Bolesť hlavy v tehotenstve

zuzkaaaa
15. máj 2009

zakladám túto tému lebo som ju tu nikde nenašla, baby som v 35 týždni tehotenstva a už 2 deň mám neznesiteľné bolesti hlavy a pritom to z vysokého tlaku nemôže byť lebo ho mám teraz 135/69, lekár mi doporučil dať si paralen proti bolesti ale ani to nepomáha 😒
nemáte niektorá skúsenosti s rovnakým problémom?

alcatko.j
15. máj 2009

Zuzi, poradne se zavodni, fakt hodne.A jeste si muzes vzit panadol.Lepsi je ten rozpustny, ucinkuje rychleji...
ja mela velmi silne migreny tak do pulky tehotenstvi a neurolozka spolecne s gynekolozkou mi dovolily Algifenove kapky.10 kapek. Ja jsem i sama hledala na netu, kde se nekde pise, ze se Algifen muze a nekde se pise, ze by se nemel. Ja ale verim mym lekarkam a taky dr.Koucky(kapacita a docela alternativni) na netu taky pise, ze neskodi, ojedinele. tak se drz a at je brzy lip🙂

luciauk
15. máj 2009

zuzka, ja to tiež poznám, bohužial. môžeš hocičo paracetamolové, teda paracetamol,paralen. môžeš až 1000mg 😉 a radšej nech ti zasa skontrolujú tlak. ja ho mám ale velmi nízky a bolesti hlavy strašne silné... 🙄

zuzkaaaa
autor
15. máj 2009

aj ja som myslela že to môže byť migréna, alebo aj z počasia, totiž včera sme mali 10 stupňov a dnes už 25 😅
diky za rady baby 😀

mata1
15. máj 2009

taky mě poslední dobou bolí hlava, jak tak čtu, tak nejsem sama. Zatím jsem, nic nebrala. Udělala jsem si slabé kafe s mlékem, ale ani to nepomáha ☹

zuzkaaaa
autor
15. máj 2009

mata tak ani mne to nepomáha ale ja asi aj málo pijem možno aj s toho alebo to blbé počasie, neviem..

perla200
15. máj 2009

ja si dávam homeopatikum cephyl....je velmi dobrý, ale nastastie ma to chytí raz do týždna.... 😔

saska73
15. máj 2009

zuzkaaaa a všetky ostatné trpiteľky. Migrénu som mala už v tehotenstve 3 razy - lekár mi dovolil len panadol ( paralen, paracetamol, všetko je to to isté) ale vôbec vôbec mi to nezabralo, tak si nedávam nič. Len ležím a spím, alpou si natriem čelo, krk a sluchy, dávam si pozor aby som stále pila čistú vodu (každú hodinu), nejem, len slané paličky, najradšej ti talianske tyčinky. Trvalo mi to raz 49 hodín, potom 28, naposledy 39 hodín.

jitie
15. máj 2009

mokrý hadr na čelo, tmu a hlavně ticho..i když je to spíš na lehčí bolesti hlavy, na migrénu to nezabere..

lenka_da
15. máj 2009

mna trapia migreny uz dobrych 20 rokov, fakt hrozne migreny 🙄 . Asi 2x na mna isla migrena aj v tehotenstve, strasne som sa bala liekov ale pomahalo mi uz pri prvych priznakoch poriadne zhlboka dychat na balkone (alebo dokoran otvorene okno), pit vela cistej vody, mentolova mast na spanky, celo a vdychovat ju. Samozrejme tmava, ticha miestnost, ako pise Jitie. Inac, v lekarni mi poradili homeopatika Cephyl, vraj sa mozu uzivat aj v tehotenstve ale uz si nepamatam, ci som ich v tehotenstve aj uzila alebo nie. Vzdy som tvrdila, ze homeopatika su blbost (nemala som s nimi dobre skusenosti, nezaberali mi) ale teraz, ked kojim, tak pri migrenach Cephyl uzivam a sama sa cudujem, ze zabera. 😵

jeudi
15. máj 2009

ahojky zuzanko ja mam ten stejny problem a mam ho uz od zacatku tehu a rozhodne se nechci cpat paralenama..taky nevim co stim ale kdyz uz mi nepomaha paralen tak si utahnu na hlavu satek pevne a jdu si lehnout..uz mi to ale leze krkem protoze jsem tohle nikdy nemela 😒

zuzkaaaa
autor
16. máj 2009

vidím baby, nie som sama s týmto problémom, ste zlaté že ste mi odpísali a poradili, včera sa to k večeru troška zlepšilo, pomohla mi kávička a dlhá prechádzka 😀

jeudi
16. máj 2009

zuzanko ja kdybych si nedala kazdy den dopoledne kavu tak mi hlava asi upadne ta mi take pomaha 😉

didiana333
16. máj 2009

Ja som sa už ráno zobudila s bolesťou hlavy...cely život mám migrény,ale počas tehostenstva som ešte žiadnu nemala.Máte sa super,ked si možete isť hocikedy lahnuť,ja som v praci,takže nič take nehrozí... ☹

beljanka
16. máj 2009

ahojte kočky som tu nová. aj mňa trápia občasné bolesti hlavy a najviac mi pomôže masáž krku a krčnej chrbtice. vyskúšajte. poproste drahého, nech vás večer trošku pomasíruje 🙂

jeudi
16. máj 2009

didi:znama ma take cely zivot migreny,a pres tehu ji uplne vymizely ..

didiana333
16. máj 2009

Ja som mala cely život take silne migreny,že som si od bolesti buchala hlavu do zarubne...to myslim važne,asi to znie smiešne ale je to tak...teraz počas tehu ma iba niekedy pobolieva hlava,ale myslim,že to bude tiež z tej krčnej chrbtice...takže drahy masiruje... 😀 A liekom sa snažím celkom vyhybať.

jeudi
16. máj 2009

to ja taky se snazim vyhnout lekum ale kdyz uz to jinak nejde tak si dam paralen a to hned kafe turka ..to urychli ucinek..obcas si vemu i ibalgin 😔

beljanka
16. máj 2009

didi, tak aspoň v tehotenstve máš na chvíľu pokoj od migrén 🙂
aspoň nejaká výhoda.
🙂

andrea142
16. máj 2009

ja som mávala pred a na začiatku tehotenstva silné bolesti hlavy až mi z toho bolo na vracanie. potom to našťastie prešlo. teraz sa mi to zase vrátilo. mávam to keď je náhla zmena počasia. pomáhal mi na to paralen a dlhý spánok. niekedy aj silná káva

beljanka
16. máj 2009

prvé mesiace som aj veru trpela silnými bolesťami,(vtedy som si vravela nikdy viac tehu 😖 ) no našťastie to prešlo. teraz ma to chytí len sem-tam a dá sa to nejako vydržať.

zuzkaaaa
autor
16. máj 2009

beljanka vidíš a ja to mám zas naopak, mne na začiatku tehu nič nebolo a teraz ku koncu mi je už všetko, ale to už nejak vydržím a potom keď už bude maličká na svete snáď už bude lepšie, ja som tieto bolesti mala od malička aj som bola vyšetrená na všetko možné a nanič neprišli potom som mala pár rokov klud a teraz znova 😅
tú masáž dnes vyskúšam poprosím vlastne skúsim ho nahovoriť 😀

beljanka
16. máj 2009

tak toho mojho veru tiež treba nahovárať aby ma pomasíroval-veľmi sa mu do toho nechce 😖
ale nemá na moju mamču. tá to vie najlepšie. ona tiež trpí migrénami, má to z chrbtice teda vie, kde to povolí.
možno to máš aj ty namáhanou chrbticou veď teraz ti trpí vlastne najviac.

zuzkaaaa
autor
16. máj 2009

tak vy to máte asi v rodine... u nás nikto len ja 😠 ale ty to už máš za chvíločku za sebou ja si ešte mesiac počkám

jaspina
16. máj 2009

Holky já sice nejsem zatím těhule, ale migrenička jo - a docela silně 😠 Taky dělám okrajově ve zdravotnictví.. Chtěla jsem vám jen napsat, jak některé uvádíte, že berete homeopat. Cephyl, tak opatrně - není to homeopatikum v pravém slova smyslu - základ je stejný jako např. Acylpirin, Aclcofin apod. a jen je tam pro zvýšení účinnosti přidáno asi 5? homeop. složek v minimálním množství. Ale je to lék s účinnou složkou kyseliny acetylsalic. Mrkněte na složení - a je tam i uvedeno užívání v těh. jen v závažných případech s dovolením lékaře.. Blbé je, že v těhu vám dovolí Paralen a Panadol, což pro mě by při migréně bylo jak lentilka.. Možná by se někdy mohli víc zabívat tím, jestli je horší hrozná bolest hlavy - pro těhulku i miminko, nebo 1 tabletka a pak by možná poradili něco lepšího a málo škodlivého..

dinduska
16. máj 2009

ahojte ja sa pridam
ja som tiez strasna migrenicka.pri prvom tehu som mala velke problemi stym.pichali mi injekcie na neurologii par krat som dostala novalgin a magnezium potom som brala magnezium tablety a niekolkokrat som zjedla aj ibalgin 😒
nieje to sranda a hlavne aby lieky neublizili babenku.ked tie sproste migreny same od seba neprestanu aspon u mna 😠 😠 som zvedava ako to bude teraz.zatial v pohode musim si zaklopat

popelka.miri
16. máj 2009

Asi se budu opakovat, ale mně pomohl obklad na hlavu z měkkého studené tvarohu 😀 ..Dávala jsem si ho na zapálená prsa při kojení, ale na migrénu mi taky docela bodl 😉

jeudi
16. máj 2009

popelko to jsem jeste nezkusila tvaroh na hlavu 😀 vim ,ze tvaroh vytahne zanet,ale na hlavu??to musim zkusit...a treba taky salatove okurky tak ta slupka z toho je super na plet a krasne to chladi 🙂

kivanka
16. máj 2009

Ahojte...migrena je naozaj nieco neprijemne...ja sa musim priznat, ze ju mam a dost casto...v prvom trimestri som neuzivala ziadne tabletky, ale teraz, ked ma to chyti, uz to nevydrzim a dam si Ibalgin, alebo Panadol...keby to vedel lekar, asi by sa hneval, pretoze ten mi doporucil iba Paralen, ale myslim, ze Paralen je dost slaby na migrenu. Tym nechcem nikoho nahovarat na lieky, ale cele hodiny trpiet a stresovat sa kvoli migrene tiez asi nebude pre dieta to najvhodnejsie...

jeudi
16. máj 2009

kivanka souhlasim s tebou jeden ibalgin te nezabije

zeleny_cajik
16. máj 2009

ahojte, pridavam sa, najma posledne dva tyzdne mam strasne bolesti hlavy, predtym som tym nejako netrela, iby vynimocne cez menzes. migreny som doteraz nepoznala. teraz ma s mensimi pretavkami boli hlava cely den, rezu oci, no hroza. paralen mi nezabera, na chvilku stlmi bolest (nie uplne) a po hodine sa zas vrati v plnej sile, tak to uz neskusam. masaz pomoze tiez na par hodin, potom je to spat. uvitam kazdu rad , skusim aj uhorky a tvaroh 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre