Bezproblémové tehotenstvo. Je to normálne?

claudinka
5. sep 2008

Ahojte. Mam absolutne bezproblemove tehotenstvo, keby som nemala brusko a necitila pohyby, tak absolutne ani neviem, ze cakam babatko 😝 ziadne behacky na zachod, ziadna nespavost, akurat mierne nechutenstvo k jedlu, co mi ale vyhovuje, lebo aspon tak vela nepriberiem 😀 😀 je to normalne?

claudinka
autor
5. sep 2008

liaah no o desat rok myslis? nebudes ciet skor? 😀

blovitc120 vsak ja viem, srandu si robim s tym odpalkovanim 😉 a mas aj nejake problemy, preco by si nemala mat dobry porod?

liaah
5. sep 2008

claudi, no mame uz jednu dva a pol rocnu, teraz druha zabka na ceste, a kedze by som im rada dala co najviac, tak tretie uz isto v dohladnej dobe neplanujeme, ale kedze mam len 24 rokov, tak aj za desat rokov je este cas 😀 😀 😀 😀 aj ked clovek mieni, pan boh meni, bohvie co bude zajtra, nieto o desat rokov 😉

claudinka
autor
5. sep 2008

liaah ja mam 20 rokov 😉 teda uz sa blizi 21-ka, na moj tp 😉 ale tiez sa chystam na dve deticky, najviac asi tri.. styri sa mi uz zda vela, ale zase ked bude na to dostatok financii a vsetko okolo toho, tak preco nie 😀 aj futbalove muzstvo kludne 🙂

liaah
5. sep 2008

claudi a to podla coho tam mas tie tri terminy? preco ti ich menia? podla velkosti babatka, ci?

claudinka
autor
5. sep 2008

liaah ja mam podla prveho uzv stanoveny na 17. 9. a odvtedy mi ho nemenili, ale v 20. tt bol o tyzden vacsi a teraz posledne dva uzv, v 30. tt a velke 3D bolo o 2 tyzdne vacsie.. tak uvidime, kedy vykukne 😀 super, ze cakas dalsie dievcatko, ja som velmi tuzila po dievcatku, ale sak druhe uz urcite bude 😀

junovka
5. sep 2008

Claudinka, a ja som mala prve tehu take ake mas ty a potom v druhom prisiel TEST mojej psychiky 😔

claudinka
autor
5. sep 2008

junovka to znie teda hrozivo 😠 😠 ale som s tym zmierena, ze mozno aj u mna to bude takisto.. ale zvladla si ho a to je hlavne 😝 😉

blovitc120
5. sep 2008

Claudi, najprv mi od 29tt hrozil predčasný a teraz sa obávam, že budem rodiť 2 dni. Keď čítam, že si na 4 cm... To máš polovicu roboty za sebou. Mňa trápili 6 týždňov v nemocnici, aby som sa nezačala otvárať a rodiť a teraz sa asi neotvorím nikdy. Krčok už nemám od 34tt, ale zavretá som stále. Kontrakcie mám už 10 týždňov, doteraz mi ho neotvorili, takže sa bojím, že ako to bude postupovať. Že sa vytrápim nejakých 24hod. a nakoniec pojdem aj tak sekciou.

claudinka
autor
6. sep 2008

blovitc tak to si mala teda riadne vesele.. 😒 a doky ti co povedal? ze ako to vyzera?

blovitc120
6. sep 2008

Že to môže byť hocikedy, lebo malá je hrozne nízko, ale stále zavreté ☹

maca793
6. sep 2008

ani ja som nemala pri Karolínke žiadne problémy. nevracala som, na WC som chodila tak ako keby som nebola tehu, chutilo mi normálne a jedla som aj menej. síce pribrala som skoro 20kg ale pôrodom som to zhodila a domov som išla so svojou váhou.

certica
6. sep 2008

claudinka, byt mladsia, tak sa dam aj na tretie casom 😉 , ale rodit v 40-tke s dvoma detmi na krku 😀 , na to sa necitim...

claudinka
autor
6. sep 2008

maca793 domov si isla so svojou vahou? to znie skvele.. to je ako mozne?

certica 😀 😀 sak si v najlepsom veku 😉

bershka
6. sep 2008

no baby, moje jediné pozitívum je asi tá pleť. som 15 tt a dnes ráno som vracala ako ešte nikdy. zle mi prestalo byť až po 19:00. zatiaľ som pribrala len 2 kg. možno to je málo, možno nie, ale som ako balón. inak stále ma bolí hlava. je to v druhom trimestri normálne?

amatula
6. sep 2008

caute...ja som pri prvom dlho vracala 😝 ,inak bolo vsetko super mohla som stat 24h na nohach az do chvile porodnych bolesti.ktore trvali 17hodim claudinka 🙂 a potom do bolo vesele 😒 😒 😒 az sme sa dopracovali k druhemu babatku

claudinka
autor
7. sep 2008

bershka u kazdej tehulky je normalne nieco ine 😀 takze sa pre istotu opytaj dokyho..

amatula to si ma teda potesila 😀 😀

buffinko
7. sep 2008

tak ja by som dala za bezproblemove tehu aj 2 roky zivota 😀 😀 😀 som v 37tt a vraciam kazdy den, stale je mi blbo, pridalo sa aj palenie zahy, 2x ma seklo v chrbte a doteraz boli, mala som hnusny zapal priedusiek pri ktorom som par noci ani nespala - a to doslova, chodila som ako matoha. od februara som v podstate zavreta v byte a odist mimo mesta je nedosiahnutelny ciel... keby bolo na mne idem rodit uz dnes. ale stavim sa, ze pri mojej smole budem este aj prenasat... a na druhe sa asi nikdy uz neodhodlam. takze gratulujem k bezproblemovemu tehotenstvu, kazdej take prajem. uzite si to a budte vdacne 😉 😉 😉

blovitc120
7. sep 2008

Buff, ja som tiež chcela 3 deti, ale keď si predstavím, že toto mám ešte 2x absolvovať a s malými deťmi doma, o ktoré sa mi možno nebude mať kto starať, tak s uspokojím aj s 2. Chcem mať veľkú rodinu, ale už nechcem byť tehotná, pre mňa to teda neplatí, že najkrajšie obdobie. Počkám, kým muži budú vedieť vynosiť deti 😀

claudinka
autor
7. sep 2008

blovitc 😀 😀

buffinko
7. sep 2008

blovitc 😀 - uz som muza tiez informovala, ze ak este dalsie babo, musi si ho vynosit sam... neviem si predstavit prezivat toto iste a starat sa este o dieta. cela rodina byva daleko, budeme na to s muzom sami. som nikdy nechcela jedinacika, ja mam len 1sestru mladsiu o 7 rokov, takze sme boli v podtate ako dvaja jedinacikovia a rozumieme si az teraz v dospelosti. ale som rada, ze ju mam.

no ale mozno, ze o 2-3 roky na vsetko zabudnem 😎 a pojdem do toho znova. a budem si nadavat, ze ci mi preskocilo...

fejusa
7. sep 2008

claudinka este si 2v 1? 🙂

claudinka
autor
7. sep 2008

fejusa no neverila by si, ale este staale sa nic nedeje 🙂 🙂

fejusa
7. sep 2008

hmmm,pekne sa ta malinky drzi 😀 .ta obdivujem

claudinka
autor
8. sep 2008

ja obdivujem maleho 😀 ale uz by som sa nehnevala, keby som isla.. lebo doma sa idem unudit k smrti 😒

fejusa
8. sep 2008

este si to vychutnaj.ja som den porodu bola nakontrole v nemocnici u dr.ktoreho som chcela pri porod a ten mi povedal ze som na 2,5cm otvore a hovori ze dnes sa stretneme a ja ho som ho vysmiala ze oiste dnes ma necakajte 😅 a ze par hodin som utekala spat a hned sa mala narodila 😀 tak potom sa on mne smial 🙂 obdivujem jak dlho sa drzite aj s malinkym

claudinka
autor
8. sep 2008

a nic sa nemoze malemu stat, ked som uz tak otvorena a nic sa nedeje, vsak? lebo muzik velice chcel, nech idem dnes pre istotu na kontrolu, ze co ked som uz viac otvorena a ani o tom neviem, ci sa nemoze nieco stat.. ale tak uvidime, pockam do stvrtka do poradne, co mi povie..

fejusa
8. sep 2008

pokialcitis pohyby tak to je ok🙂).

claudinka
autor
8. sep 2008

citim 😉 takze je vsetko v poriadku dufam.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre