Bolesť kostrče v 8 týždni

tinushka13
15. apr 2012

Ahojte, .. baby prosím Vás, viete mi poradiť alebo máte niektorá tiež také bolesti kostrče? Ja som len v 8tt ale tak strašne ma boli kostrč už druhý deň, že ani chodiť nevladzem..ani sedieť.. až mi je od bolesti do plaču.. mám pocit akoby mi tá kosť chcela vyraziť napovrch.. :(( pomooooc ☹

adriana7
15. apr 2012

@tinushka13 , ja som to, žiaľ, zažila pri každom tehotenstve, podľa toho som vždy vedela, že som tehotná 😀 ...v detstve som mala úraz kostrče (nedorotovala som premet na kladine a namiesto dopadu na nohy som dopadla na tú nešťastnú kostrč)...a potom som mala problémy vôbec otehotnieť...po mnohých zbytočných lekárskych úkonoch mi jeden ortopéd povedal, že príčinou neplodnosti v ojedinelých prípadoch môže byť aj zlé postavenie kostrče a celkovo panvového dna. kostrč mi naprával 3x a potom som otehotnela...trpela som, ale viac by som asi trpela, keby som nemohla mať deti...problémy prešli v druhom trimestri...držkaj sa, ak by to bolo neznesiteľné, daj si napísať u lekára rehabilitácie, ja som brala banky, elektroliečbu, parafín, uľaví sa ti 😵

tinushka13
autor
15. apr 2012

@adriana7 Aduska a aku si mala bolesť? Ja ked sa pozriem na kosrč, mam to tam cečrvené ako zapálené a ešte aj ranu.. neviem, oležaniny to nebudú nemaj z čoho.. netuším, na dotyk bolestivé. Natieram si to kalcovou maťou aspoň teraz a ráno utekám k lekárke, veď to sa nedá vydržať. A bolelo ťa to takto skoro? Mňa pred tým stršne bolela panva.. klby.. takneviem či to nejako súvisí.. :/ aaach tja by som asi potrebovala mať lekára doma.. nonstop 24 denne 😅

adriana7
15. apr 2012

@tinushka13 , ja som to mala tiež také zdurené, akoby napuchnuté, ale ranu som nemala. každopádne ráno choď, len teda moc od toho neočakávaj, ja som sa vždy smiala, keď sa lekári len poškrabkávali za uchom a vraveli, nooo, keby ste neboli tehotná, tak to vieme poriešiť, ale takto, čo s vami? 😀
...a áno, panva, kĺby, bolelo, vraj sa panvové dno upravuje, aby malo bábätko dosť miesta a "dobrý podnájom", veď tam bude trištvrte roka 😉 , potom sa to ustáli a bude dobre, uvidíš
...len neber žiadne lieky od bolesti, oblbováky, v prvom trimestri by som neriskovala
...ešte som si spomenula, že ma manžel po večeroch masírovával 😵

tinushka13
autor
15. apr 2012

@adriana7 panva ta ako dlho pobolevala? ja aom už načisto nahlavu.. doteraz som bola taká vyrovnaná a teraz som hotová.. ničma nebolí.. teda len prsia.. ale inokedy idem zošalieť ako ma bolí podbruško a pred pár dňami tá panva cca3 dni.. a dnes taký kľudný deň ak nepočítam tú škaredú boľavú kostrč.. :(

adriana7
15. apr 2012

@tinushka13 , už si to tak celkom detailne nepamätám, len viem, že ten prvý trimester ma stále čosi bolelo, ale teba nemusí, neboj, daj zajtra vedieť, čo ti povedala lekárka, a pýtaj si tú rehabku, to je totižto jediné, na čo máš nárok a čo nemá negatívne účinky, iste ti rada pomôže, mne to neskutočne pomáhalo

tinushka13
autor
15. apr 2012

ďakujem ti strašne krásne za rady.. zbehnem k mojej obvodnej lekárke.. len sa musím objednať nech tam nesedím medzi chorymi.. to by som si teda dala.. Ešte raz vďaka a dobrú nocku prajem.. 😀

wawrita
19. jún 2012

@tinushka13 ahoj. co ti poradila doktorka? aj mna hrozne bolí ale len na jednej strane, a nevladzem ani chodit, ked mam celu vahu na tej jednej nohe, tak nemozem ani stát. taka bolest. som zvedava. rozmyslam nad nejakou mastičkou alebo cokolvek len nech mi to prejde. porad teda prosim, ak ti nieco "zazracne"pomohlo. 🙂

vavrenka
19. jún 2012

@tinushka13 mne sa posunula ksotrc pri porode, po porode ti ani nemusim hovorit, ako som travila cele hodiny pod horucou sprchou akao som si fenovala zadok 😉 , ja som nemohla ani stat ani sedeit, iba lezat na boku a vstat z postele-hotove utrpenie..ak chces dat ti kontak na jednu mudr., ktora to vie napravit, je sukromna (lieci alternativne, ale zaidne cary-mary fuk), takze sa plati (45_60€) ale fakt to stoji za to. ak chces, dam ti blizsie info do ip, maju aj web stranku.

tinushka13
autor
19. jún 2012

@wawrita nepoužžívala som vobec nič.. nemohla som.. bola som len v 8tt a lekár povedal, že pokiaľ si myslím, že to vydržím nech nič neberiem.. ani v lekárni mi nechceli nič dať.. tak som pretrpela.. ☹ ☹
@vavrenka nakkoniec mi zistili, že mam tzv. dvojča a mi ho vyrezávali.. odvtedy som viac menej OK.. občas ma trolinku zabolí ale inak necítim vôbec kostrč.. takže našťastie som v pohode a Dr. zatiaľ nepotrebujem a dôfam, že ani nebudem.. no ak hej.. viem na koho sa mám obrátiť.. ďakujem 😉

baska88
17. okt 2013

Ahojte. Chcela by som sa Vás opýtať ako dlho Vás ta kostrč bolela.a čo ste stým robili ,alebo čo Vám pomohlo? Som v 11 tt a myslela som si , že to už horšie nemôže byť, ale naopak . Zo začiatku ma to iba pobolievalo ... myslela som si, že je to prirodzené , že sa prispôsobuje telo... ale začala ma bolieť celá pravá strana , ani sadnúť , ľahnúť, postaviť sa ani ležať jednoducho nič. Bola som s tým aj pri doktorovi urobil mi aj ultrazvuk, vraj obe strany mám rovnaké, takže tomu nerozumie, prečo ma bolí iba jedna strana. Na ultrazvuku nebolo nič vidieť a nieje to ani zápal . Poslal ma na chirurgiu.. Tak my povedali , že to môže byť vrodená vada, možno sa mi tam vraj niečo vytvára. Možno cista, ale že tam nič nevidia. Dali my len nejakú mastičku a mám prísť na kontrolu o dva dni . Tak som bola . Bolesť neprestala a vraj tam nič NIEJE . JEDNODUCHO NEVEDIA ČO MI JE ...nespadla som ani som sa neudrela naozaj neviem čo mam robiť , alebo na koho sa obrátiť.Tá bolesť je neuveriteľná . Neviete mi prosím poradiť?

alexandrasandra
28. jan 2014

Ahojte, som v 8 mesiaci tehotenstva a ties ma zacala boliet kostrc , nemozem ani sediet ani stat je to hrozne boli to.na kontrolu idem o 2 tizdne tak sa nato spitam doktora no bojim sa ci sa mne ale babetku nemoze nieco stat, ci to nieje nieco vazne . Neviete mi niekdo poradit ?

rika22
4. feb 2014

@tinushka13 Aj mna to boli ..dost,signalizuje to niečo zlé ? čo si myslela pod pojmom dvojča ? Som v 9tt

tinushka13
autor
4. feb 2014

@rika22 najskôr mi vraveli že to môže byť tým ako sa panva roťahuje 😉 ale potom som s tým išla k Dr. a povedala že tam mám malý vred a mám ísť na chirurgiu. Tam mi zistili , že to bolo dvojča. Moje dvojča. Mamina čakala dvojičky. to druhé sa "neujalo" a ja som ho pohltila.. resp. asi niečo z neho a takto sa to vyvŕbilo. ☹

tinushka13
autor
4. feb 2014

@alexandrasandra ahoj ako si dopadla? ešte to bolí?

rika22
4. feb 2014

@tinushka13 fúha,to ma mrzí teda,ale chvalabohu si ok a tvoje bábo tiež 🙂 Ja sa bojím aby som náhodou nebola prechladnutá, to by bol celkom problém pre to malinké :( k doktorovi idem až za 3 týždne tak hádam to bude ok. Inak náhodou nevieš v kolkom mesiaci/týždni sa dá zistiť či čakám dvojičky alebo nie ? Zatial som v 9tt ale moj ocino aj s mojho priatela maminou sú z dvojičiek,a keďže sa dvojičky rodia zvyčajne obgeneračne,uvidíme no 🙂

tinushka13
autor
4. feb 2014

@rika22 tohto som sa bála aj ja.. 😀 a čo som čítala tak okolo 12tt by to mohlo byť vidieť na UTZ. ALe tiež som čítal ao prípadoch kedy to zistili až neskôr 😉 ale dá sa to aj z hodnoty HCG hormónu. Tam sú pomaly raz také hodnoty ako pri jednom plode. Brali ti krv? akú si mala hodnotu? Mne keď vzali tak sestrička povedala že takú hodnotu tu dlho nemali že pekne vysoké číslo. Keď som vyšla z ambulancie volal asom kamoške nech mi zistí čo to znamená tá vysoká hodnota.. no a ona "vygôglila" mnohopočetné tehotenstvo. V tom momente som skamenela a dodnes netuším ako som prišla domov 😀 😀 bála som sa ísť o mesiac k Dr. tak som išla k súkromnému o 2tt a tam mi povedal, že je jedno.. 😀 no som zvedavá čo ti povedia .daj potom prosím vedieeť 😀

tinushka13
autor
4. feb 2014

@rika22 neboj sa, nebudeš chorá. ja som mala síce len tú tehu nádchu ale stačilo mi 😀 ale bratrancova žena mala celé tehu herpesy. a má nádhernú zdravú už ročnú princeznú 🙂

rika22
5. feb 2014

@tinushka13 Na krv idem až v za necelé 3 týždne,ešte mi nič nebral našťastie 🙂 ale som zvedavá,každopádne ďakujem ,dám vedieť 🙂
Na materskú možem ísť v hocikolkom mesiaci ? či ? ako to je ? kedy to treba oznámiť zamestnavatelovi ? Ja som v skusobnej dobe a v druhom mesiaci este tam musim vydrzat do marca,aby som mohla ist aspon na matersku neskor ked to bude treba, zostat bez roboty neni nic moc :D a navyše si chcem to miesto udržať aspon pokial to bude možné a bábo nepríde na svet 🙂 Nevieš o tom niečo ???

janamexico
24. apr 2017

@vavrenka ahoj prosim ta tak trosku studujem a citam si vase prispevky stasne ma boli spodna chats chrbta stipe pali sklbe vsetko pred niekolkymi rokmi som.nestatstne spadla videla som ze poznas jednu doktorku co to vie napravit ona je z Ba prosim dnes ma to zacalo boliwt hovacky dufam ze to nieje nieco ine..😑

vavrenka
24. apr 2017

@janamexico kurnik, je v USA dlhodobo.. ale skus mgr. Annu Wolenrovu, robi v petrzalke dornovu metodu, SM system, brnkni jej, ci moze napravat aj akutne stavy. ja osm u nej este nebola, ale dostala som na nu tip, kvoli vysunutej platnicke.
http://bodyfit.sk/dornova-metoda
robi v petrzalke, aj ekd ma anpsiane , ze sidlo v hamuliakove

janamexico
25. apr 2017

@vavrenka jeje dakujem supes ze si mi odpisala som rada brnknem jej urcite ...😀

stanislavadobos
19. dec 2021

Ahojte dievca pomôžte prosím 😟 som v 19tt. Idem sa zblázniť ako má bolí kostrc, už asi od začiatku a nonstop každý deň bolesti hrozné hlavne keď sa postavím a chodím. Čo na to pomôže??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre