Bolesť v oblasti rebra. Čo by mi pomohlo?

marianaj
12. feb 2008

Ahojte!

Som novy clen, takze neviem ako to tu chodi.
Chcela by som Vas poprosit o radu. Som v 26. tyzdni tehotenstva a uz asi 4 tyzdne pocitujem bolest v oblasti praveho rebra. Ta bolest nieje chvilkova, zacne ma to boliet hned ako sa zobudim a boli ma to, kym nezaspim. Dokonca aj ked si po tom prstom prechadzam, maly reaguje extremnymi pohybmi.
Chcela by som sa preto informovat, ci niektora z vas nema podobnu skusenost a pripadne poprosit o radu, co by mi mohlo pomoct.
Vopred dakujem za prispevky.
Majka

juliam
13. feb 2008

ahoj Maji - no ja takýto problém nemám, ale najlepšie určite bude, keď sa poradíš s doktorom. a neboj, určite to nebude vážne. držím palce 😉

mkg
13. feb 2008

Ahoj, ja som mala bolesti pod pravým rebrovým oblúkom posledný mesiac pred pôrodom. Bolesti boli nepríjemné, musela som si hneď ľahnúť, alebo sadnúť. Niekedy to trochu prestalo, inokedy to bolo viac intenzívne. keď som sa sťažovala u lekára, tak mi povedal, že bývajú rôzne bolesti, lebo sa zväčšuje maternica a môže tlačiť na napr.pečeň, ale pre istotu spravil krvné pečeňové testy. Našťastie boli ok. Bolesť posledný týždeň prestala. Malý mi asi veľmi kopal na pečeň a narodil sa dosť dlhý 55cm tak asi preto tie bolesti. 🙂

janver
13. feb 2008

presne ako píše mkg, aj mňa veľmi tlačilo na pravej strane, niekedy až tak, že som sa nemohla ani nadýchnuť, bolo to na zač. 8. mesiaca a potom vlastne až do pôrodu, malý si stále plával a vystieral nohy, vlastne ani nekopal, len sa tak spúčal a naťahoval a bolelo to poriadne. presne na tom mieste, kde ma to tak bolelo sme sem-tam videli aj jeho vypučenú pätu... 🙂

huncut
13. feb 2008

Marianaj...mňa tiež drobec kope do rebier, občas to zabolí...čo sa týka bolesti ja mám pod celým hrudným košom, na mieste pod prsiami kde začína maternica cítim niekedy taký pocit akoby mi to všetko stŕplo.... taká štipľavá bolesť...najprv som myslela, že je to od podprsenky že ma otlačuje ale nie je to tým.... jedna sestrička ktorá je tiež tehulka my vysvetlila, že to sa maternica zväčšuje a keďže sa rozširuje aj smerom nahor, tak mi vlastne akoby rebrá roztláčala.... 😖 preto to bolí.....

silvia83
15. feb 2008

Ahojte, som v 21 tyzdni a bolesti v oblasti rebier mam už asi tyzdeň, neskutočne ma to boli ked sedim, ide mi to až do chrbta, neviem s čím to súvisí, môžte mi poradiť? dakujem

susanh
15. feb 2008

Ja som si tiež v tehu, hlavne v posledných mesiacoch, myslela, že pravé rebro budem mať asi navždy zdeformované. Tak ma tam stále tlačilo. Malá tam mala nožičky. Po pôrode všetko ok, rebro v pôvodnom stave 😉

stuart786
7. feb 2014

Ahojte ja som v12tyzdni a dnes ma zacalo boliet od stredu prs do pravej strany pod rebrami...prosim vedeli by ste mi poradit co mam robit alebo ci to je normalne kedze sa telo meni.Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre