Bolesť a pálenie pod rebrami v tehotenstve. Máte s tým skúsenosť?

betusilinka
2. okt 2007

Ahojte všetky buduce mamičky. Som v 31 tyzdni tehotenstva a mám rizikové tehotenstvo. Krčok maternice mam skratení, teda iba 2,5 cm. Zatial je všetko ok a babatko sa ma skvele. Tomu teda pevne verim.
Asi pred dvoma tyzdnami ma začalo pobolievať občas pod hrudníkom alebo citim pálenie. Lekár tvrdí, že tým že je to chlapček a bruško sa mi teda taha viac von ako do šírky, že mi tlačí na hrudní kôš, ktorý sa trocha otvara. Máte s tým nejaké skusenosti?
Mam aj trocha strach či to nie je niečo važnejšie.
s pozdravom

listicka20
2. okt 2007

Ahoj betusilinko, čekám sice holčičku, ale taky mi jde břicho hodně dopředu. Od toho asi 30. týdne taky cítím tíhu těsně pod hrudním košem,nebo jeho v dolní části, nevím jak to popsat, je to takový tlak, trochu to, jak píšeš, pobolívá, ale myslím, že je to prostě jenom na žebra velká zátěž. Občas jsem si dávala při sezení mezi prsa a břicho polštářek, abych to ztlumila 😀 Teď už je to mnohem lepší, protože už se mi břicho posouvá dolů. Tak snad o nic vážného nejde, hodně zdraví tobě i mimískovi!

kristynaw
2. okt 2007

bet,ja to mam taky... mam malou zadkem dolu,hlavicka v zebrech na leve strane a pesticka na prave..obcas citim zvlastni bolest a presne jak rikas,paleni...
doktori rekli,ze je to normalni,ze je to prave to miminko,jak me boucha pestickou,nebo jak ma hlavicku v zebrech
ty svaly to taky muzou byt...

binki
3. okt 2007

jo a taky mi nějak tlačí na srdce, kolikrát mi úplně buší tak, že si říkám, jestli nedostanu infarkt, někdy je to síla
prý se stačí protahovat, aby se plíce a srdíčko mezi žebry uvolnily 😠
kromě toho mi ale vadí, že mi jako starému mlsounovi tlačí synek na žaludek, že nemám chuť na nic kromě vody 😖

listicka20
3. okt 2007

binki, to s tím žaludkem je přesný, já jsem asi od 30. do 35. týdne skoro nemohla jíst... Asi máme dělohy hodně nahoře. Mně už se teď teda pohla dolů, takže zase žeru habakuk 😉

binki
3. okt 2007

listicko20 - snad už půjde taky brzy dolů 🙄, manžel přiletí koncem týdne a mám slíbenou véču někde ňam, ňam

listicka20
3. okt 2007

jé, tak to si na ni udělej místo 🙂 ale neboj, už začínáš 9. měsíc, tak to už dolů půjde

bzunda
3. okt 2007

betusilinko, mám přesně stejné problémy jako ty, otlačená žebra a pálení, spíše na pravé straně. Už jsem se bála, jestli nemám nějaký zánět, ale díky tvému tématu jsem klidnější 😉 je fakt že mám bříško taky hodně dopředu, a protože miminka jsou ta dvě, asi nemají moc místa a sahají až k těm žebrům. Nějak to musíme vydržet 😉
Ale žaludek mám v pohodě, můžu jíst pořád pryč 😀

betka1
4. okt 2007

Tiez rada pocujem, ze v tom nie som sama.
Vcera som uz ani pri sporaku nevladala stat🙂 a musela som si sadnut ako ma bolelo pod rebrami na pravej strane. Ked sedim, tak je to vacsinou OK.
Ale ja som len v 29.tyzdni a nie som si ista, ci mi babo dociahne uz k rebram. A ani brucho mi nejak velmi netrci von. Kto vie cim to je. Nemoze tam byt nejaky vnutorny organ, do ktoreho babo tlaci?

binki
4. okt 2007

bzundo, přeju ti, aby ses mohla cpát, jak jsi zvyklá 🙂 mimis mne převezl, neměla jsem nevolnosti na začátku, tak si to vybírá teď a kazí mamince lukulské hody 😀
betka1: teda to bys mohla mít kluka, ti se prý tlačí až do krku, já mám naše dítě takhle vysoko tak od 32tt, tak to není tak velký rozdíl oproti 29...
jo a ps pro všechny: v noci byl tak naražený nahoru, že jsem se vzbudila tím, že se dusím

petusko
4. okt 2007

ahojte, mna tiez asi tak od siedmeho mesiaca strasne bolelo pod rebrom, uz neviem pod ktorym, ale bol to des, nemohla som ani sediet poriadne ani stat ani lezat. bola som s tym samozrejme aj u doktora a tiez mi povedal, ze to ma len babo tlaci, ze to nic nie je, musim vydrzat.

fenrirka
5. okt 2007

mna tiez bolelo pod pravym rebrom,uz som to mala 3krat,cela som sa spotila a bolo mi zle,no a na druhy krat mi zistili ze to je zlcnik, a ze mam kamene 😢 .To strasne boli ked ma to chyti.Naposledy vcera a to som jedla musli s mliekom a jogurt,tak neviem z coho to mohlo byt... ☹

betusilinka
autor
8. okt 2007

Ahojte všetky moje spriaznene duše, strašne som sa bála že som v tom sama a že sa moc kontrolujem. Tak som už kludnejšia. Ste moc zlaté a som Vám vďačná.
Fenrirka, petusko, binki, Betka1, Bzunda a všetky ostatné. 😉 😉 😉
Prajem Vám nech Vám to dopadne dobre a nech je všetko ok a hlavne nech su babatka zdravučke a v poriadku. S pozdravom Betusilinka 🙂 😉

zuzannas
8. okt 2007

jeej, tak v tom nie som sama...uff, mna uz tiez zopar dni boli tesne pod rebrami ako je pod nimi maly natlaceny 😀 , ani jest poriadne nemozem... ☹
nexce sa mu asi este ist nizsie, resp. von... 😉

kitty68
8. okt 2007

ahojte, teda nejsem tak daleko jako vy, ale ta bolest je masivni,cela prava pulka, nejvic v praci, kde sedim.

janab78
8. okt 2007

Me to taky boli na prave strane pod zebry, ale se zmenou pozice to ustupuje. Je to urcite od prcka a od delohy. 😉

lu777
9. okt 2007

holky, díky za tohlé téma.. a já si říkala, že asi blbnu, že je brzo ve 26.tt.. zatím to není nějak šílené, ale pálení pod pravým žebrem se střídá s intenzivním brněním, včera mě to poprvé probudilo v noci 😝 no jo, roste, roste, uličník jeden 😵 😵

lucyx
10. okt 2007

Ahoj tehuľky, chodím na toto fórum často, ale teraz som sa rozhodla zaregistrovať a pridať tiež do diskusie. Ja som v 28. tt a tiež cítim niekedy strašnú ťažobu na hrudníku. Raz som už mala pocit, že to bude infarkt, ale potom to našťastie prešlo. Dnes sa mi dýcha akokeby mi prechádzal po hrudníku valec. Aj vy máte skrátené dýchanie a len občas sa nadýchnete zhlboka? Zajtra idem k mojej doktorke, tak dúfam, že ma nejako povzbudí a že to nie nič hrozné. Tú bolasť mám pod pravým rebrom, krpec ma kope do jedného miesta, tak niekedy sedím v kancli vykrivená ako paragraf.
😝

betka1
10. okt 2007

lucyx, ta tazoba na hrudniku, co opisujes, sa mi zda, ze je nieco ine ako palenie pod rebrami. Ja to mavam uz asi druhy mesiac. Bola som s tym u ortopedicky, vraj to moze suvisiet s vyskocenym stavcom. Snazila sa ma trochu ponapravovat, ale velmi jej to neslo, kedze sa bala do mna poriadne zatlacit, ked som lezala na bruchu. Mne je ta bolest dost neprijemna, je to taky velmi silny tlak na hrudnu kost. Akoby mi niekto v hrudnom kosi nafukoval velku tvrdu loptu. Ale v dychani mi to nebrani. Prichadza to, ked sedim v blbej pohohe, spim alebo ked sa dlhsie nehybem.
Aj ty to mas tak? Ak prijdes na presnu pricinu, tak daj vediet.

nika251
10. okt 2007

Ahoj. Tiez to mam- tam kde sa rozchadzaju rebra.Ale mna to boli akoby mi dakto nozom rezal svaly. Takze to nie len pali ale sakramentsky boli. Takze to bude asi normalne. Viem ze to je od toho ze som mala, mam uzky hrudny kos a maternica aj s maly sa posuva hore. Najhorsie je to ked sa viac najem. Preto uz posledny tyzden malo jem a ked mam v sebe len trosku jedla je to celkom znesitelne. Bolieva ma to aj v noci - niekedy ked tuho zaspim a potom sa zobudim a chcem sa obratit mam pocit akoby mi tam dakto zatal noz a po chvilke ta tuhost prejde. 😖

zabka1003
10. okt 2007

Ahojte babulky, ja som v 28tt a tiež už to začínam cítiť v rebrách..
A k tomu ťažšiemu dýchaniu, mám tiež chvíľami ten pocit, že mam tlak na hrudníku, ale dýcha sa mi dobre..je to vraj záťaž na hrudník, všetko máme poposúvané, malo by to byť ok.

betka1
10. okt 2007

🙂 tak to vyzera, ze jedinym liekom na nase problemy je porod

lucyx
10. okt 2007

betka1, tiež som myslela aj chrbticu. Ja mám skoliózu, ale strašne dlho som s tým nebola u lekára, pretože som s tým nemala žiadne problémy. Myslím, že ma z jednej strany tlačí bábo a z druhej chrbtica. Ale čítala som, že v deviatom mesiaci bruško klesne a potom je to už lepšie. Tak nech je už december, resp. najlešie január. Vtedy už budem mať po pôrode a už si budem užívať s drobčekom zatiaľ nezisteného pohlavia.

Binki: Ja som mala tiež raz pocit akokeby som mala dostať infarkt. Najprv som skúšala ležať, ale nepomohlo, potom som vstala, trošku si povystierala chrbát a prestalo to. Dúfam, že sa to už nezopakuje a že pri pôrode sa mi to nestane. Lebo to by už potom mohol byť fakt infarkt.

Máme to ťažké my tehuľky, ale stojí to zato.
A chlapi by také niečo nevydržali, preto to musíme zvládať my ženy.

gabba
24. nov 2007

ahoj holky mám takovou bolest pod prsy něco jako křeč v noze a pak ta bolest kdterá přetrváva chytá mě to v noci i přes den a podle mě je to od zad přiskřiply nerv mi to připadá 😉

andrejka6262
29. apr 2008

Dobrý deň,..som v 35tt a mám strašnúú pálivú bolesť pod pravym rebrom, idem dnes k lekárke, nedá sa to vydržať, cez deň neviem sedieť v noci ležať,..ani na ľavom boku lebo ako mi padábrucho dole ťahá aj pravú stranu,...masírujem si pod rebrom chladivým gelom aby to štipalo a nie bolelo,...tak uvidím,...držte palce

minitrouble
30. apr 2008

andrejka6262 - no toto som mala presne aj ja - no a asi ta nepotesim do konca tehu mi to nepreslo 😒 - dokonca aj dodnes ma na tom mieste boli koza - mne to zacalo ale o mesiac skor ako tebe a som kvoli tomu ostala aj doma na PN lebo ta bolest bola fakt priserna...takze drzim palce nech to nemas take ako som mala ja 😉

janca704
30. apr 2008

Ahojte. To, co opisujete som zazivala aj ja. Sialene ma akoby palilo/bolelo pod rebrami na pravej strane. Lekar na to mrkol na uzv a povedal, ze mi babo tlaci na pecen hlavickou, preto ta bolest. Spat na pravej strane bolo nemozne, na lavej sa to nepacilo babatku, sediet trosicku zhrbena nehrozilo, niekedy ma tam sialene pichlo....Trpela som tym niekolko tyzdnov a zrazu to preslo. Podla lekara preto, ze sa babo otocilo hlavickou dolu 😉
Teraz uz tieto bolesti nemam, ale to miesto mam stale take akoby necitlive, resp. take nejake ine na dotyk, ako inde 😒

lenulin
1. máj 2008

no všechny popisujete tyhle potíže pod žebry,ale já je mám zase dole v podbřišku mně tlačí zas někde dole a někdy to dost bolí a teď jsem zjistila že nejvíc mu vadí jízda autem a to drncaní asi ho to drobka ještě víc tlačí dole a mě to dost bolí.no doufám že až to příjde a pojedem do porodky že ho nevyklepu 😀

iwuskaaa
1. máj 2008

Janca, presne takú bolesť akú opisuješ Ty, cítim aj ja 😒. Zatiaľ sa to dá vydržať, ale čím ďalej je to horšie 😖 . Najviac ma to chytá pri sedení, keď som zhrbená a potom už ani vystieranie nepomôže 😔.

felixko
1. máj 2008

ja poznám podobnú bolesť, a prežívala som ju i pred tehot. - je to silný tlak prichádzajúci od pravého rebra smerom hore ku krku. ako keby ste zle prehltli jablko a zakliesnilo sa vam v niekde ma medziceste. pred tehot.som užívala Helicid, kt. mal potom dlhodoby učinok, teraz sa mi bolesti znovu vratili.

anruna
27. júl 2008

Ahojte! Píšem po prebdenej noci, tiež ma trápi bolesť rebier pri každom pohybe, ale na ľavej strane. Mám pocit ako keby ma niekto poriadne zbil. Moje milované mimi (chlapček) je otočený dole hlávkou a na ľavej strane má chrbátik takže neviem čo tak veľmi ma môže bolieť. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre