Bolesť a pálenie pod rebrami v tehotenstve. Máte s tým skúsenosť?

betusilinka
2. okt 2007

Ahojte všetky buduce mamičky. Som v 31 tyzdni tehotenstva a mám rizikové tehotenstvo. Krčok maternice mam skratení, teda iba 2,5 cm. Zatial je všetko ok a babatko sa ma skvele. Tomu teda pevne verim.
Asi pred dvoma tyzdnami ma začalo pobolievať občas pod hrudníkom alebo citim pálenie. Lekár tvrdí, že tým že je to chlapček a bruško sa mi teda taha viac von ako do šírky, že mi tlačí na hrudní kôš, ktorý sa trocha otvara. Máte s tým nejaké skusenosti?
Mam aj trocha strach či to nie je niečo važnejšie.
s pozdravom

luna912
2. jan 2014

Ahojte budúce maminky..som veľmi rada že som prečítala všetko čo ste sem napísali nakoľko dnes po prvý krát pociťujem pálenie a bolesť pod rebrami pri silnom nadychu alebo sa prehadzovania v posteli..som v tridsiatom týždni a bála som sa že to môže byť infarkt alebo niečo iné..úplne mi odlahlo že niestom jediná a že teda je to asi normálne ..tak všetkým budúcim mamičkám prajem veľa síl a zdravia..

luna912
2. jan 2014

Ahojte budúce maminky..som veľmi rada že som prečítala všetko čo ste sem napísali nakoľko dnes po prvý krát pociťujem pálenie a bolesť pod rebrami pri silnom nadychu alebo sa prehadzovania v posteli..som v tridsiatom týždni a bála som sa že to môže byť infarkt alebo niečo iné..úplne mi odlahlo že niestom jediná a že teda je to asi normálne ..tak všetkým budúcim mamičkám prajem veľa síl a zdravia..

swiss2014
13. nov 2014

Ahojte.... ja mam zase bolesti pod lopatkami a aj na hrudi a tlaci my az do krku taky tlak ako keby ☹ az v usiach citim ako ma svrbia...je to normalne? Dakujem

xandra7
21. jan 2016

Ja som len v 22.tt, takze mi nanajvys nejde do hlavy, ze by bolest medzi rebrami sposoboval drobec, nakolko ho citim sa hybat uplne dole v lone, skor vlavo a bolest rebier mam na pravo hore pod prsom a niekedy aj zozadu, akoby pod pravou lopatkou...ja som to pripisovala ze mam asi nieco cviknute v chrbtici...ale tak zjavne to moze byt aj od tehotenstva.

nelllaaa
24. jún 2017

@xandra7 ahoj predne toto mam ja uz asi treti den palenie vpravo pod prsom. Ako si prosim vtedy dopadla ? Zistili ti nieco? Ja som v 22 tyzdni len

xandra7
29. jún 2017

@nelllaaa Ahoj, ja som s tym nebola u lekara...preslo to...bolo to iste z tehotenstva - ono sa telo celkovo trochu meni, tak tam asi nieco vystrelovalo. Asi len vydrzat treba. Vela stastia!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre