Bolenie žlčníku v tehotenstve. Čo naň zaberá?

adkato
28. máj 2008

baby,prosim vas,nepoznate nejaky recept na bolenie zlcnika?asi od 8tt ma stale boli...bola som aj na sone,no lekar len potvrdil,ze je to bohuzial v tehotenstve dost caste,a je v poriadku...nie su nejake cajiky na to????alebo co ja viem co...viem,ze tabletky si nechcem dat ziadne ale... 😒 e este,vela ludi mi vravi,ze so zlcnikom byvaju problemy pri dievcatkach... 🙂 asi co si na tom pravdy bude,nie?dost kamosiek,ktore maju dievcatka tiez spominali tento problem,tie co mali chlapcov,tvrdia,ze mali,ale len ku koncu,ked uz maly bol natlaceny... 😀 ale takto skoro...neviem..aj mi na sone pred tyzdnom povedali,ze to vyzera na babiku,ze tam "nic netrci" 😀 i ked,moze ho mat schovaneho... 😅 😅 poradite mi prosim ohladom oboch otazociek tie ktore mate skusenosti? 😉

dena989
6. sep 2013

Ahojte, ja mám tiež žlčníkové záchvaty (kamene nemám). Do 6. mesiaca teho. som zvracala každé ráno 3xžlč, neviem či tam sa vtedy niečo neudialo. Pred teho. som mohla papať čo som chcela a teraz, ked som tehotná a najviac hladná tak nemôžem 😀
Pomáha mi - NOSPA (gynekolog mi povedal že si mám dať dve a po dvoch hodinách dalšie dve, pozor znižuje tlak)
- mätový čaj ( nie moc silný)
- veľa nebublinkovej vody s citrónom
- paralen trošku zníži bolesť ale iba trošku
Pri žlčníkovom záchvate nebuďte samé, pretože vraj taká silná bolesť môže vyvolať aj pôrod, ale môžete dostať aj nejaký šok. Mne keď nezaberie NOspa do cca 4 hodín tak idem na pohotovosť, pretože gynekolog povedal že pre dieťa takéto silné bolesti matky sú stresujúce. Na pohotovosti mi dajú Buscopan, infuzku do žily a je mi faaaaajn 😀

sexidol6661
6. nov 2013

Ja som v 36 tt a uz druhy den lezim v nemicnici,prijímali ma zo strasnymi bolestami a až včera na ultrazvuku zistili že mám kamienok, beriem antibiotiká a musim piť veľa vody či sa kamienok nevyplavi, počula som že na žlčník je dobrý čaj z koreňa púpavy

nikolet_89
21. jan 2014

@adkato ahoj viem, ze tato tema je uz stara, ale mam pocit, ze mna boli zlcnik som asi v 4 tyzdni boli ma to v pravo za rovno pupka neviem ti to lepsie povedat aj teba to bolelo tam ?

tinuska256
20. mar 2016

Ahojte ja idem zajtra na ultrazvuk lebo asi pred 5 mesiacmi ma začala páliť žaha a v januári som mala prvý žlčníkovy záchvat. ....no tento mesiac som mala uz tri aj dnes v poslednej dobe je to čo raz horšie myslíte že môžem byť tehotná???? Som aj dosť pribrata co najlepšie pomáha pri bolesti žlčníka poradíte mi??

blableblu
1. apr 2019

@gudulo dobrý deň, viem ze je táto téma už strašne stará ale nič novšie som nenašla, mňa žlčník boli už mesiac to odtrasn epichanie niekedy tak boli že nemôžem ani na nohu pravú odstúpiť lebo mi to vyráža tlak do brucha na pravo hore, po ako dlhom čase vám ta dieťa zabrala a co ste také jedli

gudulo
3. apr 2019

@blableblu sama musis zistit, ktore potraviny dráždia žlčník u teba. Ja som to bez operácie zvládla viac ako 4 roky, teda cele tehotenstvo a následne aj materskú... operovana som bola az ked som pracovala... ale to uz som chcela ja riešiť, tak som šla na operáciu.

blableblu
3. apr 2019

@gudulo a aké konkrétne ťažkosti ste mali v tehotenstve mňa to strašne bolieva aj keď chodím keď sa zohynam pichanie neskuto ne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre