Bolesť lýtka

labelo
22. nov 2014

kočky raz večer som dostala do lýtka taký silný bolestivý krč a odvtedy ma to lýtko boli, bolo to sem tam,ale v poslednom čase je to častejšie a včera v noci som sa na bolest zobudila a dnes ma to dost boli,čo si myslite čo to može byt?k lekarovi naklušem v pondelok

lienka737
22. nov 2014

Ja to mám od detstva - raz za čas. V noci hrozný kŕč, potom to bolí dva dni a prejde to. A tak stále dokola. Užívam Magne B6 forte, inak neviem. Jedine pomastiť si to nejakým gélom na svaly.
Som zvedavá, čo by Ti na to povedal lekár a aké skúsenosti majú ostatní tu 🙂

nely459
22. nov 2014

nemas trombozu nahodou? mne ju tak zistili..ze sommala krce v nohe a puchla mi..

masinka
22. nov 2014

mne krce sposobuju vyskocene platnicky. magnezko mi na to pomaha, ale iba trochu.

labelo
autor
22. nov 2014

@nely459 praveze mam obavu aby to nebola tromboza,ale neviem ani z čoho vznika, len ma to boli nemám opuch a ten krč som mala len jeden raz ale strašne to bolele snad 3 minuty v kuse inak krče vobec nemávam

nely459
22. nov 2014

@labelo fajcis? Beries antikoncepciu? Mala si uraz?

labelo
autor
22. nov 2014

@nely459 nic z toho 😒

danusa21
22. nov 2014

@labelo Vies identifikovat, ci sval alebo mozno hlbsie? Ja mam tiez nieco podobne a vyzera to na zapal slachy z nevedomeho nespravneho pretazenia nohy. Fyzioterapeutka povdala, ze kym ju navstivim, mam si dat zamrazit vodu v malej flasi a cvicit nohou- akokeby valkas nohou flasu. Ten chlad by to mal stlmit a hlavne nepretazovat nohu. Moze suvisiet so zmenou obuvi alebo obnosnou obuvou.

danusa21
22. nov 2014

@danusa21 to cvicenie vraj parkrat denne po 10 minut 🙂

labelo
autor
22. nov 2014

@danusa21 skor hlbšie,ja som už raz mala emboliu ale je to už velmi davno, tak sa bojim nejakej krvnej zrazeniny

danusa21
22. nov 2014

@labelo drzim prsty, nech to bude nieco menej vazne.

elian
22. nov 2014

Na kŕče je najlepšie brať magnézium a vápnik ....... aj ja som s tým bola u lekára a toto zabralo 😉

nely459
22. nov 2014

@labelo cim skor chod k lekarovi ked sinmala niekedy emboliu

mihula
23. nov 2014

@labelo ty si uz raz mala emboliu a sa pytas,čo to moze byt.Mne mama zomrela na emboliu.Presne najskor ju bolelo lytko,potom cela noha a kym dosla k lekarovi,uz bolo neskoro.A my ako deti,sme museli ist na vysetrenie krvi a zistili,že mame nabeh na trombozu.Do konca života budem brat lieky na riedenie krvi.

labelo
autor
23. nov 2014

@mihula ano mala som bolo to pred 15 rokmi po porode, tiež som tu už nemusela byt 😒 ja som brala lieky na riedenie krvi,ale nie ako pišeš do konca života,jednoducho jeden den som prestala ked lekar povedl,že netreba a bol klud,tak neviem či by sa niečo mohlo objavit po tak dlhej dobe,vtedy to bolo po zakroku do tela,len teraz neviem z čoho by som to mohla mat,ale určite k lekarovi zajdem

mihula
23. nov 2014

@labelo ved predsa embolia je choroba ziloveho systemu.Utekaj hned zajtra k lekarovi,myslim ku cievarovi,ked povies,že si prekonala emboli,musia ta zobrat bez objednania.Velmi ti drzim palce a prajem nech je to nieco ine

maca283
23. nov 2014

Ja som uzivala na krce a opuch fortiven a bol super ale nesmie sa ked uzivas lieky na riedenie krvi Ja som mavala krve lebo v robote som iba stala na nohach a zabralo to Pomaha aj proti tromboze

labelo
autor
27. nov 2014

@mihula
tak som bola u obvodnej ,povedala som jej o tej embolii,poslala ma na vyšetrenie na interné,tam mi trocha pohmatal nohu,zobral mi krv a nic všetko v poriadku,povedal,že to zrazenia určite nie je a že si mam davat magnezium a niečo, ak ma to bude boliet od bolesti,tak neviem,,,,lýtko ma boli stale takže verdikt je,že mám asi dokial ma to bude boliet brat niečo od bolesti 😒

17alexis
27. nov 2014

@labelo treba veľa piť. Mne zasa krúti prsty na nohách vtedy, ale aj do lýtka to občas dostávam.

labelo
autor
27. nov 2014

@17alexis ja denne vypijem 2,5 l čistej vody minimálne+nejaký bilinkový caj takže pitný režim dodržujem 🙂

mihula
27. nov 2014

@labelo no to mi je divne,mna hned poslali na cievne a ten ma hnal na specialne vysetrenie krvi,ktore sa robi len na hematologii.Posielali to niekde do Košic a čakala som 3 mesiace na vysledky a nemala som ich dobre,tak ma volali a zistili mi aj syndrom lepivych krvnych dostičiek a zmutovany nejaky gen.Musela ist aj sestra a aj nase deti.Mame to dedične po mame

vladenajulo
17. júl 2023

@labelo ahoj prosim za viem že je to stará téma ale bolest zmizla nakoniec ?

labelo
autor
18. júl 2023

@vladenajulo ahoj, áno zmizla