Biochemické tehotenstvo. Čo to vlastne znamená?

syl80
13. sep 2009

Ahojte,
uz 2x som mala biochemicke tehotenstvo + 4x neuspesny KET.
Vie mi niekto povedat viac o biochemickom tehotenstve? Na nete som o tom vela nenasla.
Pri dalsom IVF rozmyslame nad predimplantacnou genetickou diagnostikou (PiGD).

lenka54321happy
1. nov 2014

@vika34
Ahoj! Tajze tebe sa na koniec podarilo! Super!!!

mkado
6. mar 2015

@vika34 ahoj, prosim Ta, ak nahodou ma zena biochem.tehotenstvo, ukonci sa to stale samo krvacanim? Alebo su aj pripady, kedy musi ist na kyret? Vdaka 😉

vika34
6. mar 2015

@mkado ak je to bioch.tehotenstvo de facto o tom ani nevieš,lebo začneš krvácať cca po 10 dňoch od vtedy čo máš dostať menzes a žena si myslí,že je to iba meškanie ,ak však si po ET alebo Ket ,určite budeš vedieť že si tehotná,ale HCG nerastie ako by malo a začneš krvácať.,ja som potratila veľa razy vždy v 7-9 tt a na kyrete som bola iba tri razy ,ostatné som sa vyčistila sama doma

majorosovalucia
18. jún 2015

ahojte, ja som mala minuly mesiac biochemicke tehotenstvo, v CAR to tak vyhodnotili,ale môj gynekolog to uzavrel ako celé negat, však ho teraz mením. Mne meškalo 14 dní,všetky príznaky som mala tehot, testy vyšli pozit,krv HCG mi stupalo,ale moj gynekolog mi to bral len 2x, na sono nic nebolo vidno. No takže to uzavrel že nie som tehot. Potom mi došla 25.5.2015 mrcha,ale poviem Vám toto som nezažila, také silné a bolesti som mala,nebola to normalna menzes, krvácala som 6 dni, čo normálne 4-5,ale všetko odišlo samovoľne. Keď som to ratala bola som v 4tt. Mrzí ma to trošku z toho pohľadu,lebo sa moj gynekolog postavil takto resp. nijako a este som to konzultovala so spolužiakom gynekologom,aspoň na diaľku a povedal,že k danej veci sa mal postaviť inak môj lekár. To sa mi stalo už dvakrát v roku 2007 a teraz znova. Začali sme hodiť do CAR, tak som zvedavá, trošku je môj prípad komplikovaný,ale snáď bude dobre. Prajem Vám všetko dobré.

vivera
6. aug 2015

@majorosovalucia ahoj, vidim, ze nakoniec sa vam to podarilo. Gratulujem. Aj ti zistili pricinu?

majorosovalucia
6. aug 2015

@vivera ahoj ano hned dalsi cyklus som otehotnela.Zmenila som gynekologa,ten ma hned poslal na vsetky mozne vysetrenia,mam 4 mutacie v krvi..Picham si fraxiparin,takze sa prislo na pricinu.Zatial sme ok.dakujem.

cucoriedka95
14. feb 2017

Dobrý deň dneska som sa dozvedela že som mala biochemicky potrat kedy sa môžeme snažiť o ďalšie tehotenstvo ?

majorosovalucia
14. feb 2017

@cucoriedka95 ja som otehotnela dalsi cyklus to sa vraj stava.Treba ist na vysetrenia castokrat je pricina hematologicka alebo ina.Ja som mala 2krat biochem.tehu.

cucoriedka95
15. feb 2017

@majorosovalucia ..Mňa neposlala ma žiadne vyšetrenia povedala mi že to je.normálne že sa to občas stáva :(

majorosovalucia
16. feb 2017

@cucoriedka95 jednoducho mozes ist do centra asistovanej reprodukcie aj bez odporucania gynekologa.Tam spravia vsetky testy a preplati poistovna.Gynekolog tie testy robit nemoze a tam mne zistili po biochem.tehu pricinu a do spravy uviedli nutne vys.hematologom.Ked som sla pre vysledky do centra tak som uz vedela ze som tehu a hned lekarka to riesila.A aj gynekolog.uz na vysledkoch vysiel hematologicky problem.

bona_dea
8. jún 2017

Rada by som sa spýtala, či príznakom chemického tehotenstva môže byť príšerná únava a spavosť ešte pred vynechaním menštruácie (dokázala som zaspať takmer postojačky pri čakaní na bus), dva dni meškania menštruácie (nemešká mi vôbec, mám veľmi pravidelný cyklus), a pri následnej menštruácii neštandardne veľké kusy sliznice (?), až som cítila ako to zo mňa vychádza a v mojom prípade bolo aj krvácanie dosť silné, mám skôr slabšiu a kratšiu menštruáciu.
Možno si klepete na čelo, že je to hlúpa otázka, ale chodí mi to poslednú dobu hlavou....či som proste nebola náhodou tehotná a len to nevyšlo....
O mimino sa cielene nesnažíme, ale nerútili by sme sa z útesu ak by prišlo 😎

keit84
5. dec 2022

@bubulka722 držim palce ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre