Bolesť v krížoch a v podbrušku v 34 týždni tehotenstva

daniellika
26. aug 2011

Ahojte maminky a buduce maminky🙂
Som prvorodicka, takze mam strach. Uz 3 den mavam silne bolesti v podbrusku /ako pri silnom menzese/, vystreluje ta bolest az do krizov. Trva to aj 15 minut, potom to prejde. Male sa vtedy v brusku aj strasne hybe, az by som povedala, ze naskakuje. Za den sa toto zopakuje aj 5 krat. Je to normalne, alebo je dovod na paniku?
dakujem

liv1
26. aug 2011

Ahoj ak ti moyem poradit zajdi hned k dr, alebo aj na pohotovost kedze je uz piatok. Pozri. Nemusi to byt nic, ale taktiez to moze byt predzvest predcasneho porodu. Myslim ze 15minutove bolesti by si este v tomto tyzdni mat nemala, ale mozno ma niekto inu skusenost. Ja som lezala v nemocnici kvoli pichaniu v podbrusku ale teda hlavne kvoli tvrdnutiu brucha a som velmi rada ze som to dotiahla a mala sa narodila len o 3 tyzdne skor. Tvojmu babatku sa teraz vyvijaju pluca tak je dolezite aby sa este nenarodilo. Nechcem ta strasit, nemusi to naozaj nic byt ale pre klud duse urcite zajdi k dr. A necakaj do pondelka. V najhorsom by ti dali lieky na udrzanie tehotenstva a trochu by si si polezala 😉 . A v najlepsom ta poslu domov 😉

daniellika
autor
26. aug 2011

dakujem za odpoved. Ja som teraz z nemocnice doma asi 3 tyzden. Lezala som tam kvoli tvrdnutiu bruska a vraj som bola na spic prsta otvorena. Ked som odchadzala, citila som sa dobre, az do stredy tohto tyzdna. Poradnu mam az v utorok, tak neviem ci este teda radsej dnes nezajdeme k Dr, aby sa nieco nestalo. Ale moj pocit mi hovori, ze zase si ma tam nechaju a tam je to fakt hrozneeee. Topolciansku nemocnicu nemusim:(

geegee
26. aug 2011

@daniellika mne presne takto zacali porodne bolesti!

liv1
26. aug 2011

@daniellika to iste som mala ja. Lezala som najprv v nemocnici 1 tyzden. V 21. tyzdni. To mi povedali ze musim lezat. Takze som lezala doma a v 31. tyzdni mi doktorka dovolila chodit na kupko ale tak ze si lahnem na lehatko. Tak aj bolo, ale neurobilo to dobrotu, mala som to pichanie, krcok sa skratil brucho tvrdlo a ja som pekne ostala zase v nemocnici. Ty sa ale neboj, si uz 34. tyzden a dolezite je aby si vydrzala aspon do ukonceneho 36. Stoji to za to, ze sa dietatko nenarodi predcasne, ver mi. Ak by si chcela podrobnejsie info napisem do ip.
Necakaj do utorka...

p.j.jacky
26. aug 2011

@daniellika asi by som do poradne necakala a chod na pohotovost.Krizova bolest su zväcsa uz porodne bolesti.Nechcem ta strasit,ale chod pre istotu a ked ti povedia ze to nic nieje,nevadi...radsej 10x zbytocne ako raz a neskoro...34tt je este skoro pre babatko.Drzim prsteky nech ste ok.

daniellika
autor
26. aug 2011

joj baby moje, tohoto som sa najviac obavala. Pockam na manzela, ked pride z prace a asi teda radsej zajdeme do nemocnice:(

liv1
26. aug 2011

@daniellika neboj, uvidis ze to dobre dopadne 😉 . Daj vediet ako sa mas..

bbtina
26. aug 2011

@daniellika mna tiez pobolievaju krize,ale myslim ze je to normalne,kedze nosim pred sebou loptu,skus si lahnut a ak bolia aj v tej polohe radsej chod,ja to neriesim aj ked posledne 2 dni detto mierna kramova bolest,ale nastolila som si totalny kludovy rezim

daniellika
autor
26. aug 2011

@bbtina ved aj ja nic nerobim, snazim sa setrit, ani von nechodim. Uz tyzden som zavreta doma, lebo tieto teploty su neskutocne.

bbtina
27. aug 2011

@daniellika no vidis a mne sa ti pridalo v noci aj krvacanie,normalne zo mna nad ranom vysla taka 3cm zrazenina krvi,rano som isla na pohotovost,ale nastastie vsetko v poriadku,zase len oslabene telo

daniellika
autor
27. aug 2011

@bbtina - takze si bola na pohotovosti a poslali Ta domov, ako ze vsetko ok? mne sa vcera vecer polavilo, aj dnes som tie bolesti citila iba raz rano okolo 4-tej,Uvidim, ako bude zajtra a ked vydrzim do utorku do poradne, bolo by fajn. Akurat co ma dnes trapi neskutocna kyselina, ani sladke nejem, nerozumiem. Zavidim vsetkym mamickam, co si povedia ze mali to stastie prezit tehotenstvo v pohode a bez komplikacii. Ale kazdy organizmus je iny:(

bbtina
27. aug 2011

@daniellika by som tam ani neostala,som hned dr.povedala,ze ak nejdem rodit do 2 dni,ze vsetko drzi tak tam neostanem lebo zosaliem🙂 krcek je zavrety,peknych3,3 placenta sa neodlupuje coho som sa najviac bala,natocili mi aj ctg,aj prietoky pozeral. No a v podstate ziadne zohynanie,dvihanie tazsich veci,chodenie,lezat a vela tekutin

kaktusik007
27. aug 2011

@daniellika ako sorry, ale to co prosim ta stvaras??? okamzite smikaj na pohotovost, ak sa ti nepaci topolcianska nemocnica, nechaj sa odviest do trencina - tam je fkat dobry a kvalitny personal a aj vybavenie nemocnice ako sprchy a tak tiez na relativne urovni....
rozhodne s tymto nalezom necakaj do poradne!!!!!!!!!!!!!!!!!

ak si uz totiz v nemocke lezala a ze si otvorena, to znamena, ze si sa urcite nezavrela, z nemocnice ta pustili pretoze nalez bol stale rovnaky, cize na spicu otvorena.... teraz ta treba pozriet, urcite budes otvorena viac, riskujes predcasny porod, hodne predcasny, a to fakt nie je sranda, ak mas spadovu nemocnicu topolcany, babatko budu vozit do trencina aj tak do inkubatora, voda ti praskne ani nevies ako a mas problem jak das...

smikaj na pohotoovst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaktusik007
27. aug 2011

@daniellika ja nechcem byt na teba zla, ja len ti chcem povedat to, co mnohym prvorodickam nedochadza, ani mne to nedochadzalo... ty sa mozes citit skvelo, a dobre, a pocitovat len tvrdnutie bruska, lenze ono to su stahy maternice, cize stahy co spustaju porod... su normalne v 34tt, ked su raz do hodiny, ale ak su moc intenzivne, resp. ak su fakt pravidelne, je to na to, aby sa pozrel gynekolog, aky je nalez na krcku maternice...
pretoze tymi stahmi sa krcok skracuje, kym nezmakne a uplne sa neotvori, ak sama pises ze tvoj nalez spred troch tyzdnov bol ze si otvorena na spic prsta, tak to v 30tt vobec nie je dobry nalez a treba ta sledovat, obzvlast, ak mas tvrdnutie bruska...

a konzumuj magnezium, aj 4gramy - ano, GRAMY denne !!!!

daniellika
autor
31. aug 2011

ahojte!
tak ozyvam sa po par dnoch. Bola som v utorok v nemocnici u doktorky, vsetky spominane komplikacie som jej dopodrobna opisala a ona mi s usmevom na tvari oznamila - naco robim paniku, vraj sa tak telo pripravuje samo na porod. Mam si dat magnezium a predpisala mi aj buscopan.
Vysetrila ma, otvorena som viacej, uz na 1 prst, ale ona stale s usmevom.....
takze asi tak....dnes rano rovnake bolesti v podbrusku,buduci tyzden navstivim inu nemocnicu ☹

bbtina
31. aug 2011

@daniellika no tak ja som pre zmenu dneska po ranajsom odteceni plodovej vody porodila🙂

daniellika
autor
1. sep 2011

@bbtina - ahoj, a je vsetko v poriadku? dufam, ze ano.

matka91
31. júl 2012

ahojte ja som 34tt a bola som v nemocnici pre tvrdnuti bruska a silne bolesti v podbrusku a vystrelovalo mi to do krizou bola som na 1cm otvorena to sem byla len 32+2tt tet je to 34tt a a vecer som mala silne bolesti brucha a chrpta a rano som mala male kusky zrazenej krvy na nohavyckach a stale zomna tece naka vodicka alebo vytok porat te mi coto muze byt piju magnezium 3krat dene muj lekar ma dovolenku tak nevim co dalej citim ze malije natlaceny uplne az dole dakujem za skoru radu

katren
31. júl 2012

@matka91 uz si mala byt davno na pohotovosti, ked mas zrazenu krv.....a to odtekanie, moze ti postupne odtekat plodovka a treba ist k dr.
pri tomto ti uz magnezko asi nepomoze.....
chod na pohotovost a nie doma internetit 😉

matka91
31. júl 2012

ale tu krv som mala len cera rano a hned to zasa preslo. keby som isla na pohotovost tak si matam hned nechaju a to nemuzu mam doma este 2apol rocneho syna a muza na tyzdnovkach tak nema kdo prinom byt

miskafl
1. aug 2012

@matka91 treba ist urcite do nemocnice, daj si vlozku nech mozu otestovat ci je to plodova voda, to moze byt nebezpecne ak ostanes doma. Daj vediet ako si dopadla, drzim palce!

matka91
1. aug 2012

@miskafl zajtra si kupim lekarne taky test a ten ked zmodra tak je to plodova voda mam este 2a pol rocneho syna a nemam ho kde nechat manzel dojde domou az v piatok .v noci som mala strasne bolesti a aj dneska cez den strasne silno ma pri bolestech kope mam pocit ze uz dlho to nepotrva a pojdem rodit ale v nr su debili doktory

miskafl
1. aug 2012

@matka91 no to nie je urcite lahke ked si sama,ale ked mas velke bolesti a nemas kam dat syna, tak ho vezmi so sebou do nemocnice a daj sa radsej vysetrit. Sme v rovnakom tyzdni pozeram, aj ja mam taky pocit ze sa mi to blizi, ale to asi preto ze by som to uz chcela mat za sebou, ale este je moc skoro.. Mne zase stale tvrdne brucho a babo na mna velmi tlaci zospodu, az niekedy chodit nemozem. Ale take bolestive kontrakcie co popisujes nemam. Ak z teba vyteka nejaka tekutina, zrejme to bude plodova voda, preto netreba cakat, vsade to pisu, ja mam streptokoka a musela by som hned utekat do nemocnice aby mi vyvolali porod a aby sa babo nenakazilo.. Vsade su dobry aj zly doktori, mozno natrafis na nejakeho prijemneho 😉

miskafl
1. aug 2012

a napis ako ti dopadol ten domaci test, ma to zaujima, ale radsej vy som isla na tvojom mieste k lekarovi, ved vezmi aj maleho

matka91
1. aug 2012

@miskafl je to naozaj tazke hlavne ked mali este neni samostatny ja tiez citm ze je az dole ani sedet nemuzu lebo pak ma strasne kope a zacnu ma palet krize zajtra ti napisu ako mi dopadl ten test ale v nr su uplny debili doktory

miskafl
2. aug 2012

Dufam ze si uz v nemocnici a nie je neskoro... To je jedno aki su lekari, hlavne nech je babo zdrave.

matka91
2. aug 2012

@miskafl bola som dnes u ulekara a ten povedal ze mam silny zapal krcka a predpisal mi antibiotika zinnat 500 a macmiror 500+probiotika a ten zapal mi vyvolava porod ale zatim su to nepravidelne kontrakce a sem len na 2cm otvorena mam vklidu lezat s vylozenyma nohama a co najmenej chodit aby som vraj vydrzala aspon do 36-37t

miskafl
2. aug 2012

@matka91 tak nastastie, ja uz som sa bala ze rodis 😒 tak sa teda setri nech vydrzis do toho 37tt aspon, to uz je pekny tyzden neboj, vtedy som porodila moju dcerku 😉

matka91
5. aug 2012

@miskafl budu se snazit ale tie bolesti mam stale ani na wc poriadne nemuzu mam pocit jak keby som uz rodila vsak uvidie nooo a v 37tt uz bude vse ok ?keby som porodila tam uz niesu ziadne rizika??

miskafl
5. aug 2012

@matka91 ahoj, tak rizika su vzdy, ale v 37tt ma uz babo vsetky organy dobre vyvinute, aj pluca, aj uz pekne vazi, takze od 37tt sa uz dieta nepovazuje za predcasne narodene. Moja mala bola akurat den v inkubatore lebo som ju mala problem vytlacit, ale inak vsetko v poriadku. Ked mas take bolesti treba asi otravovat lekarov nech ta poriadne prezru, to by predsa nemalo byt normalne... Tu plodovu vodu ti preverili? A uz mas doma manzela, tak ti aspon so vsetkym pomoze a mozes oddychovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre