Bolenie žlčníku v tehotenstve. Čo naň zaberá?

adkato
28. máj 2008

baby,prosim vas,nepoznate nejaky recept na bolenie zlcnika?asi od 8tt ma stale boli...bola som aj na sone,no lekar len potvrdil,ze je to bohuzial v tehotenstve dost caste,a je v poriadku...nie su nejake cajiky na to????alebo co ja viem co...viem,ze tabletky si nechcem dat ziadne ale... 😒 e este,vela ludi mi vravi,ze so zlcnikom byvaju problemy pri dievcatkach... 🙂 asi co si na tom pravdy bude,nie?dost kamosiek,ktore maju dievcatka tiez spominali tento problem,tie co mali chlapcov,tvrdia,ze mali,ale len ku koncu,ked uz maly bol natlaceny... 😀 ale takto skoro...neviem..aj mi na sone pred tyzdnom povedali,ze to vyzera na babiku,ze tam "nic netrci" 😀 i ked,moze ho mat schovaneho... 😅 😅 poradite mi prosim ohladom oboch otazociek tie ktore mate skusenosti? 😉

albireo
29. máj 2008

no zlcnikovy caj urcite existuje, skus sa spytat v lekarni,ci ho ako tehotna smies pit a ak ano, v akom mnozstve.sama "skusenosti" s bolestou zlcnika nemam, ak by som mala, spytala by som sa osetrujuceho gynekologa alebo praktika na nejaku zlcnikovu dietu. viem,ze slovo dieta posobi v tehotenstve nepatricne, ide len o to,ze mozno jes niektore potraviny ,co zlcnik drazdia....a on by ti mohol poradit co z jedalnicka vyhodit alebo naopak pridat.
drzim palce, nech sa to zlepsi

meusicka
29. máj 2008

adkato.. mala by si urcite z jedalnicka vyskrtnut jedla z kysnuteho cesta, tie su najhorsie na zlcnik. mne na bolesti pomaha matovy cajik, ale neviem ci sa smie pit pocas tehotenstva, na to sa musis spytat niekoho. joj a potom sem mozes pridat odpoved lebo i mna by to zaujimalo ked tak nad tym uvazujem. 😝

adkato
autor
29. máj 2008

jasne jasne,v pondelok pobeham vsetky lekarne v meste,a dam vediet,co som zistila...: 😉 ja to nechapem..tak zdravo ako sa stravujem...nic mastne,slane,tazke na stravenie,...same zdrave vecicky a kopu zeleninky...a kysnute cesto,to beeeee,vobec.. 😀

adkato
autor
29. máj 2008

...este som zabudla....myslim,ze zo stravy to nebude....ani nemusim nic spapat,staci,ked si sadnem za stol,tym padom som mierne skrcena a uz to zacne... 😠 najlepsie je,ked lezim,to mam "vsetko vnutri" ponatahovane... 🙂 znamy mi vravia,ze je to asi tym,ze male je ulozene nejak vpravo vyssie a tlaci na zlcnik.lebo ja som taka zirafka chuducka(176,54kg),a asi mam nejake male brusko alebo co a tlaciiii a tlaciiiiii... 😀

iffka2002
30. máj 2008

mne v druhom mesiaci zistili kamienky na zlcniku a varovali ma, ze sa mam pripravit na riadne bolesti pocas tehu.. paradoxne, pocas celych 9 mesiacov ma ani raz nezabolel, no poporode.. katastrofa, furt som n apohotovosti so zlcnikovou kolikou.. ak zjem takmer hocco- jogurt, chlieb, kolacik.. ach jaj. Mam take kvapky rowachol- ale nesmu sa brat pocas kojenia a asi ani pocas tehotenstva- no ja som si ich raz uz musela vziat (pocas kojenia), tie bolesti boli hrozne.. Pokial viem, ani caje na zlcnik by sa nemali v tehotenstve ani pri kojeni pit. Takze..zial to asi budes musiet vydrzat- alebo ist na pn-ku a lezat cely den..

bubi7
31. máj 2008

pomahaju pupavove listy

adkato
autor
31. máj 2008

pupavove listy?a to treba pripravit len za surova,ako salatik,vsak?

emjee
22. apr 2009

janka79 • Dnes o 10:27
ahojte,
najde sa nejaka mamicka, ktora mala problemy so zlcnikom pocas tehotenstva (zlcnikove kamene, zlcnikove koliky) ? ako prebiehalo tehotenstvo a vas porod s touto diagnozou?
mam tieto problemy, som v 27 tt a dost sa bojim toho, co bude dalej
vdaka za odpovede

vendulka
23. apr 2009

Ahojky, tak já jsem v těhotenství taky měla problémy se žlučníkem, byla jsem s tím i u mé mudr gynekoložky a ta mi jen řekla, že je to žáha a po duhé mi řekla, že čemu se divím, že jsem těhotná, že ej to normální a že se to porodem opět dá dohromady.Ale prdlajz, teď poslední dny trpím jak blázen.Dneska v noci naprosto luxusní žlučnikový záchvat ráno taky a to jsem už nevydržela a jela k mé mudr obvoďačce, ta mi dala injekci na zklidnění, kapky a léky na doma na uklidnění na bolesti,tak snad se to dá dohromady.taky mi napsala žádanku na vyšetření do nemocnice na chirurgii kdyby se to nelepšilo, musela bych na kapačky a na operaci a musel by se žlučník dát ven.Můžu říct, že v těhu se to dalo ustát, teď je to peklo.porod proti tomu byla procházka růžovou zahradou

vendulka
23. apr 2009

nechci strašit,ale je to tak, třeba u tebe to bude jiné,ale hlavně bych to nepodceňovala

katka1981
23. apr 2009

adkato, pozor na caje, lebo na niektorych je vyslovene zakaz pre tehotne. Ja by som skusila fenikel aj ten niekde pisali ze je nevhodny ale sestricka mi povedala ze ked sa dava malym detom, tak neublizi ani nam ani miminku. Ja pijem cele tehu feniklovy a detsky caj, su dobre na travenie, zlcnik ma sice nebolel ale vyskusala by som ich.

gudulo
23. apr 2009

ahojte,
ja som pri druhom tehu mala zlcnikove zachvaty a aj bolesti,
"naordinovali" mi zlcnikovu dietu a musim povedat ze to pomohlo, aj ked to trvalo dlhsie kym boli tie bolesti menej caste a slabe
takze z mojej skusenosti - ziadna zrnkova kava - iba neska s mliekom, ani zelenina a ovocie nie su vhodne vsetky druhy, napr. ja som mala silne bolesti po paprike
adkato, janka 79, skuste si najst co nie je vhodne pri bolesti zlcnika a vyhybat sa tymto potravinam
verim ze vam to prejde 🙂
inak ten moj je uz vonku - po porode som ho pestovala este 3 roky 🙂

janka79
26. apr 2009

teraz drzim prisnu dietu, asi mesac jem stale to iste dookola, lebo sa bojim skusat cosi nove, aj ked je to pri zlcnikovej diete dovolene, lebo uz nechcem zazivat tie bolesti...a nedalo sa mi vtedy vobec starat o maleho...a ako pre tehotnu mi bolo najhorsie prezivat velkonocny pondelok...tak som slintala nad tymi vsetkymi dobrotami ☹
a ked ste brali nejake lieky pocas tehotenstva neuskodilo to babatkam?...mam sice take, co by nemali skodit, ale predsa...a tiez, ze ked matka preziva bolest, tak jej telo vylucuje stresove hormony a posobi to na babatko...pozorujete nieco na nich?

gudulo
30. apr 2009

no s tou velkou nocou to ti nezavidim, ja som prvy zachvat mala prave na velkonocnu nedelu :(
a to som v podstate netusila o co ide 😒
ja som lieky nebrala ziadne a ani caje zlcnikove lebo som sa bala aby som neuskodila malemu.... takmer cele tehu som mala na ranajky suchare so syrom.... ale celkom sa dalo
no a podla toho co si telo "vypytalo" tak som aj zapajala jedla... aspon u mna to tak fungovalo - ked som mala na nieco chut, tak som si dala aj ked iba v malych davkach....

janka79
1. máj 2009

gudulo, no tak mne si telo pyta cokoladu 😀 ale tu nemozem...ked je najhorsie, tak si hovorim, ze dieta vecne hadam trvat nebude
potom si este mala pocas tehotenstva zachvaty?

gudulo
2. máj 2009

nemala som uz ziadne zachvaty, iba tie v zaciatku - 3 velmi silne behom 2 tyzdnov ☹
potom ma sem tam pobolieval zlcnik, ale nebolo to take hrozne a dalo sa to zvladnut, bolo to take upozornenie ze som to zasa s niecim trosku prehnala, ale uz to bolo bez zachvatov a to bolo pre mna dolezite 🙂
ja som napriklad cokoladu mavala vzdy ku kave (kavu nesladim, ale dam si k nej nieco sladke) ale vzdy iba jednu kocku cokolady
no a zlcnik mi vyberali 3 roky po porode

janka79
11. máj 2009

tak to si super vydrzala...mne by stacilo, keby vydrzim so zlcnikom este aspon rok po porode...o cokoladke len snivam...dodrzujem prisnu dietu, lebo sa mi zlcnik hlasi aj ked urobim nejaky pohyb co sa zlcniku nepaci...nastastie uz par tyzdnov som nemala zachvat
a po operacii ako dlho trvalo kym si mohla uz jest "normalne"?

zuzuuliik2
9. sep 2010

@janka79 ahoooj🙂 tak ja som v 24 tt a mam tiez bolesti pod pravym rebrovym oblukom, neviem si najst ulavovu polohu a bolesti zvyknem mat iba vtedy ked zjem nieco mastne, alebo jednoducho ke dna mna pride zravka🙂))) nic prijemne to nie je a zatial som to u gynekologicky neriesila ale na dalsej poradni jej to spomeniem, ale nemam ziadne ine tazkosti, ani teploty, ani nezvraciam,len ma hrozne pali zaha kazdy veecr...takze to moze byt aj tym.........mas aj ty taketo bolesti?????,dakujem za odpoved🙂)))a drz sa ak aj teba trapia tieto bolesti

zmrzlinka
16. máj 2012

Ahojky!Z pondelka na utorok som mala prvy zlcnikovy zachvat....skoncila som v nemocnici na infuziach a vcera rano ma pustili.....zlcnik ma stale boli....hlavne ked vstavam alebo si idem lahnut a pri kazdom prevaleni na bok.....neviete ako dlho ma to moze este boliet?

bulik30
17. okt 2012

@zmrzlinka prosím ta ako sa prejavuje ten zlcnikovy zachvat ? mna uz asi treti den pri hlbokom nadychu picha - boli na pravej strane pod rebrami - cetź den je to ok alev noci je to hruza - nemozem lezat lebo to boli a stale si musim najst neaku polohu , myslis ze je to zlcnik ??

zmrzlinka
17. okt 2012

@bulik30 myslim si,ze je to zlcnik.....a u doktora si nebola? Chce to dietu a mne pomohol tiez matovy caj .Drz sa.

bulik30
17. okt 2012

@zmrzlinka aku dietu ? dakujem 🙂

marcovka1
17. okt 2012

@bulik30 daj si suchare a detsku vyzivu to nam davali po operacii zlcnika 🙂 kazde rano 😀 tak to ti nezavim moja ☹ a vsetko si var na vode nic masne 🙂 🙂 ja som pila caj zemezlc je super horky 😝 ale vzdy pomohol,len neviem ci sa moze pit v tehu 😉

bulik30
17. okt 2012

@marcovka1 nemáš čo 🙂 Spravila som si razkovy caj , ten mozem ze ? a to cely den mam byt na sucharoch a ako dlho prosím ta ?

marcovka1
17. okt 2012

@bulik30 tak cely den zase nie to by si bola hladna 😉 mozes si dat pecivo,ale nie cerstve stale s prechadzajuceho dna take odstate 😀 no dieta je hnusna ja som tiez nevedela co mam jest ☹ polievky,len take vodove nam davali 😖 ked mas rada ryby a zemiaky ..take dietnejsie ako som ti pisala 😉

bulik30
17. okt 2012

@marcovka1 takze nic masne , mliecne vyrobky len nizkotucne a atd .. to je jedno len nech je to v poriadku 🙂 Dakujem za cas a rady si poklad .)

kimo
17. okt 2012

uff dievcata tie bolesti nezavidim. mne zacali bolesti zlcnika pri druhom tehu (dievcatko-ako to tu niekto pisal).sanitka ma par krat viezla na pohotovost, pri obrovskych boelstiach ze som nemohla ani dychat.nedali mi ako tehotnej na to nic, klasika dieta. do porodu som nejak pretrpela. ale potom jeden zachvat za druhym.hroza.nejedla som nic okrem stareho peciva a matoveho caju.aj z toho som mala zlcnikove zachvaty. kazda z vas , ktora uz raz mala zlcnikovy zachvat sa operacii nevyhne, je to len otazka casu. a tak to bolo aj u mna, dcera mala dva mesiace a mne prave vtedy vyoperovali zlcnik. v poslednej chvili, laparoskopicky. dalo sa to zvladnut, dokonca som malu ani neodstavila od kojenia, kojila som do jej 20mesiacov. 🙂 drzim vam vsetkym palce, nech tie bolesti cim skor prejdu.

jaaja111
6. mar 2013

Tiež mám bolesti, hlavne v noci a som v 8 mesiaci. Pečeňové testy sú v poriadku, takže to bude žlčník. Už som ho riešila pred pár rokmi(10r), ale neboli ani kamene ani piesok, skôr zhustnutá žlč zo stresu(čo je pravda, z pracovného stresu). Vtedy mi odporučil lekár ČIERNU REĎKOVKU, ale veľmi opatrne, lebo má čistiace účinky na žlčové cesty, tak aby nenastala kolika, v prípade kameňov ale pomalé rozpúšťanie, prípadné šetrné vyplavovanie piesku...Myslím, že mi to zabralo, nemala som problémy až do tehotenstva, tiež mi povedal, že anglické raňajky, nie sú na škodu, myslel tým praženicu so slaninkou, že tým sa žlčník trénuje a v Anglicku nemajú až taký výskyt žlčníkových kameňov...nezisťovala som, aký je výskyt týchto ochorení v Anglicku.... pila som aj čaje... teraz skúsim po troške znova reďkovku, tak uvidím...🙂

ajabaja
26. mar 2013

ahojte, pridavam sa ku skupinke trpiteliek 🙂

mne vyuporovali zlcnik v, ked som mala 16 rokov!
odvtedy vzasade ok, len ked som si uletela na nejakom segedine, alebo podobnej bombe, tak som to citila, ale neporovnatelna pohoda oproti zachvatom v mladosti. zachvat s ami vratil pri porode 1. dcery...

takze ani vlastne neviem,, co su ciste porodne bolesti. prvu a druhu dobu porodnu som pregrcsala a prehnackovala... potom sa mala narodila, ale mali sme obe teplotu, ale apgar mala 9, takze ok., nebojte sa!

aktualne som na rizikovom teh.. lezim uz takmer mesiac v nemocnici a mam vela liekov a vysoke davky. popri strese tu, strachu a aj strave sa mi postupne zacal vc asi v 32.tt ozyvat zlcnik. samozrejem mi nic nedali.... a asi ani nedaju. kym sa to da predychat a nenaskakuju kontrakcie... smola...
mam pocit, ze u mna sa to zhorsilo aj zmenou MAGNEZIA, ktore berie. kym som mala ciste, bolo to ok, akonahla S B6, ee, zle cely vecer , do rana, viac ako 12 hodin po uziti. takze bacha aj na to.

no a na bylinky obzvlast pozor. su silnejsie ako lieky a na kazdeho ucinkuju inak, zvlastv tehu. roznako ako olejceky jedle a podobne.

ivetka32
7. aug 2013

ahojte dievcata ja som v 10 tt a dnes po velmi dlhej dobe citim zlcnik vdaka mojej drahej mamke ktora mi dala papriku do jedla.tak som si davala pozor vsetko okik nejem papriku kapustu majonezu uhorkky zavarane ani nic take ako leco to je zabijak.mno a teraz ked som tehotna viem ze tabletky nemam brat.len mi toto vysvetlite doktor vam povie a to nic to nem problem ked mu spomeniete ze mate problemy s tym a kazda tehotna skoro ma vzdy tento problem ani to neriesia je to naozaj katastrofa.a som taka hladna ako pes.ale dieta dakedy dobra vzdy som pri nej dala za dva dni tri kilecka dole.da sa to ked lezite a ma vam kto podat nieco pod zub akurat uvazujem ci mam ist zajtra do prace ale asik nepojdem radsej vylezim.toto keby dakto vedel jak zrychlit ten prechod zlce ked je nahromadeny aby to preslo rychlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre