Bolesť krížov a kĺbov v tehotenstve. Máte skúsenosť?

zuzka279
7. apr 2009

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s bolesťami kĺbov /krížov/ v tehotenstve. Ja som reálne v 18tt a už dlhšiu dobu ma bolia kĺby pri chodení a niekedy aj pri spánku keď sa otáčam. Dnes som začala cvičiť aj na fit lopte.

alfomilka
7. apr 2009

fit lopta je ok
ja som bola na masazi zvanej Spinal Touch, trva asi 15 minut a najprv sa ti zda, ze necitis nic, ale po par dnoch postupne bolest zmizla a je tomu uz skoro 2 mesiace a nevratilo sa to spat. A to som mala bolesti v krizoch a aj v pravom klbe skoro 2 mesiace a len sa to zhorsovalo, bolo to uz skoro permanentne. Ta masaz mne stacila len jedna jedina.

jahody11
7. apr 2009

alfomilka a kde najdem nejake stredisko kde sa to robi? mna bolia krize uz v kuse aj ked sedim, aj ked stojim aj ked lezim ☹ ☹

elian
7. apr 2009

Ahoj,
tak aj mna strašne boleli bedrové kĺby a chrbtica a lekár mi povedal, že je to celkom normálne, že telo sa už teraz pripravuje týmto spôsobom na pôrod a pomaličky po milimetrikoch sa rozťahujú kĺby a trošku sa sploští chrbtica, aby nebolo bruško tak strašne vystrčené a aby sa bábo trošku ľahšie nosilo 🙂 🙂 🙂
Bolesť ešte sem tam cítim, ale už to nie je také intenzívne.....

sonice
7. apr 2009

som v 15. týždni - aj ja mám bolesti kostrče a pravého bedlového kĺbu. Kostrč je vraj v poriadku (resp. môže sa vyskytovať) bedro neviem,...

alfomilka
7. apr 2009

skuste si dat Spinal touch sk do googla
Ja som bola na tom kurze, kde sme sa ucili, ako sa ta masaz robi, takze to akotak ovladam. Isla som tam len kvoli manzelovi, lebo je krivy ako paragraf a chcem ho vyrovnat. Ale uz mi zavadzia brusko a nemame ani masazny stol. Na posteli je to dost namahave.
Boli tam aj nejaki profesionalni maseri, z Bratislavy, z Lucenca, Prievidze. Mozem sa pozriet doma, ci mam nejake kontakty a napisem.
A darmo lekari hovoria, ze je to normalne, figu borovu. Pri prvom tehotenstve som mala tiez od siesteho mesiaca bolesti v chrbte a tiez mi to po masazi zazracne zmizlo a nevratilo sa ani do porodu ani po porode.
A tentoraz som mala bolesti v krizoch a bedre uz od asi 14 tyzdna, stale horsie a takmer permanentne, pri hocakej polohe. A za par dni to zmizlo. Teraz som v 28 tyzdni a uplne v pohode. Nic.

jahody11
7. apr 2009

aj mne vraveli, ze sa roztahujem 😀 kedze som uz v polke a brusko stale nemam, tak mi tvrdia, ze sa roztahuje dozadu, preto ma tak vraj vsetko boli...

zuzka279
autor
7. apr 2009

Ja som pri prvom tehotenstve nemala žiadne takéto bolesti krížov ani kĺbov. Okolo 25 týždňa som sa začala otvárať, preto som bola hospitalizovaná. Ale bolesti krížov žiadne. Ako sa hovorí, každé tehotenstvo je iné.

jahody11
7. apr 2009

Ach jaj, veru, to mam za to, ze mi na zaciatku vobec nic nebolo, este som si hovorila ako super preplavam celym tehu a aha, bolesti neskutocne... ☹

gabak
7. apr 2009

ahoj aj mňa boleli hrozne kríže a keď som chvíľu išla peši, tak som normálne nemohla dvíhať nohy. Musela som chvíľu postáť a potom zasa na kúsok ísť ...To od 5 mesiaca. Tak som radšej jazdila na bicykli a bolo to o.k. Doktor povedal, že mám malú uloženú viac vzadu a tlačí mi na kríže a to ešte nevedel, že bude dosť veľká lebo som mala malé brucho. Sekol sa o pol kila.Po pôrode to prejde neboj 😀

alfomilka
8. apr 2009

no prejde to, ale preco sa o nieco nepokusit. To, ze tie bolesti ma vela zien, este neznamena, ze sa treba uspokojit s tym, ze v tom nie ste sami.

vikuska
8. apr 2009

Ahojte,mna tiez boleli obidva bedrove klby pri druhom tehotenstve,ale iba asi 2 tyz.a potom to samo preslo 😉 Ale ta fit lopta je dobra a dost som sa na nej nasedela.

lenullkak.
8. apr 2009

Ahojte...tak ja mám tie bolesti asi kostrče a prvej panvy asi od 20tt a trvajú do dnes...hlavne keď dlhšie chodím až ma od bolesti sekne...takže ak ste na tom tak ako ja môžte to mať až do konca tehu... 😖 . Ale čo neurobíme a čo si nevytrpíme pre tie naše maličké ratolesti v brušku??? Toto je zatiaľ to minimum čo môžme...potom keď už ich budeme mať pri sebe zabudneme na všetky bolesti počas tehu a hlavne počas pôrodu...takže baby hlavy hore a pekne a ďalej tehulkujme až do úspešného konca... 😅 😅 😅 😅 😅

zuzka279
autor
8. apr 2009

Ahojte. Dnes som radšej išla k doktorovi, lebo už som chodila ako krypel. Zistil, že sa začínam otvárať. Kázal mi ležať s nohami hore, brať magnezium B6 a ak sa to nezlepší, respektíve bude to horšie budem musieť ísť do nemocnice ☹ a to už som zažila keď som čakala Emku. Nikdy viac. Hlavne, že nám idú doma robiť strechu a mala som napláne prerábku domu a k tomu je vonku krásne počasie ako stvorené na prechádzky...

berus222
8. apr 2009

zuzka279 viem si predstavit, ako ta bude porazat, ked budete prerabat a ty budes musiet odpocivat.

ja som mala roztahovanim privrety sedaci nerv. trvalo to asi mesiac a nastastie sa to uvolnilo. doktorka mi dala fastup gel a nejake take velke nalepky, ale zaroven mi povedala, ze to nemam pouzivat, bo to je blizko babatka a mohlo by to byt nebezpecne.

zuzka279
autor
8. apr 2009

Už teraz ma poráža. Mám 3 ročnú Emku s ktorou by som teraz mohla byť vonku. Miesto toho ležím s nohami "hore" . Cítim strašnú bezmocnosť

loren
8. apr 2009

mna tiez boli lava strana asi uz 2 tyzden v oblasti krizov ale len pri urcitom pohybe alebo s posteli ked vstavam tak ma to picha

zuzka279
autor
8. apr 2009

Mna to dosť bolelo hlavne pri chodení a keď som sa snažila otočiť v noci v posteli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre