Bolesť bedrového kĺbu, zadku a niekedy aj celej nohy

lenushqa92
30. aug 2016

Ahojte, pár mesiacov po porode mi začali bolesti v oblasti bedroveho klbu a podbruska, pridalo sa k tomu aj praskanie v klbe a bolest zadku a niekedy aj celej nohy a krizov, niekedy pocitujem bolest alebo skor tlak v sedacom svale pri stolici. Bola som zatial len na gynde a všetko je OK. Nemate s tym niekto skusenost? Mam obrovský strach ci to nieje rakovina. Dakujem

darina1952
30. aug 2016

@lenushqa92 ahoj, takéto bolesti vylučujú gynekologické obtiaže. Skôr si myslím, že ide o problémy nervového charakteru - zablokovaný, pricviknutý nerv. Choď k svojej všeobecnej lekárke - vystaví ti výmenný lístok na neurológiu a prípadne aj ortopédiu kde ťa vyšetria. Asi by to chcelo lieky na úľavu od bolesti a uvoľnenie napätia vo svaloch/nervoch a potom trochu cvičenia - rehabilitácie.

puklica13
30. aug 2016

Smer neurolog...

kikikat
30. aug 2016

@lenushqa92 ahoj ja som začala mať také isté problémy po druhom pôrode trvajú dodnes uz tri roky,gynekologicka mi povedala že sa mi zasekol nejaký nerv pri pôrode,a moja všeobecná si myslí že to mám z detstva že vraj má zlé balili na široko,ale to je blbosť ved take nieco sa neprejaví až po 26 rokoch,cize nikto netuší čo mi je a ani ja to neviem,teraz to mam už lepšie len sa nemôžem veľmi namáhať a uz vobec byť zohnuta

ajko
30. aug 2016

ja som mala takéto príznaky pri cviknutom sedacom nerve..bolesť v bedre, polka zadku a "brnela" mi z toho celá noha. to som ale tehotná nebola, čiže som mohla brať lieky na uvoľnenie svalstva + rehabilitačná liečba - prešlo to za cca 1 mesiac..

lenushqa92
autor
30. aug 2016

Mne to trva uz par mesiacov ale tak ze ma to boli napr tyzden potom mesiac nic, potom ma to boli mesiac a zasa 2 mesiace nic a tak no neviem. Mam strasny strach, ledva ma dokopali na gyndu :/

bubula_007
30. aug 2016

@lenushqa92 mala som nieco podobne, a preslo to po par mesiacoch... Najskor zaseknuty nerv je to..

lenushqa92
autor
30. aug 2016

@bubula_007 aj ste bola u lekara?

bubula_007
30. aug 2016

@lenushqa92 nebola som, nejako sa to rozchodilo, ale trvalo to dlho. Moja sestra chodila na rehab.s rukou, a tam, ze stretavala zeny s tymto problemom, a to je vraj zaseknuty nerv v chrbtici ci co. Ja som aj cvicila, ale opatrne a tak sa to nejako spravilo..

lenushqa92
autor
30. aug 2016

@bubula_007 a citila str aj ten tlak pri stolici niekde v oblasti sedacieho svalu ci nie? Neviem ci to ma nieco spolocne s tym nervom alebo klbom :/

zaba22
23. dec 2020

@lenushqa92 ahoj,prosím ťa, prišla si na to,čo to bolo?

lenushqa92
autor
23. dec 2020

@zaba22 poškodený sakralny kĺb, po pôrode sa nevrátil kam sa mal. Dostala som 10 mezokainovych obstrekov a teraz to cítim už len sem tam, pri zmene počasia alebo počas menštruácie

zaba22
25. dec 2020

@lenushqa92 ďakujem krásne za odpoveď.

zaba22
25. dec 2020

@lenushqa92 ešte sa opýtam,ako ti to diagnostikovali?

lenushqa92
autor
27. dec 2020

@zaba22 poslali ma k ortopedovi, ten hneď na rontgen a tam to bolo krásne vidieť