk a rovnaky vysledok - bola som riadne vystrasena ale nakoniec vsetko bolo uplne vporiadku

- drzim prsty-nech vsetko dopadne dobre

akrima
1. nov 2008

O zväčšených mozgových komorách tu mala príspevok jedna mamička, nepamätám si ako sa volal... ale aj tak ho radsej netreba čitat ☹ bol smutný.... Osobne mam kamaratku, ktorej sa mal narodiť chlapcek s takouto diagnozou a je úplne v poriadku- ma 6 mesiacov.

jonatanka
1. nov 2008

ahoj enuska, mojmu malemu tiez zistili, to co babatku tvojej svagrinej, hlavu hore az tak strasne to nie je. moj chlapec ma hydrocephalus, zväcsene mozgove kanaliky, cely porod bol v pohode, ziadne komplikacie az na to ze som rodila o 6tyzdnov skor a dvojcatka. marek kvazi chore dieta je ovela sikovnejsi a bystrejsi ako jeho uplne zdrava sestra. su vsak rozne poruchy ktore sa mozu a nemusia prejavit, hlavu hore, kazde jedno babo je pre mamu to naj. nech je zdrave uplne alebo nie. drzim vam palce, hlavne nezufajte 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre