Bolesť bruška a chrbta. Poraďte čo s tým?

silvikaa
8. nov 2007

Ahojte tehulky,

veľmi prosím o radu. Som v 24 tt a od rána ma dosť bolí celá pravá časť v krížovej oblasti chrbta a ťahá sa mi to až do pravej časti bruška. kríže ma bolievajú, ale toto je iné. je to taká ostrá bolesť. Stretli ste sa s tým, mám ísť k lekárovi? POraďte prosím.Dosť sa bojím. Ďakujem.

darka83
8. nov 2007

Ahoj, myslim, ze tam budes mat zaseknuty nejaky nerv. Asi by bolo dobre ist radsej k lekarovi alebo aspon na masaz, ak mas nejakeho spolahliveho masera, alebo mozno nejake cvicenie... a hlavne suche teplo. Neviem, ci to mozu aj tehulky ale existuju na to take naplasti, uz neviem ako sa volaju, skus sa spytat v lekarni, su take hrejive a fakt pomahaju 😉

marija
8. nov 2007

Silvikaa radsej utekaj k lekarovi, vies ako sa hovori, radsej tam dobehnut parkrat zbytocne ako raz neskoro... a tehulky sa nesmu masirovat v krizovej oblasti, to Ti povie kazdy maser, lebo masaz, trenie a teplo v tej oblasti moze uvolnit panvove svalstvo a vyvolat porod. Tak radsej utekaj k lekarovi a budes mat aspon istotu, ze je vsetko v poriadku. A on Ti urcite aj poradi co je na to to najlepsie.

siskatan
8. nov 2007

ahoj, tiez by som radsej isla k lekarovi, nech Ta pozrie... ja mavam dost ostru bolest v lavej slabine a zrejme to je nejaky nerv... a masaz sa naozaj neodporuca, aby Ti nejako neublizila... mna teda ako tehotnu ziaden maser nechcel masirovat, aby nahodou nepostlacal nejake body, ktore by mohli vyvolat porod...

katulka1
8. nov 2007

Ahoj, ja mam presne to isté do včera, je to dosť pálivá bolesť, mala som to aj pred tehu a vystrelovalo to až do stehna, bol to pricviknutý nerv, skús paralen od bolesti, a hlavne oddychuj, za niekoľko dní by to mohlo prestať.
Ak si nie si istá skoč lekárovi, a napíš čo Ti poradil, možno to pomôže aj nám a ukľudní nás to 😎

tribitka
8. nov 2007

ahoj silvika, ja som presne mala také isté bolesti ako ty.... no a vyklul sa z toho zaseknutý nerv v krížovej oblasti..... mne velmi pomohli lieky vitamínové Milgamma, Magne B6 a masť Flector Gel.... trpela som takmer 2 týždne, teraz je to už v pohode.... 😵

darka83
8. nov 2007

Flector sa volaju aj tie naplasti 😉
Nevedela som, ze tehulky maju masaze zakazane, som tehotna este len kratko 😨 a to len krize sa nesmu masirovat alebo vobec? Mna strasne bolieva krk a trapezy a chcela som ist s tym na masaz 😒

kisska
8. nov 2007

darka83, co som sa ja zatial docitala, tak masaz sa aj odporuca, ale naozaj len ak mas skuseneho masera, lebo je vela miest, ktorym sa musi vyhnut... Urcite su to krize a clenky (tym by sa mal vyhnut drahy, ked ti masiruje nozky 😉 ), viac by mala byt relaxacna nez napr. sportova (ci ako sa vola, ked ti uvolnuje svaly) a na riesenie problemov s bolestou. Skor asi pojde o pohodu, mozno opatrne aj nejaku aromu, kremik na kozticku a prijemnu hudbu. Podla mna by potom asi bezpecnejsia bola virivka, alebo ine jemne bublinkovanie. Samozrejme zase v spravnej teplote a aj ty by si mala byt uplne zdrava (krvny tlak, krce...). Inak sa priklanam k tomu, ze ked je bolest zrazu ina, lepsie je ist k doktorovi... A s liekmi od bolesti by som tiez bola opatrna...

hedunecka
8. nov 2007

ja som to mala tiez taku hroznu bodavu bolest v pravej krizovej casti ale mavala som to tak par krat za tyzden a to sa mi mala tlacila do zadu a rastla maternica dr.mi povedal ze to musim len vydrzat kym si mimi najde svoje miesto..a krize ma takisto dost bolievali!ono je to zataz pre to telo ja si myslim ze nemusis robit paniku lebo dr.ta aj tak odbije
no a po porode ma v kuse boleli neskutocne krize ledva som xodila a este aj teraz ma obcas zabolia

silvikaa
autor
10. nov 2007

Ahojte tehulky,prepáčte , že odpisujem tak neskoro....nakoniec som u toho lekára bola a mám mierny zápal v pravej obličke ( mala som krv v moči, tak ma poslal na urológiu). A ešte mi vravel, že pravá oblička sa mi nevyprázdňuje tak dobre ako ľavá, že mi troška zadržiava moč. Ale vraj sa to v tehotenstve stáva. Dal mi nejaké lieky ( nie ant. ) a o 2 týždne mám ísť na kontrolu. Do práce môžem chodiť, takže som rada. Ono to bol dosť taký záchvat, ma to na druhý deň už až tak nebolelo. Teraz sa prelievam čajmi a mám byť v teple a nenamáhať sa.

Ďakujem Vám všetkým za rady 🙂 mi to pomohlo, že mi má kto poradiť.

Prajem krásny víkend..🙂

katulka1
10. nov 2007

Silvika, super, ze Ti je lepšie, prajem rýchle uzdravenie. 🙂

kisska
18. nov 2007

Ahojte, prave sa mi dostalo do ruk "listopadove" cislo casopisu "maminka"uz na titulke je uputavka na "specialni masaz tehulek", odporucam, su tam zaujimave miesta a tahy pre nase polovicky, aby nas mohli masirkovat aj doma 😉
silvikaa - tiez prajem rychle uzdravenie 🙂

m615
23. nov 2007

Ahojte som tu nová.Som vo 4týždni a tiež ma pobolievaju vaječníky.Mám strach či je všetko v poriadku. 🙂

vavka33
23. nov 2007

Ja sice nie som tehulka,ale uz dva tyzdne ma neskutocne boli chrbat v krizovej oblasti na pravej strane.Bolest mi vystreluje do brucha a stehna,niekedy mi az pride zle od zaludka,co to tak boli.
Ale chcela som k tym naplastiam,urcite si ju nedavajte,ak ste tehulky,ja som si ju dala,strasne to palilo a v noci ma tak seklo v chrbte,ze som nemohla ani dychat a omdlela som.Hned som si to musela horko-tazko odlepit a rano bezat na injekciu na pohotovost.Vraj to mohlo byt aj s toho.Tak ak ste tehulky,radsej sa o tej naplasti poradte,myslim,ze by to mohlo uskodit,je to fakt silne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre