Bolesť v podbrušku v prvých týždňoch tehotenstva

patrikaaa1
14. feb 2019

Ahojte . Som asi 2-3 týždeň zajtra idem k doktorke prvý krát . Len mám trosku strach boli má podbruskom ako keby na menzes . Úplne mám take pocity že čo chvíľkach dostanem. Občas sú to take silnejšie a občas slabšie bolesti. Mám obavy hlavne preto lebo som pred 5 rokmi prišla o bábätko :/ tak mám obavy sby sa to nezopakovalo :(

sonicka96
14. feb 2019

@patrikaaa1 nič si z toho nerob,je to normálne. Tým že si tehotná sa ti maternica zväčšuje a preto ťa to boli 🙂

lucka1197
14. feb 2019

@patrikaaa1 Mna bolelo podbrusko cely prvy trimester a doki povedala ze je to uplne normalne a ze pridu este vselijake bolesti postupom casu :D . Predsalen sa tam nieco deje. 🙂 Tak ziadny stres ;)

bagre
14. feb 2019

@patrikaaa1 presne tak, rozťahuje sa maternica tak je to cítiť... ja som tiež párkrát prišla o bábo, ale v mojom prípade bez bolestí.. takže tohto som sa nebála. Skôr som tŕpla či žijú... neboj sa, zatiaľ neprežívaš nič neobvyklé 😉

mondicka
19. feb 2019

Je to normálna vec hlavne nestresuj

tina.olbreitova
9. feb 2022

@lucka1197 a prosím ťa,mala si bolesti každý deň a aj silnejšie?

lucka1197
10. feb 2022

@tina.olbreitova Ahoj, už si to tak dobre nepamätám, ale tuším, že to bolo tak na striedačku. Jeden deň nič, druhý to bolo až také, že som si musela ľahnúť, ďalší stále bolesti, ale už miernejšie, na ďalší zase silné, potom zas nič... 😉 Také všelijaké.

tina.olbreitova
10. feb 2022

@lucka1197 takže úplne normálne...lebo si už pripadám ako debil pred doktorom....všetko v poriadku a ja bolesti furt..

lucka1197
10. feb 2022

@tina.olbreitova Nemusíš si pripadať ako debil, veď čakáš bábo, tak samozrejme sa o neho bojíš 😘. A keď niečo boli tak boli, jasne ze je predsa lepšie, keď o tom povieš doktorovi a on ta ubezpeči, že je všetko v poriadku 😘.

tina.olbreitova
10. feb 2022

@lucka1197 ďakujem....snáď to čoskoro prejde....lebo dakedy je to na nevydržanie...ale sranda,mám kamošku,ktorá nevedela o tom,že je tehu do 5 mesiaca... a ja úplne od začiatku....bolesti,únava,nevoľnosť atď....každá sme iná. ..

lucka1197
10. feb 2022

@tina.olbreitova Ja tiež presne ako ty 😁 Teda v prvom tehu, hlavne tie nevoľnosti, do nejakého piateho mesiaca mi trvali skoro cely deň. V druhom si bolesti nevybavujem, ale za to som z vracala ešte v šiestom mesiaci, ale zakaždým len ráno raz a potom som vedela fungovať. A niekedy som veru tiež zavidela každej, ktorá mala bezpriznakove tehu 🤣

tina.olbreitova
10. feb 2022

@lucka1197 no ja tie nevoľnosti ešte ustanem.. aj únavu,ale to brucho...dáva zabrať...vyráža mi to do pravej nohy, aj sedací sval bolí,no proste celá pravá strana v prdeli..ešte že slepák nemám a nemusím sa báť toho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre