Bolesť hlavy v tehotenstve

zuzkaaaa
15. máj 2009

zakladám túto tému lebo som ju tu nikde nenašla, baby som v 35 týždni tehotenstva a už 2 deň mám neznesiteľné bolesti hlavy a pritom to z vysokého tlaku nemôže byť lebo ho mám teraz 135/69, lekár mi doporučil dať si paralen proti bolesti ale ani to nepomáha 😒
nemáte niektorá skúsenosti s rovnakým problémom?

slavkamesinova
3. mar 2011

@salilinka super my sme boli teraz na poradni a tak vyzera ze by to mal byt chlapcek a uz mame pre chlapceka meno Mirko 🙂 ...

janka198721
19. aug 2011

Dobrý deň,poradí rýchlo niekto???som pár dni pred termínom a už skoro týždeň ma bolí hlava a už je to neznesiteľné....týka sa to spánkov,temena ,čela a už aj zubov a ušííííí vie niekto pomôcť,ďakujem krásne

melonik7
19. aug 2011

paralen čípok (aj dva - ak veľmi bolí), vetrová mastička (polar bear - alebo iná) - namastiť spáky, čelo a na to mokrú vreckovku priložiť..vdychovať alpu alebo niečo vetrové, silné..a stláčať (niekto kto je po ruke) bod na ruke - medzi ukázovákom a palcom (je tam taký sval ktorý sa zatlačí) veľmi silno (žiadne hladkanie, tak aby si cítila bolesť v ruke)..prajem rýchle ustúpenie bolesti..poznám veľmi dobre :(

melonik7
19. aug 2011

@janka198721 paralen čípok (aj dva - ak veľmi bolí), vetrová mastička (polar bear - alebo iná) - namastiť spáky, čelo a na to mokrú vreckovku priložiť..vdychovať alpu alebo niečo vetrové, silné..a stláčať (niekto kto je po ruke) bod na ruke - medzi ukázovákom a palcom (je tam taký sval ktorý sa zatlačí) veľmi silno (žiadne hladkanie, tak aby si cítila bolesť v ruke)..prajem rýchle ustúpenie bolesti..poznám veľmi dobre :(

janka198721
19. aug 2011

dakujem veľmi krásne za radu..... 😉

ilonne
21. aug 2011

Ahojky, mám od noci migrénu jak blázen, už jsem i zvracela. Pomůže ještě paralen nebo už to mám nechat odeznít? Ještě jsem si žádný nevzala.

graceful9
21. aug 2011

ahojte, poraďte mi prosím vás niekto,,,keď m začne bolieť hlava, tak vždy 3 dni v kuse bez prestania,,,,to asi tak raz-dvakrát mesačne,,,som v 24 tt a na paralen som alergická,,,čo mám robiť?

ciaaa
22. okt 2011

ahojte.. mavam strasne bolesti hlavy (asi migreny) a ak si nedam tabletku od bolesti, tak hned zvraciam.. najhorsie je.. ze niekedy je uz tak neskoro.. ze ked si dam tabletku tak do pol hodky zvraciam a tabletka nezacne ani ucinkovat.. pri tychto bolestiach uzijem aj 3xnovalgin za den.. momentalne sa snazime s manzelom o nase prve babatko.. velmi sa bojim tych bolesti.. spominal sa tu paralen ci cephyl.. ake mnozstvo je povolene uzit v tehotenstve?

pincola
22. okt 2011

Holky co nejste těhotné. Mne pomáhájaí Indometacin čípky. Jsou na předpis. Opravdu nic jiného mi nezabralo. Taky všecko vyzvracím. Ale v těhotenství nevím. ☹ neznáte nějaké homeopatika? něco co se může v těhotenství?

zuszana
22. okt 2011

mňa dnes bolí príšerne hlava, uvidím ako bude zajtra skúsim sa z toho vyspať, môžem si dať paralen aj ked som len v 6tt ???

katyxq
22. okt 2011

@zuszana Paralen můžeš - pokud vím, tak bez porady s doktorem by se měl v dávce jen jeden a celkem max. 3 denně ... a to ne více než pár dnů dnů po sobě.
Popravdě řečeno, ten Paralen je dobrej tak akorát k tomu, abys relativně v klidu usnula a doufala, že se z té bolesti vyspíš.

zuszana
23. okt 2011

@katyxq ďakujem ti, dnes zatiaľ hlava nebolí tak dúfam, že ani nezačne 🙂

mrnka_sk
26. nov 2011

caute baby, ja sice neviem ci som tehotna, ale snazime sa..momentalne mam klasicky opat jednu z migren..mavam ju raz do mesiaca, bud v case ovulacie alebo neikolko dni po. Neurolog povedal ze je to hromonalna a ze asi v tehu prejde. Ale ja teraz neviem co mam robit. Uzivali ste nejake lieky pred otehotnenim? Kedze tehotenstvo sa da urcit az cca desat dni po ovulacii a neskor, myslite,ze v tejto faze mozu tabletky uskodit? Mne nepomahaju ziadne paracetamoly ani ibalginy..a zachvat mavam 24 az 36hodinovy☹ Najviac mi zabera liek s obashom ergotaminu. Neurolog ennasiel nic co by sa smelo pocas tehotenstva..citala som ze najlepsie je nebrat nic, ani pocas snazenia..ale ta bolest je neskutocna..No a kedze snaha o tehotenstvo zvacsa trva niekolko mesiacov, to pretrpenie je dost vycerpavajuce a neviem co je viac skodlive..ci tabletky alebo nepohoda a tym vplyv na potencialne uhniezdenie vajicka. Ak sa opakujem, tak sa ospravedlnujem..ale uz nevladzem tolko browsovat a citat. Vdaka!!

tanina724
28. nov 2011

Ja som mavala tiez hrozne bolesti hlavy.Trvali aj tyzden.Same silne lieky.Ked som zostala tehotna,prestalo to.Ked ma nahodou zacala,dala som si Panadol.Vtedy mi uplne stacil.Po porode sa mi to vratilo.Horsie to bolo s alergiou.V tehu.som vysadila lieky a cista hruuza.Este aj teraz.Kojim a nic nemozem.

nana80
30. nov 2011

baby poprosim o radu ja som tiež migrenička liečena na neurologii a chcem sa spytat čo je natom pravdy žeby ženy s tak častými migrenami nemali rodit normalne? že sa to neodporuča ja mam za sebou tri pôrody a po každom sa mi to len zhoršilo a teraz čakam dvojičky a záchvaty mam skoro 2x do mesiaca tak neviem ako ma nechaju rodiť .dakujem za odpovede

jarabica123
6. jan 2012

ahojte tehulky, mna tiez neuveritelne bolieva hlava, uz asi dva tyzdne v kuse, najma pri zmene polohy, ide mi ju roztrhat, Migreny som mavala aj ked som nebola tehu, a teraz v druhom trimestri ako keby znovu zacali, neviem ci mam nizky alebo vysoky tlak, musim asi behnut k dr, skusam aj kavu aj vela pit, ale nejak bez efektu. Mate niektora podobny problem??Ze vas hlava boli najma pri zmene polohy alebo najma rano?,Skusam Paralen, ale asi zbytocne, pretoze necitim ucinok:(

nicky007
6. jan 2012

@jarabica123 Ahoj. Aj ja mám tento problém. To isté čo Ty, hlavne ráno a pri zmene pohybu. Mala som to aj pred tehot. Ževrej z krčnej chrbtice. V tomto období sa to snažím pretrpieť, ale nie vždy sa to dá. Lekárka mi doporučila Magne B6. Možu to aj tehotné, je to vlastne na uvoľnenie svalstva. Aj toto sa snažím obmedziť, ale keď sa nedá, tak mi to "sposobí" úľavu. Je to dostupné, stojí okolo 7€. Toto je moja skúsenosť, nevnucujem Ti kúpu, ani nerobím reklamu. 🙂. Prajem Ti veľa zdravíčka, pa.

peggi
6. jan 2012

@jarabica123
@nicky007 Ahojte kočky.Ja mám tiež problém s bolesťami hlavy. Hlava ma sem-tam bolievala aj pred tehu,najmä pri zmene počasia,ale teraz ma bolí skoro stále a tiež aj pri zmene pohybu,keď sa zohnem alebo len predkloním,napr. k malému alebo idem vyberať riad z umývačky,ide mi hlavu roztrhnúť. Tiež mám problémy s krčnou chrbticou a ešte mám aj nízky tlak. Ja si žiadne lieky nedávam,snažím sa to pretrpieť. Držím palčeky. Pa

nicky007
6. jan 2012

Ahojte, ako vidím peggi, tak aj Vy budete júlový...tešíme, tešíme... 🙂 Veru, bolesť vie riadne znepríjemniť deň, náladu a iné...tiež nie som za branie liečiv, aj toto som si dala za celé obdobie asi iba 2x. Nešla by som napr. do Paralenu alebo Panadolu v tomto stave. Čítala som, že lieky, ktoré obsahujú paracetamol nie sú vhodné. Hmmm...aj tak beriem denne lieky, ktoré musím, samozrejme pod odborným dohľadom. Je mi to ľúto kvoli malinkému, lebo kvoli nim nebudem moct kojiť. Ale nejak som sa rozkecala...hihi. Snáď to bude všetko ok!!! Všetko dobré prajem!!!! Pa.

jarabica123
7. jan 2012

@nicky007 No ved za skusku nic nedam, a ked viem, ze to nema vplyv na babo a ma mi to pomoct preco nie, kupim a uvidim🙂 Dakujem za radu🙂)

nicky007
8. jan 2012

@jarabica123 Nie je zač. Držím palce.

adrika25
8. jan 2012

Tak čo je migréna som zistila až v tehotenstve, od druhého trimestra mi migréna chodila každé 4 dni. Nedalo sa ležať, spať celý deň zvracanie a raz som skončila až na pohotovosti. Mne nezabralo nič,žiadne rady a jedine čo som mohla bol paralen. Ale ten neúčinkoval vôbec. Behala som od jedného lekára k druhému, nakoniec mi zistili spazmy na chrbte. Jedine čo som mohla bolo magnézium.. Kúpila som si ten rozpustný vo vode. Migréna od vtedy došla asi 3 krát, radšej si zaklopem 🙂 Inak do vtedy som si nemyslela. že migréna môže byť taká potvora a tak bolieť ☹

peggi
8. jan 2012

Ahojte kočky. Tak ja mám dnes zasa jeden z tých "super" dní,hlava ma bolí od rána. Lieky si nechcem dať,tak trpím. Pojdem sa na chvíľku vyvetrať na dvor,možno mi čerstvý vzduch pomože.
@nicky007 To Magne B6,čo spomínaš,si užívala v akej forme? Ja som užívala šumivé magnézium,ale jedno obdobie mi ho aj pichali do žily kvoli inému problému.

nicky007
8. jan 2012

@peggi Je to v tabletkovej forme. Aj moja odborná lekárka mi poradila magnézium, ale bez príchutí. Jáj moja, je mi ľúto, že Ťa trápi stále bolesť, heš, heš... 🙂 Nedá sa Ti to nejako prespať???

peggi
8. jan 2012

@nicky007 Dúfam,že keď sa ráno zobudím,bude dobre. Dobrú nocku prajem všetkým. Pa

riami78
16. jan 2012

Aj mne pomáha magnézium, v 4. mesiaci mám migrény častejšie ako pred tehotenstvom.

sariky
16. jan 2012

já trpím na migreny nekdy od cca 10ti let a moc dobře vím, jak je to strašné. ovšem to pravé peklo jsem si prožila v prvním trimestru, kdy jsem měla snad ještě horší migrény než kdykoli před tím a tím, že jediné, co jsem si mohla vzít, je paralen, který ovšem vůbec nepomáhá (před těhotestvím jsem se ládovala kdečím - nikdy nice nepomohlo, ale aspoň tu příšernou bolest utlumilo a nedošla jsem do stavu zvracení). teď, ve druhém trimestru je to trochu klidnější - migrény nejsou tak časté a ne tak silné. uvidím, co bude dál. nejvíc se děsím, že budu mít migrénu při porodu :(

didiana333
16. jan 2012

@sariky no ked ťa čítam,akoby si o mne písala...inak,mne moja neur-lekárka vypísala doklad na sekciu....lebo tiež si neviem predstaviť,že ako by som to prežila,keby došla migrena na porod.... 😝 skus sa poradiť so svojím lekárom.....

didiana333
16. jan 2012

@nana80 komu chodíš neurologovi??? v Nitre?

sariky
16. jan 2012

@didiana333 to jsem nevedela, ze se to da zaridit takhle dopredu. ja ale k zadnemu neurologovi nechodim (kdysi jsem chodila, par let jsem se "lecila" ale protoze to stejne nikam nevedlo, tak jsem se na to vykaslala). jeste se poptam sveho gynekologa na moznosti. zatim mam cas, tak to muzu jeste nejak zaridit 🙂 btw fakt si nedovedu predstavit porod s migrenou (navic cekam dvojcatka, tak to bude jednou tak narocne...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre